Ухвала суду № 65314206, 09.03.2017, Львівський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
09.03.2017
Номер справи
461/5932/16-а
Номер документу
65314206
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 березня 2017 р. Справа № 876/8853/16

Львівський апеляційний адміністративний суд в складі:

головуючого судді - Носа С. П.,

суддів - Кухтея Р. В., Яворського І. О.;

за участю секретаря судового засідання - Мацьків М. С.;

представника позивача - Соколовського І. О.;

представника відповідача - Піскун А. Й.;

третіх осіб - ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7;

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові апеляційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю «Винарня Рум» на постанову Галицького районного суду м. Львова від 20 жовтня 2016 року в справі за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Винарня Рум» до управління архітектури та урбаністики Департаменту містобудування Львівської міської ради треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - ОСОБА_4, ОСОБА_3, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7 про визнання протиправним та скасування рішення,-

ВСТАНОВИВ:

12 вересня 2016 року Галицьким районним судом м. Львова зареєстровано позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю «Винарня Рум» до управління архітектури та урбаністики Департаменту містобудування Львівської міської ради треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - ОСОБА_4, ОСОБА_3, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7 про визнання протиправним та скасування рішення комісії зі встановлення відкритих літніх майданчиків управління архітектури Департаменту містобудування Львівської міської ради про скасування паспорту № 43-2016 від 11 квітня 2016 року, виданого товариству з обмеженою відповідальністю «Винарня Рум» на розміщення відкритого літнього майданчика на АДРЕСА_1.

В обґрунтування вимог позовної заяви вказано, що при прийнятті оскаржуваного рішення відповідачем було порушено вимоги п.5.2 Порядку отримання дозволів на встановлення відкритих літніх майданчиків у м. Львові біля об'єктів ресторанного господарства для здійснення підприємницької діяльності, позивач не отримував рішення про скасування дозволу, а також жодних листів з повідомленням щодо призупинення дії дозволу.

Постановою Галицького районного суду м. Львова від 20 жовтня 2016 року в задоволенні позову відмовлено.

Не погоджуючись з прийнятою постановою, позивачем подано апеляційну скаргу, в якій висловлено прохання скасувати оскаржувану постанову та прийняти нову, якою задовольнити позовні вимоги в повному обсязі

В обґрунтування вимог апеляційної скарги вказано, що судом першої інстанції при прийнятті оскаржуваної постанови було порушено норми процесуального права. Також вказано, що така прийнята з неповним з'ясуванням обставин, що мають значення для справи та з порушенням норм матеріального права, що призвело до неправильного вирішення справи.

На підставі ст. 55 КАС України судом апеляційної інстанції проведено процесуальне правонаступництво, а саме управління архітектури Департаменту містобудування Львівської міської ради замінено її правонаступником - управлінням архітектури та урбаністики Департаменту містобудування Львівської міської ради.

Представник позивача, у судовому засіданні, вимоги апеляційної скарги підтримав та просить таку задовольнити.

Представник відповідача та треті особи, у судовому засіданні, вимоги апеляційної скарги заперечили та просять відмовити в задоволенні такої.

Заслухавши суддю-доповідача, пояснення представника позивача та представника відповідача, пояснення третіх осіб, проаналізувавши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів не знаходить підстав для її задоволення.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно із ст. 70 КАС України належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування. Докази, одержані з порушенням закону, судом при вирішенні справи не беруться до уваги. Обставини, які за законом повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися ніякими іншими засобами доказування, крім випадків, коли щодо таких обставин не виникає спору.

Статтею 71 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідно до ст. 86 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Ніякі докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Встановлено, що 12 травня 2016 року між Управлінням комунальної власності департаменту економічної політики Львівської міської ради та ТзОВ «Винарня Рум» було укладено Договір № Г-43-2016(П) на право тимчасового користування окремими конструктивними елементами благоустрою комунальної власності на умовах оренди для розміщення об'єктів соціально-культурного, торговельного та іншого призначення.

Відповідно до п.п.2.1.1 п.2.1. Договору, Орендодавець зобов'язується надати у тимчасову оренду конструктивний елемент благоустрою комунальної власності на розміщення відкритого літнього майданчика площею: 12,0 кв. м. (тротуар, газон, тощо) за адресою: АДРЕСА_1.

11 квітня 2016 року Управлінням архітектури Департаменту містобудування ЛМР було видано Паспорт № 43-2016 відкритого літнього майданчика біля об'єкту ресторанного господарства TOB «Винарня Рум» загальною площею 12,00 м.кв. Термін дії договору та паспорту встановлюється з 01 квітня 2016 року до 31 жовтня 2016 року.

22 липня 2016 року Галицькою районною адміністрацією направлено на адресу ТзОВ «Винарня Рум» повідомлення про виявлення невідповідності погодженому проекту площі літнього майданчика, а саме площа такого перевищує погоджену на 5,38 м.кв. та запропоновано усунути зазначено порушення до 31 липня 2016 року (а.с.48).

04 серпня 2016 року Галицькою районною адміністрацією направлено на адресу ТзОВ «Винарня Рум» повідомлення про те, що працівниками Галицької районної адміністрації було проведено повторне обстеження, в результаті якого складено акт про те, що виявлене порушення не усунено (а.с.50).

12 серпня 2016 року Галицька районна адміністрація звернулась з листом до начальника управління архітектури Департаменту містобудування у м.Львові, в якому просила розглянути питання щодо скасування паспорту відкритого літнього майданчика ТзОВ «Винарня Рум» за адресою: АДРЕСА_1 (а.с.118).

Листом Управління архітектури Департаменту містобудування Львівської міської ради від 26 серпня 2016 року було повідомлено ТзОВ «Винарня Рум» про наступне: «Керуючись п.3.4, п.4 та п.5 «Порядку отримання дозволів на встановлення відкритих літніх майданчиків у м. Львові біля об'єктів ресторанного господарства для здійснення підприємницької діяльності», затвердженого ухвалою Львівської міської ради № 2452 від 05 березня 2009 року (зі змінами і доповненнями), беручи до уваги лист Галицької районної адміністрації від 12 серпня 2016 року за № 4-3108-153 щодо скасування паспорту № 43-2016 від 11 квітня 2016 року, виданого ТзОВ «Винарня Рум» на розміщення відкритого літнього майданчика АДРЕСА_1 у зв 'язку із перебільшенням площі на 16.68 м.кв. та рішення комісії зі встановлення відкритих літніх майданчиків у м. Львові від 22 серпня 2016 року (протокол № 28) повідомляємо, що паспорт № 43-2016 від 11 квітня 2016 року, виданий ТзОВ «Винарня Рум» на розміщення відкритого літнього майданчика скасовано від 22 серпня 2016». (а.с.47).

Оскаржуване рішення оформлено протоколом № 28 засідання комісії зі встановлення відкритих літніх майданчиків у м.Львові біля об'єктів ресторанного господарства для здійснення підприємницької діяльності від 22 серпня 2016 року (а.с.120).

Згідно із ч. 3 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Судом апеляційної інстанції здійснено перевірку висновків суду першої інстанції щодо відповідності дій відповідача вимогам ч. 3 ст. 2 КАС України, внаслідок чого суд апеляційної інстанції погоджується з такими та вважає за необхідне зазначити наступне.

Відповідно до п.4.1. Порядку отримання дозволів на встановлення відкритих літніх майданчиків у м.Львові біля об'єктів ресторанного господарства для здійснення підприємницької діяльності, затвердженого Ухвалою Львівської міської ради № 2452 від 05 березня 2009 року (далі - Порядку), контроль за дотриманням цього Порядку здійснюють районні адміністрації за місцем знаходження літнього майданчика.

Згідно п.4.2.9 Порядку, у разі встановлення невідповідності об'єкта погодженому проекту (про що складається відповідний акт з переліком всіх відхилень) дія дозволу на встановлення відкритого літнього майданчика призупиняється на термін до 1 місяця. Протягом цього терміну суб'єкт господарювання зобов'язаний усунути всі відхилення від погодженого проекту.

Частиною 1 п.5.1.3 Порядку передбачено, що дозвіл скасовує управління архітектури департаменту містобудування до закінчення терміну дії за поданням відповідних районних адміністрацій інформації про не приведення фактично встановлених літніх майданчиків до погоджених проектів впродовж термінів, встановлених для усунення виявлених відхилень.

Управління архітектури департаменту містобудування надсилає заявнику та районній адміністрації рішення про скасування дозволу для порушення справи про демонтаж літнього майданчика (п.5.2 Порядку).

Із матеріалів справи вбачається, що відповідач скасовуючи паспорт № 43-2016 від 11 квітня 2016 року, виданий ТзОВ «Винарня Рум» на розміщення відкритого літнього майданчика, діяв у межах наданих йому повноважень, у спосіб, передбачений Порядком отримання дозволів на встановлення відкритих літніх майданчиків у м. Львові біля об'єктів ресторанного господарства для здійснення підприємницької діяльності, а також обґрунтовано, так як позивачем не усунуто виявлених порушень, про такі порушення та термін їх усунення останній був повідомлений належним чином.

Суд апеляційної інстанції наголошує, що Порядком жодним чином не встановлено вимог щодо форми, у якій приймається рішення про скасування дозволу, а відтак відсутні підстави вважати, що оскаржував рішення прийнято з недотриманням таких вимог.

Суд апеляційної інстанції такої звертає увагу на те, що в матеріалах справи містяться докази направлення позивачу Управлінням архітектури Департаменту містобудування Львівської міської ради повідомлень про виявлені порушення із пропозиціями про усунення таких порушень, а також докази направлення рішення про скасування паспорту відкритого літнього майданчика ТзОВ «Винарня Рум» за адресою: АДРЕСА_1.

При цьому, колегія суддів суду апеляційної інстанції враховує ту обставину, що позивачем не надано жодного доказу, який би підтверджував факт усунення виявлених порушень при розміщення літнього майданчика на АДРЕСА_1, також ТзОВ «Винарня Рум» не заперечується і сам факт існування таких порушень.

З огляду на фактичні обставини справи, колегія суддів констатує, що рішення комісії зі встановлення відкритих літніх майданчиків управління архітектури Департаменту містобудування Львівської міської ради про скасування паспорту № 43-2016 від 11 квітня 2016 року, виданого товариству з обмеженою відповідальністю «Винарня Рум» на розміщення відкритого літнього майданчика на АДРЕСА_1 - відповідає вимогам ч. 3 ст. 2 КАС України.

Узагальнюючи викладене, суд апеляційної інстанції переконаний, що судом першої інстанції надано належну оцінку наявним у справі доказам, а їх достатня кількість та взаємний зв'язок у сукупності дали змогу суду першої інстанції зробити вірний висновок про наявність підстав для відмови в задоволенні позову.

Враховуючи вищенаведене, суд апеляційної інстанції визнає, що судом першої інстанції, при вирішенні даного публічно-правового спору, правильно встановлено обставини справи та ухвалено законне рішення з дотриманням норм матеріального і процесуального права, постанова суду першої інстанції ґрунтується на повно, об'єктивно і всебічно з'ясованих обставинах, доводи апеляційної скарги висновків суду першої інстанції не спростовують, тому підстав для скасування постанови суду першої інстанції немає.

Керуючись ст. ст. 158-160, 195, 196, п. 1 ч. 1 ст. 198, ст. ст. 200, 205, 206, 254 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю «Винарня Рум» - залишити без задоволення, а постанову Галицького районного суду м. Львова від 20 жовтня 2016 року в справі № 461/5932/16-а - без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення.

Ухвала може бути оскаржена у касаційному порядку, шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України, протягом двадцяти днів з дня набрання ухвалою законної сили, а у випадку коли, відповідно до частин 3 та 7 ст. 160 КАС України, складення ухвали в повному обсязі відкладено - з дня складення ухвали в повному обсязі.

Головуючий суддя: С. П. Нос

Судді: Р. В. Кухтей

І. О. Яворський

Ухвалу складено в повному обсязі 14 березня 2017 року.