Ухвала суду № 65383780, 17.03.2017, Київський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.03.2017
Номер справи
810/1356/16
Номер документу
65383780
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа 810/1356/16

Суддя-доповідач Мацедонська В.Е.

У Х В А Л А

17 березня 2017 року м. Київ

Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Мацедонська В.Е., перевіривши матеріали апеляційної скарги Головного управління ДФС у Київській області на окрему ухвалу Київського окружного адміністративного суду від 08 грудня 2016 року у справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Сидера Кемікел" до Броварської об"єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області, Головного управління ДФС у Київській області, Державної фіскальної служби України про скасування рішень, скасування податкового повідомлення рішення,-

В С Т А Н О В И В:

Окремою ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 08 грудня 2016 року доведено до відома Головного управління ДФС у Київській області про недоліки у роботі його структурних підрозділів для вжиття організаційних заходів та надання методичної і практичної допомоги, а також вжиття заходів щодо усунення порушень та умов, що сприяли порушенню закону.

Не погоджуючись із прийнятим рішенням, Головне управління ДФС у Київській області подало апеляційну скаргу, в якій апелянт просить скасувати окрему ухвалу суду першої інстанції від 08 грудня 2016 року.

Ухвалою судді Київського апеляційного адміністративного суду від 30 січня 2017 року апеляційну скаргу Головного управління ДФС у Київській області залишено без руху з наданням строку до 14 лютого 2017 року для усунення недоліків, зазначених в даній ухвалі, шляхом надання документу про сплату судового збору у розмірі 1600,00 грн., яка отримана апелянтом 02 лютого 2017 року.

09 лютого 2017 року Головним управлінням ДФС у Київській області подано клопотання про продовження строку для усунення недоліків, оскільки апелянтом проводяться організаційні заходи по сплаті судового збору.

Ухвалою судді Київського апеляційного адміністративного суду від 22 лютого 2017 року продовжено Головному управлінню ДФС у Київській області строк до 08 березня 2017 року для усунення недоліків. Зазначена ухвала отримана апелянтом 24 лютого 2017 року, що підтверджується зворотнім повідомленням про вручення поштового відправлення.

06 березня 2017 року апелянтом подано клопотання про відстрочення сплати судового збору, оскільки фактично ними не отримуються кошти для сплати судового збору з Державного бюджету України, та відповідно, позбавлений можливості відстоювати позицію контролюючого органу, шляхом оскарження рішень суду, прийнятих не на користь податкового органу, що в подальшому призведе до ненадходження коштів до бюджету.

В силу ч.1 ст. 88 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.

Разом з тим, клопотання про відстрочення сплати судового збору не містить жодних обґрунтувань щодо неможливості сплати апелянтом судового збору та не підтверджено жодними доказами щодо майнового стану апелянта, які б надавали суду можливість застосувати ст.88 КАС України.

У відповідності до п.2 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» Кабінет Міністрів України має забезпечити відповідне фінансування державних органів, які позбавляються пільг щодо сплати судового збору.

Таким чином, законодавцем передбачено можливість сплати судового збору суб»єктами владних повноважень після прийняття відповідного розпорядження Кабінетом Міністрів України. Натомість обмеження фінансування бюджетної установи не є підставою для її звільнення від сплати судового збору або відстрочення сплати.

При цьому, звільнення окремих суб»єктів владних повноважень від сплати судового збору у зв»язку з внесенням змін до Закону України «Про судовий збір» згідно з Законом України № 484-VIII від 22 травня 2015 року, що набрав чинності з 01 вересня 2015 року, не відповідає п.1 ч.2 ст.129 Конституції України та п.3 ч.1 ст.7 КАС України, згідно яких основними засадами судочинства є рівність всіх учасників процесу перед законом і судом, оскільки таке звільнення від сплати судового збору може розцінюватись, як надання окремим учасникам судового процесу процесуальних переваг перед іншими, тому на законодавчому рівні суб»єкти владних повноважень виключені з переліку осіб, які звільнені від сплати судового збору.

Згідно ч.3 ст.189 КАС України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог встановлених ст.187 цього кодексу, застосовуються правила ст.108 КАС України, а тому апеляційна скарга повертається апелянту, оскільки апелянт не усунув недоліки апеляційної скарги, яка залишена без руху.

Враховуючи, що апелянтом не усунуто недоліки апеляційної скарги, зазначені в ухвалі від 30 січня 2017 року, до суду апеляційної інстанції не надано документу про сплату судового збору у розмірі 1600,00 грн., а тому апеляційна скарга, у відповідності до ч.3.ст.189 КАС України - повертається апелянту. При цьому, повернення апеляційної скарги не позбавляє повторного звернення до суду в порядку, встановленому законом.

Керуючись ст. ст. 189, 206, 254 КАС України,

У Х В А Л И В:

Відмовити Головному управлінню ДФС у Київській області у задоволенні клопотання про відстрочення сплати судового збору.

Апеляційну скаргу Головного управління ДФС у Київській області на окрему ухвалу Київського окружного адміністративного суду від 08 грудня 2016 року у справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Сидера Кемікел" до Броварської об"єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області, Головного управління ДФС у Київській області, Державної фіскальної служби України про скасування рішень, скасування податкового повідомлення рішення - повернути апелянту.

Касаційну скаргу на ухвалу може бути подано безпосередньо до Вищого адміністративного суду України за правилами адміністративного судочинства відповідно до ст.212 КАС України.

Суддя Мацедонська В.Е.