Постанова
Іменем України
Справа №712/2350/17
Провадження №3/712/779/17
17 березня 2017 року м. Черкаси
Суддя Соснівського районного суду м. Черкаси Рябуха Ю.В., за участю представника Черкаської митниці ДФС ОСОБА_1, розглянувши адміністративну справу, яка надійшла від Черкаської митниці ДФС з протоколом про порушення митних правил №10\902060000\17 відносно громадянина України ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, працює брокером управління з комерційних питань ПАТ «Черкаський шовковий комбінат» (м. Черкаси, вул. В. Чорновола, 170, код ЄДРПОУ 00306851), зареєстрований за адресою ІНФОРМАЦІЯ_2, паспорт НС593328, виданий 25.02.1999 Соснівським РВ УМВС України в Черкаській області, індивідуальний ідентифікаційний номер НОМЕР_1, за ст. 472 Митного кодексу України, -
ВСТАНОВИВ:
На розгляд Соснівського райсуду м. Черкаси надійшли матеріали адміністративної справи про порушення митних правил, заведеної Черкаською митницею ДФС відносно громадянина України ОСОБА_2.
Згідно зазначених матеріалів, 19.01.2017 за фактом недекларування товару «металевий ящик червоного кольору із набором ручних інструментів: 1 (один) набір ключів-шестигранників в упаковці, 2 (дві) металеві лінійки, 2(двоє) інструментів для монтування металевих шайб, 4 (чотири) викрутки (2 лінійні, 2 хрестові), 1 (один) пристрій для вимірювання зазорів, 1 (один) ключ 8 мм для шестигранної гайки, 3 (три) ключи шестигранні на 3,4,5,мм, 1 (одна) рулетка для вимірювання на 3 м та 13 ключів (ключ на 7, ключ на 8, ключ на 10, ключ на 13, ключ на 13 хромований із трищіткою, ключ на 14, ключ на 16, ключ на 17, ключ на 18, ключ на 19, ключ на 21, ключ на 22, ключ на 24)» відносно громадянина України ОСОБА_2, брокера управління з комерційних питань ПАТ «Черкаський шовковий комбінат», уповноваженою посадовою особою Черкаської митниці ДФС було складено протокол про порушення митних правил №10\902060000\17 за ст. 472 Митного кодексу України.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши думку представника Черкаської митниці ДФС вважаю, що ОСОБА_2 підлягає до відповідальності за ст. 472 Митного кодексу України виходячи з наступного.
Так, 17.01.2017 до митного поста «Черкаси-північний» Черкаської митниці ДФС брокером управління з комерційних питань ПАТ «Черкаський шовковий комбінат» (м.Черкаси, вул.В.Чорновола, 170, ЄДРПОУ 306851) ОСОБА_2 було подано митну декларацію типу ІМ40ДЕ №902060000/2017/200204 за якою задекларовано до оформлення в митному режимі імпорту товари «гідравлічні ткацькі верстати: модель JW61-190-2C-CR4 8 шт., модель JW61-190-2C-ED16 2 шт., модель JW61-190-2C-PC8 2 шт.» загальною вагою-брутто 34 472 кг та загальною вартістю 127040 дол. США. Зазначений вантаж надійшов на адресу ПАТ «ЧЕРКАСЬКИЙ ШОВКОВИЙ КОМБІНАТ» від компанії GINGDAO TIANYI GROUP RED FLAG TEXTILE MACHINERY CO., LTD (NO.188 YINZHUSHAN ROAD HUANGDAO QINGDAO, CHINA) на підставі зовнішньоекономічного контракту від 12.06.2016 № 12/07, інвойсу компанії GINGDAO TIANYI GROUP RED FLAG TEXTILE MACHINERY CO., LTD від 01.11.2016 №HQF20161101 та коносаменту від 04.11.2016 № TAO30663.
18.01.2017 під час здійснення митного огляду вищевказаного товару було встановлено, що крім задекларованого вантажу, у вантажному відсіку морського контейнера №HLXU8408182 у деревяному ящику без ознак приховування знаходиться товар «металевий ящик червоного кольору із набором ручних інструментів: 1 (один) набір ключів-шестигранників в упаковці, 2 (дві) металеві лінійки, 2(двоє) інструментів для монтування металевих шайб, 4 (чотири) викрутки (2 лінійні, 2 хрестові), 1 (один) пристрій для вимірювання зазорів, 1 (один) ключ 8 мм для шестигранної гайки, 3 (три) ключі шестигранні на 3,4,5 мм, 1 (одна) рулетка для вимірювання на 3 м та 13 ключів (ключ на 7, ключ на 8, ключ на 10, ключ на 13, ключ на 13 хромований із трищіткою, ключ на 14, ключ на 16, ключ на 17, ключ на 18, ключ на 19, ключ на 21, ключ на 22, ключ на 24)», відомості про наявність якого не було заявлено гр. ОСОБА_2 за митною декларацією №902060000/2017/200204.
Згідно ст. 246, ч. 1 ст. 248 Митного кодексу України, з моменту подання органу доходів і зборів декларантом або уповноваженою ним особою митної декларації або документа, який відповідно до законодавства її замінює, та документів, необхідних для митного оформлення, а в разі електронного декларування - з моменту отримання органом доходів і зборів від декларанта або уповноваженої ним особи електронної митної декларації або електронного документа, який відповідно до законодавства замінює митну декларацію розпочинається митне оформлення метою якого є забезпечення дотримання встановленого законодавством України порядку переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, а також забезпечення статистичного обліку ввезення на митну територію України, вивезення за її межі і транзиту через її територію товарів.
Відповідно до ст. 257 Митного кодексу України декларування здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою (письмовою, усною, шляхом вчинення дій) точних відомостей про товари, мету їх переміщення через митний кордон України, а також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення. Перелік таких відомостей визначений ч.8 ст. 257 Митного кодексу України.
Згідно ч. 8 ст. 264 Митного кодексу України, з моменту прийняття органом доходів і зборів митної декларації вона є документом, що засвідчує факти, які мають юридичне значення, а декларант або уповноважена ним особа несе відповідальність за подання недостовірних відомостей, наведених у цій декларації.
Згідно п.п. 2-3, 5, 17-18 Положення про митні декларації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.05.2012 №450, декларування товарів, митна вартість яких перевищує суму, еквівалентну 150 євро або товарів, які підлягають державному експортному контролю та переміщення яких через митний кордон України згідно із законодавством потребує надання відповідного дозволу чи висновку здійснюється з використанням письмової форми декларування шляхом подання органу доходів і зборів (митниці) митної декларації на бланку єдиного адміністративного документа. Товари (крім тих, що пересилаються через митний кордон України у міжнародних поштових та експрес-відправленнях), що переміщуються через митний кордон України декларантами (крім громадян), на які не заповнюється митна декларація на бланку єдиного адміністративного документа та які не можуть декларуватись за іншим документом, декларуються шляхом подання митному органу письмової заяви за формою згідно з додатком 1. Митна декларація на бланку єдиного адміністративного документа заповнюється на партію товарів, що переміщуються через митний кордон України на підставі одного зовнішньоекономічного договору (контракту) або іншого документа, що використовується в міжнародній практиці замість зовнішньоекономічного договору (контракту), та поміщується у визначений митний режим. У разі наявності в партії товарів, що можуть декларуватись з поданням замість митної декларації на бланку єдиного адміністративного документа іншого документа, декларування таких товарів здійснюється з поданням такого іншого документа.
Згідно ст. 266 Митного кодексу України, декларант зобов'язаний здійснити декларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення відповідно до порядку, встановленого цим Кодексом; на вимогу органу доходів і зборів пред'явити товари, транспортні засоби комерційного призначення для митного контролю і митного оформлення; надати органу доходів і зборів передбачені законодавством документи і відомості, необхідні для виконання митних формальностей; у випадках, визначених цим Кодексом та Податковим кодексом України, сплатити митні платежі або забезпечити їх сплату відповідно до розділу X цього Кодексу; у випадках, визначених цим Кодексом та іншими законами України, сплатити інші платежі, контроль за справлянням яких покладено на органи доходів і зборів.
Згідно ст. 458 Митного кодексу України, порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред'явлення їх органам доходів і зборів для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на органи доходів і зборів цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.
Недекларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення, що переміщуються через митний кордон України, тобто незаявлення за встановленою формою точних та достовірних відомостей (наявність, найменування або назва, кількість тощо) про товари, транспортні засоби комерційного призначення, які підлягають обов'язковому декларуванню у разі переміщення через митний кордон України відповідно до ст. 472 Митного кодексу України тягне за собою накладення штрафу в розмірі 100 відсотків вартості цих товарів, транспортних засобів з конфіскацією зазначених товарів, транспортних засобів.
Згідно матеріалів справи, митний огляд задекларованих товарів проведено Черкаською митницею ДФС відповідно до Порядку виконання митних формальностей при здійсненні митного оформлення товарів із застосуванням митної декларації на бланку єдиного адміністративного документа, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 30.05.2012 №631 та Порядку проведення огляду та переогляду товарів, транспортних засобів комерційного призначення, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 12.12.2012 №1316. Результати проведення митного огляду зафіксовані Актом згідно форми, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 30.05.2012 №636. Cкладений за результатами митного огляду Акт є рішенням з питань державної митної справи, що встановлює наявність юридично значимого факту.
Відповідно до ч. 4 ст. 266 Митного кодексу України, у разі вчинення порушення митних правил під час здійснення декларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення, передбачену Митним кодексом України адміністративну відповідальність в повній мірі несе декларант. Згідно ч. 2 ст. 459 Митного кодексу України, суб'єктами адміністративної відповідальності за порушення митних правил можуть бути громадяни, які на момент вчинення такого правопорушення досягли 16-річного віку, а при вчиненні порушень митних правил підприємствами - посадові особи цих підприємств. Посадові особи підприємств - керівники та інші працівники підприємств (резиденти та нерезиденти), які в силу постійно або тимчасово виконуваних ними трудових (службових) обов'язків відповідають за додержання вимог, встановлених цим Кодексом, законами та іншими нормативно-правовими актами України, а також міжнародними договорами України, укладеними у встановленому законом порядку (п. 43 ст. 4 Митного кодексу України).
Згідно наказу АТЗТ «Черкаський шовковий комбінат» від 18.05.2011 №86/к та Посадової інструкції брокера АТЗТ «Черкаський шовковий комбінат», затвердженої 18.05.2011 головою правління АТЗТ «Черкаський шовковий комбінат» ОСОБА_3, громадянин України ОСОБА_2 призначений на посаду брокера управління з комерційних питань АТЗТ «Черкаський шовковий комбінат» та до кола його посадових обовязків входить здійснення декларування товарів і транспортних засобів відповідно до порядку, встановленого Митним кодексом України, надання митному органу передбачених законодавством документів та відомостей.
Відповідно до протоколу опитування від 26.01.2017 в справі про порушення митних правил №10/902060000/17, гр. України ОСОБА_2 зазначив, що на час проведення декларування про наявність товару «металевий ящик червоного кольору із набором ручних інструментів» йому нічого відомо не було, відомості про вказаний товар були відсутні в товаросупровідних документах. Перед поданням митної декларації він діяв легковажно та фізичний огляд з метою ідентифікації товарів, що надійшли на адресу ПАТ «Черкаський шовковий комбінат» не проводив, хоча мав таку можливість. Свою провину за фактом недекларування зазначеного товару гр. України ОСОБА_2 визнав в повному обсязі, з протоколом про порушення митних правил №10/902060000/17 згідний та зобовязався в подальшому в повному обсязі дотримуватися норм чинного митного законодавства та не допускати аналогічних порушень. Справу про порушення митних правил просив суд розглянути за його відсутності.
Згідно висновку товарознавчого дослідження від 07.02.2017 №18/17, вартість незадекларованого товару «металевий ящик червоного кольору із набором ручних інструментів: 1 (один) набір ключів-шестигранників в упаковці, 2 (дві) металеві лінійки, 2(двоє) інструментів для монтування металевих шайб, 4 (чотири) викрутки (2 лінійні, 2 хрестові), 1 (один) пристрій для вимірювання зазорів, 1 (один) ключ 8 мм для шестигранної гайки, 3 (три) ключі шестигранні на 3,4,5 мм, 1 (одна) рулетка для вимірювання на 3 м та 13 ключів (ключ на 7, ключ на 8, ключ на 10, ключ на 13, ключ на 13 хромований із трищіткою, ключ на 14, ключ на 16, ключ на 17, ключ на 18, ключ на 19, ключ на 21, ключ на 22, ключ на 24)» без врахування податків і зборів, необхідних до сплати при імпорті на територію України, становить 128,30 доларів США (3497,81 грн. за курсом НБУ 27,262733 станом на 07.02.2017).
Отже, в ході судового розгляду було встановлено, що брокером управління з комерційних питань ПАТ «Черкаський шовковий комбінат» ОСОБА_2 при декларуванні товару, що надійшов на адресу ПАТ «Черкаський шовковий комбінат» за митною декларацією №902060000/2017/200204 не було заявлено за встановленою формою точних та достовірних відомостей про товар «металевий ящик червоного кольору із набором ручних інструментів: 1 (один) набір ключів-шестигранників в упаковці, 2 (дві) металеві лінійки, 2(двоє) інструментів для монтування металевих шайб, 4 (чотири) викрутки (2 лінійні, 2 хрестові), 1 (один) пристрій для вимірювання зазорів, 1 (один) ключ 8 мм для шестигранної гайки, 3 (три) ключи шестигранні на 3,4,5,мм, 1 (одна) рулетка для вимірювання на 3 м та 13 ключів (ключ на 7, ключ на 8, ключ на 10, ключ на 13, ключ на 13 хромований із трищіткою, ключ на 14, ключ на 16, ключ на 17, ключ на 18, ключ на 19, ключ на 21, ключ на 22, ключ на 24)», який підлягає обовязковому письмовому декларуванню в частині його фактичної наявності, найменування, кількості та вартості, чим порушено вимоги ст. ст. 257, 266 Митного кодексу України.
За таких обставин суд приходить до висновку про наявність в діях громадянина України ОСОБА_2 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 472 Митного кодексу України, що підтверджується зібраними у справі доказами протоколом про порушення митних правил від 19.01.2017 №10/902060000/17, документами митного оформлення за митною декларацією №902060000/2017/200204, протоколом опитування від 26.01.2017 в справі про порушення митних правил №10/902060000/17, висновком товарознавчого дослідження від 07.02.2017 №18/17 та іншими матеріалами справи.
Наявність обставин, що виключають, обтяжують чи помякшують відповідальність порушника в ході розгляду справи встановлено не було.
Розгляд справи проведено за відсутності правопорушника, якого було належним чином повідомлено про час та місце розгляду справи та від якого не надійшло клопотання про перенесення чи відкладення розгляду. В протоколі про опитування від 26.01.2017року ОСОБА_2 просив розглянути справу у його відсутність.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 467, 472, 524-528 Митного кодексу України, КУпАП,-
ПОСТАНОВИВ:
Громадянина України ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, брокера управління з комерційних питань ПАТ «Черкаський шовковий комбінат», визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 472 Митного кодексу України.
Накласти на ОСОБА_2 адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 100 відсотків вартості предметів правопорушення на суму 3497,81 грн. з конфіскацією на користь держави товару «металевий ящик червоного кольору із набором ручних інструментів: 1 (один) набір ключів-шестигранників в упаковці, 2 (дві) металеві лінійки, 2(двоє) інструментів для монтування металевих шайб, 4 (чотири) викрутки (2 лінійні, 2 хрестові), 1 (один) пристрій для вимірювання зазорів, 1 (один) ключ 8 мм для шестигранної гайки, 3 (три) ключи шестигранні на 3,4,5,мм, 1 (одна) рулетка для вимірювання на 3 м та 13 ключів (ключ на 7, ключ на 8, ключ на 10, ключ на 13, ключ на 13 хромований із трищіткою, ключ на 14, ключ на 16, ключ на 17, ключ на 18, ключ на 19, ключ на 21, ключ на 22, ключ на 24)».
Стягнути з ОСОБА_2 на користь Черкаської митниці ДФС витрати у справі на суму 2492,62 грн. (МФО 820172; Банк отримувача Державна казначейська служба України, м. Київ; Отримувач Черкаська митниця ДФС; ЄДРПОУ отримувача 39420084; р/р 35222298088911.).
Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір у сумі 320 грн. який зарахувати на рахунок 31215256700001, отримувач : ГУК у м.Києві / м.Київ 22030000106, код отримувача (за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача: ГУ ДКС України у м.Києві, код банку отримувача МФО 820019, код класифікації доходів бюджету 22030106.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Черкаської області через суд першої інстанції протягом 10 днів з дня винесення.
Суддя