Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
02 березня 2017 р. № 820/6271/16
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді - Панченко О.В.
при секретарі судового засідання - Самігулліній К.В.
за участю:
представника позивача - Полухіна А.В.,
представника відповідача - Ткаченко О.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Державної екологічної інспекції у Харківській області до Великобурлуцького комунального водопровідне-каналізаційного підприємства "Водоканал" про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач - Державна екологічна інспекція у Харківській області, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить суд:
- застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду (контролю) до Великобурлуцького комунального відопровідно-каналізаційного підприємства "Водоканал" у вигляді повного зупинення джерел викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря, а саме: твердопаливного котлу КОРДІ АОТВ-12-У, газозварювального агрегату, два зварювальних апарати, бензогенатор, кутової шліфувальної машини BOSCH GBS (розташована за адресою: Харківська обл., смт. Великий Бурлук, вул. Шевченко, буд.16), полігону ТПВ, що розміщений за межами населених пунктів Великобурлуцької селищної ради до отримання Великобурлуцьким комунальним водопровідно-каналізаційним підприємством "Водоканал" відповідно дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами та повного зупинення діяльності з утилізації, знешкодження та захоронення побутових відходів за відсутності позитивного висновку екологічної експертизи до розділу "Оцінка впливу на навколишнє природне середовище" робочого проекту з діяльності пов'язаної з утилізацією та захороненням побутових відходів шляхом опломбування (опечатування) вказаного обладнання Державною екологічною інспекцією у Харківській області;
- контроль за виконанням рішення покласти на Державну екологічну інспекцію у Харківській області.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що за наслідками перевірки Великобурлуцького комунального водопровідне-каналізаційного підприємства "Водоканал", Держекоінспекцією складено акт перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства в галузі охорони атмосферного повітря, водних і земельних ресурсів щодо поводження з відходами та небезпечними хімічними речовинами №594/01-04/02-09, яким зафіксовано відсутність дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами на наступні джерела викидів, а саме: твердопаливного котлу КОРДІ АОТВ-12-У, газозварювального агрегату, два зварювальних апарати, бензогенератор, кутової шліфувальної машини BOSH GBS, розташованої за адресою: Харківська область, смт. Великий Бурлук, вул.Шевченко 16, полігон ТПВ, що розташований за межами населених пунктів Великобурлуцької селищної ради, а також здійснення відповідачем діяльності з утилізації, знешкодження та захоронення побутових відходів за відсутності позитивного висновку екологічної експертизи до розділу "Оцінка впливу на навколишнє природне середовище" робочого проекту з діяльності пов'язаної з утилізацією та захоронення побутових відходів. З метою усунення порушень, виявлених під час здійснення планової перевірки, Держекоінспекцією винесено припис від 01.11.2016 року за №02-25/195, яким зобов'язано директора Великобурлуцького комунального водопровідно-каналізаційного підприємства "Водоконал" отримати позитивний висновок до розділ ОВНС робочого проекту з діяльності, пов'язаної з утилізацією та захоронення побутових відходів та дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря від стаціонарних джерел.
Представник позивача у судовому засіданні підтримав доводи, викладені у позовній заяві, та просив суд ухвалити рішення про задоволення позовних вимог.
Представник відповідача - Великобурлуцького комунального водопровідно-каналізаційного підприємства "Водоканал", у судовому засіданні позов визнав частково.
У письмових запереченнях (а.с.54-55) зазначив, що згоден з вимогою позивача про повне зупинення роботи джерела викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря, а саме: твердопаливного котлу КОРДІ АОТВ-12-У, що знаходиться за адресою: Харківська обл., смт. Великий Бурлук, вул. Шевченко, буд.16 до отримання Великобурлуцьким комунальним водопровідно-каналізаційним підприємством "Водоканал" відповідного дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами.
Стосовно висновків акту перевірки про зупинення роботи газозварювального агрегату, двох зварювальних апаратів, бензогенератору та кутової шліфувальної машинки BOSH GBS, відповідач не погоджується, оскільки вказані агрегати не є стаціонарними джерелами викидів, а отже, до них не застосовуються положення ч.5 ст.11 закону України "Про охорону атмосферного повітря". Крім того, підприємство відповідача єдине в Великобурлуцькому районі, господарською діяльністю якого є поводження з побутовими відходами, повне зупинення роботи полігону твердих побутових відходів, розміщеного за межами населених пунктів Великобурлуцької селищної ради призведе до екологічно небезпечних та антисанітарних наслідків. За таких підстав, представник відповідача просив суд прийняти рішення про відмову в задоволенні цієї частини позовних вимог.
Суд, вивчивши доводи позову, заслухавши пояснення представників сторін, які прибули у судове засідання, дослідивши зібрані по справі докази в їх сукупності, проаналізувавши зміст норм матеріального і процесуального права, які врегульовують спірні правовідносини, виходить з наступних підстав та мотивів:
З матеріалів справи встановлено, що позивач пройшов передбачену законодавством процедуру державної реєстрації, набув правового статусу суб'єкта господарювання - юридичної особи, включений до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців (код ЄДРПОУ 23147024) (а.с. 23-24).
Положеннями частини 2 статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Спірні правовідносини регулюються Законом України від 05.04.2007р. №877-V "Про основні засади державного нагляду у сфері господарської діяльності", Водним кодексом України, Положенням про Державну екологічну інспекцію України, котрий затверджено Указом Президента України від 13 квітня 2011 року N 454/2011, Положенням про територіальні органи Держекоінспекції України, затверджено наказом 04.11.2011 № 429, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 25 листопада 2011 року за № 1347/20085, Порядком організації та проведення перевірок суб'єктів господарювання щодо дотримання вимог природоохоронного законодавства, затвердженим наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища України від 10.09.2008р. №464.
Згідно з ст. 1 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності", державний нагляд (контроль) - діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, органів місцевого самоврядування, інших органів (далі - органи державного нагляду (контролю)) в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб'єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, прийнятого рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища.
Відповідно до п.1 Положення про Державну екологічну інспекцію України, затвердженого указом Президента України від 13.04.2011 р. №454/2011, Державна екологічна інспекція України (Держекоінспекція України) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра екології та природних ресурсів України.
Згідно з п. 1 Положення про державну екологічну інспекцію в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, затверджено наказом Міністерства екології та природних ресурсів України 04.11.2011 № 429 (далі за текстом - Положення), Державна екологічна інспекція в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі - Держекоінспекція) є територіальним органом Державної екологічної інспекції України, який діє у складі Держекоінспекції України і їй підпорядковується.
На підставі п. 4.2 Положення, Держекоінспекція відповідно до покладених на неї завдань здійснює державний нагляд (контроль) за додержанням територіальними органами центральних органів виконавчої влади, місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування в частині здійснення делегованих їм повноважень органів виконавчої влади, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форми власності і господарювання, громадянами України, іноземцями та особами без громадянства, а також юридичними особами - нерезидентами вимог природоохоронного законодавства.
Державний нагляд (контроль) за дотриманням вимог природоохоронного законодавства суб'єктами господарювання під час здійснення ними господарської діяльності, Держекоінспекція здійснює на підставі Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" та наказу Міністерства охорони навколишнього природного середовища України від 10.09.2008 №464 "Порядок організації та проведення перевірок суб'єктів господарювання щодо дотримання вимог природоохоронного законодавства", зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 січня 2009 року за № 18/16034.
Відповідно до ст. 1 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" (надалі Закон № 877), заходи державного нагляду (контролю) це планові та позапланові заходи, які здійснюються шляхом проведення перевірок, ревізій, оглядів, обстежень та інших дій.
Відповідно до ст. 5 Закону № 877, планові заходи здійснюються відповідно до річних планів, що затверджуються органом державного нагляду (контролю) не пізніше 1 грудня року, що передує плановому. Внесення змін до річних планів здійснення заходів державного нагляду (контролю) не допускається, крім випадків зміни найменування суб'єкта господарювання та виправлення технічних помилок.
У відповідності до п.п. 3.8, 3.9, 4.3, 4.13, 4.19, 4.22, 4.23 Порядку організації та проведення перевірок суб'єктів господарювання щодо дотримання вимог природоохоронного законодавства позапланова перевірка проводиться за наказом органу Держекоінспекції та направленням на проведення перевірки керівника органу Держекоінспекції або його заступника. Тривалість позапланової перевірки не повинна перевищувати десяти робочих днів. Перед початком перевірки державні інспектори зобов'язані пред'явити керівнику суб'єкта господарювання або уповноваженій ним особі направлення на перевірку та службове посвідчення, що засвідчує посадову особу органу Держекоінспекції, і надати копію направлення. Державним інспектором складається уніфікований для здійснення планових заходів державного нагляду (контролю), залежно від ресурсу, що перевірявся, в останній день перевірки два примірники акта перевірки підписуються державним інспекторами, які проводили перевірку, і всіма членами комісії (якщо перевірка проводилася комісією), керівником або уповноваженою особою суб'єкта господарювання. Якщо суб'єкт господарювання не погоджується з актом, він підписує акт із зауваженнями. Зауваження суб'єкта господарювання щодо здійснення державного нагляду (контролю) є невід'ємною частиною акта перевірки, у разі відмови суб'єкта господарювання підписати акт, про це зазначається в акті перевірки.
Судовим розглядом встановлено та підтверджено матеріалами справи, що відповідачем на підставі наказу від 10.10.2016 року №594/01-04, виданого першим заступником начальника Державної екологічної інспекції у Харківській області прийнято та направлення №594/01-04 від 10.10.2016 року (а.с.10-11), в період з 11.10.2016 по 01.11.2016 року проведено планову перевірку дотримання вимог природоохоронного законодавства в галузі охорони атмосферного повітря, водних і земельних ресурсів щодо поводження з відходами та небезпечними хімічними речовинами Великобурлуцьким комунальним водопровідно-каналізаційним підприємством "Водоканал".
За результатами перевірки складено акт №594/01-04/02-09 (а.с. 12-22), яким Великобурлуцьким комунальним водопровідно-каналізаційним підприємством "Водоканал" встановлено порушення вимог законодавства, зокрема положень Закону України "Про екологічну експертизу", постанови КМУ від 28 серпня 2013 року №808 "Про затвердження переліку видів діяльності та об'єктів, що становлять підвищену екологічну небезпеку", Закону України "Про охорону атмосферного повітря", Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності", Водного кодексу України, Кодексу України "Про надра", Закону України "Про питну воду та питне водопостачання", Закону України "Про відходи", пункту 11 Порядку затвердженого постановою КМУ №1360, пункту 5, 9, 19 Порядку, затвердженого постановою КМУ №2034, пункту 1 Інструкції, затвердженої наказом Мінприроди №41 підпункт 1.4 пункту 1 Інструкції, затвердженої наказом Мінприроди №342, ДСанПіН 2.2.7.029-99, а саме: твердопаливного котлу КОРДІ АОТВ-12-У, газозварювального агрегату, два зварювальних апарати, бензогенератор, кутової шліфувальної машини BOSH GBS ( розташована за адресою: Харківська область, смт. Великий Бурлук, вул. Шевченко 16). полігон ТПВ, що розташований за межами населених пунктів Великобурлуцької селищної ради.
З матеріалів справи вбачається, що відповідач відмовився підписати акт, про що у відповідному розділі акту був зроблений відповідний запис (а.с. 19).
Згідно з ст. 4 Закону України "Про основні засади державного нагляду у сфері господарської діяльності" виключно законами встановлюється перелік порушень, які є підставою для видачі органом державного нагляду (контролю) припису, розпорядження або іншого розпорядчого документу.
Відповідно до ч. 8 ст. 7 Закону України "Про основні засади державного нагляду у сфері господарської діяльності", припис - обов'язкова для виконання у визначені строки письмова вимога посадової особи органу державного нагляду (контролю) суб'єкту господарювання щодо усунення порушень вимог законодавства.
Нормами ч. 9 ст. 4 Закону України "Про основні засади державного нагляду у сфері господарської діяльності" встановлено, що невиконання приписів, розпоряджень та інших розпорядчих документів органу державного нагляду (контролю) тягне за собою застосування штрафних санкцій до суб'єкта господарювання згідно із законом.
Положеннями закріпленими в п. 4.25 Порядку організації та проведення перевірок суб'єктів господарювання щодо дотримання вимог природоохоронного законодавства закріплено, що строк для усунення порушень законодавства, визначених у приписі, встановлюється державним інспектором залежно від того, яке порушення виявлено, але не може бути більшим, ніж 6 місяців.
За висновками перевірки, викладеному в акті № 594/01-04/02-09, позивачем винесено припис від 01.11.2016 року № 02-25/195, яким Державна екологічна інспекція у Харківській області приписує Великобурлуцькому комунальному водопровідно-каналізаційному підприємству "Водоканал" отримати позитивний висновок екологічної експертизи до розділу «Оцінка впливу на навколишнє природне середовище» робочого проекту з діяльності, пов'язаної з утилізацією та захороненням побутових відходів відсутній; отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря від стаціонарних джерел викидів в атмосферне повітря, а саме від: твердопаливного котлу КОРДІ АОТВ-12-У, що використовується для опалення будівлі контори, - газозварювального агрегату, - зварювальних апаратів (2 шт.)» бензогенератору, - кутової шліфувальної машини ВOSCH GBS, що розташовані за адресою: Харківська область, смт. Великий Бурлук, вул. Шевченко, 16, - полігону твердих побутових відходів, що розміщений за межами населених пунктів на території Великобурлуцької селищної ради; провести контроль токсичності та димності у відпрацьованих газах двигунів автотранспорту; надати до Держекоінспекції правовстановлюючі документи на земельні ділянки, які використовуються Великобурлуцьким КВКП «ВОДОКАНАЛ» для експлуатації та обслуговування артезіанських свердловин та полігону твердих побутових відходів; дотримуватись умов дозволу на спеціальне водокористування від 30.10.2014р. Укр.№ 04.01-10-196 А/Хар.; дотримуватись лімітів забору води з десяти артезіанських свердловин та лімітів використання води; забезпечити облік збору та використання води з десяти артезіанських свердловин; подавати звіт про водокористування за встановленою формою до відповідних органів; надати інформацію щодо забору води з артезіанських свердловин, що використовуються підприємством на території Великобурлуцького району, за період з 28.12.2013р. по 29.10.2014р.; отримати спеціальний дозвіл на користування надрами (підземні води); надати інформацію щодо збору води з артезіанських свердловин, що використовуються підприємством на території Великобурлуцького району, за період з 01.11.2013р. по 01.11.2016р.; здійснювати заходи щодо попередження забруднення підземних вод на території полігону підприємством, а саме: обладнати локальні мережі спостережувальних свердловин для контролю за якісним станом підземних вод; забезпечити ведення паспорту місця видалення відходів установленому порядку; обладнати полігон твердих побутових відходів Великобурлуцького КВКП передбачені паспортом місця ще передбачені паспортом місця видалення відходів, а саме: - забезпечити обвалування по периметру, обладнати дренажні канави, - здійснювати пошарове складування з глинистими прошарками, ущільнення відходів, - обладнати під'їзні шляхи з твердим покриттям; проводити обов'язковий моніторинг за станом навколишнього природного середовища у зв'язку із функціонуванням місця видалення відходів; розробити реєстрові картки об'єктів утворення, оброблення та утилізації відходів, що утворюються на підприємстві; розробити паспорт та відомість інвентаризації промислових відходів; забезпечити ведення первинного поточного обліку кількості, типу і складу відходів, що утворюються, збираються, зберігаються та видаляються, по формі №1-ВТ; розробити план організації роботи у сфері поводження з відходами; визначити та погодити склад і властивості відходів, що утворюються , ступінь їх небезпечності для навколишнього природного середовища; здійснювати заходи для максимальної утилізації відходів, що утворюються в процесі господарської діяльності Великобурлуцького КВКП "Водоканал", реалізації чи передачі їх іншим споживачам або підприємствам, установам та організаціям, що займаються збиранням, обробленням та утилізацією відходів; здійснювати зберігання та видалення відходів відповідно до вимог екологічної безпеки; розробити наказ(и) про призначення відповідальних (ної) осіб (особи) у сфері поводження з відходами (а.с.21-22).
Держекоінспекцією у Харківській області засобами поштового зв'язку направлені супровідним листом від 01.11.2016 за №4988/01-25/02-09 вищевказаний акт та припис (а.с.12). Доказів оскарження припису матеріали справи не містять.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд враховує наступне.
Відповідно до частини 5 статті 4 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності", виробництво (виготовлення) або реалізація продукції, виконання робіт, надання послуг суб'єктами господарювання можуть бути призупинені виключно за рішенням суду. Відновлення виробництва (виготовлення) або реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг суб'єктами господарювання після призупинення можливе з моменту отримання органом державного нагляду (контролю), який ініціював призупинення, повідомлення суб'єкта господарювання про усунення ним усіх встановлених судом порушень.
На підставі акта, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, орган державного нагляду (контролю) за наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду. У разі необхідності вжиття інших заходів реагування орган державного нагляду (контролю) протягом п'яти робочих днів з дня завершення здійснення заходу державного нагляду (контролю) складає припис, розпорядження, інший розпорядчий документ щодо усунення порушень, виявлених під час здійснення заходу, а у випадках, передбачених законом, також звертається у порядку та строки, встановлені законом, до адміністративного суду з позовом щодо підтвердження обґрунтованості вжиття до суб'єкта господарювання заходів реагування, передбачених відповідним розпорядчим документом (ч.7 ст.7 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності").
Суд зазначає, що представник відповідача у судовому засіданні визнав позовну вимогу про повне зупинення роботи, джерела викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря, а саме: твердопаливного котлу КОРДІ АОТВ-12-У, що знаходиться за адресою: Харківська область, смт. Великий Бурлук, вул. Шевченко, 16 до отримання Великобурлуцьким комунальним водопровідно-каналізаційним підприємством "Водоканал" відповідного дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами.
У відповідності до ч.1 ст. 136 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що відповідач може визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.
Таким чином позовні вимоги в цій частині є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
За правилами, встановленими ст. 256 КАС України, негайно виконуються постанови суду що стосуються повного або часткового зупинення роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, експлуатації будівель, об'єктів, споруд, цехів, дільниць, а також машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів, проведення робіт, у тому числі будівельно-монтажних, випуску і реалізації пожежонебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту, надання послуг, якщо це загрожує життю та/або здоров'ю людей.
Щодо позовних вимог про повне зупинення роботи джерел викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря, а саме: газозварювального агрегату, двох зварювальних апаратів, бензогенератору та кутової шліфувальної машинки BOSH GBS, суд зазначає наступне:
Актом перевірки встановлено, що підприємством при здійсненні господарської діяльності стаціонарними джерелами викидів, зокрема: газозварювальним агрегатом, двома зварювальними апаратами, бензогенератором та кутовою шліфувальною машиною BOSH GBS порушуються норми частини 5 статті 11 закону України "Про охорону атмосферного повітря".
Так, згідно частини 5 статті 11 закону України "Про охорону атмосферного повітря", викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами можуть здійснюватися після отримання дозволу, виданого суб'єкту господарювання, об'єкт якого належить до другої або третьої групи, обласними, Київською, Севастопольською міськими державними адміністраціями, органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань охорони навколишнього природного середовища за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення.
Підпунктом 14.1.230 пункту 14.1 статі 14 Податкового кодексу України визначено, що стаціонарне джерело забруднення - підприємство, цех, агрегат, установка або інший нерухомий об'єкт, що зберігає свої просторові координати протягом певного часу і здійснює викиди забруднюючих речовин в атмосферу та/або скиди забруднюючих речовин у водні об'єкти.
Згідно бухгалтерської довідки №30 від 09.02.2017 року, виданої директором КВКП "Водоканал", облік основних засобів: газозварювального агрегату, двох зварювальних апаратів, бензогенератору та кутової шліфувальної машинки BOSH GBS ведеться на наступних рахунках №104.1 "Силові машини та обладнання" та є пересувними джерелами викидів забруднюючих речовин, так як використовуються під час аварійних робіт на водогонах. (а.с.68).
Враховуючи вищевикладене, суд доходить висновку, що газозварювального агрегату, двох зварювальних апаратів, бензогенератору та кутової шліфувальної машинки BOSH GBS, не відносяться до стаціонарних джерел викидів, оскільки є переносними та використовуються відповідачем для проведення ремонтних робіт мереж забору і постачання води. Таким чином, доводи позивача в цій частині не знайшли свого підтвердження в ході судового засідання, позовні вимоги не підлягають задоволенню.
Щодо позовних вимог державної екологічної інспекції про повне зупинення роботи полігону твердих побутових відходів, розміщеного за межами населених пунктів Великобурлуцької селищної ради, до отримання позитивного висновку екологічної експертизи до розділу "Оцінка впливу на навколишнє природне середовище" робочого проекту з діяльності пов'язаної з утилізацією та захороненням побутових відходів шляхом опломбування (опечатування) вказаного обладнання державною екологічної інспекцією у Харківській області, суд зазначає:
Станом на час розгляду справи відповідачем фактично виконано припис в цій частині, а саме: 06.02.2017 року директором Великобурлуцького комунального водопровідно-каналізаційного підприємства "Водоканал" укладено договір №61/17 з Житлово-комунальним підприємством №1, за умовами якого виконавець (ЖКП №1) приймає на себе зобов'язання у період дії цього договору надавати послуги по захороненню відходів, що надходять від замовника (ВКВП "Водоканал"), на міський полігон твердих побутових відходів, а замовник зобов'язується здійснити оплату, передбачену цим договором. (а.с.70).
З пояснень представника відповідача встановлено, що Житлово-комунальним підприємством №1має позитивний висновок екологічної експертизи та займається діяльністю, пов'язаною з утилізацією та захороненням побутових відходів та дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферу.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Суд зауважує, що відповідачем по справі належними доказами доведено усунення допущених ним порушень законодавства в частині діяльності підприємства пов'язаної з утилізацією та захороненням побутових відходів, зафіксованих в акті перевірки.
На підставі наведеного, суд доходить висновку про відмову у задоволенні позовних вимог в цій частині.
Враховуючи наведене та керуючись ст.ст. 11, 12, 51, 71, ст. 158, ст. 159, ст. 160, ст. 161ст. 162, ст. 163, ст. 167, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Державної екологічної інспекції у Харківській області до Великобурлуцького комунального водопровідне-каналізаційного підприємства "Водоканал" про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду, - задовольнити частково.
Застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду (контролю) до Великобурлуцького комунального водопровідно-каналізаційного підприємства "Водоканал" у вигляді повного зупинення джерела викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря, а саме: твердопаливного котлу КОРДІ АОТВ-12-У, (розташованого за адресою: Харківська обл., смт. Великий Бурлук, вул. Шевченко, буд.16).
Контроль за виконанням рішення покласти на Державну екологічну інспекцію у Харківській області.
Постанову звернути до негайного виконання.
В іншій частині позовних вимог відмовити.
Постанова набирає законної сили згідно з ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме: після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова чи ухвала суду не набрала законної сили.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду згідно з ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме: шляхом подачі через Харківський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її проголошення (у разі застосування судом ч. 3, ст. 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні - з дня отримання копії постанови, у разі повідомлення суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених ч.4 ст.167 цього Кодексу, про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду) апеляційної скарги з одночасним надсиланням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.
Суддя Панченко О.В.