Україна
Донецький окружний адміністративний суд
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15 березня 2017 р. Справа №805/1280/17-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
час прийняття постанови:13 год. 15 хв.
Донецький окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді - Крилової М.М., при секретарі судового засідання Смирновій Ю.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом комунального підприємства «Компанія «Вода Донбасу» до Слов'янської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Донецькій області про визнання протиправної та скасування вимоги про сплату боргу (недоїмки) зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від 01.12.2016 №Ю-3666-25 у сумі 757 148,16 грн., -
В С Т А Н О В И В :
Комунальне підприємство «Компанія «Вода Донбасу» звернулося до Донецького окружного адміністративного суду з позовом в особі Краснолиманського виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства до Слов'янської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Донецькій області про визнання протиправної та скасування вимоги про сплату боргу (недоїмки) зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від 01.12.2016 №Ю-3666-25 у сумі 757 148,16 грн.
Заявлені вимоги позивач обґрунтовував тим, що 13.12.2016 Краснолиманським виробничим управлінням водопровідно-каналізаційного господарства комунального підприємства «Компанія «Вода Донбасу» отримано вимогу про сплату боргу (недоїмки) зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від 01.12.2016 № Ю-3666-25 на суму 757 148,16 грн., яка була нарахована станом на 01.12.2016. Позивач вважає спірну вимогу такою, що порушує права та законні інтереси позивача оскільки на підставі п.9-4 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 2464 позивач вважає себе звільненим від виконання своїх обов'язків, визначених ч.2 ст.6 Закону № 2464 на період з 14.04.2014 до закінчення антитерористичної операції або військового чи надзвичайного стану. 02.12.2015 затверджено перелік населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція. Позивач знаходиться в зоні проведення антитерористичної операції, що триває на території Донецької і Луганської областей, тому вважає, що спірна вимога відповідача є протиправною.
Від представника позивача через канцелярію суду надійшла заява про розгляд справи за його відсутністю.
Від представника відповідача через канцелярію суду надійшла заява про розгляд справи за його відсутністю. Також через канцелярію суду від представника відповідача надійшли письмові заперечення на адміністративний позов, в обґрунтування яких зазначено, що борг у позивача виник згідно звітів про суми нарахованого доходу та у зв'язку з несплатою сум єдиного внеску. Слов'янською ОДПІ сформовано вимогу про сплату боргу 01.12.2016 № Ю-3666-25 станом на 31.10.2016 на суму 757 148,16 грн. У відповідності до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» у разі виявлення несвоєчасно не сплачених сум страхових внесків платники єдиного внеску зобов'язані самостійно обчислювати ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені в порядку і розмірах, визначених статтею 25 Закону.
Щодо посилань позивача на п. 9-4 Прикінцевих та перехідних положень Закону №2464, то згідно п. 28 розділу І Закону України від 24.12.2015 № 911-УІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України», зміни, внесені Законом України від 02.09.2014 № 1669-УІІ «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» та розділу УІІІ Прикінцевих та перехідних положень Закону №2464 втратили чинність. З вказаних підстав представник відповідача просив відмовити у задоволенні позову.
У відповідності до ч. 1 ст. 41 КАС України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Розглянувши матеріали справи, вирішивши питання чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд встановив наступне.
Комунальне підприємство «Компанія «Вода Донбасу» є юридичною особою, зареєстровано та обліковується в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців з кодом 00191678, місцезнаходження: Донецька область, м. Маріуполь, вул.К.Лібкнехта, 177А, що підтверджується детальною інформацією з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (онлайн сервісу) та випискою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (а.с.27-28).
Краснолиманське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства є відокремленим підрозділом Комунального підприємства «Компанія «Вода Донбасу» зареєстроване в ЄДРПОУ за №35580890 без статусу юридичної особи, місцезнаходження відокремленого підрозділу: 84402, Донецька область, м. Лиман, вул. Зелений Гай, буд. 16А, та перебуває на обліку Слов'янської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області як платник єдиного внеску з 19.11.2007, про що свідчить виписка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 04.03.2016 (а.с.33-34).
Відповідач - Слов'янська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Донецькій області (код ЄДРПОУ 39883094) зареєстрована як юридична особа, що підтверджується детальною інформацією з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (онлайн сервісу).
Сертифікатом (висновком) № 1217 про настання обставин непереборної сили від 29.10.2014 № 4244/05-4 Торгово-промислова палата України засвідчила Краснолиманському виробничому управлінню водопровідно-каналізаційного господарства КП «Компанія «Вода Донбасу» відповідно до п.п. 100.4 і 100.5 ст. 100 Податкового кодексу України настання обставин непереборної сили з 10.06.2014 при здійсненні господарської діяльності на території Донецької області та дотриманні законодавчих актів України, які стосуються справляння та сплати податків та обов'язкових платежів. На момент видачі сертифікату (висновку) Торгово-промисловою платою України обставини непереборної сили тривають та дату закінчення їх терміну встановити неможливо (а.с.18-19).
Сертифікатом (висновком) № 1735 про настання обставин непереборної сили від 25.11.2014 № 5270/05-4 Торгово-промислова палата України засвідчила КП «Компанія «Вода Донбасу» відповідно до п.п. 100.4 і 100.5 ст. 100 Податкового кодексу України настання обставин непереборної сили з 10.06.2014 при здійсненні господарської діяльності на території Донецької області та дотриманні законодавчих актів України, які стосуються справляння та сплати податків та обов'язкових платежів. На момент видачі сертифікату (висновку) Торгово-промисловою платою України обставини непереборної сили тривають та дату закінчення їх терміну встановити неможливо (а.с.20-21).
05.11.2014 Краснолиманське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства КП «Компанія «Вода Донбасу» звернулося до Слов'янської ОДПІ Головного управління ДФС у Донецькій області з заявою за № 270, поданою в порядку п. 9-3 (п. 9-4) Прикінцевих та перехідних положень Закону № 2464, в якій просило звільнити відокремлений підрозділ від виконання обов'язків платника єдиного внеску, передбачених ч.2 ст. 6 Закону № 2464, а саме від нарахування, утримання та сплати єдиного внеску та подання звітності (а.с.16-17).
Судом встановлено, що у період з березня 2016 року по вересень 2016 року як страхувальник Краснолиманське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства КП «Компанія «Вода Донбасу» надавало Звіти про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове держане соціальне страхування.
Краснолиманське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства КП «Компанія «Вода Донбасу» своєчасно та в повному обсязі єдиний внесок не сплачували, що мало наслідком виникнення недоїмки.
01.12.2016 Слов'янською ОДПІ Головного управління ДФС у Донецькій області сформовано вимогу про сплату боргу (недоїмки) № Ю-3666-25, згідно з якою, станом на 31.10.2016 заборгованість зі сплати єдиного внеску Краснолиманським виробничим управлінням водопровідно-каналізаційного господарства КП «Компанія «Вода Донбасу»» становить 757 148,16 грн. (а.с.15).
Цю вимогу Краснолиманське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства КП «Компанія «Вода Донбасу» отримало 13.12.2016, що підтверджується відміткою на вимозі.
На підставі даних картки платника встановлено, що станом на 30.10.2016 у Краснолиманському виробничому управлінню водопровідно-каналізаційного господарства КП «Компанія «Вода Донбасу» існувала недоїмка зі сплати єдиного внеску у сумі 757 148,16 грн.
Суд звертає увагу на те, що Краснолиманське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства КП «Компанія «Вода Донбасу» самостійно визначене зобов'язання по сплаті єдиного внеску у сумі 757 148,16 грн. за період з березня 2016 року по вересень 2016 року.
Не погодившись з вимогою про сплату боргу (недоїмки) від 01.12.2016 № Ю-3666-25, Краснолиманське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства КП «Компанія «Вода Донбасу» оскаржило її в адміністративному порядку.
04.01.2017 за результатами розгляду скарги Краснолиманського виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства КП «Компанія «Вода Донбасу» від 22.12.2016 № 693 на вимогу про сплату боргу (недоїмки) від 01.12.2016 № Ю-3666-25 заступник начальника Головного управління ДФС у Донецькій області Лунькова С.І. прийняла рішення про результати розгляду скарги № 37/10/05-99-10-01-12-1, яким скарга платника єдиного внеску залишена без задоволення (а.с.10-14).
16.02.2017 за результатами розгляду скарги Краснолиманського виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства КП «Компанія «Вода Донбасу» від 18.01.2017 № 18 голова Державної фіскальної служби України Насіров Р.М. прийняв рішення про результати розгляду скарги №3173/6/99-99-11-02-02-25, яким скарга платника єдиного внеску залишена без задоволення (а.с.7-9).
Рішення Державної фіскальної служби України від 16.02.2017 Краснолиманське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства КП «Компанія «Вода Донбасу» отримало 27.02.2017, про що свідчить відмітка вхідної кореспонденції (а.с.7).
Докази, які б спростовували наведені вище обставини, суду не надані.
З даним позовом позивач звернувся до суду в межах строку, визначеного ч. 4 ст. 99 КАС України.
Предметом спору у справі є вимога Слов'янської ОДПІ Головного управління ДФС у Донецькій області від 01.12.2016 № Ю-3666-25 на суму 757 148,16 грн.
Згідно з пунктом 2 частини першої Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (надалі - Закон № 2464) єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Відповідно до пункту 6 частини 1 статті 1 Закону № 2464 недоїмка - сума єдиного внеску, своєчасно не нарахована та/або не сплачена у строки, встановлені цим Законом, обчислена органом доходів і зборів у випадках, передбачених цим Законом.
Відповідно до пункту 1 частини 10 статті 9 Закону № 2464-VI, днем сплати єдиного внеску у разі перерахування сум єдиного внеску з рахунку платника на відповідні рахунки органу доходів і зборів вважається день списання банком або центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, суми платежу з рахунку платника незалежно від часу її зарахування на рахунок органу доходів і зборів.
Частиною 4 ст. 25 Закону № 2464 визначено, що орган доходів і зборів у порядку, за формою та у строки, встановлені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату.
Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом.
Платник єдиного внеску зобов'язаний протягом десяти календарних днів з дня надходження вимоги про сплату недоїмки сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею.
У разі незгоди з розрахунком суми недоїмки платник єдиного внеску узгоджує її з органом доходів і зборів шляхом оскарження вимоги про сплату єдиного внеску в адміністративному або судовому порядку.
Скарга на вимогу про сплату єдиного внеску подається до органу доходів і зборів вищого рівня у письмовій формі протягом десяти календарних днів, що настають за днем отримання платником єдиного внеску вимоги про сплату єдиного внеску, з повідомленням про це органу доходів і зборів, який прийняв вимогу про сплату єдиного внеску.
Орган доходів і зборів, який розглядає скаргу платника єдиного внеску, зобов'язаний прийняти вмотивоване рішення та надіслати його платнику єдиного внеску протягом 30 календарних днів, наступних за днем отримання скарги, на адресу платника єдиного внеску поштою з повідомленням про вручення або надати йому під розписку. Якщо протягом цього строку вмотивоване рішення органом доходів і зборів не надсилається платнику єдиного внеску, така скарга вважається повністю задоволеною на користь платника єдиного внеску.
Порядок узгодження сум недоїмки з єдиного внеску встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.
У разі якщо згоди з органом доходів і зборів не досягнуто, платник єдиного внеску зобов'язаний сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею протягом десяти календарних днів з дня надходження рішення відповідного органу доходів і зборів або оскаржити вимогу до органу доходів і зборів вищого рівня чи в судовому порядку.
У разі якщо платник єдиного внеску протягом десяти календарних днів з дня надходження вимоги не сплатив зазначені у вимозі суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею, не узгодив вимогу з органом доходів і зборів, не оскаржив вимогу в судовому порядку або не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти календарних днів з дня надходження узгодженої вимоги, орган доходів і зборів надсилає в порядку, встановленому законом, до підрозділу державної виконавчої служби вимогу про сплату недоїмки.
Відповідно до ч. 5 ст. 25 Закону № 2464 вимога органу доходів і зборів про сплату недоїмки виконується державною виконавчою службою в порядку, встановленому законом.
Указом Президента України від 14 квітня 2014 року № 405/2014 введено в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України» та розпочато проведення антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей.
Тимчасові заходи для забезпечення підтримки суб'єктів господарювання, що здійснюють діяльність на території проведення антитерористичної операції, та осіб, які проживають у зоні проведення антитерористичної операції або переселилися з неї під час її проведення визначає Закон України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» від 02.09.2014 року № 1669-VІІ (надалі - Закон № 1669).
Законом України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» № 1669-VII від 02.09.2014 доповнено розділ VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» пунктом 9-3 (у наступному 9-4).
Відповідно до п. 9-4 розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України № 2464: «Платники єдиного внеску, визначені статтею 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», які перебувають на обліку в органах доходів і зборів, розташованих на території населених пунктів, визначених переліком, зазначеним у статті 2 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції», де проводилася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України» від 14 квітня 2014 року № 405/2014, звільняються від виконання своїх обов'язків, визначених частиною другою статті 6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», на період з 14 квітня 2014 року до закінчення антитерористичної операції або військового чи надзвичайного стану.
Підставою для такого звільнення є заява платника єдиного внеску, яка подається ним до органу доходів і зборів за основним місцем обліку або за місцем його тимчасового проживання у довільній формі не пізніше тридцяти календарних днів, наступних за днем закінчення антитерористичної операції.
Відповідальність, штрафні та фінансові санкції, передбачені цим Законом за невиконання обов'язків платника єдиного внеску в період з 14 квітня 2014 року до закінчення антитерористичної операції, до платників єдиного внеску, зазначених у цьому пункті, не застосовуються.
Недоїмка, що виникла у платників єдиного внеску, які перебувають на обліку в органах доходів і зборів, розташованих на території населених пунктів, визначених переліком, зазначеним у статті 2 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції», де проводилася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України» від 14 квітня 2014 року № 405/2014, визнається безнадійною та підлягає списанню в порядку, передбаченому Податковим кодексом України для списання безнадійного податкового боргу».
Таким чином, пункт 94 «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 2464 є умовною нормою, оскільки звільняє платників єдиного внеску від виконання своїх обов'язків, визначених частиною другою статті 6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», на період з 14 квітня 2014 року до закінчення антитерористичної операції або військового чи надзвичайного стану лише за умови надання заяви платником єдиного внеску про звільнення від сплати єдиного внеску до контролюючого органу.
Як встановлено судом, позивач звертався до відповідача із заявою з приводу звільнення його як платника єдиного внеску від виконання своїх обов'язків, визначених частиною другою статті 6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування».
Крім того, статтею 10 Закону України «Про тимчасові заходи на період провадження антитерористичної операції» передбачено, що протягом терміну дії цього Закону єдиним належним та достатнім документом, що підтверджує настання обставин непереборної сили (форс-мажору), що мали місце на території проведення антитерористичної операції, як підстави для звільнення від відповідальності за невиконання (неналежного виконання) зобов'язань, є сертифікат Торгово-промислової палати України.
Також судом встановлено, що позивачем окрім заяви про звільнення від виконання обов'язків, визначених частиною другою статті 6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» були надані до відповідача сертифікати Торгово-промислової палати України щодо підтвердження настання обставин непереборної сили (форс-мажору).
Таким чином, позивач виконав вимоги Закону, тому є звільненим від сплати єдиного внеску.
Разом із тим, відповідно до ст. 1 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» територія проведення антитерористичної операції - територія України, на якій розташовані населені пункти, визначені у затвердженому Кабінетом Міністрів України переліку, де проводилася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України» від 13 квітня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України» від 14 квітня 2014 року № 405/2014.
Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2014 року № 1053-р «Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція» до переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція включено м. Красний Лиман, нині місто Лиман, м. Слов'янськ, м.Маріуполь тощо.
Дію вказаного розпорядження зупинено розпорядженням Кабінету Міністрів України № 1079-р від 05.11.2014.
Вказані розпорядження втратили чинність згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України №1275-р від 02 грудня 2015 року «Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція, та визнання такими, що втратили чинність, деяких розпоряджень Кабінету Міністрів України».
Згідно з додатком до розпорядження Кабінету Міністрів України від 02.12.2015 №1275-р, до зазначених населених пунктів, зокрема, належить м. Красний Лиман, нині місто Лиман, м. Слов'янськ, м. Маріуполь тощо.
Як вже встановлено судом вище, Краснолиманське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства КП «Компанія «Вода Донбасу», яке розташована в м. Красний Лиман (м. Лиман), знаходиться на обліку в контролюючому органі, який розташований на території населеного пункту, визначеного переліком, зазначеним у статті 2 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції», де проводиться антитерористична операція.
Станом на момент виникнення спірних правовідносин та на момент розгляду даної справи, антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України» від 14 квітня 2014 року № 405/2014 не закінчилась.
Таким чином, Краснолиманське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства КП «Компанія «Вода Донбасу» є платником єдиного внеску, який визначений статтею 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», та який перебуває на обліку в органах доходів і зборів, розташованих на території населених пунктів, визначених переліком, зазначеним у статті 2 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції», де проводилася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України» від 14 квітня 2014 року № 405/2014, яка на даний час триває.
Щодо можливості застосування до спірних правовідносин п. 28 розділу І Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 24 грудня 2015 року № 911-VIII (далі за текстом - Закон № 911) суд зазначає наступне.
На підставі п. 28 розділу І Закону № 911 виключений підпункт 8 пункту 4 статті 11 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції».
Закон № 911 набрав чинності з 01.01.2016, що передбачено п. 1 розділу ІІ цього Закону.
Суд відзначає, що пп. 8 п. 4 ст. 11 Закону № 1669 є «технічною» нормою, якою вносяться зміни до Закону № 2464 шляхом доповнення розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 2464 пунктом 9-3.
З набранням чинності Законом № 1669 норма пп. 8 п. 4 ст. 11 Закону № 1669 виконала свою функцію - внесення змін до Закону № 2464, а п. 9-3 (п. 9-4) став складовою Закону №2464.
Виключення пунктом 28 розділу І Закону № 911 підпункту 8 пункту 4 статті 11 Закону № 1669 не має наслідком автоматичне виключення пункту 9-4 розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 2464 чи втрату ним чинності.
Такий висновок суду узгоджується з п. 4 «Правил оформлення проектів законів та основних вимог законодавчої техніки» (Методичні рекомендації Апарату Верховної Ради України, видання четверте, виправлене і доповнене, 2014 рік), відповідно до якого зміни вносяться до оригінального закону, а не до закону про внесення змін до цього закону чи про визнання закону таким, що втратив чинність.
Як на час виникнення спірних правовідносин, так і на час судового розгляду норма пункту 9-4 розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 2464 є чинною.
З урахуванням викладеного, вимога про сплату боргу (недоїмки) від 01.12.2016 №Ю-3666-25 зі сплати єдиного внеску в сумі 757 148,16 грн., сформована Слов'янською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління ДФС у Донецькій області є протиправною, необґрунтованою та такою, що не відповідає критеріям правомірності, які ставляться до рішень суб'єктів владних повноважень ч. 3 ст. 2 КАС України, а тому підлягає скасуванню.
За таких обставин, суд дійшов до висновку про задоволення позовних вимог Комунального підприємства «Компанія «Вода Донбасу».
Відповідно до ст. 94 КАС України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ст. ст. 8 - 11, 94, 99, 158-163, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Позов комунального підприємства «Компанія «Вода Донбасу» - задовольнити.
Визнати протиправною та скасувати вимогу Слов'янської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Донецькій області від 01.12.2016 №Ю-3666-25 про сплату боргу (недоїмки) зі сплати єдиного внеску в сумі 757 148,16 грн.
Стягнути зі Слов'янської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Донецькій області на користь комунального підприємства «Компанія «Вода Донбасу» витрати зі сплати судового збору в сумі 11 357 (одинадцять тисяч триста п'ятдесят сім) гривень 22 копійки.
Постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено Кодексом адміністративного судочинства України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Крилова М.М.