Постанова № 65378094, 13.03.2017, Кам'янець-Подільський міськрайонний суд Хмельницької області

Дата ухвалення
13.03.2017
Номер справи
676/5258/16-а
Номер документу
65378094
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 676/5258/16-а

Номер провадження 2-а/676/13/17

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 березня 2017 р. Кам'янець-Подільський міськрайонний суд

Хмельницької області

в складі: головуючого судді Вдовичинського А.В.

секретаря Перун А.М.

з участю представника відповідача Дереховської О.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кам'янець-Подільський справу за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Кам'янець-Подільського об'єднаного управління Пенсійного фонду України про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії,-

встановив:

ОСОБА_3 звернулася до суду з позовом до Кам'янець-Подільського об'єднаного управління Пенсійного фонду України про визнання дій неправомірними. В обґрунтування позовних вимог позивачка вказує, що вона є учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році ІІ-ї категорії, перебуває на обліку у відповідача та з 04.08.2013 р. одержує пенсію за віком згідно ст. 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи". 05.09.2016 р. та 28.09.2016 р. нею були відповідно поданні заяви про перерахунок пенсії в Кам'янець-Подільське об'єднанне управління ПФУ в Хмельницькій області та ГУПФ України в Хмельницькій області з вимогою зробити перерахунок та виплату її пенсії відповідно до Конституції України та ст. 49, 51, 56, 57 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", але відповідно листами №115/С-16 від 20.09.2016 р. та №854/С-8 від 13.10.2016 р. їй було відмовлено в перерахунку пенсії. Вважає таке рішення протиправним оскільки: при її стажі роботи 18 повних років розмір її пенсії нижчий від прожиткового мінімуму що суперечить ст. 46, 48 Конституції України; їй повинна була б призначена державна пенсія в розмірі прожиткового мінімуму 1130 грн. + додаткова пенсія за шкоду здоров'я (30%), відповідно до ст.51 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи"; на даний додаткова пенсія встановлена їй у розмірі 170, 82 грн., перерахувати її згідно ст.51 Закону № 796-12, виходячи із розміру 30% від прожиткового мінімуму їй було відмовлено. Оскільки усі виплати управління пенсійного фонду здійснює у вигляді єдиного платежу, а платіжні доручення не містять інформації про склад і розмір пенсійних виплат тому не має об'єктивної можливості дізнатися про те чи порушені її права. Позивачка вказує, що відповідно до ч.2 ст. 27 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", з врахуванням розміру її заробітної плати за період роботи в зоні ЧАЕС з 13 по 23 червня 1986 р. та по місцю основної роботи в сумі 816,1 крб. згідно її розрахунків розмір її основного пенсійного забезпечення мав би бути 3454,73 грн. Позивачка вказує, що протиправною відмовою здійснення перерахунку пенсії відповідачем було завдано їй матеріальних збитків і моральної шкоди. Порушення законодавства та зволікання відповідача при розгляді її скарги по здійсненню перерахунку пенсії привели до порушення душевної рівноваги, глибокої психічної травми та загострення протікання хвороб. Позивачка вважає, що їй заподіяна моральна шкода в розмірі 20000 грн. Позивачка просить суд винести рішення яким: 1) прийняти позов до судового розгляду; 2) визнати неправомірними дії відповідача щодо відмови про перерахунок її основного та додаткового пенсійного забезпечення, та їх виплати; 3) зобов'язати відповідача з 03.04.2016 р. провести перерахунок її пенсії та виплатити різницю з урахуванням прожиткового мінімуму відповідно до ст.46 Конституції України, додавши до неї додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров'ю, особам, віднесеним до категорій 2, відповідно до ст.49,51 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" в розмірі 30% мінімальної пенсії; 4) зобов'язати відповідача з 05.09.2016 р. (з дня звернення) провести перерахунок її пенсії, виплативши недораховану суму відповідно до ст. 56,57 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" та частини другої статті 27 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", з урахуванням середньомісячного заробітку для обчислення пенсії, одержаного за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, та в подальшому виплачувати пенсію, згідно вказаних норм Закону; 5) стягнути з Державного бюджету України на її користь моральну шкоду в розмірі 20000 гривень шляхом їх безспірного списання з рахунка суб'єкта владних повноважень - Кам'янець-Подільського об'єднаного управління ПФУ в Хмельницькій області; поновити строк звернення до адміністративного суду оскільки адміністративний позов стосується справедливої компенсації з боку держави ядерної шкоди заподіяної її здоров'ю, яка відповідно до статті VI Віденської конвенції про цивільну відповідальність за ядерну шкоду від 21 травня 1963 року передбачає строк позовної давності 30 років; допустити негайне виконання постанови в цілому, так як всі позовні вимоги базуються на прямих нормах Конституції України. Під час розгляду справи в суді представник позивачки направив суду клопотання в якому просив вимоги п.3, 4, розглядати в наступному формулюванні: «зобов'язати відповідача з моменту призначення, провести перерахунок її пенсії та виплатити різницю з урахуванням п.2 ст.56 закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та прожиткового мінімуму відповідно до ст.46 Конституції України, додавши до неї додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров'ю, особам, віднесеним до категорій 2, відповідно до ст.49,51 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" в розмірі 30% мінімальної пенсії; 4) зобов'язати відповідача з 05.09.2016 р. (з дня звернення) провести перерахунок її пенсії, виплативши недораховану суму відповідно до ч.2, 3 ст.,57 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" та ч.2 ст. 27 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", з урахуванням середньомісячного заробітку для обчислення пенсії, одержаного за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, та в подальшому виплачувати пенсію, згідно вказаних норм Закону. В судове засідання позивач та його представник не з'явилися, представник позивача направив суду клопотання про розгляд справи без його участі та без участі відповідачки, просять позов задоволити.

Представник відповідача в суді позов не визнав, просить відмовити в його задоволення. Суду представник відповідача пояснив, що дійсно позивач перебуває на обліку в управлінні та одержує пенсію за віком згідно ст. 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" як учасник ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 2 категорії; пенсію їй призначено із зниженням пенсійного віку, розмір пенсії обчислено за нормами Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»; позивачці виплачується додаткова пенсія в розмірі встановленому Кабінетом Міністрів України, оскільки розмір основної та додаткової пенсії менше прожиткового мінімуму їй здійснюється доплата до прожиткового мінімуму та відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.03.2008 р. № 265 державна адресна допомога; за заявою позивачки в вересні 2016 р. перерахунок не проводився оскільки заява була подана невстановленої форми.

Свідок ОСОБА_4 суду пояснила, що нарахування пенсії позивачці здійснюється згідно діючого законодавства, оскільки розмір основної та додаткової пенсії позивачки менше прожиткового мінімуму їй здійснюється доплата до прожиткового мінімуму та адресна допомога; за заявою позивачки в вересні 2016 р. перерахунок не проводився оскільки заява була подана невстановленої форми; враховуючи розмір заробітної плати позивачки зазначений в поданій ним довідці підлягає до перерахунку розмір її основної пенсії.

Заслухавши пояснення представника відповідача, свідка, вивчивши матеріали справи, суд встановив наступне.

Позивачка перебуває на обліку в Кам'янець-Подільському об'єднаному управлінні Пенсійного фонду України Хмельницької області і з 04.08.2013 р. та одержує пенсію за віком згідно ст. 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" як учасник ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 2 категорії. Пенсію їй призначено із зниженням пенсійного віку, її розмір обчислено за нормами Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» на підставі поданих документів.

07.09.2016 р. відповідачем було отримано заяву позивачки від 05.09.2016 р. про перерахунок пенсії відповідно до ч.2 ст.27 «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та ст..57 закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» до якої нею було додано довідку № 17/213-16 про роботу в зоні ЧАЕС, довідку та додаток № 17/159-16 про заробітну плату для обчислення пенсії, табель обліку робочого часу в зоні ЧАЕС(а.с.6). Листом від 20.09.2016 р. відповідачем було відмовлено в проведенні перерахунку, роз'яснено розмір нарахованої та виплачуваної позивачці пенсії.

28.09.2016 р. позивачкою було подано заяву в Головне управління Пенсійного фонду Хмельницької області з вимогою провести перерахунок її пенсії з моменту призначення та виплатити різницю з урахуванням прожиткового мінімуму, збільшивши розмір додаткової пенсії до 30%, зробити з перерахованої пенсії перерахунок із збільшенням середньої заробітної плати та індексацію, з 05.09.2016 р. провести перерахунок пенсії відповідно до ч.2 ст.27 «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та ст..57 закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Листом від 13.10.2016 р. позивачці було відмовлено в проведенні перерахунку пенсії(а.с.10).

Відповідно ч. 2 ст. 6, ч. 2 ст. 19 Конституції України органи виконавчої влади здійснюють свої повноваження в межах встановлених цією Конституцією та законами України; органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, та в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Основні положення щодо реалізації конституційного права громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на охорону їхнього життя і здоров'я, створення єдиного порядку визначення категорії зон радіоактивного забруднення територій, умов проживання і трудової діяльності на них, соціального захисту населення визначені та закріплені в Законі України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Відповідно до ст. 49 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», що пенсії особам, віднесеним до категорій 1, 2, 3, 4, встановлюються у вигляді державної пенсії та додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, яка призначається після виникнення права на державну пенсію.

Ч.1 ст.55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» передбачено, що особам, які працювали або проживали на територіях радіоактивного забруднення, пенсії надаються із зменшенням пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які працювали у зоні відчуження з моменту аварії до 1 липня 1986 року незалежно від кількості робочих днів - 10 років.

Враховуючи, що позивачка працювала у зоні відчуження з 12 червня по 22 червня 1986 року, а тому їй було призначено пенсію по віку достроково із зменшенням пенсійного віку.

Згідно з ч. 1 ст. 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (далі - Закон № 1058-IV) особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років та наявності страхового стажу не менше 15 років.

Відповідно до ст. 28 Закону № 1058-IV мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 35 років, а у жінок 30 років страхового стажу встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом. За наявності страхового стажу меншої тривалості, ніж передбачено частиною першою цієї статті, пенсія за віком встановлюється в розмірі, пропорційному наявному страховому стажу, виходячи з мінімального розміру пенсії за віком. Мінімальний розмір пенсії за віком, встановлений абзацом першим частини першої цієї статті, застосовується виключно для визначення розмірів пенсій, призначених згідно з цим Законом.

Ст. 51 закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» передбачено, що особам, віднесеним до категорій 2, 3, 4 призначається щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до п. 17 ч. 1 с. 87 Бюджетного кодексу України до видатків, що здійснюються з Державного бюджету України (з урахуванням особливостей, визначених пунктом 5 частини другої статті 67-1 цього Кодексу), належать видатки на державні програми з ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки, запобігання виникненню та ліквідації надзвичайних ситуацій та наслідків стихійного лиха.

Відповідно до абз. 8 п. 4 мотивувальної частини Рішення Конституційного Суду України від 25.01.2012 року № 3-рп/2012 нормативно-правові акти Кабінету Міністрів України, якими регулюються бюджетні відносини, зокрема питання соціального захисту за рахунок коштів Державного бюджету України, є складовою бюджетного законодавства відповідно до пункту 5 частини першоїстатті 4 Бюджетного кодексу України. Отже, суди загальної юрисдикції України під час вирішення справ щодо соціального захисту прав громадян повинні застосовувати нормативно-правові акти Кабінету Міністрів України, прийняті на підставі і на виконанняБюджетного кодексу України, інших законів України, в тому числі закону про Державний бюджет України на відповідний рік.

14 червня 2011 року Верховною Радою України прийнято Закон України № 3491-VI "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2011 рік", який набрав чинності 19 червня 2011 року.

Пунктом 7 частини І зазначеного Закону Прикінцеві положення Закону України "Про Державний бюджет України на 2011 рік"доповнено пунктом 4, яким встановлено, що у 2011 році норми і положення статей 39, 50, 51, 52, 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", статті 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни", статей 14, 22, 37 та частини третьої статті 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України виходячи з наявного фінансового ресурсу бюджету Пенсійного фонду України на 2011 рік.

Визначення порядку та розмірів виплат зазначеним категоріям громадян делеговано Кабінету Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 06.07.2011 року № 745, яка набрала чинності 23.07.2011 року на виконання пункту 7Закону України від 14 червня 2011 р. N 3491-VI "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2011 рік" встановлено розміри виплат, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету.

Відповідно до ч. 4 Прикінцевих положень Закону України «Про державний бюджет України на 2013 рік», встановлено, що у 2013 році положення ст. 51 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України виходячи з наявних фінансових ресурсів Державного бюджету України та бюджету Пенсійного фонду України на відповідний рік.

Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» від 31.07.2014 року, який набрав чинності 03.08.2014 року, доповнено Розділ «Прикінцеві положення» Закону України «Про державний бюджет України на 2014 рік» пунктом 67, яким встановлено, що норми і положення статей 20, 21, 22, 23, 30, 31, 37, 39, 48, 50, 51, 52 та 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з наявних фінансових ресурсів бюджетів усіх рівнів, бюджету Пенсійного фонду України та бюджетів інших фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування на 2014 рік.

Отже, з 04.08.2013 р. норми і положення статей 20, 21, 22, 23, 30, 31, 37, 39, 48, 50, 51, 52 та 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 року № 1210 «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» встановлено розміри виплат, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету.

Розмір щомісячної додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю,

відповідно до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" було встановлено в п.13 зазначеної постанови для осіб які належать до 2 категорії з 01.01.2012 р. - 15% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, з 01.07.2012 р. - 18% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, з 24.04.2014 р. на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 25.03.2014 № 112 в розмірі 170,82 гривні.

Постановою Кабінету Міністрів України від 26.03.2008 № 265 "Деякі питання пенсійного забезпечення громадян" (далі - Постанова № 265) в п.2 визначено, що у разі, коли щомісячний розмір пенсійних виплат, державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам, крім осіб, зазначених у пункті 1 цієї постанови (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат, встановлених законодавством, крім пенсій за особливі заслуги перед Україною), не досягає 949 грн., таким особам надається щомісячна державна адресна допомога у сумі, що не вистачає до зазначеного розміру.

Як вбачається з матеріалів справи, загальний страховий стаж позивачки становить 18 років 03 місяці та 13 днів, з необхідних 35 років страхового стажу для визначення розміру пенсії за віком в мінімальному розмірі, тому відповідачем розмір пенсії обчислений пропорційно наявному страховому стажу від розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Станом на 01.09.2016 р. розмір пенсії позивачки складав 949,00 грн., з них: розмір пенсії за віком - 103,50 грн.(422,01 грн. (середньомісячний заробіток) х 0,24525(коефіцієнт стажу) = 103,50 грн.); додаткова пенсія потерпілим внаслідок Чорнобильської катастрофи 2 категорії - 170,82 грн.; доплата до прожиткового мінімуму - 580,78 грн., державна адресна допомога - 93,90 грн.

З наведеного вбачається, що відповідачем призначена та виплачувалася пенсія в порядку та у розмірі, що передбачений Законом № 1058-IV з урахуванням положень Постанови № 265, а тому суд дійшов до висновку, що пенсія позивачу призначена та виплачується відповідачем в порядку та розмірах, що передбачені Законом № 1058-IV, законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»», що вказує на провомірність таких дій.

Відповідно до ст. 44 Закону № 1058-IV заява про призначення (перерахунок) пенсії та необхідні документи подаються до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду за погодженням із спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально.

Ч.4 ст.45 Закону № 1058-IV передбачено, що перерахунок призначеної пенсії, крім випадків, передбачених частиною першою статті 35, частиною другою статті 38, частиною третьою статті 42 і частиною п'ятою статті 48 цього Закону, провадиться в такі строки: у разі виникнення права на підвищення пенсії - з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо відповідну заяву з усіма необхідними документами подано ним до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо заяву з усіма необхідними документами подано ним після 15 числа.

Позивачка звернувшись до відповідача з заявою від 05.09.2016 р. про перерахунок пенсії додала додаткові документи, а саме довідку № 17/159-16 про заробітну плату для обчислення пенсії з якої вбачається, що в червні 1986 р. заробітна плата позивачки під час роботи в зоні ЧАЕС складала 0,00727 грн. На думку суду, відповідач неправомірно відмовив в проведенні перерахунку пенсії позивачці, не врахував відомості зазначені в цій довідці, оскільки при врахуванні зазначених в ній відомостей змінився б розмір складової пенсійної виплати позивачки - розмір пенсії за віком. З приєднаної судом до справи копії розпорядження від 19.09.2016 р.(а.с.60) вбачається, що з врахуванням зазначеної довідки розмір пенсії за віком би змінився(збільшився) і склав би замість 103,50 грн. - 132,62 грн. (540,77 грн. (середньомісячний заробіток) х 0,24525(коефіцієнт стажу) = 132,62 грн.). В судовому засіданні свідок ОСОБА_4 суду пояснила, що зазначене розпорядження не було проведено в пенсій справі позивачки оскільки подана нею заява про перерахунок не встановленої форми. Твердження свідка в частині не врахування доданої позивачкою довідки дійсно підтверджуються розпорядженням відповідача 869329 від 07.03.2017 р., з якого вбачається, що з 01.02.2017 р. позивачці пенсія виплачується в тому ж розмірі 949,00 грн. (відповідно до п.2 Постанови Кабінету Міністрів України від 26.03.2008 № 265 "Деякі питання пенсійного забезпечення громадян"), з них: розмір пенсії за віком - 103,50 грн.(422,01 грн. (середньомісячний заробіток) х 0,24525(коефіцієнт стажу) = 103,50 грн.); додаткова пенсія потерпілим внаслідок Чорнобильської катастрофи 2 категорії - 170,82 грн.; доплата до прожиткового мінімуму - 651,63 грн., державна адресна допомога - 23,05 грн. Суд критично оцінює заперечення представника відповідача що перерахунок пенсії позивачці не було проведено в зв'язку з неналежною форми заяви оскільки у відповіді від 29.09.2016 р. яка направлялась позивачу відповідачем(а.с.7) відсутнє посилання на вказану обставину. В зв'язку з цим суд дійшов висновку, що вимоги позивача підлягають задоволенню в частині визнання неправомірними дій відповідача щодо відмови в перерахунку основного розміру пенсії позивачки. Крім цього оскільки заява позивачки про перерахунок пенсії надійшла до відповідача 07.09.2016 р., а тому суд вважає за можливе вийти за межі позовних вимог зобов'язавши відповідача провести перерахунок її основної пенсії з урахуванням поданої нею довідки про заробітну плату для обчислення пенсії № 17/159-16 від 18.08.2016 р. з 01.09.2016 р. з врахуванням положень ст.57 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» щодо пільг по обчисленню середньомісячного заробітку. В решті вимоги позивачки щодо: визнання неправомірними дії відповідача щодо відмови про перерахунок її додаткового пенсійного забезпечення, та їх виплати; зобов'язання відповідача з 03.04.2016 р. провести перерахунок її пенсії та виплатити різницю з урахуванням прожиткового мінімуму відповідно до ст.46 Конституції України, додавши до неї додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров'ю, особам, віднесеним до категорій 2, відповідно до ст.49,51 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" в розмірі 30% мінімальної пенсії; зобов'язати відповідача з 05.09.2016 р. (з дня звернення) виплатити недораховану суму відповідно до ст. 56, 57 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" та частини другої статті 27 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", з урахуванням середньомісячного заробітку для обчислення пенсії, одержаного за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, та в подальшому виплачувати пенсію, згідно вказаних норм Закону задоволенню не підлягають. При цьому, на думку суду, положення ст. 56 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" на спірні правовідносини не поширюються оскільки вони підлягають застосуванню при досягненні позивачкою пенсійного віку.

Відповідно до ст. 69 КАС України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.

Згідно ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

На думку суду, вимоги позивача щодо стягнення з відповідача 20000 грн. заподіяної моральної шкоди задоволенню не підлягає оскільки позивачкою та її представником не надано належних доказів погіршення стану здоров'я в зв'язку з відмовою відповідача провести перерахунок пенсії, крім цього як зазначено вище, проведення перерахунку пенсії з врахуванням додаткових довідок позивачки не призвело б до збільшення розміру її пенсії, розмір якої згідно п.2 Постанови Кабінету Міністрів України від 26.03.2008 № 265 "Деякі питання пенсійного забезпечення громадян" складав і складатиме 949,00 грн.

На підставі викладеного, керуючись ст. 19 Конституції України, ст. ст. 1-4, 6-9, 18, 71, 94, 158-163, 244-2 КАС України, ст.ст. 16, 23, 1167 ЦК України, Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи"»,-

постановив:

позов задоволити частково.

Визнати неправомірними дії відповідача щодо відмови Кам'янець-Подільського об'єднаного управління Пенсійного фонду України про перерахунок ОСОБА_2 її основного розміру пенсії. Зобов'язати Кам'янець-Подільське об'єднане управління Пенсійного фонду України з 01.09.2016 р. провести перерахунок основної пенсії ОСОБА_2 з урахуванням поданої нею довідки про заробітну плату для обчислення пенсії № 17/159-16 від 18.08.2016 р.

В задоволенні решти позовних вимог відмовити.

На постанову сторонами може бути подана апеляційна скарга протягом десяти днів з дня отримання її копії виготовленої в повному обсязі до Вінницького адміністративного апеляційного суду через Кам`янець-Подільський міськрайонний суд.

Постанова виготовлена в повному обсязі 17.03.2017 р.

Суддя Кам'янець-Подільського міськрайонного суду Вдовичинський А.В