Єдиний державний реєстр судових рішень
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
02 вересня 2009 р. Справа № 2а-1955/09/1870
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Мельникова Р.В.
за участю:
секретаря судового засідання - Шаповал Є.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Глухівської міжрайонної державної податкової інспекції до культурно-спортивного комплекса профспілкового комітету акціонерного товариства "Кролевецький арматурний завод" про припинення юридичної особи ,-
В С Т А Н О В И В:
28.04.2009 відповідно до ухвали Сумського окружного адміністративногосуду було відкрито провадження у справі за адміністративним позовом Глухівської міжрайонної державної податкової інспекції до культурно-спортивного комплекса профспілкового комітету акціонерного товариства "Кролевецький арматурний завод" про припинення державної реєстрації юридичної особи.
02.09.2009 представник позивача надав до суду клопотання, в якому позовні вимоги підтримав у повному обсязі та просив розглядати справу без участі представника Глухівської МДПІ. (а.с. 24)
Відповідач зареєстрований як юридична особа та знаходиться на обліку в Глухівській МДПІ як платник податків.
Відповідач більше року не подає до Глухівської МДПІ податкових декларацій, що підтверджується матеріалами Глухівської МДПІ.
В судове засідання представник відповідача не з’явився, про час, дату та місце судового засідання повідомлявся за адресою зазначеною у довідці з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (а.с. 11-12), проте до суду повернувся поштовий конверт разом з судовими документами з поміткою «за зазначеною адресою не проживає».
Відповідно до ч. 8 ст. 35 КАС України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи. Таким чином, суд вважає, що відповідач є належно повідомлений про дату, час та місце судового засідання, відсутність представника відповідача в судовому засіданні не перешкоджає розгляду справи.
Перевіривши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд вважає за необхідне позовні вимоги задовольнити, виходячи з наступного.
Культурно-спортивний комплекс профспілкового комітету акціонерного товариства "Кролевецький арматурний завод" зареєстровано як юридична особа, що підтверджується довідкою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців.(а.с. 11-12)
Відповідач перебуває на обліку в Глухівській МДПІ, що підтверджується довідкою про взяття на облік платника податків (а.с. 5).
Підставою для звернення з позовом у справі є неподання відповідачем звітності до податкових органів більше року (з 01.01.2002 по теперішній час), про що свідчить наявний в матеріалах справи акт Глухівської МДПІ від 10.04.2009 (а.с. 10).
Відповідач не має заборгованості зі сплати податків, зборів (обов’язкових платежів), про що свідчить довідка про стан рахунків Глухівської МДПІ № 110/19-034 від 10.04.2009 (а.с. 4).
Відповідно до статті 67, 68 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах встановлених законом (ст. 67), кожен зобов’язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності (ст. 68).
Частиною 1 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» від 25 червня 1991 року N 1251-XII (зі змінами і доповненнями) передбачено обов'язок платників податків і зборів (обов'язкових платежів) вести бухгалтерський облік, складати звітність про фінансово-господарську діяльність і забезпечувати її зберігання у терміни, встановлені законами; подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів); сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни, допускати посадових осіб державних податкових органів до обстеження приміщень, що використовуються для одержання доходів чи пов’язані з утриманням об’єктів оподаткування, а також для перевірок з питань обчислення і сплати податків і зборів (обов’язкових платежів).
Відповідно до ч. 1 ст. 33 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб— підприємців» від 15 травня 2003 року N 755-IV (зі змінами і доповненнями), юридична особа припиняється за судовим рішенням або за рішенням органу державної влади, прийнятим у випадках, передбачених законом.
Частина 2 ст. 38 цього ж Закону визначає, що однією з підстав для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи, зокрема є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.
Відповідно до ч.1 ст. 59 Господарського кодексу України, припинення діяльності суб'єкта господарювання здійснюється шляхом його реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації - за рішенням власника (власників) чи уповноважених ним органів, за рішенням інших осіб - засновників суб'єкта господарювання чи їх правонаступників, а у випадках, передбачених цим Кодексом, - за рішенням суду.
Статтею 238 Господарського кодексу України передбачено, що за порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності до суб'єктів господарювання можуть бути застосовані уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування адміністративно-господарські санкції, тобто заходи організаційно-правового або майнового характеру, спрямовані на припинення правопорушення суб'єкта господарювання та ліквідацію його наслідків. Види адміністративно-господарських санкцій, умови та порядок їх застосування визначаються цим Кодексом, іншими законодавчими актами. Адміністративно-господарські санкції можуть бути встановлені виключно законами.
Згідно зі ст.239 Господарського кодексу України до таких санкцій віднесено, зокрема, скасування державної реєстрації та ліквідація суб’єкта господарювання.
Скасування державної реєстрації суб'єкта господарювання провадиться за рішенням суду, що є підставою для ліквідації даного суб'єкта господарювання відповідно до статті 59 Господарського кодексу України.
Суд, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності, вважає, що вимоги позивача обґрунтовані, позов підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 8, 19 Конституції України, ст. ст. 4, 7, 8, 17, 71, 94, 161-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Глухівської міжрайонної державної податкової інспекції до культурно-спортивного комплекса профспілкового комітету акціонерного товариства "Кролевецький арматурний завод" про припинення юридичної особи – задовольнити.
Скасувати державну реєстрацію пкультурно-спортивного комплекса профспілкового комітету акціонерного товариства "Кролевецький арматурний завод" (41300, Сумська область, м. Кролевець, вул. Франка, 25, ідент. код 22596648).
Про скасування державної реєстрації культурно-спортивного комплекса профспілкового комітету акціонерного товариства "Кролевецький арматурний завод" повідомити Кролевецьку районну державну адміністрацію Сумської області .
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденній строк з дня складення постанови в повному обсязі та подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови складено 07 вересня 2009 року.
Суддя Р.В. Мельников