Єдиний державний реєстр судових рішень УКРАЇНА
Господарський суд
Житомирської області
___________
_______________
10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Від "05" листопада 2009 р. Справа № 15/1348
Господарський суд Житомирської області у складі:
Головуючого - судді Кравець С.Г.
при секретарі Пастощук О.А.
за участю представників сторін:
від позивача Анікеєнко М.В. - представник за довіреністю № 2332-НЮ від 24.09.2009р.,
від відповідача не з'явився,
розглянув у відкритому судовому засіданні в м. Житомирі справу
за позовом Державного територіально-галузевого об'єднання "Південно-Західна залізниця" (м.Київ)
до Управління праці та соціального захисту населення виконкому Коростенської міської ради (м. Коростень)
про стягнення 58026,02 грн.
Державним територіально-галузевим об'єднанням "Південно-Західна залізниця" пред'явлено позов про стягнення на його користь з Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Коростенської міської ради 58026,02грн. боргу по компенсаційним виплатам.
Представник позивача у судовому засідання позовні вимоги підтримав у повному обсязі, подав заяву про збільшення розміру позовних вимог, відповідно до якої просить стягнути з відповідача на користь Державного територіального галузевого об'єднання "Південно-Західна залізниця" заборгованість по компенсаційним виплатам в розмірі 107845,02грн.
Відповідач відзиву на позовну заяву не подав, в листах №6143/19-0 від 05.10.2009р. від 05.10.09 та №6643/19.0 від 19.10.09р. позовні вимоги визнав та просив здійснювати розгляд справи без його участі (а.с. 22, 42).
Відповідно до ст. 75 ГПК України справа розглядається за наявними в ній матеріалами.
Заслухавши пояснення повноважного представника позивача, дослідивши матеріали справи, господарський суд
ВСТАНОВИВ:
Матеріали справи свідчать про те, що Коростенський енергомонтажний поїзд № 647, який являється відокремленим підрозділом ДТГО "Південно-Західна залізниця" здійснює виплати особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи за рахунок власних коштів з наступним відшкодуванням їх за рахунок Управління праці та соціального захисту населення виконкому Коростенської міської ради.
Внаслідок Чорнобильської катастрофи м.Коростень Житомирської області віднесено до зони радіоактивного забруднення і є зоною гарантованого добровільного відселення.
Нормами статей 20, 21 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" №796-XII від 28.02.1991р. (далі-Закон), передбачені компенсації та пільги громадянам, віднесеним до І та ІІ категорії.
Згідно ст.ст. 37, 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" громадянам, які проживають на територіях радіоактивного забруднення, виплачується щомісячна грошова допомога у зв'язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства та доплата в порядку і розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до ст. 63 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" фінансування витрат, пов'язаних з реалізацією цього Закону, здійснюється за рахунок коштів державного бюджету, коштів, які враховуються при визначенні міжбюджетних трансфертів, та інших джерел, не заборонених законодавством.
Порядок використання коштів державного бюджету для виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затверджений постановою Кабінету Міністрів України №936 від 20.09.05р., (далі-Порядок) визначає механізм використання, обліку, звітності і контролю за використанням коштів державного бюджету для виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, головним розпорядником яких є Мінпраці (п. 1 Порядку).
Пунктом 2 зазначеного Порядку передбачено, що розпорядниками бюджетних коштів нижчого рівня за програмами визначаються Міністерство праці та соціальної політики Автономної Республіки Крим, головні управління праці та соціального захисту населення обласних, Головне управління соціального захисту населення Київської міської, управління праці та соціального захисту населення Севастопольської міської, управління (відділи) праці та соціального захисту населення районних (міських) держадміністрацій, виконкомів міських, районних у містах рад, Фонд соціального захисту інвалідів.
Згідно з п. 4 Порядку, виплата компенсацій та допомоги певних видів, передбачених Законом, проводиться центрами по нарахуванню і виплаті соціальних допомог, управліннями праці та соціального захисту населення районних (міських) держадміністрацій, виконкомів міських, районних у містах рад (далі - уповноважений орган) за місцем реєстрації громадян працюючим і непрацюючим громадянам та пенсіонерам і т.д.
Відповідно до ч. 3 ст. 37 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", грошова допомога виплачується щомісячно органами праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації.
Згідно п. 5 Порядку соціальні виплати, доплати (види допомоги) проводяться за місцем основної роботи (служби) громадян підприємствами, установами, організаціями (далі - підприємства) та фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності без утворення юридичної особи, установами, організаціями та військовими частинами відповідно до розрахункових даних, поданих до уповноваженого органу за формою, затвердженою Мінпраці.
З наявних в матеріалах справи розрахунків видатків для виплати компенсацій та допомог особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, звітів про використання коштів фонду для здійснення заходів щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи вбачається, що Енергомонтажний поїзд №647 здійснює виплати особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи за рахунок власних коштів з наступним відшкодуванням їх за рахунок Управління праці та соціального захисту населення Коростенської міської ради (а.с. 52-61).
Подані позивачем докази свідчать про те, що внаслідок неналежного виконання відповідачем зобов'язань, передбачених чинним законодавством України, утворилась заборгованість перед позивачем, яка на момент вирішення спору становить 107845,02грн., з яких 105207,12грн. видатки, пов'язані з підвищеною оплатою праці, наданням додаткових відпусток, по внескам до спеціальних фондів, 2637,90грн. видатки по щомісячній допомозі в зв'язку з обмеженням продуктів харчування та компенсації за пільгове забезпечення продуктами харчування, що підтверджується підписаним сторонами актом звірки розрахунків станом на 01.10.09р. (а.с. 31), довідкою позивача (а.с. 32), розрахунками видатків для виплати компенсацій та допомог, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи за період з січня 2009р. по серпень 2009 року (а.с. 52-61), а також визнається відповідачем (а.с. 22, 42).
Позивачем було направлено відповідачу претензію №НЮ-16-363/09-п від 21.07.09р. про термінову сплату заборгованості по компенсаціям передбаченими Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (а.с.12).
У відповіді від 31.07.09р. №5272/19.0 на претензію відповідач повідомив про те, що заборгованість по чорнобильських виплатах буде профінансована позивачу у разі надходження коштів від головного розпорядника бюджетних коштів по відповідним бюджетним програмам (а.с.13-14).
Нормою статті ст.19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно зі ст. 33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Відповідач позов визнав, доказів сплати боргу не подав.
Враховуючи викладене, господарський суд вважає позовні вимоги обґрунтованими, заявленими відповідно до чинного законодавства та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі - в сумі 107845,02 грн. компенсаційних виплат, проведених позивачем в період з січня 2009р. по серпень 2009р. працівникам Коростенського енергомонтажного поїзду № 647, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Відповідно ст.49 ГПК України, судові витрати покладаються на відповідача.
На підставі ст. ст. 20, 21, 37, 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" та керуючись ст. ст. 33, 49, 82 – 85 ГПК України, господарський суд
ВИРІШИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Управління праці та соціальногозахисту населення виконавчого комітету Коростенської міської ради (м.Коростень, вул. Кірова, 8, ідентифікаційний код 03192709)
на користь Державного територіально-галузевого об'єднання "Південно-Західна залізниця" (01601, м.Київ, вул. Лисенко, 6, ідентифікаційний код 04713033):
- 107845,02 грн. боргу по компенсаційним виплатам;
- 1078,45 грн. витрат по сплаті державного мита;
- 236,00 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його підписання.
Суддя Кравець С.Г.
Дата підписання: "10" листопада 2009 року.
Віддрукувати:
1 - в справу;
2,3 - позивачу
4 - відповідачу.