ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 березня 2017 року м.Житомир справа № 806/1839/16
категорія 6.3
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Шимоновича Р.М.,
секретар судового засідання Духновська В.О.,
за участю: представника позивача та представника відповідача,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до відділу Держгеокадастру у Володарсько-Волинському районі Житомирської області про скасування рішення, зобов'язання зареєструвати земельну ділянку,
встановив:
ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом, у якому просить:
- скасувати рішення державного реєстратора відділу Держгеокадастру у Володарсько-Волинському районі Житомирської області від 26.08.2016 № НОМЕР_3.
- зобов'язати відповідача зареєструвати земельну ділянку, площею 3,0571 га, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1.
В обґрунтування своїх позовних вимог зазначила, що у відповідача не було правових підстав для відмови у реєстрації земельної ділянки площею 3,0571 га, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримала у повному обсязі та просила суд позов задовольнити.
Представник відповідача визнав позовні вимоги та пояснив, що на даний момент відсутні підстави для відмови у державній реєстрації земельної ділянки площею 3,0571 га, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1, встановлені Законом України "Про Державний земельний кадастр".
Вислухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог з таких підстав.
Частиною першою статті 136 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що відповідач може визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.
Згідно зі частиною четвертою статті 112 Кодексу адміністративного судочинства України, суд не приймає визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії відповідача суперечать закону чи порушують чиї - небудь права, свободи або інтереси.
Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
За визначенням статті 1 Закону України "Про Державний земельний кадастр":
Державний земельний кадастр - єдина державна геоінформаційна система відомостей про землі, розташовані в межах державного кордону України, їх цільове призначення, обмеження у їх використанні, а також дані про кількісну і якісну характеристику земель, їх оцінку, про розподіл земель між власниками і користувачами;
державна реєстрація земельної ділянки - внесення до Державного земельного кадастру передбачених цим Законом відомостей про формування земельної ділянки та присвоєння їй кадастрового номера;
кадастровий номер земельної ділянки - індивідуальна, що не повторюється на всій території України, послідовність цифр та знаків, яка присвоюється земельній ділянці під час її державної реєстрації і зберігається за нею протягом усього часу існування;
Відповідно до статті 10 Закону України "Про Державний земельний кадастр", об'єктами Державного земельного кадастру є: землі в межах державного кордону України; землі в межах території адміністративно-територіальних одиниць; обмеження у використанні земель; земельна ділянка.
Згідно зі частиною четвертою статті 24 Закону України "Про Державний земельний кадастр", для державної реєстрації земельної ділянки Державному кадастровому реєстратору, який здійснює таку реєстрацію, подаються:
заява за формою, встановленою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері земельних відносин;
оригінал документації із землеустрою, яка є підставою для формування земельної ділянки;
документація із землеустрою, яка є підставою для формування земельної ділянки у формі електронного документа.
Заява з доданими документами надається заявником особисто чи уповноваженою ним особою або надсилається поштою цінним листом з описом вкладення та повідомленням про вручення.
Частиною шостою указаної статті Закону передбачено вичерпний перелік підстав для відмови у здійсненні державної реєстрації земельної ділянки, а саме:
розташування земельної ділянки на території дії повноважень іншого Державного кадастрового реєстратора;
подання заявником документів, передбачених частиною четвертою цієї статті, не в повному обсязі;
невідповідність поданих документів вимогам законодавства;
знаходження в межах земельної ділянки, яку передбачається зареєструвати, іншої земельної ділянки або її частини.
Зі змісту оспорюваного рішення вбачається, що підставою для відмови у проведення державної реєстрації земельної ділянки став абсолютний перетин із земельними ділянками НОМЕР_1 та НОМЕР_2.
У судовому засіданні представник відповідача пояснив, що на даний момент указані перешкоди усунуті, жодних перетинів заявлена до реєстрації земельна ділянка з іншими земельними ділянками немає. Також, долучив до матеріалів справи витяг, відповідно до якого державний акт на земельну ділянку з кадастровим номером НОМЕР_1 не видався.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що рішення державного реєстратора відділу Держгеокадастру у Володарсько-Волинському районі Житомирської області від 26.08.2016 № НОМЕР_3 прийнято за відсутності підстав, передбачених частиною шостою статті 24 Закону України "Про Державний земельний кадастр", є протиправним та підлягає скасуванню.
За таких обставин, дії відповідача щодо визнання позову не суперечать закону і не порушують чиї - небудь права, свободи або інтереси, тому суд вважає за можливе прийняти визнання представника відділу Держгеокадастру у Володарсько-Волинському районі Житомирської області адміністративного позову.
Частиною третьою статті 112 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.
Враховуючи наведене, позовні вимоги ОСОБА_1 необхідно задовольнити у повному обсязі.
Керуючись статтями 86, 112, 136, 158 - 163, 167, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України,
постановив:
Прийняти визнання відповідачем позову.
Адміністративний позов задовольнити.
Скасувати рішення відділу Держгеокадастру у Володарсько-Волинському районі Житомирської області від 26.08.2016 № НОМЕР_3.
Зобов'язати відділ Держгеокадастру у Володарсько-Волинському районі Житомирської області зареєструвати земельну ділянку, площею 3,0571 га, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1.
Постанова набирає законної сили у строк та у порядку, що визначені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України, і може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції у порядку, визначеному статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Р.М.Шимонович
Повний текст постанови виготовлено: 14 березня 2017 р.