Постанова № 65356603, 17.02.2017, Солом'янський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
17.02.2017
Номер справи
760/3056/17
Номер документу
65356603
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа №3/760/1866/17

№760/3056/17

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

17 лютого 2017 року суддя Солом'янського районного суду м. Києва Кушнір С.І., при секретарі Беро В.Ю., за участю представників Київської міської митниці ДФС Глущенко Н.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Київської міської митниці ДФС про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1, який (зареєстрований) проживає за адресою: АДРЕСА_1), працює інженером, за ознаками порушення митних правил, відповідальність за яке передбачено ст. 471 Митного кодексу України, -

В С Т А Н О В И В :

Відповідно до протоколу №0581/10000/16 про порушення митних правил від 07.09.2016 року, вбачається, що 07.09.16 року о 15 годині 20 хвилин на митному посту «Аеропорт «Київ» (Жуляни)» Київської міської митниці ДФС, в зоні митного контролю залу «Приліт» терміналу «А» Міжнародного аеропорту «Київ» (Жуляни) громадянин Німеччини ОСОБА_2 який прибув до України з Арабських Еміратів, м. Дубай рейсом FZ 727, своїми діями для проходження митного контролю обрав канал, позначений символами зеленого кольору - «зелений коридор», тим самим, відповідно до ч. 5 ст. 366 МК України заявив про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари (предмети) не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та обмеження щодо ввезення на митну територію України та своїми діями засвідчив факти, що мають юридичне значення.

Під час проведення вибіркового митного контролю багажу громадянина ОСОБА_2 на лінії спрощеного митного контролю «зелений коридор» залу «Приліт» терміналу «А», після перетину громадянином «білої лінії», яка, відповідно до п. 1.10 «Правил застосування спрощеного порядку здійснення митного контролю предметів, що переміщуються громадянами, які прямують авіаційним транспортом», затверджених наказом Державної митної служби України від 18.02.2006 №137 (зареєстрований в Міністерстві юстиції України 01.03.06 за №217/12091), позначає закінчення зони спрощеного митного контролю «зелений коридор» та після перетину якої настає відповідальність за порушення митних правил, про що зазначено на інформаційному стенді, розміщеному в зоні митного контролю, а також після проведення опитування вказаного громадянина щодо наявності в його багажі товарів (предметів), переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, за допомогою рентген-апарату виявлено 49 блоків сигарет та 50 упаковок тютюну для кальяну.

Згідно ч. 2 ст. 376 Митного кодексу України громадяни, які досягли 18-річного віку, можуть ввозити на митну територію України без сплати митних платежів та без письмового декларування у кількості із розрахунку на одну особу - 200 сигарет або 50 сигар чи 250 грамів тютюну, або ці вироби в наборі загальною вагою, що не перевищує 250 грамів.

З загальної кількості сигарет пасажиру було пропущено 1 блок сигарет (200 шт.) марки «PARLIAMENT» Aqua Blue.

На момент проходження митного контролю належним чином оформленої митної декларації громадянин ОСОБА_2) не оформлював та не подавав, з приводу декларування переміщуваних ним товарів (предметів) до інспекторів митниці не звертався.

Товари (предмети), ввезення яких здійснив громадянин ОСОБА_2 відносяться до категорії товарів, на які встановлено обмеження щодо переміщення через митний кордон України відповідно ст.ст. 376, 378 Митного Кодексу України.

Відповідно до п. 4 п. 5 ст. 366 Митного кодексу України, громадянин самостійно обирає відповідний канал («зелений коридор» або «червоний коридор») для проходження митного контролю. Обрання «зеленого коридору» вважається заявою громадянина про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території, та свідчить про факти, що мають юридичне значення.

Пасажир - гр. ОСОБА_2, самостійно обрав форму проходження митного контролю - проходження через «зелений коридор», чим засвідчив про відсутність товарів, що підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, або таких, що підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження.

Тому Київською міською митницею ДФС зроблено висновок, що громадянин ОСОБА_2 своїми діями обрав порядок проходження митного контролю через спрощену систему митного контролю «зелений коридор», де не передбачено наявність у пасажира предметів, на переміщення яких через митний кордон України встановлено заборони чи обмеження. Пасажир митної декларації не заповнював, з приводу декларування зазначених вище предметів до інспекторів митниці не звертався.

Тобто у діях громадянина ОСОБА_2 наявні ознаки порушення митних правил, передбачені ст. 471 Митного кодексу України.

Представник Київської міської митниці ДФС у судовому засіданні пояснив, що ОСОБА_2 порушив митні правила, у зв'язку з чим відносно останньої складено протокол про порушення митних правил №0581/10000/16 за ст. 471 МК України. Протокол підтримав в повному обсязі та просив ОСОБА_7 визнати винним за порушення митних правил, передбачених ст. 471 Митного кодексу України та застосувати до неї адміністративне стягнення у виді накладення штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Особа, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 в судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином.

Заслухавши пояснення представника Київської міської митниці ДФС, дослідивши та оцінивши письмові докази, суддя приходить до наступного висновку.

Згідно ч. 1 ст. 485 МК України, порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред'явлення їх органам доходів і зборів для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на органи доходів і зборів цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.

Судом встановлено, що 07.09.16 року о 15 годині 20 хвилин на митному посту «Аеропорт «Київ» (Жуляни)» Київської міської митниці ДФС, в зоні митного контролю залу «Приліт» терміналу «А» Міжнародного аеропорту «Київ» (Жуляни) громадянин Німеччини ОСОБА_2 який прибув до України з Арабських Еміратів, м. Дубай рейсом FZ 727, своїми діями для проходження митного контролю обрав канал, позначений символами зеленого кольору - «зелений коридор», тим самим, відповідно до ч. 5 ст. 366 МК України заявив про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари (предмети) не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та обмеження щодо ввезення на митну територію України та своїми діями засвідчив факти, що мають юридичне значення.

Під час проведення вибіркового митного контролю багажу громадянина ОСОБА_2 на лінії спрощеного митного контролю «зелений коридор» залу «Приліт» терміналу «А», після перетину громадянином «білої лінії», яка, відповідно до п. 1.10 «Правил застосування спрощеного порядку здійснення митного контролю предметів, що переміщуються громадянами, які прямують авіаційним транспортом», затверджених наказом Державної митної служби України від 18.02.2006 №137 (зареєстрований в Міністерстві юстиції України 01.03.06 за №217/12091), позначає закінчення зони спрощеного митного контролю «зелений коридор» та після перетину якої настає відповідальність за порушення митних правил, про що зазначено на інформаційному стенді, розміщеному в зоні митного контролю, а також після проведення опитування вказаного громадянина щодо наявності в його багажі товарів (предметів), переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, за допомогою рентген-апарату виявлено 49 блоків сигарет та 50 упаковок тютюну для кальяну.

Відповідно до положень ст. 486 МК України та ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративне правопорушення є зокрема: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи та вирішення її в точній відповідності з законом.

Згідно з приписами ст. 489 МК України та ст. 289 КУпАП, при розгляді справи підлягають з'ясуванню: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують та/або обтяжують її відповідальність, чи є підстави для звільнення особи, що вчинила правопорушення, від адміністративної відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до ст. 366 МК України, митний контроль товарів, транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України громадянами здійснюється за двоканальною системою.

Згідно ч. 1 цієї статті, двоканальна система - це спрощена система митного контролю, яка дає громадянам змогу здійснювати декларування, обираючи один з двох каналів проходу (проїзду транспортними засобами особистого користування) через митний кордон України.

Відповідно до п. 4, п. 5 ст. 366 Митного кодексу України, громадянин самостійно обирає "зелений коридор" або "червоний коридор" для проходження митного контролю.

Обрання "зеленого коридору" вважається заявою громадянина про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території, та свідчить про факти, що мають юридичне значення.

Закінчення «зеленого коридору» відповідно до п. 1.4 Правил застосування спрощеного порядку здійснення митного контролю предметів, що переміщуються громадянами, які прямують авіаційним транспортом, затвердженими наказом Державної митної служби України від 18.02.2006 року №137, позначається білою лінією.

Відповідно до п.1 ст. 374 МК України товари (за винятком підакцизних), що ввозяться громадянами на митну територію України у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі, сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 1000 євро та загальна вага яких не перевищує 50 кг, не підлягають письмовому декларуванню (за винятком товарів, на які відповідно до статті 197 цього Кодексу встановлено обмеження щодо переміщення громадянами через митний кордон України, і випадків, передбачених ч. 2 цієї статті та не є об'єктом оподаткування митними платежами).

Відповідно до п. 4 ст. 374 МК України товари (крім підакцизних), що ввозяться громадянами у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі, сумарна фактурна вартість та/або загальна вага яких перевищують обмеження, встановлені частиною першою цієї статті, але загальна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 10000 євро, підлягають письмовому декларуванню в порядку, встановленому для громадян, з поданням документів, що видаються державними органами для здійснення митного контролю та митного оформлення таких товарів, та оподатковуються ввізним митом за ставкою 10 відсотків і податком на додану вартість за ставкою, встановленою Податковим кодексом України, в частині, що перевищує еквівалент 1000 євро (при ввезенні товарів на митну територію України через пункти пропуску через державний кордон України, відкриті для повітряного сполучення) та еквівалент 500 євро або вартість товарів, обчислена пропорційно до ваги, що перевищує 50 кг (при ввезенні через інші пункти пропуску через державний кордон України). Базою оподаткування таких товарів є частина їх сумарної фактурної вартості, що перевищує еквівалент 1000 євро (при ввезенні товарів на митну територію України через пункти пропуску через державний кордон України, відкриті для повітряного сполучення) та еквівалент 500 євро або вартість товарів, обчислена пропорційно до ваги, що перевищує 50 кг (при ввезенні через інші пункти пропуску через державний кордон України). Судом встановлено, що ОСОБА_2 (Abdel Samad) здійснив переміщення вказаного вище товару, а саме перевозив 49 блоків сигарет та 50 упаковок тютюну для кальяну через зону спрощеного митного контролю «зелений коридор», чим заявила, що про те, що переміщувані нею через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території.

Згідно з ст.1 Закону України "Про технічні регламенти та оцінку відповідності", в якій визначено терміни, документ про відповідність - це декларація (в тому числі декларація про відповідність), протокол (у тому числі протокол випробувань), звіт, висновок, свідоцтво, сертифікат (у тому числі сертифікат відповідності) або будь-який інший документ, що підтверджує виконання визначених вимог, які стосуються об'єкта оцінки відповідності.

Як зазначено в протоколі про порушення митних правил №0581/10000/16 від 07.09.2016 р., ОСОБА_2 обравши форму проходження митного контролю «зелений коридор», чим засвідчила відсутність товару, що підлягає письмовому декларуванню.

Водночас, вирішуючи питання про накладення на ОСОБА_7 адміністративного стягнення, суддя виходить з наступного.

Відповідно до ч. 1 ст. 466 МК України, адміністративні стягнення за порушення митних правил не може бути застосовано інакше, як на підставі та в порядку, що встановлені цим Кодексом та іншими законами України.

Частиною 1 ст. 487 МК України передбачено, що провадження у справах про порушення митних правил здійснюється відповідно до цього Кодексу, а в частині, що не регулюється ним, - відповідно до законодавства України про адміністративні правопорушення.

Стаття 33 КУпАП визначає, що стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України. При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.

Відповідно до санкції ст. 471 МК України, вчинення порушення митних правил передбаченого диспозицією даної норми, тягне за собою накладення штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а у разі якщо безпосередніми предметами правопорушення є товари, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, - також конфіскацію цих товарів.

Виходячи з наведених положень закону та з урахуванням обставин справи суддя вважає, що в якості основного стягнення до гр. ОСОБА_2 підлягає застосуванню штраф в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією товарів.

Судом встановлено, що безпосереднім предметом порушення митних правил є товар: 49 блоків сигарет та 50 упаковок тютюну для кальяну.

Як вбачається з протоколу про порушення митних правил, ОСОБА_2 порушив порядок проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, перемістивши товар в обсягах, що перевищують неоподатковувану норму переміщення через митний кордон України і фактичні дані про те, що тимчасово вилучений предмет, згідно ст. ст. 196,197 МК України віднесено до товарів, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України.

Таким чином, враховуючи обставини правопорушення, суд вважає за доцільне обрати стягнення у виді накладення штрафу в розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією зазначених товарів.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 8, 33, 265, 283, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст.ст. 3, 196, 197, 366, 370, 374, 466, 471, 485-487, 495, 527 Митного кодексу України, суддя

П О С Т А Н О В И В :

ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 визнати винним у порушенні митних правил, передбачених ст. 471 Митного Кодексу України.

Застосувати до ОСОБА_2) адміністративному стягненню у вигляді штрафу на користь держави в розмірі 1700,00 грн., який необхідно сплатити на наступні реквізити: отримувач УДКСУ у Солом'янському районі; код ЄДРПОУ: 38050812; МФО: 820019; банк отримувача: УДКСУ у Солом'янському районі м. Києві; р/р №31113106705010; призначення платежу: *; 121; 38716451; 21081100; 01; с.106; код 095 та конфіскувати в дохід держави предмети правопорушення, а саме: сигарети з маркуванням Marlboro gold Tar 6 mg nicotine 0.5 mg CO 7 mg 20 filter cigarettes...». - 20 шт., вартістю 4914,00 грн.; сигарети з маркуванням «Davidoff one Tar 1 mg nicotine 0.1 mg Carbon monoxide 1 mg 20...» - 15 шт., вартістю 3645,00 грн.; сигарети з маркуванням «Marlboro selected premium tobaccos Tar 8 mg nicotine 0.6 mg CO 8 mg 20 filter cigarettes...» - 5 шт., вартістю 1181,50 грн.; сигарети з маркуванням «Parliament aqua blue Tar б mg nicotine 0.5 mg CO 7 mg 20 recessed filter cigarettes...» - 9 шт., вартістю 2551,50 грн., загальною вартістю 12292,00 грн. та Суміші для паління кальяну «А1 Fakher» в асортименті, з різними смаковими добавками. На маркуванні зазначено наступне: «А1 Fakher Nicotine 0.5% Tar 0% 50 grams made in the UAE components: tobacco, molasses, glycerine, flavour...». Маркування українською мовою та марка акцизного податку України встановленого зразка відсутні, «MINT FLAVOUR» - 14 упаковок по 10 пакетиків по 50 г у кожному = 140 пакетиків, вартістю 4410 грн., «GRAPE WITH MINT FLAVOUR» - 12 упаковок по 10 пакетиків по 50 г у кожному = 120 пакетиків, вартістю 3780 грн., «GRAPE FLAVOUR» 12 упаковок по 10 пакетиків по 50 г у кожному = 120 пакетиків, вартістю 3780 грн., «TWO APPLES FLAVOUR» 12 упаковок по 10 пакетиків по 50 г у кожному = 120 пакетиків, вартістю 3780 грн., загальною вартістю 15750,00 грн., а всього на загальну суму 28042,00 грн., які вилучені Київською міською митницею ДФС, згідно протоколу №0581/10000/16 про порушення митних правил від 07.09.2016 р. і здано на відповідальне зберігання на склад Київської регіональної митниці /м. Київ, бул. В. Гавела, 8-а/.

Стягнути з ОСОБА_2) судовий збір в розмірі 320 (триста двадцять) грн. 00 коп., які підлягають сплаті на наступні реквізити: УДК СУ Солом'янського району м. Києва, код отримувача /код за ЄДРПОУ/: 38050812, рахунок отримувача: 31212206700010, банк отримувача: ГУ ДКУ у м. Києві, код банку отримувача /МФО/: 820019, код класифікації доходів бюджету: 22030100.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. Апеляційна скарга подається до Апеляційного суду м. Києва через Солом'янський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Постанова пред'являється до виконання протягом трьох місяців.

Суддя С.І. Кушнір