Постанова № 65379783, 24.02.2017, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
24.02.2017
Номер справи
808/4131/16
Номер документу
65379783
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 лютого 2017 року о 10 год. 41 хв.Справа № 808/4131/16 м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Стрельнікової Н. В.,

за участю секретаря Батигіна О.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом: Кредитної спілки «Актив»,

до: ОСОБА_1 обєднаної Державної податкової інспекції ОСОБА_2 управління ДФС у Запорізькій області, м. Запоріжжя

про: визнання бездіяльності протиправною та зобовязання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

Кредитна спілка Актив (надалі позивач) звернулась до Запорізького окружного адміністративного суду із позовною заявою до ОСОБА_1 обєднаної Державної податкової інспекції ОСОБА_2 управління ДФС у Запорізькій області, (надалі відповідач), в якій позивач просить суд визнати протиправною бездіяльність відповідача по не внесенню інформації про включення неприбуткової організації КС Актив до Реєстру неприбуткових установ та організацій згідно з Рішенням №004 від 21.09.2016, прийнятого ОСОБА_1 ОДПІ у Запорізькій області; зобовязати відповідача здійснити дії по внесенню інформації про включення неприбуткової організації КС Актив до Реєстру неприбуткових установ та організацій згідно з Рішенням №004 від 21.09.2016 прийнятого відповідачем; зобовязати відповідача утриматися від здійснення дій щодо виключення КС «Актив» з Реєстру неприбуткових установ та організацій, у звязку з відсутністю інформації про включення неприбуткової організації КС Актив до Реєстру неприбуткових установ та організацій згідно з Рішенням №004 від 21.09.2016 прийнятого відповідачем.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що 21.09.2016 позивачем отримано Рішення ОСОБА_1 ОДПІ №004 від 21.09.2016, яким підприємству присвоєна ознака неприбутковості та зазначена дата (21.09.2016) включення неприбуткової організації до Реєстру неприбуткових установ та організацій, починаючи з якої визначається строк безперервної реєстрації неприбуткової організації. Однак, станом на 26.12.2016 у Реєстрі неприбуткових установ та організацій, ведення якого покладено на органи ДФС, відсутня інформація про внесення (включення) КС «Актив» до цього реєстру.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримує в повному обсязі. Просить позов задовольнити.

Представник відповідача у судовому засіданні проти позову заперечує з підстав зазначених у письмових запереченнях (вх. №3571 від 08.02.2017).

В обґрунтування заперечень пояснив, що на час видачі ОСОБА_1 ОДПІ рішення щодо присвоєння коду неприбутковості КС «Актив» за №004 від 21.09.2016 програмне забезпечення ДФС України було не доопрацьовано, тому рішення щодо неприбутковості було сформовано не в автоматичному режимі. Вважає, що це пояснює відсутність даного рішення в Реєстрі неприбуткових установ та організацій. При цьому дане питання стосується не лише позивача, а кредитних спілок в цілому. Зазначає, що у звязку зі змінами, внесеними п.34, 35 Підрозділу 4 Розділу ХХ «Перехідних положень» до Податкового кодексу України кредитні спілки не можуть бути визнані неприбутковими організаціями у розумінні Кодексу та не підлягають включенню до нового Реєстру. Аналогічна позиція висловлена в розясненнях наданих ДФС України №411193/7/99-99-12-02-17 від 28.12.2016. Враховуючи викладене просить відмовити у задоволенні адміністративного позову у повному обсязі.

Заслухавши пояснення представників сторін, повно і всебічно з'ясувавши всі обставини справи в їх сукупності на підставі чинного законодавства, перевіривши їх дослідженими у судовому засіданні доказами, суд вважає, що у задоволенні позову слід відмовити з наступних підстав.

Як свідчать матеріали справи, ОСОБА_1 ОДПІ №6030/10/08-23-12-008 від 26.07.2016 (а.с. 27) повідомлено КС «Актив», що 16.07.2016 набрала чинності Постанова Кабінету Міністрів України від 13.07.2016 №440 «Про затвердження Порядку ведення реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з реєстру, у звязку з чим податковий орган просив в місячний термін з дня отримання даного ОСОБА_1 надати відповідь щодо відповідності статусу «неприбутковості» та завірені копії установчих документів. Разом з тим, цим же ОСОБА_1 попереджено, що неприбуткові організації, які діяли до 1 січня 2017 року не привели свої установчі документи у відповідність з вимогами, встановленими п.133.4 ПКУ та не подали копії таких документів фіскальному органу, виключаються після 1 січня 2017 року з Реєстру неприбуткових установ та організацій.

Листом №552 від 25.08.2016 (а.с. 28) позивачем повідомлено ОСОБА_1 ОДПІ, що Кредитна спілка «Актив» є неприбутковою організацією та відповідає вимогам встановленим п.133.4 Податкового кодексу України, та надано необхідні документи.

Рішенням ОСОБА_1 ОДПІ ГУ ДФС у Запорізькій області №004 від 21.09.2016 підприємству присвоєна ознака неприбутковості та зазначена дата (21.09.2016) включення неприбуткової організації до Реєстру неприбуткових установ та організацій.

Звертаючись із даним позовом до суду, позивач наголошує на тому, що фактично інформація про кредитну спілку «Актив» в Реєстрі неприбуткових установ та організацій відсутня. При спробі побачити інформацію про установу позивача у Реєстрі на офіційному сайті Державної фіскальної служби України, система надає відповідь, що станом на дату пошуку відсутня інформація за критеріями пошуку (код ЄДРПОУ, найменування неприбуткової організації).

Щодо вимоги позивача про визнання протиправною бездіяльність відповідача по не внесенню інформації про включення неприбуткової організації КС Актив до Реєстру неприбуткових установ та організацій згідно з Рішенням №004 від 21.09.2016, прийнятого ОСОБА_1 ОДПІ у Запорізькій області суд вважає її безпідставною у звязку з наступним.

Як свідчать матеріали справи, Кредитна спілка «Актив» відповідно до Рішення ОСОБА_1 ОДПІ №90 від 07.03.2003 станом на 07.02.2017 перебуває в Реєстрі неприбуткових установ та організацій, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.01.2013 №37 на підставі ст. 157 розділу ІІІ Податкового кодексу України з присвоєнням ознаки неприбутковості «10» (а.с. 60).

Як було встановлено у судовому засіданні, відсутність Рішення ОСОБА_1 ОДПІ №004 від 21.09.2016 в Реєстрі неприбуткових установ та організацій повязане з проблемними питаннями, які виникли при проведенні інвентаризації неприбуткових установ та організацій.

Так, ОСОБА_1 ОДПІ направлено ОСОБА_1 до ОСОБА_2 управління ДФС в Запорізькій області №7999/8/08-23-12-007 від 26.10.2016 (а.с. 102-104), в якому поставлено проблемне питання відносно КС «Актив», а саме: при формуванні рішення по неприбутковій установі Кредитна спілка «Актив», код 26338914, де при обробленні документу в податковому блоці відображено інформацію про те, що рішення про включення до реєстру не може бути прийнято з причини «особа не включена до ЄДР, або установа, організація не є юридичною особою». В обліку платників відображається дата останньої реєстрації Кредитної спілки «Актив» в ЄДР 20.02.2003 №1017. Орган державної реєстрації:4526934 Виконавчий комітет ОСОБА_1 міської ради. Додано 2 додатки скріншотів з податкового блоку про занесення даних до інвентаризаційної картки та про неможливість обробити документ при формуванні рішення (а.с. 103-104).

ОСОБА_2 управління ДФС у Запорізькій області №8/08-01-12-03-05 від 08.12.2016 (а.с. 105-107) до Державної фіскальної служби України повідомлено про низку важливих проблемних питань, вирішення яких можливо лише на рівні ДФС України, зокрема у п. 4 вказаного листа зазначено наступне. В «старому» Реєстрі обліковуються Кредитні спілки, які підлягають інвентаризації з метою включення до «нового» Реєстру шляхом формування відповідного Рішення або виключення, шляхом скасування ознаки неприбутковості. При цьому відсутня технічна можливість формування відповідного Рішення про присвоєння ознак неприбутковості, при спробі «Обробити документ» зявляється інформація наступного змісту «Рішення про включення до реєстру не може бути прийнято. Особа не включена до ЄДР або установа, організація не є юридичною особою», при тому, що в реєстраційних даних платника рахується «Тип ПП головне підприємство». У звязку з наведеним у листі зазначено питання наступного змісту: у звязку з тим, що деякі кредитні спілки вже надали копії установчих документів, які відповідають вимогам ст. 133 ПК України, але суперечать вимогам Закону України, що регулює їх діяльність (тобто відсутні причини надання повідомлення про невідповідність), яким чином сформувати в ІС «Податковий блок» Рішення про включення до «нового» Реєстру вищезазначеної категорії установ, якщо програмний продукт блокує обробку відповідного Рішення.

Відповідно до п. 3 Порядку №440, створення і ведення Реєстру здійснюється ДФС.

При цьому, відповідно до п. 9 Порядку №440, ДФС здійснює:

- забезпечення ведення обліку неприбуткових організацій;

- виконання функцій адміністратора бази даних (накопичення, аналіз даних, контроль за достовірністю та актуалізацією даних, їх зберігання, захист, контроль за правом доступу тощо);

- автоматизоване ведення бази Реєстру;

- розроблення нормативних документів про створення, ведення та користування даними Реєстру.

А відповідно до п. 10 Порядку, контролюючий орган здійснює:

- прийом реєстраційних заяв та перевірку наданих документів;

- прийняття рішень про включення, повторне включення, відмову у включенні неприбуткової організації до Реєстру, виключення з Реєстру;

- включення, повторне включення неприбуткової організації до Реєстру, виключення з Реєстру;

- контроль за достовірністю та актуалізацією даних.

Отже, вищевказане свідчить про відсутність бездіяльності відповідача по не внесенню інформації про включення неприбуткової організації КС Актив до Реєстру неприбуткових установ та організацій згідно з Рішенням №004 від 21.09.2016, оскільки відповідач намагався вчинити відповідні дії, але з техничних причин це виявилося неможливим, при цьому відповідач не виконує функції адміністратора бази даних, а тому позовні вимоги в цій частині задоволенню на підлягає.

Надаючи правову оцінку обставинам вказаної справи, суд також зважає на наступне.

Особливості оподаткування неприбуткових установ та організацій, внесення їх до Реєстру неприбуткових установ та організацій (далі - Реєстр) до 01.01.2015 р. були встановлені ст. 157 Податкового Кодексу України (далі ПК України), з 01.01.2015 р. - ст. 133 ПК України.

Зокрема, згідно з нормами ПК України (у редакції до 01.01.2015 р.) оподаткування податком на прибуток кредитних спілок здійснювалось з урахуванням особливостей, встановлених ст. 157 "Оподаткування неприбуткових установ та організацій" ПК України. Підпунктом в) п. 157.1 ст. 157 ПК України кредитні спілки були визначені як такі, до яких застосовувались особливості оподаткування податком на прибуток, встановлені цією статтею. Пунктом 157.4 ст. 157 ПК України було визначено перелік доходів кредитних спілок, які звільняються від оподаткування податком на прибуток.

Підпунктом 5.3 п. 5 Положення про Реєстр неприбуткових установ та організацій, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.01.2013 р. N 37, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14.02.2013 р. за N 267/22799 (розробленого відповідно до положень ст. 157 Кодексу), було передбачено присвоєння кредитним спілкам, при внесенні до Реєстру, коду ознаки неприбутковості 0010.

З 1 січня 2015 року Законом України від 28 грудня 2014 року N 71-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи" розділ ІІІ "Податок на прибуток підприємств" ПК України викладено у новій редакції, змінено порядок оподаткування податком на прибуток підприємств, у тому числі неприбуткових підприємств, установ та організацій. Особливості оподаткування податком на прибуток неприбуткових установ та організацій встановлені ст. 133 ПК України.

При цьому у період з 01 січня 2015 року до 13 серпня 2015 року (до набрання чинності Законом України від 17 липня 2015 року N 652-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування неприбуткових організацій") (далі - Закон N 652) ст. 133 ПК України був встановлений виключний перелік установ та організацій, які не є платниками податку на прибуток після їх внесення до Реєстру. Кредитні спілки цим переліком визначені не були.

З 13 серпня 2015 року (після набрання чинності Законом N 652) викладено у новій редакції положення Кодексу, якими передбачено особливості оподаткування податком на прибуток неприбуткових установ та організацій.

Зокрема, згідно з пп. 14.1.121 п. 14.1 ст. 14 ПК України неприбуткові підприємства, установи та організації - це неприбуткові підприємства, установи та організації, які не є платниками податку на прибуток підприємств відповідно до п. 133.4 ст. 133 ПК України.

До неприбуткових організацій, що відповідають вимогам п. 133.4 ст. 133 ПК України і не є платниками податку на прибуток, можуть бути віднесені, зокрема, спілки (пп. 133.4.6 п. 133.4 ст. 133 ПК України).

Підпунктом 133.4.1 п. 133.4 ст. 133 ПК України встановлено, що неприбутковим підприємством, установою та організацією є підприємство, установа та організація (далі - неприбуткова організація), що одночасно відповідає таким вимогам:

утворена та зареєстрована в порядку, визначеному законом, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації;

установчі документи якої містять заборону розподілу отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов'язаних з ними осіб. Для цілей цього абзацу не вважається розподілом отриманих доходів (прибутків) фінансування видатків, визначених пп. 133.4.2 п. 133.4 ст. 133 Кодексу;

установчі документи якої передбачають передачу активів одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду або зарахування до доходу бюджету у разі припинення юридичної особи (у результаті її ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення). Положення цього абзацу не поширюється на об'єднання та асоціації об'єднань співвласників багатоквартирних будинків;

внесена контролюючим органом до Реєстру.

Обов'язковою умовою для неприбуткових організацій є використання своїх доходів (прибутків) виключно для фінансування видатків на своє утримання, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених установчими документами (пп. 133.4.2 п. 133.4 ст. 133 ПК України).

Порядок ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 13 липня 2016 року N 440 (далі Порядок №440), розробленою відповідно до п. 133.4 ст. 133 ПК України. Цією постановою передбачено присвоєння спілкам коду ознаки неприбутковості 0038.

При цьому організаційні, правові та економічні засади створення та діяльності кредитних спілок, їх об'єднань, права та обов'язки членів кредитних спілок та їх об'єднань визначає Закон України від 20 грудня 2001 року N 2908-III "Про кредитні спілки" (далі Закон №2908) зі змінами (далі - Закон N 2908).

Відповідно до частини першої статті 1 Закону N 2908 кредитна спілка - це неприбуткова організація, заснована фізичними особами, професійними спілками, їх об'єднаннями на кооперативних засадах з метою задоволення потреб її членів у взаємному кредитуванні та наданні фінансових послуг за рахунок об'єднаних грошових внесків членів кредитної спілки.

Згідно зі ст. 7 Закону N 2908 кредитна спілка діє на основі статуту, що не суперечить законодавству України.

Частиною другою ст. 1 Закону N 2908 встановлено, що кредитна спілка є фінансовою установою, виключним видом діяльності якої є надання фінансових послуг, передбачених цим Законом.

Статтею 8 Закону N 2908 визначено порядок набуття кредитною спілкою статусу фінансової установи та ліцензування окремих видів діяльності кредитної спілки.

Зокрема встановлено, що надання кредитній спілці статусу фінансової установи здійснюється національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг (далі - Уповноважений орган) відповідно до вимог цього Закону та нормативно-правових актів Уповноваженого органу. Надання кредитній спілці статусу фінансової установи здійснюється шляхом внесення відповідного запису до державного реєстру фінансових установ. Уповноважений орган видає кредитній спілці свідоцтво про реєстрацію фінансової установи за формою, встановленою Уповноваженим органом.

Відповідно до п. 1 частини першої ст. 1 Закону України від 12 липня 2001 року N 2664-III "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг" (зі змінами) (далі - Закон N 2664) кредитні спілки є фінансовими установами поряд з банками, ломбардами, лізинговими компаніями, довірчими товариствами, страховими компаніями та іншими юридичними особами, виключним видом діяльності яких є надання фінансових послуг, а у випадках, прямо визначених законом, - інших послуг (операцій), пов'язаних з наданням фінансових послуг. Пунктом 5 частини першої ст. 1 Закону N 2664 визначено, що фінансова послуга - це операції з фінансовими активами з метою отримання прибутку або збереження реальної вартості фінансових активів. Законом України від 14 жовтня 2014 року N 1702-VII "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення" (далі - Закон N 1702) встановлено, що неприбутковими організаціями вважаються юридичні особи (крім державних органів, органів державного управління та установ державної і комунальної власності), що не є фінансовими установами, створені для провадження наукової, освітньої, культурної, оздоровчої, екологічної, релігійної, благодійної, соціальної, політичної та іншої діяльності з метою задоволення потреб та інтересів громадян у межах, визначених законодавством України, без мети отримання прибутку (п. 25 частини першої ст. 1 Закону N 1702).

Враховуючи викладене вище, діяльність кредитних спілок не в повній мірі відповідає сутності поняття некомерційної діяльності неприбуткових установ. Крім того, отриманий саме від комерційної діяльності дохід кредитні спілки розподіляють між членами такої спілки.

Згідно з п. 4.1 ст. 4 Кодексу податкове законодавство України ґрунтується, зокрема, на принципах загальності оподаткування (пп. 4.1.1 п. 4.1 ст. 4 Кодексу) та рівності усіх платників перед законом, недопущення будь-яких проявів податкової дискримінації (пп. 4.1.2 п. 4.1 ст. 4 Кодексу).

Крім того, частиною третьою ст. 21 Закону N 2908 встановлено, що нерозподілений дохід, що залишається у розпорядженні кредитної спілки за підсумками фінансового року, розподіляється за рішенням загальних зборів, у тому числі між членами кредитної спілки, пропорційно розміру їх пайових внесків у вигляді відсотків (процентів).

Відповідно до частини першої ст. 23 Закону N 2908 внески (вклади) членів кредитної спілки на депозитні рахунки, а також нарахована на такі кошти та пайові внески плата (проценти) належать членам кредитної спілки на праві приватної власності.

Отже, у разі утворення кредитної спілки в порядку, визначеному Законом N 2908, такою кредитною спілкою не можуть бути дотримані вимоги, встановлені пп. 133.4.1 п. 133.4 ст. 133 Кодексу, стосовно одночасної відповідності вимогам щодо утворення кредитної спілки в порядку, визначеному Законом N 2908, та заборони в установчих документах розподілу отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов'язаних з ними осіб.

Статтею 19 Конституції України встановлено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно п.1 Порядку №440, реєстр неприбуткових установ та організацій (далі - Реєстр) є автоматизованою системою збору, накопичення та обробки даних про неприбуткові підприємства, установи та організації (далі - неприбуткова організація) відповідно до пункту 133.4 статті 133 Податкового кодексу України (далі - Кодекс).

Відповідно до п. 7 Порядку №440 контролюючий орган здійснює включення неприбуткової організації до Реєстру в разі, коли організація відповідає таким вимогам:

- утворена та зареєстрована в порядку, визначеному законом, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації;

- установчі документи неприбуткової організації містять заборону розподілу отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їх праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов'язаних з ними осіб;

- установчі документи неприбуткової організації передбачають передачу активів одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду або зарахування до доходу бюджету в разі припинення юридичної особи (у результаті її ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення). Положення цього абзацу не поширюється на об'єднання та асоціації об'єднань співвласників багатоквартирних будинків;

- установчі документи неприбуткової організації передбачають, що доходи (прибутки) неприбуткової організації використовуються виключно для фінансування видатків на утримання такої організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами.

Згідно п. 8 Порядку №440, за результатами розгляду реєстраційної заяви та документів, що додаються до неї, протягом 14 календарних днів з дня їх отримання контролюючим органом приймається рішення про:

- включення, повторне включення, відмову у включенні неприбуткової організації до Реєстру;

- виключення неприбуткової організації з Реєстру;

- зміну ознаки неприбутковості.

Контролюючий орган відмовляє неприбутковій організації у включенні до Реєстру в разі:

- подання неприбутковою організацією неповного пакета документів, визначених пунктом 6 цього Порядку;

- невідповідності неприбуткової організації вимогам, встановленим пунктом 7 цього Порядку.

Відповідне рішення за формою згідно з додатком 2 готується у двох примірниках, один з яких надається неприбутковій організації, а другий залишається в контролюючому органі.

Після отримання рішення про відмову у включенні до Реєстру неприбуткова організація може усунути недоліки та повторно подати документи до контролюючого органу відповідно до пункту 6 цього Порядку, не змінюючи при цьому положення установчих документів, до яких контролюючим органом не висловлено зауважень. Повторно надіслана реєстраційна заява розглядається в строки, зазначені в абзаці першому цього пункту.

З урахуванням вищезазначеного, суд дійшов висновку про відсутність у ОСОБА_1 ОДПІ правових підстав для внесення інформації про включення неприбуткової організації КС Актив до Реєстру неприбуткових установ та організацій згідно з Рішенням №004 від 21.09.2016, у звязку з чим відсутні і підстави для задоволення позовних вимог в частині зобовязання відповідача здійснити відповідні дії.

Позовні вимоги в частині зобовязання відповідача утриматися від здійснення дій щодо виключення КС «Актив» з Реєстру неприбуткових установ та організацій, у звязку з відсутністю інформації про включення неприбуткової організації КС Актив до Реєстру неприбуткових установ та організацій згідно з Рішенням №004 від 21.09.2016 прийнятого відповідачем також задоволенню не підлягають з огляду на вищенаведені висновки суду та у звязку з тим, що позивачем не доведено суду існування обставин, які свідчили б про намір відповідача вчинити відповідні дії. Більш того, пунктом 34 Підрозділу 4 Розділу ХХ «Перехідні положення» ПК України в редакції, чинній на час розгляду справи, встановлено, що до затвердження Кабінетом Міністрів України Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру (далі - новий Реєстр неприбуткових установ та організацій) діє Положення про Реєстр неприбуткових установ та організацій, затверджене наказом Міністерства фінансів України № 37 від 24 січня 2013 року.

Неприбуткові підприємства, установи та організації, внесені до Реєстру неприбуткових установ та організацій на день набрання чинності Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування неприбуткових організацій", не підлягають виключенню з цього Реєстру до 1 липня 2017 року.

Згідно п. 35 Підрозділу 4 Розділу ХХ ПК України, неприбуткові підприємства, установи та організації, внесені до Реєстру неприбуткових установ та організацій на день набрання чинності Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування неприбуткових організацій" , що не відповідають вимогам пункту 133.4 статті 133 цього Кодексу, з метою включення до нового Реєстру неприбуткових установ та організацій зобовязані до 1 липня 2017 року привести свої установчі документи у відповідність із нормами цього Кодексу та у цей самий строк подати копії таких документів до контролюючого органу.

Неприбуткові підприємства, установи та організації, які не привели свої установчі документи у відповідність із нормами пункту 133.4 статті 133 цього Кодексу, після 1 липня 2017 року виключаються контролюючим органом з Реєстру неприбуткових установ та організацій.

Отже, наразі відсутні підстави вважати, що відповідач має намір принаймні до 01.07.2017 року вчиняти дії, від здійснення яких позивач просить суд зобовязати утриматись відповідача, у звязку з чим позовні вимоги в цій частині також є такими, що заявлені передчасно та задоволенню не підлягають.

Стаття 19 Конституції України встановлює, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною 1 ст. 11 КАС України встановлено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до ч. 2 ст. 71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності субєкта владних повноважень обовязок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Частиною 3 ст. 2 КАС України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності субєктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Виходячи з викладеного, суд вважає, що у задоволенні позовних вимог слід відмовити повністю.

Враховуючи вищезазначене, та керуючись ст.ст. 11, 69, 70, 71, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні позову відмовити повністю.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України, або прийняття постанови у письмовому провадженні - з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя Н.В. Стрельнікова