Харківський окружний адміністративний суд
61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
20 березня 2017 р. № 820/525/17
Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Спірідонов М.О. розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративну справу за адміністративним позовом
Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення
до
Приватного акціонерного товариства "Телевізійна та радіомовна компанія "Фора"
про
стягнення штрафу ,
В С Т А Н О В И В:
Позивач, Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом, в якому просить суд стягнути з ПрАТ «Телевізійна та радіомовна компанія «Фора», на користь Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення штраф у розмірі 8160 грн. 00 коп., за наступними реквізитами: УДКСУ у Шевченківському районі м. Києва, код ЗКПО 37995466, р/р 31115056700011 в ГУДКСУ у м. Києві, МФО 820019. Поле призначення платежу: +;2659;101; ; ; ; ; ; сплата штрафу згідно з рішенням Національної ради від 03.06.2016 № 1006, без ПДВ.
В обґрунтування позовних вимог позовних вимог позивач зазначив, що відповідачем всупереч приписам Закону України "Про телебачення та радіомовлення" не було подано звітність щодо його структури власності, з огляду на що Національною радою було винесено рішення про застосування штрафних санкцій у розмірі 8160,00 грн., які, станом на час розгляду справиПриватним акціонерним товариством 2Телевізійна та радіомовна компанія "Фора" не сплачені.
Копія ухвали про відкриття скороченого провадження була надіслана відповідачу 02 лютого 2017 року та повернулася до канцелярії суду 13 березня 2017 року з відміткою про закінчення терміну зберігання.
Відповідно до ч. 8, 11 ст. 35 КАС України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи. Розписку про одержання повістки (повістку у разі неможливості вручити її адресату чи відмови адресата її одержати) належить негайно повернути до адміністративного суду. У разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Відповідач у десятиденний строк з дня одержання ухвали про відкриття скороченого провадження жодної заяви на адресу суду не надав.
З матеріалів справи встановлено, що в ході опрацювання відомостей про структуру власності телерадіоорганізацій та провайдерів програмної послуги, робочою групою позивача було встановлено факт неподання Приватним акціонерним товариством "Телевізійна та радіомовна компанія "Фора" інформації про структуру власності, що є порушенням вимог Закону України "Про телебачення та радіомовлення".
Внаслідок наявності названого порушення, Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення було винесено рішення від 18.11.2016 № 2426 про накладення на відповідача штрафних санкцій у розмірі 8160 грн., відповідний розрахунок суми штрафу міститься у додатку до рішення .
Крім того, вказаним рішенням було зобов'язано відповідача сплатити штраф на користь Державного бюджету України у тридцятиденний термін з дня отримання рішення ( п.2 Рішення від 03.06.2016 № 1006).
У встановлений позивачем строк сума штрафу відповідачем сплачена на була, наслідком чого, стало винесення Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення рішення від 18.11.2016 № 2426, яким було визнано порушення Приватним акціонерним товариством "Телевізійна та радіомовна компанія "Фора" п.2 Рішення від 03.06.2016 № 1006 та вирішено звернутись за стягненням суми штрафу з відповідача у судовому порядку .
По суті позовних вимог суд зазначає, що спірні правовідносини регулюються Законом України "Про телебачення та радіомовлення" ( надалі - Закон), який регулює відносини, що виникають у сфері телевізійного та радіомовлення на території України, визначає правові, економічні, соціальні, організаційні умови їх функціонування, спрямовані на реалізацію свободи слова, прав громадян на отримання повної, достовірної та оперативної інформації, на відкрите і вільне обговорення суспільних питань.
Відповідно до частини 4 статті 7 Закону, єдиним органом державного регулювання діяльності у сфері телебачення і радіомовлення незалежно від способу розповсюдження телерадіопрограм і передач є Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення (далі - Національна рада)
За змістом статті 13 Закону України "Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення", Національна рада здійснює: нагляд за дотриманням телерадіоорганізаціями та провайдерами програмної послуги вимог законодавства у галузі телерадіомовлення.
Відповідно до частини 9 статті 40 Закону, провайдер програмної послуги зобов’язаний: а) щороку, до 31 березня, оприлюднювати на своєму офіційному веб-сайті та подавати до Національної ради звіт за попередній (звітний) рік діяльності, в якому зазначаються: відомості про будь-які зміни у структурі власності за звітний рік; відомості про всіх кінцевих бенефіціарних власників (контролерів) та пов’язаних осіб (для кожної з осіб - прізвище, ім’я, по батькові, дата народження, громадянство, адреса); відомості про осіб, які впродовж звітного року надавали провайдеру програмної послуги фінансування (кредити, позики, фінансову допомогу тощо), якщо загальна сума такого фінансування від однієї особи впродовж звітного року становила 125 і більше мінімальних заробітних плат; б) розміщувати на своєму офіційному веб-сайті інформацію про структуру власності.
Згідно частини 4 статті 12 Закону, структура власності суб’єкта інформаційної діяльності у сфері телебачення і радіомовлення визнається прозорою, якщо інформація, оприлюднена на його офіційному веб-сайті та надана Національній раді, дає змогу визначити всіх осіб, які мають пряму та/або опосередковану істотну участь у юридичній особі чи можливість значного або вирішального впливу на управління та/або діяльність юридичної особи, у тому числі відносини контролю між усіма особами в ланцюгу володіння корпоративними правами щодо цієї юридичної особи, а також визначити кінцевого бенефіціарного власника. Інформація про структуру власності суб’єкта інформаційної діяльності у сфері телебачення і радіомовлення розміщується на його офіційному веб-сайті відповідно до вимог цього Закону. Суб’єкт інформаційної діяльності у сфері телебачення і радіомовлення щороку подає Національній раді інформацію про свою структуру власності в порядку, що встановлюються Національною радою. Неподання, несвоєчасне подання такої інформації або подання інформації, що не відповідає дійсності, є підставою для застосування Національною радою санкцій відповідно до цього Закону.
За приписами частини 1-3 статті 72 Закону, санкції за порушення законодавства про телебачення і радіомовлення застосовуються за рішенням суду або, у встановлених цим Законом випадках, за рішенням Національної ради. Національна рада застосовує санкції до телерадіоорганізацій у разі порушення ними вимог цього Закону та/або умов ліцензії. Національна рада застосовує санкції до провайдерів програмної послуги у разі порушення ними вимог цього Закону та/або умов ліцензії.
Національна рада може застосовувати до телерадіоорганізацій та провайдерів програмної послуги такі санкції: оголошення попередження; стягнення штрафу; анулювання ліцензії на підставі рішення суду за позовом Національної ради ( ч.6 ст.72 Закону).
Відповідно до абзацу 2 частини 10 статті 72 Закону ( в редакції, чинній на час винесення рішення про застосування штрафних санкцій), за неподання або несвоєчасне подання інформації, передбаченої частиною другою статті 59 (для телерадіоорганізацій) або частиною дев’ятою статті 40 (для провайдерів програмної послуги) цього Закону, телерадіоорганізація або провайдер програмної послуги сплачує штраф у розмірі 5 відсотків загальної суми ліцензійного збору за всіма ліцензіями, власниками яких є порушник, відповідно до статті 31 цього Закону.
Відповідно до частини 3 статті 75 Закону, у разі застосування санкції у вигляді штрафу ліцензіат зобов’язаний сплатити штраф у тридцятиденний термін з дня повідомлення Національною радою про прийняте рішення. За кожен день прострочення сплати нараховується пеня у розмірі одного відсотка суми штрафу. У разі несплати ліцензіатом штрафу штраф стягується за рішенням суду. У разі оскарження ліцензіатом рішення про застосування санкції у вигляді штрафу термін сплати штрафу, зазначений у цій частині, та нарахування пені за прострочення його сплати призупиняється на час судового розгляду справи.
Згідно відомостей автоматизованої системи "Діловодство спеціалізованого суду" встановлено, що відповідач Рішення про накладення штрафу від 03.06.2016 № 1006 у судовому порядку не оскаржував, отже, сума зобов'язань, визначених Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення, є узгодженою.
Судом встановлено, що на час розгляду справи зазначена сума штрафу відповідачем не сплачена, доказів зворотного матеріали справи не містять, у зв'язку з чим позовні вимоги підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 2, 8-14, 71, ,128, 160-163,183-2,186,254 КАС України, суд –
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення до Приватного акціонерного товариства "Телевізійна та радіомовна компанія "Фора" про стягнення штрафу - задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з Приватного акціонрного товариства "Телевізійна та радіомовна компанія "Фора" (61103, м. Харків, вул.Дерев`янка, 1-А) на користь Державного бюджету України ( УДКСУ у Шевченківському районі м. Києва, код ЗКПО 37995466, р/р 31115056700011 в ГУДКСУ у м. Києві, МФО 820019. Поле призначення платежу: +;2659;101; ; ; ; ; ; сплата штрафу згідно з рішенням Національної ради від 03.06.2016 № 1006, без ПДВ) штраф у розмірі 8160,00 грн. ( вісім тисяч сто шістдесят гривень).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в десятиденний строк з дня її проголошення та з дня отримання копії постанови, у разі проголошення постанови суду, яка містить вступну та резолютивну частини, а також прийняття постанови у письмовому провадженні.
Якщо суб’єкта владних повноважень, у випадках та порядку, передбаченому частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п’ятиденного строку з моменту отримання суб’єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Спірідонов М.О.