Ухвала суду № 65305805, 14.03.2017, Верхньодніпровський районний суд Дніпропетровської області

Дата ухвалення
14.03.2017
Номер справи
173/397/17
Номер документу
65305805
Форма судочинства
Кримінальне
Державний герб України

Справа №173/397/17

Провадження №1-кс/173/98/2017

У Х В А Л А

іменем України

14 березня 2017 р. м. Верхньодніпровськ

Слідчий суддя Верхньодніпровського районного суду Дніпропетровської області Шевченко О.Ю.

за участю:

секретаря судового засідання Демяненко С.І.,

слідчого Малашова Є.А.,

розглянувши увідкритому судовому засіданні клопотання слідчого Верхньодніпровського ВП Жовтоводського ВП ГУ НП в Дніпропетровській області ОСОБА_1 про проведення позапланової ревізії за матеріалами досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42016041220000002 від 29 січня 2016 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.191 КК України,

В С Т А Н О В И В:

До Верхньодніпровського районного суду Дніпропетровської області надійшло клопотання слідчого Верхньодніпровського ВП Жовтоводського ВП Малашова Є.А., яке погоджене з прокурором Верхньодніпровського відділу Жовтоводської місцевої прокуратури ОСОБА_2 про проведення позапланової ревізії за матеріалами досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42016041220000002 від 29 січня 2016 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України.

В обґрунтування клопотання слідчий посилається на те, що за результатами здійснення моніторингу офіційного порталу публічних фінансів України було встановлено, що 08.10.2015 року між Управлінням архітектури, капітального будівництва та ЖКГ Вільногірської міської ради та ТОВ «АВС Білд Сервіс» було укладено договір № 202 щодо здійснення капітального ремонту ліфту житлового будинку № 77-В по вул. Леніна м. Вільногірськ. Згідно з актом виконаних робіт № 1 від 14.12.2015 року на адресу ТОВ «АВС Білд Сервіс» було перераховано 343504,08 грн. За результатами здійснення аналізу зазначеного акту виконаних робіт щодо вартості закупівлі основних складових ліфтового обладнання було встановлено, що посадові особи ТОВ «АВС Білд Сервіс», діючи за попередньою змовою з посадовими особами Управління АКБ та ЖКГ Вільногірської міської ради, з метою розтрати грошових коштів місцевого бюджету, умисно завищили вартість комплектуючих матеріалів на загальну суму 133780.00 грн.

Підозра по кримінальному провадженню не предявлялась, у звязку із тим, що для предявлення особі підозри та вирішення питання щодо кваліфікації дій підозрюваного, необхідно встановити розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням.

З метою повного та всебічного розслідування по кримінальному провадженню виникла необхідність у проведенні позапланової ревізії Управління архітектури, капітального будівництва та житлово-комунального господарства Вільногірської міської ради, а також зустрічної перевірки ТОВ «АВС Білд Сервіс» встановлення обсягу виконаних робіт, кількості та вартості поставлених комплектуючих матеріалів ліфтового обладнання, та відповідності актів приймання виконаних робіт фактично виконаним роботам.

Проведення перевірки вказаних порушень відноситься до компетенції органів Державної фінансової інспекції України. Управління архітектури, капітального будівництва та житлово-комунального господарства Вільногірської міської ради відноситься до підконтрольних установ, що фінансується за бюджетні грошові кошти.

На підставі вищевикладеного слідчий просив суд призначити позапланову ревізію фінансово-господарської діяльності Управління архітектури, капітального будівництва та житлово-комунального господарства Вільногірської міської ради (код ЄРДПОУ 26368915), розташованого за адресою: Дніпропетровська область, м. Вільногірськ, вул. Варена, 17 за період з 1 жовтня 2015 року по 31 грудня 2015 року, проведення якої доручити Східному офісу Державної аудиторської служби України та поставити такі питання: 1. Законність використання бюджетних коштів на проведення капітального ремонту ліфтів житлового будинку № 77-в п.1 та п.3 по вул. Леніна в м. Вільногірську; 2. Законність списання матеріальних цінностей при проведенні капітального ремонту ліфтів житлового будинку № 77-в п.1 та п.3 по вул. Леніна в м. Вільногірську за рахунок бюджетних коштів; 3. Відповідність фактично виконаних робіт з проведення капітального ремонту ліфтів житлового будинку № 77-в п.1 та п.3 по вул. Леніна в м. Вільногірську; 4. Встановлення різниці між фактично проведеними роботами з проведення капітального ремонту ліфтів житлового будинку № 77-в п.1 та п.3 по вул. Леніна в м. Вільногірську та таким що вказані в акті ф. КБ-2в прийому виконаних робіт № 1 за грудень 2015 року та суму заподіяного матеріального збитку; 5. Зайвої оплати за фактично виконані роботи, надані послуги внаслідок завищення їх вартості чи обсягу, звернувши увагу на факти завищення вартості матеріалів щодо забезпечення проведення капітального ремонту ліфтів житлового будинку № 77-в п.1 та п.3 по вул. Леніна в м. Вільногірську. Встановити строк проведення ревізії з 3 квітня 2017 року до 21 квітня 2017 року.

В судовому засіданні слідчий клопотання підтримав, підтвердила обставини, викладені у ньому, також зауважила, що відсутні відомості про планові ревізії в Управлінні архітектури, капітального будівництва та житлово-комунального господарства Вільногірської міської ради в 2015 році та про результати таких ревізій у звязку з чим виникла необхідність проведення позапланової ревізії, оскільки її результати мають суттєве значення для розслідування кримінального провадження.

Слідчий суддя, заслухавши пояснення слідчого, дослідивши додані до клопотання документи, приходить до таких висновків.

Встановлено, що 29 січня 2016 року до Єдиного державного реєстру досудових розслідувань за № 42016041220000002 внесено відомості про вчинення злочину, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України у звязку з тим, що за результатами здійснення моніторингу офіційного порталу публічних фінансів України було встановлено, що 08.10.2015 року між Управлінням архітектури, капітального будівництва та ЖКГ Вільногірської міської ради та ТОВ «АВС Білд Сервіс» було укладено договір № 202 щодо здійснення капітального ремонту ліфту житлового будинку № 77-В по вул. Леніна м. Вільногірськ. Згідно з актом виконаних робіт № 1 від 14.12.2015 року на адресу ТОВ «АВС Білд Сервіс» було перераховано 343504,08 грн. За результатами здійснення аналізу зазначеного акту виконаних робіт щодо вартості закупівлі основних складових ліфтового обладнання було встановлено, що посадові особи ТОВ «АВС Білд Сервіс», діючи за попередньою змовою з посадовими особами Управління АКБ та ЖКГ Вільногірської міської ради, з метою розтрати грошових коштів місцевого бюджету, умисно завищили вартість комплектуючих матеріалів на загальну суму 133780, 00 грн.

Згідно зі ст. 93 КПК України збирання доказів здійснюється сторонами кримінального провадження, потерпілим, представником юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, у порядку, передбаченому цим Кодексом. Сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.

Під час досудового розслідування у слідства виникла необхідність проведення позапланової ревізії фінансово-господарської діяльності Управління архітектури, капітального будівництва та житлово-комунального господарства Вільногірської міської ради, про що було направлено відповідне повідомлення до Східного офісу Держаудитслужби.

Згідно з ч.ч.6,7 ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» позапланова виїзна ревізія може здійснюватися лише за наявності підстав для її проведення на підставі рішення суду. Позапланова ревізія підконтрольної установи не може проводитися частіше одного разу на квартал. Позапланові виїзні ревізії суб'єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені цим Законом до підконтрольних установ, проводяться органами державного фінансового контролю за судовим рішенням, ухваленим у кримінальному провадженні.

Відповідно до п. 27 Порядку проведення інспектування Державною фінансовою інспекцією, її територіальними органами, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20.04.2006 року № 550 за зверненням правоохоронного органу контролюючі органи в межах своєї компетенції проводять планові та позапланові виїзні ревізії за місцезнаходженням об'єкта контролю.

Відповідно до пункту 2 вказаного Порядку інспектування полягає у документальній і фактичній перевірці певного комплексу або окремих питань фінансово-господарської діяльності об'єкта контролю і проводиться у формі ревізії, яка повинна забезпечувати виявлення фактів порушення законодавства, встановлення винних у їх допущенні посадових і матеріально відповідальних осіб.

В пункті 16 вказаного Порядку зазначено, що ревізія проводиться, зокрема, шляхом документальної перевірки, що передбачає контроль за установчими, фінансовими, бухгалтерськими (первинними і зведеними) документами, статистичною, фінансовою та бюджетною звітністю, господарськими договорами, розпорядчими та іншими документами об'єкта контролю, пов'язаними з плануванням і провадженням фінансово-господарської діяльності, веденням бухгалтерського обліку, складенням фінансової звітності.

Пунктом 29 вказаного Порядку передбачено, що позапланова виїзна ревізія об'єкта контролю за зверненням правоохоронного органу проводиться у разі надання ним: інформації про факти, що свідчать про порушення обєктом контролю - підконтрольною установою законів, та рішення суду про дозвіл на проведення ревізії, в якому зазначаються підстави для її проведення, дати початку та закінчення проведення ревізії.

Слідчий суддя вважає, що слідчим доведено необхідність проведення позапланової ревізії фінансово-господарської діяльності Управління архітектури, капітального будівництва та житлово-комунального господарства Вільногірської міської ради у звязку із необхідністю встановити розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, а також інші обставини вчинення злочину.

Слідчим доведено, що Управління архітектури, капітального будівництва та житлово-комунального господарства Вільногірської міської ради є підконтрольною установою, що фінансується за бюджетні грошові кошти, тому предявлення підозри особі для проведення позапланової ревізії не є обовязковим.

Відомості про проведення планових ревізій фінансово-господарської діяльності Управління архітектури, капітального будівництва та житлово-комунального господарства Вільногірської міської ради протягом 2015 року та про результати таких ревізій на час розгляду клопотання не має.

Вирішуючи питання про строк проведення позапланової ревізії, слід враховувати положення ч. 11 ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», згідно з яким тривалість позапланової виїзної ревізії не повинна перевищувати 15 робочих днів.

На підставі вищевикладеного, слідчий суддя дійшла висновку, що клопотанняслідчого Малашова Є.А. про проведення позапланової ревізії є обґрунтованим та підлягає задоволенню.

Керуючись ст. ст. 40, 92, 93 КПК України, слідчий суддя

У Х В А Л И В:

Клопотання слідчого Верхньодніпровського ВП Жовтоводського ВП ГУ НП в Дніпропетровській області ОСОБА_1 про надання дозволу на проведення позапланової ревізії - задовольнити.

Надати дозвіл на проведення працівниками Східного офісу Державної аудиторської служби України (м.Дніпро, вул.. Володимира Антоновича, 22, к.2) позапланової ревізії фінансово-господарської діяльності позапланової ревізії фінансово-господарської діяльності Управління архітектури, капітального будівництва та житлово-комунального господарства Вільногірської міської ради (код ЄРДПОУ 26368915), розташованого за адресою: Дніпропетровська область, м. Вільногірськ, вул. Варена, 17 за період з 1 жовтня 2015 року по 31 грудня 2015 року в період з 3 квітня 2017 року по 21 квітня 2017 року.

Для дослідження поставити питання:

1.Законність використання бюджетних коштів на проведення капітального ремонту ліфтів житлового будинку № 77-в п.1 та п.3 по вул. Леніна в м. Вільногірську.

2.Законність списання матеріальних цінностей при проведенні капітального ремонту ліфтів житлового будинку № 77-в п.1 та п.3 по вул. Леніна в м. Вільногірську за рахунок бюджетних коштів.

3.Відповідність фактично виконаних робіт з проведення капітального ремонту ліфтів житлового будинку № 77-в п.1 та п.3 по вул. Леніна в м. Вільногірську

4.Встановлення різниці між фактично проведеними роботами з проведення капітального ремонту ліфтів житлового будинку № 77-в п.1 та п.3 по вул. Леніна в м. Вільногірську та таким що вказані в акті ф. КБ-2в прийому виконаних робіт № 1 за грудень 2015 року та суму заподіяного матеріального збитку.

5.Зайвої оплати за фактично виконані роботи, надані послуги внаслідок завищення їх вартості чи обсягу, звернувши увагу на факти завищення вартості матеріалів щодо забезпечення проведення капітального ремонту ліфтів житлового будинку № 77-в п.1 та п.3 по вул. Леніна в м. Вільногірську.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя О.Ю.Шевченко