Справа № 161/2818/17
Провадження № 3/161/836/17
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м.Луцьк 16 березня 2017 року
Суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області Ковальчук В.О., за участю особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, розглянувши в судовому засіданні в залі судових засідань названого суду справу про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, українця, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_3, працюючого, одруженого, маючого на утриманні одну малолітню дитину, з задовільним станом здоровя, учасника бойових дій, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4, та зареєстрованим місцем проживання за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_5, в/ч А1008, підданого адміністративному стягненню, востаннє 04 серпня 2016 року Луцьким міськрайонним судом Волинської області до 5 років позбавлення права керування транспортними засобами,
на даний час за ч.2 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
В С Т А Н О В И В:
Біля 04 години 30 хвилин, 09 лютого 2017 рокуна перехресті пр. Соборності та вул. Чорновола,що у м. Луцьку, Волинської області, ОСОБА_1, будучи протягом року підданим адміністративному стягненню за керування транспортними засобами в стані алкогольного спяніння, всупереч вимог п. 2.9А Правил дорожнього руху України, керував транспортним засобом-автомобілем марки «BMW 525», що з державним реєстраційним номером АА 9964 ЕВ,в стані алкогольного спяніння, з вмістом етанолу в крові 0,44 промілле.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину в скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.130 КупАП визнав повністю та щиро розкаявся у вчиненому та пояснив, що перебуваючи в стані алкогольного спяніння, керував автомобілем, оскільки необхідно було терміново передати документи.
Разом з тим, ОСОБА_1 підтвердив зазначені в протоколі обставини справи, час, місце керування транспортним засобом, ступінь спяніння та свої підписи в ньому про визнання вини.
Згідно акту огляду на стан алкогольного спяніння за допомогою алкотесту «Драгер» №6810 за участю свідків ОСОБА_2І та ОСОБА_3, встановлено, що ОСОБА_1 перебував у стані алкогольного спяніння, з вмістом етанолу в крові 0,44 промілле.
Таким чином, на підставі обєктивно проведеного аналізу поданих особою, яка складала протокол про адміністративне правопорушення, доказів, суд встановив що пояснення ОСОБА_1 є правдивими, оскільки узгоджуються з письмовими матеріалами справи, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення серії БР №150750, актом огляду на стан алкогольного спяніння за допомогою алкотесту «Драгер» №6810 від 09 лютого 2017 року, поясненнями свідків ОСОБА_2 та ОСОБА_3 та доводять керування ОСОБА_1 автомобілем під час зупинки працівниками поліції в стані алкогольного спяніння (а.с.1,3,4,5).
Дії ОСОБА_1 слід кваліфікувати за ч.2 ст.130 КУпАП, як повторне протягом року керування транспортним засобом в стані алкогольногоспяніння.
За вчинення правопорушення, передбаченого ч.2ст.130КУпАП,встановлено додаткове адміністративне стягнення у виді позбавленням права керування транспортними засобами.
З матеріалів справи та довідки УПП ДПП у м. Луцьку вбачається, що ОСОБА_1 перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння, керував транспортним засобом, будучи позбавленим права керування транспортними засобами строком на 5 років постановою Луцького міськрайонного суду Волинської області від 04.08.2016 року.
Згідно п.28 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті» № 14 від 23.12.2005 р., із змінами, внесеними згідно зпостановоюПленуму Верховного Суду України № 18 від 19.12.2008 р.,суди не вправі застосовувати таке адміністративне стягнення, як позбавлення права керувати транспортними засобами, коли винна особа вже позбавлена такого права або взагалі його не мала.
Відповідно дост.23 КУпАПметою адміністративного стягнення є виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Суд при накладенні адміністративного стягнення ОСОБА_1 відповідно дост.33 КУпАП, враховує характер вчинених правопорушень, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що помякшують і обтяжують відповідальність.
Враховуючи викладене і оцінюючи докази, суд вважає за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення в межах санкції ч.2ст.130 КУпАПу виді штрафу в розмірі тисяча двістінеоподаткованих мінімумів доходів громадян без позбавленням права керування транспортними засобами, що по переконанню суду, буде сприяти виправленню та попередженню скоєння нею в подальшому нових правопорушень.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладене таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Згідно із п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення встановлюється ставка судового збору в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а тому з ОСОБА_1 необхідно стягнути 320 грн. 00 коп. судового збору.
На підставі вказаного, керуючись ст.ст. 23, 24, 27, 30, 33, 283, 284 КУпАП, суддя,-
П О С Т А Н О В И В :
Визнати винним ОСОБА_1 в скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти адміністративне стягненняу виді штрафу в розмірі тисяча двістінеоподаткованих мінімумів доходів громадян,тобто 20400,00 (двадцять тисяч чотириста) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1, в дохід держави судовий збір в розмірі 320 (триста двадцять) грн. 00 коп., за наступними реквізитами: найменування суду - Луцький міськрайонний суд Волинської області, назва податку - судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050), банк - ГУДКСУ у Волинській області, код банку 803014, номер рахунку 31214206700002, одержувач коштів - УДКСУ у м. Луцьку (м. Луцьк) 22030001, ідентифікаційний код одержувача 38009628.
Штраф має бути сплачений добровільно не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу після набрання нею законної сили, а в разі оскарження постанови, не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати штрафу у добровільному порядку у встановлений строк, копія постанови буде направлена до відділу державної виконавчої служби для примусового виконання.
Згідност.308 КУпАП, у порядку примусового виконання постанови, про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення, з порушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповіднійстатті цього Кодексута витрати на облік правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Волинської області через Луцький міськрайонний суд, шляхом подачі апеляційної скарги особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником упродовж десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Луцького міськрайонного суду Ковальчук В.О.