Рішення № 65381728, 14.03.2017, Господарський суд Закарпатської області

Дата ухвалення
14.03.2017
Номер справи
907/889/16
Номер документу
65381728
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

14.03.2017 Справа № 907/889/16

За позовом керівника Хустської місцевої прокуратури, м. Хуст в інтересах держави в особі виконавчого комітету Пилипецької сільської ради Міжгірського району, с.Пилипець, Міжгірський район

до відповідача фізичної особи - підприємця ОСОБА_1, с. Лозянський Міжгірського району

про визнання укладеним договору про пайову участь (внесок) замовника у створенні та розвитку інженерно - транспортної та соціальної інфраструктури с. Пилипець ,

Суддя Васьковський О.В.

Представники:

прокурор - Форгачі Т.В. - прокурор відділу забезпечення представництва в суді прокуратури Закарпатської області (дов.№05/2-1177 вих-16 від 07.12.16)

від позивача - Готра В.В.- сільський голова

від відповідача - ОСОБА_1 - фізична особа - підприємець

СУТЬ СПОРУ: визнання укладеним з дня набрання рішенням суду законної сили договір про пайову участь (внесок) замовника (юридичною, фізичною особою) у створенні та розвитку інженерно - транспортної та соціальної інфраструктури с. Пилипець між виконавчим комітетом Пилипецької сільської ради Міжгірського району та фізичною особою - підприємцем ОСОБА_1, с. Лозянський Міжгірського району на суму 39895,80 грн . в редакції, запропонованій позивачем.

Прокурор позовні вимоги обґрунтовує тим, що відповідачем не укладено договір про пайову участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста с. Пилипець Міжгірського району Закарпатської області на виконання вимог Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", Порядку залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інфраструктури населених пунктів Пилипецької сільської ради, розробленого у відповідності до норм Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" та Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні". Прокурор вказує, що відповідачем подано декларацію про готовність об'єкта до експлуатації, яка 27.05.14 зареєстрована Інспекцією ДАБК у Закарпатській області, згідно якої кошторисна вартість об'єкта будівництва становить 1329860 грн. Також, прокурор доводить, що не укладення відповідачем спірного договору у встановлений термін для добровільного укладення не звільняє його від обов'язку такий договір укласти, оскільки обов'язковість укладення таких договорів передбачена Законом, а відповідний лист, направлений відповідачу 19.10.16 з пропозицією укладення такого договору залишений ним без відповіді, відповідно пропозиція про укладення вказаного договору відповідачем не прийнята.

Підставою для представництва прокурором інтересів позивача є факт неналежного виконання виконавчим комітетом Пилипецької сільської ради Міжгірського району захисту інтересів с.Пилипець Міжгірського району Закарпатської області у сфері пайової участі забудовників у створенні та розвитку інженерно - транспортної та соціальної інфраструктури с. Пилипець, що проявляється у невжитті упродовж більше, ніж двох років всіх можливих та необхідних заходів для виконання відповідачем вимог чинного законодавства в частині укладення згаданого договору, що тягне за собою недоотримання місцевим бюджетом коштів, що, у свою чергу, призводить до неможливості належного виконання органом місцевого самоврядування своїх функцій у бюджетній сфері та негативно впливає на фінансування створення і розвитку інженерно - транспортної та соціальної інфраструктури с. Пилипець.

Позивач позов прокурора поданий в його інтересах підтримав повністю, з підстав наведених прокурором у позовній заяві.

Відповідач, належним чином повідомлений про час і місце розгляду справи, на виконання вимог ухвали суду про порушення провадження у справі від 29.12.2016 року, ухвали суду від 23.01.2017 року, 30.01.2017 року та від 27.02.2017 року, у судові засідання 30.01.2017 року, 27.02.2017 року та 14.03.2017 року не з'явився та явку уповноваженого представника не забезпечив, витребувані ухвалами суду докази не подав, про причини невиконання вимог ухвал суду не повідомив, у зв'язку з чим справу розглянуто, у відповідності до приписів ст. 75 Господарського процесуального кодексу України за наявними матеріалами справи.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення прокурора та представників сторін, судом встановлено:

В ході вивчення місцевою прокуратурою інформації щодо стану законності у сфері розвитку інфраструктури с.Пилипець Міжгірського району Закарпатської області, в тому числі, повноти надходження коштів до місцевого бюджету при укладенні договорів про пайову участь у розвитку інфраструктури с.Пилипець Міжгірського району Закарпатської області встановлено, що відповідачем подано декларацію про готовність об'єкта до експлуатації, яка 27.05.14 зареєстрована Інспекцією ДАБК у Закарпатській області за №ЗК143141470311, однак необхідного договору про пайову участь (внесок) замовника (юридичної, фізичної особи) у створенні та розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури с.Пилипець Міжгірського району Закарпатської області з виконавчим комітетом Пилипецької сільської ради Міжгірського району Закарпатської області не укладено.

Рішенням 23 сесії 6 скликання Пилипецької сільської ради Міжгірського району від 12.05.13 №2 "Про пайову участь замовників будівництва у розвитку інфраструктури населених пунктів Пилипецької сільської ради", з метою належного утримання та розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населених пунктів Пилипецької сільської ради затверджено Порядок залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інфраструктури населених пунктів Пилипецької сільської ради (далі - Порядок), граничні розміри (відсотки) залучення коштів інвесторів в залежності від функціонального призначення об'єкту та типовий договір про пайову участь замовників будівництва у розвитку інфраструктури населених пунктів Пилипецької сільської ради.

27.05.14 року Інспекцією ДАБК у Закарпатській області зареєстровано декларацію № ЗК143141470311 відповідача про готовність об'єкта до експлуатації. Кошторисна вартість будівництва згідно декларації становить 1329860 грн.

Виконавчим комітетом Пилипецької сільської ради 19.10.16 надіслано лист №150 відповідачу з пропозицією про укладення договору про пайову участь (внесок) у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури с.Пилипець з примірником проекту договору. Однак, відповідачем не виконано вимоги чинного законодавства та не прийнято пропозицію Виконавчого комітету Пилипецької сільської ради щодо укладення вказаного договору, у зв'язку з чим прокурор в інтересах держави в особі виконавчого комітету Пилипецької сільської ради Міжгірського району звернувся з позовом про визнання укладеним договору про пайову участь (внесок) замовника (юридичною, фізичною особою) у створенні розвитку інженерно-транспортної та соціальної с.Пилипець у редакції запропонованій позивачем на суму 39895 грн.

Проаналізувавши матеріали справи та подані докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, заслухавши пояснення прокурора та представника позивача суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з огляду на наступне.

Згідно ст. 11 Цивільного кодексу України підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є договори та інші правочини.

Частиною 4 статті 11 Цивільного кодексу України у випадках, встановлених актами цивільного законодавства цивільні права та обов'язки виникають безпосередньо з актів органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим або органів місцевого самоврядування.

Відповідно ст. 14 Цивільного кодексу України встановлено, що цивільні обов'язки виконуються у межах встановлених договором або актом цивільного законодавства.

До відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать: залучення на договірних засадах коштів підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності, розташованих на відповідній території, та коштів населення, а також бюджетних коштів на будівництво, розширення, ремонт і утримання на пайових засадах об'єктів соціальної і виробничої інфраструктури та на заходи щодо охорони навколишнього природного середовища (ст. 28 Закону України "Про місцеве самоврядування").

Нормами ч. ч. 1 - 3 ст. 40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" визначено, що замовник, який має намір щодо забудови земельної ділянки у відповідному населеному пункті, зобов'язаний взяти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту, крім випадків, передбачених частиною четвертою цієї статті. Пайова участь у розвитку інфраструктури населеного пункту полягає у перерахуванні замовником до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію до відповідного місцевого бюджету коштів для створення і розвитку зазначеної інфраструктури. Порядок залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту встановлюють органи місцевого самоврядування відповідно до цього Закону.

Судом встановлено, що відповідач є особою, на яку Законом покладено обов'язок взяти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної інфраструктури населеного пункту.

Відповідно до ч. ч. 5, 8, 9 ст. 40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" величина пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту визначається у договорі, укладеному з органом місцевого самоврядування (відповідно до встановленого органом місцевого самоврядування розміру пайової участі у розвитку інфраструктури), з урахуванням загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта, визначеної згідно з будівельними нормами, державними стандартами і правилами. У разі якщо загальна кошторисна вартість будівництва об'єкта не визначена згідно з будівельними нормами, державними стандартами і правилами, вона визначається на основі встановлених органом місцевого самоврядування нормативів для одиниці створеної потужності. Розмір пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту визначається протягом десяти робочих днів з дня реєстрації органом місцевого самоврядування звернення замовника про укладення договору про пайову участь та доданих до нього документів, що підтверджують вартість будівництва об'єкта, з техніко-економічними показниками.

Істотними умовами договору є: 1) розмір пайової участі; 2) строк (графік) сплати пайової участі; 3) відповідальність сторін.

Невід'ємною частиною договору є розрахунок величини пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту.

Пунктами 1.1, 1.2 Порядку залучення і використання пайових коштів (внесків) інвесторів (забудовників) для створення соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури Пилипецької сільської ради встановлено, що пайова участь у розвиток сільської ради полягає у перерахуванні замовником до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію до відповідного місцевого бюджету коштів для створення і розвитку зазначеної інфраструктури. Величина пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту визначається у договорі, укладеному з сільською радою та з урахуванням загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта, визначеної згідно з будівельними нормами, державними стандартами і правилами.

При цьому не враховуються витрати на придбання та виділення земельної ділянки, звільнення будівельного майданчика від будівель, споруд та інженерних мереж, влаштування внутрішніх і позамайданчикових інженерних мереж, споруд та транспортних комунікацій. Розмір пайової участі замовника для розвитку необхідної інфраструктури визначається у відсотках від вартості будівництва, затверджених сесією сільської ради та у відповідності до пункту 1.1 додатку 2 до цього Порядку становить у разі будівництва нежитлових будівель та споруд для відпочинку (готелі, мотелі, кемпінги і т.п), торгові точки 3% загального кошторису вартості будівництва об'єкту.

Пунктом 1.2. Порядку також визначено, що договір про пайову участь у розвитку населених пунктів укладається між Пилипецькою сільською радою не пізніше ніж через 15 робочих днів з дня реєстрації звернення замовника про його укладення, але до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію.

Отже, обов'язок звернутись до органу місцевого самоврядування з заявою про укладення договору пайової участі у розвитку інфраструктури відповідного населеного пункту законом покладено саме на замовника такого будівництва. Ухилення замовника від укладення договору пайової участі до прийняття об'єкту нерухомого майна до експлуатації, є порушенням зобов'язань та вимог, які прямо передбачені законом та встановленим органом місцевого самоврядування порядком.

Враховуючи приписи Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", участь у створенні та розвитку інженерно-транспортної інфраструктури населеного пункту є обов'язковою для замовника будівництва у відповідному населеному пункті, що обумовлює право відповідного органу місцевого самоврядування вимагати від замовника будівництва виконання обов'язку щодо пайової участі.

Листом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України № 23-11/6294/0/6/11 від 22.07.2011 року "Про пайову участь забудовників у створенні та розвитку інфраструктури населених пунктів" визначено, що нормами абзацу першого частини дев'ятої статті 40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" встановлено строки, протягом яких укладається договір про пайову участь у розвитку інфраструктури населеного пункту - не пізніше ніж через 15 робочих днів з дня реєстрації звернення замовника будівництва щодо його укладення, але до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію. Тобто, замовник будівництва має звернутись до відповідного органу місцевого самоврядування зі зверненням щодо укладення договору про пайову участь не пізніше ніж за 15 робочих днів до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію з тим, щоб протягом зазначеного часу таким органом було підготовлено необхідний розрахунок величини пайової участі та проект договору про пайову участь, який замовник після ознайомлення має підписати з дотриманням вимоги щодо строку - до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію.

Згідно з Листом Державної архітектурно будівельної інспекції України № 40-12-2518 від 09.04.2012 року зазначено, що процедура прийняття об'єктів в експлуатацію носить суто технічний характер і полягає в тому, що саме об'єкт будівництва, його стійкість, міцність, надійність є предметом при перевірці його готовності до експлуатації, а тому перевірка сплати пайової участі суперечить ідеології самої процедури прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів.

Відповідно до статті 40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" встановлено обов'язок замовника будівництва прийняти пайову участь у розвитку інфраструктури населеного пункту, який реалізується шляхом укладення відповідного договору в порядку, визначеному Законом та деталізованому актом органу місцевого самоврядування.

Тобто, спонукання до укладення договору, визнання укладеним договору, можливе, зокрема тоді, коли хоча б одна із сторін є зобов'язаною його укласти через пряму вказівку закону. Таким чином, необхідною умовою для укладення договору за рішенням суду є наявність відповідної вказівки закону на обов'язковість укладення певного договору, а застосування до таких спорів підлягає законодавство, яке є чинним на момент виникнення переддоговірного спору та його вирішення в судовому порядку.

Оскільки, Закон України "Про регулювання містобудівної діяльності" передбачає обов'язок усіх замовників прийняти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури, крім тих які цим Законом звільнені від участі у створенні інфраструктури, то обов'язок приймати участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури с.Пилипець Міжгірського району Закарпатської області залишається обов'язковим до виконання відповідачем.

Аналогічна правова позиція висловлена в постанові Вищого господарського суду України від 28.07.16 у справі №909/1416/15, відповідно до якої, суд дійшов висновку про наявність обов'язку відповідача укласти договір пайової участі, адже укладення таких договорів передбачено нормами статті 40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", строк визначений вказаним законом для укладення договору пайової участі у 15 робочих днів з дня реєстрації звернення замовника про його укладення, але до прийняття об'єкта в експлуатацію, встановлений саме для добровільного виконання стороною вказаного обов'язку, і невиконання такого зобов'язання не звільняє замовника від укладення договору, адже невиконання замовником обов'язку, передбаченого законом, не може надавати йому переваг перед замовником, що виконав обов'язок Закону.

Вказана позиція також висловлена в постанові Верховного суду України від 30.11.16.

В матеріалах справи відсутні документальні докази звернення замовника (відповідача) до виконавчого комітету Пилипецької сільської ради Міжгірського району щодо укладення договору про пайову участь на об'єкт містобудування, а саме: "Будівництво бази відпочинку на 100 місць в с.Пилипець Міжгірського району" загальною площею 402,5 кв.м, який введено в експлуатацію відповідно до декларації про готовність об'єкта до експлуатації № ЗК 143141470311 від 27.05.2014 року.

Не укладення договору свідчить про недотримання вимог законодавства і має наслідком порушення прав та інтересів відповідної територіальної громади, тому у даному випадку необхідним є з'ясування причини його не укладення.

Як вбачається з вищенаведеного, органи місцевого самоврядування знаходяться поза межами процедури прийняття об'єктів будівництва в експлуатацію та позбавлені можливості контролювати момент його здійснення, відтак не укладення такого договору з підстав невиконання замовником обов'язку щодо звернення до органу місцевого самоврядування з відповідною пропозицією свідчить про його ухилення від укладення договору та може бути оскаржено в судовому порядку, у тому числі і після прийняття об'єкту будівництва в експлуатацію.

З матеріалів справи вбачається, що будівництво є завершеним, а об'єкт - Будівництво бази відпочинку на 100 місць в с.Пилипець Міжгірського району" загальною площею 402,5 кв.м, що знаходиться за адресою с.Пилипець Міжгірського району, вул.без вулиці, 00 та готовим до експлуатацію, однак в порушення вимог законодавства, відповідач не взяв участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури с.Пилипець шляхом укладення відповідного договору.

Приписами частини третьої статті 179 Господарського кодексу України укладення господарського договору є обов'язковим для сторін, зокрема, якщо існує пряма вказівка закону щодо обов'язковості укладення договору.

Відповідач не надав суду жодних документальних доказів про вжиття ним заходів з метою виконання обов'язку щодо укладення договору про пайову участь у розвитку інфраструктури відповідного населеного пункту.

Таким чином, позовні вимоги доведені доданими до матеріалів справи документальними доказами, у відповідності з вимогами ст.ст. 32, 33, 34 ГПК України та відповідачем не спростовані, відтак підлягають задоволенню у повному обсязі.

Судові витрати у відповідності до ст. 49 Господарського процесуального кодексу України у розмірі 1378 грн. на відшкодування витрат по сплаті судового збору належить покласти на відповідача.

Керуючись ст. ст. 1, 15, 22, 29, 32, 33, 34, 41, 43, 49, 77, 79, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

позов задоволити повністю.

Визнати укладеним з дня набрання рішенням суду законної сили договір про пайову участь (внесок) замовника (юридичною, фізичною особою) у створенні розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури с. Пилипець між виконавчим комітетом Пилипецької сільської ради та фізичною особою - підприємцем ОСОБА_1, РНОКПП НОМЕР_1 (АДРЕСА_1) на суму 39895 грн. 80 коп. у наступній редакції:

ДОГОВІР

про пайову участь (внесок) замовника (фізичної особи, юридичної особи)

у створенні та розвитку інженерно-транспортної та соціальної

інфраструктури с. Пилипець Міжгірського району Закарпатської області

«_»______201_____року №__

Виконавчий комітет Пилипецької сільської ради в особі Пилипецького сільського голови Готри Василя Васильовича, який діє на підставі Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», з одного боку, та фізична особа - підприємець ОСОБА_1, (далі - Замовник), з другого боку, (далі за текстом Договору «Сторони»), уклали цей Договір про наступне:

І. Предмет Договору

1.1. Предметом цього Договору є пайова участь (внесок) Замовника (фізичної особи - підприємця) у створенні та розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури с. Пилипець Міжгірського району Закарпатської області при здійсненні будівництва об'єкта містобудування на умовах, зазначених цим Договором.

1.2. Назва та місце розташування об'єкта містобудування: «Будівництво бази відпочинку на 100 місць в с. Пилипець Міжгірського району Закарпатської області».

1.3. Цільове призначення об'єкта містобудування будівля комерційного використання.

II. Сума договору та умови оплати.

2.1. На виконання статті 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» Замовник перераховує кошти на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури с. Пилипець у розмірі 39895 грн. 80 коп. (тридцять дев'ять тисяч вісімсот дев'яносто п'ять гривень 80 копійок) згідно з розрахунком (Додаток 1). Пайовий внесок сплачується Замовником у повній сумі на розрахунковий рахунок місцевого бюджету єдиним платежем у місячний строк після прийняття об'єкта у експлуатацію.

2.2. Сплата коштів Замовником на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури с. Пилипець Міжгірського району Закарпатської області здійснюється у безготівковій формі за наступними реквізитами: Код ЄДРПОУ 38024468. Розрахунковий рахунок № 31510921700146 в ГУДКСУ в Закарпатській області. Код класифікації доходів бюджету: 24170000 - Надходження коштів пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту. МФО 812016.

III. Права і обов'язки сторін.

3.1. Замовник зобов'язується перерахувати кошти в сумі, зазначеній у п. 2.1 розділу 2 Договору у місячний строк після прийняття об'єкта у експлуатацію єдиним платежем.

3.2. У разі внесення змін до проектної документації, які призвели зміни техніко-економічних показників будівництва, Замовник зобов'язується звернутися з заявою до виконавчого комітету сільської ради про внесення відповідних змін до Договору.

3.3. У разі прийняття рішення виконавчим комітетом Пилипецької сільської ради про зменшення або збільшення розміру пайової участі, між замовником та виконавчим комітетом Пилипецької сільської ради укладається відповідна додаткова угода із збереженням відсотків від вартості будівництва у відповідності до діючого на момент укладання основного договору Положення.

3.4. Виконавчий комітет Пилипецької сільської ради проводить розрахунок пайового внеску та контролює виконання умов Договору. У разі зміни замовника розмір пайової участі у розвитку інфраструктури с. Пилипець зменшується на суму коштів, сплачених попереднім замовником відповідно до укладеного ним договору про пайову участь.

3.4. Виконавчий комітет зобов'язується прийняти у комунальну власність інженерні мережі та/або об'єкти інженерної інфраструктури, збудовані земельні ділянки, відведеної Замовнику під забудову та відшкодувати Замовнику вартість їх будівництва за рахунок зменшення величини пайової участі.

IV. Відповідальність сторін та вирішення спору.

4.1 Сторони несуть відповідальність за виконання цього Договору в межах чинного законодавства.

4.2. Всі спірні питання вирішуються шляхом переговорів або у судовому порядку.

4.3. У випадку несвоєчасного внесення коштів як пайової участі в розвитку інфраструктури с. Пилипець Міжгірського району Закарпатської області Замовник сплачує пеню в розмірі подвійної облікової ставки НБУ, що діє на момент прострочення виконання зобов'язання.

V. Інші умови.

5.1. Зміни і доповнення до цього Договору вносяться за взаємною згодою Сторін шляхом укладання відповідних угод, які є невід'ємною частиною цього Договору, або в судовому порядку.

5.2. Одностороння зміна умов або одностороння відмова від виконання цього Договору не допускається.

5.3. Цей Договір укладений Сторонами добровільно. При укладенні Договору майнових прав і претензій Сторони одна до іншої не мають.

5.4. Договір складено в 2-х примірниках, які мають однакову юридичну силу, один з яких зберігається у Замовника.

5.5. Договір набуває чинності з моменту підписання сторонами і діє до повного його виконання.

5.6. Додаток до Договору:

Додаток 1 - Розрахунок величини пайової участі (внеску) Замовника у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури с. Пилипець Міжгірського району Закарпатської області.

При цьому, я, ОСОБА_1, даю згоду Виконавчому комітету Пилипецької сільської ради та його структурним підрозділам відповідно до Закону України «Про захист персональних даних» на обробку моїх особистих персональних даних у картотеках та/або за допомогою інформаційно-телекомунікаційних систем з метою здійснення контролю за належним виконанням умов даного Договору.

VI. Юридичні адреси сторін.

Виконавчий комітет Пилипецької сільської ради 90011, Закарпатська область, Міжгірський район, с. Пилипець,75 тел.: (03146) 2-50-25 Код ЄДРПОУ: 04350843 КОАТУУ: 2122485200 Від виконавчого комітету Пилипецької сільської ради: Пилипецький сільський головаФОП ОСОБА_1 АДРЕСА_1 РНОКПП: НОМЕР_1 ном. моб. тел.: НОМЕР_3 Замовник: ФОП ОСОБА_1

____В.В. Готра ____В.В. ОСОБА_1

(підпис) (ініціали, прізвище) (підпис) (ініціали, прізвище)

________ ____

М.П. М.П.

Додаток 1 до Договору

№_____від___

Розрахунок

величини пайової участі (внеску) замовників (юридичних, фізичних осіб) у

створенні та розвитку інженерно-транспортної та соціальної

інфраструктури с. Пилипець на підставі затвердженої в установленому

порядку проектної документації.

Пилипецька сільська ради в особі Пилипецького сільського голови Готри Василя Васильовича, який діє на підставі Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», з одного боку, та ФОП ОСОБА_1 (далі - Замовник), з другого боку, (далі за текстом Договору «Сторони»), відповідно до умов Договору про пайову участь (внесок) Замовника у створенні та розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури с. Пилипець Міжгірського району Закарпатської області № _____ від 201___року склали розрахунок величини пайової участі по об'єкту «Будівництво бази відпочинку на 100 місць в с. Пилипець Міжгірського району Закарпатської області».

1. Розрахунок здійснено на підставі Декларації про готовність об'єкту до експлуатації, які зареєстрована Інспекцією ДАБК в Закарпатській області 27.05.2014 за №ЗК143141470311.

2. Згідно з Декларацією про готовність об'єкту до експлуатації загальна кошторисна вартість об'єкта будівництва становить 1 329 860 грн. (один мільйон триста двадцять дев'ять тисяч вісімсот шістдесят гривень).

3. Витрати на влаштування поза майданчикових інженерних мереж, споруд та транспортних комунікацій згідно з наданою Замовником документацією становить: дані відсутні (сума прописом) гривень.

4. Розмір пайового внеску Замовника під час будівництва об'єкту, кошторисна вартість якого визначена згідно з державними будівельними нормами, стандартами і правилами здійснюється за формулою:

ПУ= ЗКВБ х 3 % - Вім, де:

ПУ - розмір пайової участі;

ЗКВБ - загальна кошторисна вартість будівництва;

Вім - витрати на влаштування поза майданчикових інженерних мереж і споруд та транспортних комунікацій;

3 % - величина пайової участі від загальної вартості будівництва, визначена згідно з Порядком, затвердженим рішенням Пилипецької сільської ради 23 сесією 6-го скликання № 2 від 12.05.2013 (діючим на момент введення об'єкту до експлуатації).

ПУ= 1 329 860 грн. х 3% =39 895 грн. 80 коп. (тридцять дев'ять тисяч вісімсот дев'яносто п'ять гривень 80 копійок).

5. Цей Додаток є невід'ємною частиною Договору про пайову участь (внеску) замовників у створенні і розвитку інженерно-транспортної інфраструктури №_____від «____»______ 201___року

Виконавчий комітет Пилипецької сільської ради 90011, Закарпатська область, Міжгірський район, с. Пилипець,75 тел.: (03146) 2-50-25 Код ЄДРПОУ: 04350843 КОАТУУ: 2122485200 Від виконавчого комітету Пилипецької сільської ради: Пилипецький сільський головаФОП ОСОБА_1 АДРЕСА_1 РНОКПП: НОМЕР_1 ном. моб. тел.: НОМЕР_3 Замовник: ФОП ОСОБА_1

____В.В. Готра _______В.В. ОСОБА_1

(підпис) (ініціали, прізвище) (підпис) (ініціали, прізвище)

________ _______

М.П. М.П.

Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1, (АДРЕСА_1, код НОМЕР_1) на користь прокуратури Закарпатської області (88000, Закарпатська область, м.Ужгород, вул.Коцюбинського, 2а, код 02909967; отримувач - прокуратура Закарпатської області; банк отримувача - Державна казначейська служба; код банку - 820172, рахунок №35216066018475, код класифікації видатків бюджету - 2800) суму 1378,00 грн. у відшкодування витрат по сплаті судового збору.

Видати наказ.

Рішення суду набирає законної сили і підлягає обов'язковому виконанню на території України в порядку ст.85 Господарського процесуального кодексу України.

Повне рішення складено 17.03.17

Суддя Васьковський О.В.