Ухвала суду № 65430621, 17.03.2017, Краматорський міський суд Донецької області

Дата ухвалення
17.03.2017
Номер справи
234/3650/17
Номер документу
65430621
Форма судочинства
Кримінальне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 234/3650/17

Провадження № 1-кс/234/1347/17

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 березня 2017 року м. Краматорськ

Краматорський міський суд Донецької області у складі:

слідчого судді Карпенко О.М.,

з участю секретаря судового засідання Аксеніної В.М.,

слідчого Ремез В.О.,

розглянув клопотання слідчого слідчого відділу Краматорського відділу поліції Головного управління Національної Поліції в Донецькій області старшого лейтенанта поліції Ремез В.О., яке погоджене з прокурором Краматорської місцевої прокуратури Теличко М.С.,у кримінальному провадженні за №42017051390000016 від 06.02.2017р. за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст.364 КК України, про проведення позапланової документальної виїзної перевірки,

ВСТАНОВИВ:

14.03.2017 року до Краматорського міського суду Донецької області надійшло клопотання слідчого слідчого відділу Краматорського відділу поліції Головного управління Національної Поліції в Донецькій області старшого лейтенанта поліції Ремез В.О., яке погоджене з прокурором Краматорської місцевої прокуратури Теличко М.С.,у кримінальному провадженні за №42017051390000016 від 06.02.2017р. за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст.364 КК України, про проведення позапланової документальної виїзної перевірки.

З клопотання слідчого вбачається, що службові особи Комунального автотранспортного підприємства «052810» протягом 2015-2016 років, зловживаючи своїм службовим становищем, з метою отримання неправомірної вигоди для себе чи третіх осіб, в порушення податкового та екологічного законодавства України, шляхом зменшення коефіцієнту до ставок екологічного податку за розміщення відходів у спеціально відведених місцях чи на об'єктах, здійснили недорахування коштів екологічного податку до державного бюджету, тим самим завдали істотної шкоди охоронюваним державним інтересам.

Відповідні відомості внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42017051390000016 від 06.02.2017 за фактом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, з метою одержання будь-якої неправомірної вигоди для себе чи іншої фізичної або юридичної особи використання службовою особою свого службового становища всупереч інтересам служби, що заподіяло істотної шкоди охоронюваним законом інтересам.

Попередня правова кваліфікація вчиненого кримінального правопорушення, передбачена ч.1 ст.364 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що КАТП «052810» перебуває на обліку в ДПІ м. Краматорська, у якості платника екологічного податку та відповідно до п.250.2 ст.250 Податкового кодексу України надає звітність та сплачує екологічний податок щоквартально.

Згідно наданої податкової звітності, КАТП «052810» нараховано екологічного податку за відповідні звітні (податкові) періоди:

1 квартал 2015 року - 50528 гривень у т.ч.: за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення - 57 гривень 49 копійок (додаток 1 податкової декларації екологічного податку); за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах - 50480 гривень 67 копійок (додаток 4 податкової декларації екологічного податку);

2 квартал 2015 року - 52585 гривень 02 копійок, у т.ч: за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення - 57 гривень 49 копійок (додаток 1 податкової декларації екологічного податку); за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах - 52527 гривень 53 копійок (додаток 4 податкової декларації екологічного податку);

3 квартал 2015 року - 48220 гривень 25 копійок, у т.ч: за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення - 57 гривень 49 копійок (додаток 1 податкової декларації екологічного податку); за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах - 48162 гривень 76 копійок (додаток 4 податкової декларації екологічного податку);

4 квартал 2015 року - 58210 гривень 45 копійок, у т.ч: за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення - 57 гривень 49 копійок (додаток 1 податкової декларації екологічного податку); за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах - 58152 гривень 96 копійок (додаток 4 податкової декларації екологічного податку);

1 квартал 2016 року - 67124 гривень 03 копійок, у т.ч: за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення - 72 гривень 84 копійок (додаток 1 податкової декларації екологічного податку); за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах - 67051 гривень 19 копійок (додаток 4 податкової декларації екологічного податку);

2 квартал 2016 року - 79752 гривень 05 копійок, у т.ч: за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення - 72 гривень 84 копійок (додаток 1 податкової декларації екологічного податку); за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах - 79679 гривень копійок (додаток 4 податкової декларації екологічного податку);

3 квартал 2016 року - 159748 гривень 85 копійок, у т.ч: за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення - 72 гривень 84 копійок (додаток 1 податкової декларації екологічного податку); за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах - 159676 гривень 01 копійок (додаток 4 податкової декларації екологічного податку).

Екологічний податок за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах обчислюється підприємством, виходячи з фактичних обсягів розміщених відходів за звітний (податковий) період за ставками, визначеними ст.246 Податкового кодексу України, які залежать від класу небезпечності та рівня небезпечності відходів.

Відповідно до п.246.4 ст.246 Податкового кодексу України, КАТП «052810», при обчисленні податкового зобов'язання з екологічного податку за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях, застосовує коефіцієнт - 1. Також, підприємством застосовується коефіцієнт 1, встановлений п.246.5 ст.246 Податкового кодексу України для місць (зон) розміщення відходів на відстані від 3 км і більше від меж населеного пункту.

Відповідно до п.п.246.5 ст.246 Податкового кодексу України, коефіцієнт до ставок податку, який встановлюється залежно від місця (зони) розміщення відходів у навколишньому природному середовищі: в межах населеного пункту або на відстані менш як 3 км від таких меж, коефіцієнт - 3; на відстані від 3 км і більше від меж населеного пункту встановлюється коефіцієнт - 1.

Згідно наданої відповіді з Управління Держгеокадастру у м. Краматорську, територія звалища КАТП «052810» частково знаходиться на території м. Краматорська, у зв'язку з чим, у розрахунку екологічного податку необхідно застосовувати коефіцієнт - 3 (в межах населеного пункту або на відстані менш як 3 км від таких меж).

На підставі вищевикладеного, в результаті незаконних, протиправних дій службових осіб КАТП «052810», здійснено недорахування екологічного податку за період 1-3 квартал 2015 року, у зв'язку із застосуванням меншого коефіцієнту до ставок податку, який встановлюється залежно від місця (зони) розміщення відходів у навколишньому природному середовищі, яке складає 302 341,92 гривень.

Таким чином, службові особи КАТП «052810, діючи всупереч чинному податковому та екологічному законодавству, своїми протиправними діями завдали істотної шкоди державному бюджету України.

Таким чином, в ході досудового розслідування за матеріалами кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вчинено кримінальне правопорушення, передбачене ч.1 ст.364 КК України.

Відповідно до ст.12 КК України злочин, передбачений ч.1 ст.364 КК України є злочином середньої тяжкості, за яке передбачено відповідальність у вигляді позбавлення волі строком до 3 років.

Під час проведення досудового розслідування, з метою забезпечення повного, всебічного та неупередженогодослідження обставин вчиненого кримінального правопорушення, виникла необхідність в ініціюванні проведення позапланової документальної виїзної перевірки з правом виїзду на місце розташування полігону ТПВ службовими особами ДПІ у м. Краматорську ГУ ДФС України у Донецькій області, на предмет правомірності застосування коефіцієнту «1» при обчисленні екологічного податку та з питань правильності обчислення, повноти та своєчасності сплати екологічного податку посадовими особами Комунального автотранспортного підприємства «052810» (код ЄДРПОУ 37384406), розташованого за адресою: 84303, Донецька область, м. Краматорськ, вул. Охтирська (Артема), 235, тел.: (0624) 1-23-86, за період 2014-2016 років.

Для проведення зазначеної перевірки та отримання інформації щодо правомірності застосування коефіцієнту «1» при обчисленні екологічного податку та з питань правильності обчислення, повноти та своєчасності сплати екологічного податку необхідні спеціальні пізнання.

Згідно положень чинного законодавства України слідчий або прокурор у кримінальному провадженні, не можуть самостійно ініціювати питання про призначення відповідної перевірки.

Так, відповідно до п.12 Прикінцевих положень Закону України «Про Прокуратуру» від 14.10.2014 №1697-VII у Кримінальному процесуальному кодексі України виключено положення п.6 ч.2 ст.36 КПК України, відповідно до якого прокурор був уповноваженим призначати ревізії та перевірки в порядку, передбаченому законом.

Відповідно до п. 12 Прикінцевих положень Закону України «Про Прокуратуру» від 14.10.2014 № 1697-VII у Кримінальному процесуальному кодексі України виключено пункт 4 частини другої статті 40, відповідно до якого слідчий уповноважений призначати ревізії та перевірки в порядку, передбаченому законом.

Враховуючи викладене, зазначені матеріали перевірки Комунального автотранспортного підприємства «052810» (код ЄДРПОУ 37384406), розташованого за адресою: 84303, Донецька область, м. Краматорськ, вул. Охтирська (Артема), 235, неможливо отримати іншим способом, як отримання дозволу слідчого судді Краматорського міського суду в Донецькій області про проведення позапланової документальної виїзної перевірки з правом виїзду на місце розташування полігону ТПВ, на предмет правомірності застосування коефіцієнту «1» при обчисленні екологічного податку та з питань правильності обчислення, повноти та своєчасності сплати екологічного податку, за період 2014-2016 років, спеціалістами ДПІ у м. Краматорську ГУ ДФС України у Донецькій області, розташованої за адресою: Донецька область, м. Краматорськ, бульвар Машинобудівників, 22.

Отримані у ході перевірки дані можуть бути використані як докази злочинної діяльності посадових осіб Комунального автотранспортного підприємства «052810» (код ЄДРПОУ 37384406), розташованого за адресою: 84303, Донецька область, м. Краматорськ, вул. Охтирська (Артема), 235.

Вислухавши слідчого, який просив задовольнити клопотання, прокурора який не заперечував проти задоволення клопотання, дослідивши матеріали клопотання, якими обґрунтовується необхідність проведення позапланової документальної виїзної перевірки, суд дійшов до висновку, що клопотання підлягає задоволенню.

Приписами ст.40 КПК України регламентовано, що слідчий уповноважений проводити слідчі (розшукові) дії та негласні слідчі дії (розшукові) дії у випадках, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до ч.2 ст.93 КПК України, сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.

Отже, перевірка в кримінальному провадженні - не захід забезпечення кримінального провадження, в розумінні визначеному в розділі ІІ КПК, та є законним способом збирання стороною обвинувачення доказів, відповідно до ч.2 ст.93 КПК.

Згідно положень чинного законодавства України слідчий або прокурор у кримінальному провадженні, не можуть самостійно ініціювати питання про призначення відповідної перевірки.

Так, відповідно до пп. б, п.12 Прикінцевих положень Закону України «Про Прокуратуру» від 14.10.2014р. №1697-VII у Кримінально процесуальному кодексі України виключено положення п.6 ч.2 ст.36 КПК України, відповідно до якого прокурор був уповноваженим призначати ревізії та перевірки в порядку, передбаченому законом.

Відповідно до пп. в, п.12 Прикінцевих положень Закону України «Про Прокуратуру» від 14.10.2014р. №1697-VII у Кримінальному процесуальному кодексі України виключено пункт 4 частини другої статті 40, відповідно до якого слідчий уповноважений призначати ревізії та перевірки в порядку, передбаченому законом.

Відповідно до ст.31 Закону України «Про державний бюджет України на 2014 рік» перевірки підприємств, установ та організацій, фізичних осіб - підприємців контролюючими органами (крім Державної фіскальної служби України) здійснюються протягом серпня-грудня 2014 року виключно з дозволу КМУ або за заявкою суб'єкта господарювання щодо його перевірки».

Крім того, на виконання ст.31 Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» Кабінетом Міністрів України було затверджено Постанову «Питання запровадження обмежень на проведення перевірок державними інспекціями та іншими контролюючими органами» від 13 серпня 2014р. №408, відповідно до п.2 якої надання дозволу на проведення перевірок підприємств, установ, організацій, фізичних осіб - підприємців не потребується у разі, коли такі перевірки проводяться за рішенням суду, на вимогу службових осіб у випадках, передбачених Кримінальним процесуальним кодексом України.

Таким чином, на цей час слідчий позбавлений можливості призначити перевірку у кримінальному провадженні шляхом винесення відповідної постанови, а тому, слідчий суддя прийшов до висновку про задоволення клопотання про проведення позапланової документальної виїзної перевірки.

При розгляді клопотання, учасники процесуальної дії клопотання про застосування технічних засобів фіксування не робили.

Відповідно до ст.107 КПК України фіксація судового розгляду клопотання, технічними засобами, не проводилась.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст.93, 159-166, 309 КПК України, -

УХВАЛИВ:

Клопотання слідчого слідчого відділу Краматорського відділу поліції Головного управління Національної Поліції в Донецькій області старшого лейтенанта поліції Ремез В.О., яке погоджене з прокурором Краматорської місцевої прокуратури Теличко М.С.,у кримінальному провадженні за №42017051390000016 від 06.02.2017р. за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст.364 КК України, про проведення позапланової документальної виїзної перевірки - задовольнити.

Надати дозвіл ДПІ у м. Краматорську ГУ ДФС України у Донецькій області, розташованої за адресою: Донецька область, м. Краматорськ, бульвар Машинобудівників, 22, на проведення позапланової документальної виїзної перевірки з правом виїзду на місце розташування полігону ТПВ, на предмет правомірності застосування коефіцієнту «1» при обчисленні екологічного податку та з питань правильності обчислення, повноти та своєчасності сплати екологічного податку посадовими особами Комунального автотранспортного підприємства «052810» (код ЄДРПОУ 37384406), розташованого за адресою: 84303, Донецька область, м. Краматорськ, вул. Охтирська (Артема), 235, за період 2014-2016 років.

Виготовити ухвалу у двох примірниках, один з яких залишити у матеріалах справи №234/3650/17, а другий надати ініціатору розглянутого клопотання.

Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження у суді.

Слідчий суддя Краматорського міського

суду Донецької області О.М. Карпенко