ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Д О Д А Т К О В А У Х В А Л А
і м е н е м У к р а ї н и
14 березня 2017 року
справа № 808/4261/15
Колегія суддів Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого судді: Лукманової О.М.
суддів: Божко Л.А. Прокопчук Т.С.
при секретарі: Сонник А.В.
розглянувши у м. Дніпро матеріали адміністративної справи № 808/4261/15 позовом Комунального підприємства «Запоріжринок» до Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Запоріжжя Головного управління ДФС у Запорізькій області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,-
в с т а н о в и л а:
Ухвалою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 23.02.2017 року апеляційну скаргу ДПІ у Ленінському районі м. Запоріжжя Головного управління ДФС у Запорізькій області залишено без задоволення, постанову Запорізького окружного адміністративного суду від 05 листопада 2015 року залишено без змін.
Під час ухвалення рішення за апеляційною скаргою ДПІ у Ленінському районі м. Запоріжжя Головного управління ДФС у Запорізькій області, судом не було повністю вирішено питання щодо судових витрат, зокрема стягнення з апелянта відстроченого до ухвалення рішення судового збору.
Ухвалою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 16.03.2016 року було відстрочено ДПІ у Ленінському районі м. Запоріжжя ГУ ДФС у Запорізькій області сплату судового збору за подання апеляційної скарги до ухвалення рішення по справі.
Відповідно до ч. 1 ст. 87 КАС України судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи.
Згідно ч. 1 ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб’єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб’єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.
Відповідно до ч.1 ст.8 Закону України «Про судовий збір», враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі.
Згідно ч. 1 ст. 9 Закону України «Про судовий збір» судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.
Отже, слід враховувати, що ухвалою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 16.03.2016 року було відстрочено ДПІ у Ленінському районі м. Запоріжжя ГУ ДФС у Запорізькій області сплату судового збору за подання апеляційної скарги до ухвалення рішення по справі.
Судовий збір не був сплачений ДПІ у Ленінському районі м. Запоріжжя ГУ ДФС у Запорізькій області до ухвалення рішення, тому, враховуючи правонаступництво за Запорізької ОДПІ ГУ ДФС у Запорізькій області, стягненню підлягає сума відстроченого судового збору у розмірі 5359,20 грн.
Згідно з ч. 4 ст. 15 Закону України «Про виконавче провадження» за рішеннями про стягнення судового збору, про накладення штрафу (як засобу процесуального примусу) стягувачем є Державна судова адміністрація України.
Стягнення судового збору підлягає зарахуванню до спеціального фонду Державного бюджету за реквізитами рахунку Державної судової адміністрації України.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 168 Кодексу адміністративного судочинства України суд, що ухвалив судове рішення, може за заявою особи, яка брала участь у справі, чи з власної ініціативи прийняти додаткову постанову чи постановити додаткову ухвалу у випадках, якщо: судом не вирішено питання про судові витрати.
Враховуючи вищевикладене, колегія суддів вважає, що стягненню з Запорізької ОДПІ ГУ ДФС у Запорізькій області на користь спеціального фонду Державного бюджету України підлягають кошти у розмірі 5359,20 грн.
Керуючись ст. 87, 98, ч. 1-2 ст. 168 КАС України, колегія суддів,-
у х в а л и л а:
Стягнути судовий збір в розмірі 5359,20 грн. (п’ять тисяч триста п’ятдесят дев’ять гривень 20 копійок) з Запорізької об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Запорізькій області на користь спеціального фонду Державного бюджету України (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві, код банку отримувача: 820019, рахунок отримувача: 31215256700001, код класифікації доходів до бюджету: 22030106).
Додаткова ухвала Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України, відповідно до вимог ст. 211- 212 КАС України.
Головуючий: О.М. Лукманова
Суддя: Л.А. Божко
Суддя: Т.С. Прокопчук