Справа №367/820/17
УХВАЛА
Іменем України
про залишення без руху
13 лютого 2017 року суддя Ірпінського міського суду Київської області Карабаза Н.Ф., розглянувши адміністративний позов Громадської організації «Сила Молоді» до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю Ірпінської міської ради Київської області, третя особа: Товариство з обмеженою відповідальністю «ОРЛАН-ІВЕСТ ГРУП» про скасування реєстрації Декларації про готовність до експлуатації обєкта, який належить до І-ІІІ категорії складності,-
в с т а н о в и в:
До Ірпінського міського суду Київської області надійшла зазначена заява, яка не відповідає вимогам ст. 105-106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до вимог ст. 105 КАС України, адміністративний позов подається до адміністративного суду у формі письмової позовної заяви особисто позивачем або його представником. Адміністративний позов може містити вимоги про: 1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень; 2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії; 3) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій; 4) стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю; 5) виконання зупиненої чи невчиненої дії; 6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; 7) примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності. Адміністративний позов суб'єкта владних повноважень може містити інші вимоги у випадках, встановлених законом.
Відповідно до вимог ч. 3 ст. 106 КАС України, передбачено, що до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Відповідно до п. 8 ч. 1 ст. 3 КАС України визначено, що позивач - особа, на захист прав, свобод та інтересів якої подано адміністративний позов до адміністративного суду, а також суб'єкт владних повноважень, на виконання повноважень якого подана позовна заява до адміністративного суду.
ОСОБА_1 п. 2.1 статуту Громадської організації «Сила Молоді» від 28 вересня 2016 року основна мета діяльності організації: задоволення та захист законних соціальних, економічних та інших спільних інтересів своїх членів, організація роботи членів організації по розвитку комунікації між молодою в України та за її межами, що приймає активну участь у житті суспільства, в тому числі і в політичній сфері.
Позивачем у позовній заяві не викладені обставини, якими він обґрунтовує свої позовні вимоги, жодним чином не зазначено, які саме права, свободи та інтересита яких членів організації було порушено, діями або бездіяльністю відповідача, у звязку із чим позивач звернувся до суду із даним адміністративним позовом. Також, у позовній заяві відсутнє обґрунтування позовних вимог і відповідно до ч.2 ст. 6 КАС України.
Крім того, із матеріалів, які додані до позовної заяви, а саме копії 1-4, 6, 7, 10 сторінок статуту Громадської організації Сила молоді вбачається, що відповідно до п. 2.3 Статуту для виконання мети і завдань, визначених у Статуті, організація в установленому законом порядку здійснює таку діяльність, зокрема, представляє та захищає свої законні інтереси та інтереси своїх членів у державних органах і громадських організаціях, виступає учасником цивільно-правових відносин у ролі позивача, відповідача та третьої особи. Пунктом 2.4 Статуту визначено, що організація має право виступати учасником цивільно-правових відносин, набувати майнові і немайнові права, засновувати підприємства, представляти і захищати свої законні інтереси та законні інтереси своїх членів (учасників) в державних та громадських органах.
Заявляючи позовні вимоги до Ірпінської міської ради Київської області про скасування реєстрації декларації № КС143163001651 від 26.10.2016 року про готовність обєкта до експлуатації, який належить до І-ІІІ категорії складності, що знаходиться за адресою: вул. Єсеніна, 30 м. Ірпінь, Київська обл., яка була зареєстрована Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю Ірпінської міської ради Київської області, позивач не зазначив обставини, відповідно до яких зазначеною декларацією порушені права, свободи та інтереси Громадської організації Сила молоді або її членів.
У відповідності до ч. 1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Позовна заява Громадської організації Сила молоді до Ірпінської міської ради Київської області про скасування реєстрації Декларації про готовність до експлуатації обєкта, який належить до І-ІІІ категорії складності підписана президентом громадської організації Сила молоді ОСОБА_2
Як вбачається із матеріалів, які додані до позовної заяви, а саме копії 1-4, 6, 7, 10 сторінок статуту Громадської організації Сила молоді пунктом 4.1 Статуту визначено, що керівними органами організації є конференція, президент, наглядова рада. ОСОБА_1 п. 4.8 Статуту виконавчим органом організації є президент, який, зокрема, представляє організацію у стосунках з органами державної влади та управління, обєднаннями громадян та фондами , іншими юридичними та фізичними особами України та іноземних держав, президент має право виступати від імені організації без доручення, представляти її інтереси у взаємовідносинах з органами державної влади, підприємствами, установами та організаціями всіх форм власності, громадськими організаціями, у міжнародних звязках.
ОСОБА_1 копії протоколу № 2 конференції Громадської організації Сила молоді від 28 вересня 2016 року призначено ОСОБА_2 на посаду Президента Організації з 29 вересня 2016 року. ОСОБА_1 з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 29.12.2016 року у даному ОСОБА_1 відсутні відомості про органи управління юридичної особи та назва установчого документа.
У відповідності до ч. 7 ст. 56 КАС України законним представником органу, підприємства, установи, організації в суді є його керівник чи інша особа, уповноважена законом, положенням, статутом.
Звертаючись до суду із даним позовом, Президент громадської організації Сила молоді ОСОБА_2 не надав належного підтвердження тих обставин, що Статут громадської організації Сила молоді, затверджений конференцією громадської організації Сила молоді, протокол № 2 від 28 вересня 2016 року, зареєстрований у встановленому чинним законодавством порядку в органах державної реєстрації та представником позивача не надано до позовної заяви належного документу, який підтверджує повноваження представника позивача на звернення до суду із даним адміністративним позовом.
Зазначені недоліки перешкоджають суду вирішити питання про відкриття провадження у справі, а тому позовну заяву необхідно залишити без руху і надати позивачу строк для усунення недоліків.
ОСОБА_1 ч. 1 ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на викладене, керуючись ст. ст. 105, 106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суд-
у х в а л и в:
Залишити без руху адміністративний позов Громадської організації «Сила Молоді» до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю Ірпінської міської ради Київської області, третя особа: Товариство з обмеженою відповідальністю «ОРЛАН-ІВЕСТ ГРУП» про скасування реєстрації Декларації про готовність до експлуатації обєкта, який належить до І-ІІІ категорії складності.
Надати позивачу термін для усунення вказаних недоліків, який не може перевищувати 5 (пять) днів з дня отримання позивачем ухвали.
Розяснити позивачу, що у випадку не виправлення недоліків у зазначений строк позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу.
Ухвала суду може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Ірпінський міський суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 5 (пяти) днів з моменту отримання її копії.
Суддя Н.Ф. Карабаза