КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа 826/14694/16
Суддя доповідач Собків Я.М.
У Х В А Л А
13 березня 2017 року м. Київ
Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Собків Я.М. перевіривши апеляційну скаргу Головного управління ДФС у місті Києві на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 29 грудня 2016 року у справі за адміністративним позовом компанії «Лінкмікс Холдінгс Лімітед» в особі представництва «Лінкмікс Холдінгс Лімітед» до Головного управління ДФС у місті Києві про скасування податкового повідомлення-рішення,-
ВСТАНОВИВ:
Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 29 грудня 2016 року адміністративний позов компанії «Лінкмікс Холдінгс Лімітед» в особі представництва «Лінкмікс Холдінгс Лімітед» задоволено повністю.
Не погоджуючись із зазначеною постановою суду, відповідач звернувся з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції та прийняти нове рішення, яким повністю відмовити в задоволенні вимог даного позову.
Перевіривши апеляційну скаргу вважаю, що вона підлягає залишенню без руху, оскільки вона оформлена без дотримання вимог, встановлених ст. 187 КАС України.
Згідно ч. 2 ст. 189 КАС України отримавши апеляційну скаргу, суддя – доповідач протягом трьох днів перевіряє її відповідність вимогам статті 187 цього Кодексу і за відсутності перешкод постановляє ухвалу про відкриття апеляційного провадження.
Відповідно до ч. 3 ст. 189 КАС України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу.
Зокрема, апелянт до апеляційної скарги не додав документ про сплату судового збору у розмірі, визначеному Законом України «Про судовий збір».
Розмір судового збору, що підлягає сплаті при поданні апеляційної скарги в адміністративній справі визначено Законом України «Про судовий збір» з урахуванням змін до вказаного Закону, що набрали чинності з 01.09.2015 року.
Згідно п.п.2 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду, судовий збір справляється у розмірі 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.
Відповідно до підпункту 1 пункту 3 частини другої статті 4 Закону (у редакції, чинній на час звернення до суду з даним позовом), за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано суб’єктом владних повноважень чи юридичною особою, ставка судового збору становить 1,5% ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати.
Частиною першою статті 4 Закону встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Сума мінімальної заробітної плати станом на 01 січня 2016 року складала 1 378,00 грн.
Як вбачається з матеріалів справи, предметом оскарження є податкове повідомлення - рішення, яким позивачу визначено до сплати суму грошового зобов’язання з орендної плати за земельну ділянку з юридичних осіб у розмірі 1 439 839,53 грн.
Оскільки вирішення даних вимог впливатиме на майновий стан позивача, позов носить майновий характер.
Тому, судовий збір підлягає сплаті за ставкою, встановленою для подання майнового позову.
Таким чином, за подання апеляційної скарги на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 29 грудня 2016 року підлягає сплаті судовий збір у розмірі 23757,80 грн. (21598,00 х 110% / 100).
Проте, апелянтом не надано доказів сплати судового збору в указаному вище розмірі.
Крім того, з аналізу ст. 5 Закону України «Про судовий збір» (в редакції на час подання апеляційної скарги, якою встановлено пільги щодо сплати судового збору), вбачається, що відповідач не звільнений від сплати судового збору за подання апеляційних скарг на судові рішення.
Судовий збір необхідно сплатити на рахунок Київського апеляційного адміністративного суду (код ЄДРПОУ 34729486) за наступними платіжними реквізитами: отримувач коштів - УДКСУ у Печерському районі м. Києва, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38004897, банк отримувача - ГУДКCУ у м. Києві, код банку отримувача (МФО) 820019, рахунок отримувача 31211206781007, код класифікації доходів бюджету 22030101.
Оскільки вищевказані обставини перешкоджають прийняттю апеляційної скарги до провадження суду апеляційної інстанції, то згідно ст.ст. 108, 189 КАС України апеляційна скарга підлягає залишенню без руху, а апелянту необхідно надати строк для усунення зазначених недоліків.
Керуючись ст.ст. 108, 187, 189 КАС України, суддя,
У Х В А Л И В:
Апеляційну скаргу Головного управління ДФС у місті Києві на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 29 грудня 2016 року залишити без руху.
Встановити Головному управлінню ДФС у місті Києві десятиденний строк з моменту отримання копії даної ухвали для усунення вказаних недоліків.
У разі неусунення недоліків у зазначений вище строк, апеляційна скарга буде повернута апелянту.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складення в повному обсязі шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Суддя: Собків Я.М.