Єдиний державний реєстр судових рішень
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
30 січня 2009 р. справа № 2-а-36699/08/0570
час прийняття постанови: 15.05 година
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді
при секретарі Фенделєвій В.Є.
за участю представника позивача Заікіна О.Г.
відповідача не з’явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Слов’янської об’єднаної державної податкової інспекції до Приватного підприємства «Босфор» про стягнення податкової заборгованості у сумі 170.00 грн.,
в с т а н о в и в:
Слов’янська об’єднана державна податкова інспекція звернулась до суду із позовом до Приватного підприємства «Босфор» про стягнення податкової заборгованості у сумі 170.00 грн.
Позивач посилається на те, що відповідно до ст. 67 Конституції України та ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» відповідач зобов’язаний своєчасно та в повному обсязі сплачувати до бюджетів належні суми податків та зборів у встановлені законом строки. Станом на 5.12.2008 року підприємство-відповідач має перед бюджетом заборгованість у сумі 170.00 грн. з податку на прибуток приватних підприємств. Заборгованість виникла у зв’язку з прийняттям податкового повідомлення-рішення від 09.02.2008 року на суму 170.00 грн. про застосування штрафних санкцій за неподання податкової декларації з податку на прибуток за 11 місяців 2007 року. Податковим органом 12.05.2008 року була сформована та направлена поштою перша податкова вимога, 23.07.2008 року сформована та направлена друга податкова вимога, 07.10.2008 року прийнято рішення № 24-014-6/209 про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення податкового боргу, 15.05.2008 року до Державного реєстру обтяжень рухового майна внесено запис про податкову заставу майна боржника. Проте, відповідач добровільно суму боргу не сплатив.
У судовому засіданні представник позивача позов підтримав у повному обсязі та наполягав на його задоволенні.
Представник відповідача у судове засідання не з’явився з невідомих суду причин; про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином про, що свідчить розписка про отримання відповідачем судової повістки. Причини своєї неявки суду не повідомив. Заяву про визнання позову або заперечення проти нього суду не надав. Таким чином, неявка представника відповідача в судове засідання є без поважних причин.
Відповідно до ч. 2 ст. 128 КАС України, неприбуття в судове засідання без поважних причин представника сторони або третьої особи, які не прибули в судове засідання, або неповідомлення ним про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи.
За таких обставин, суд вважає, що неприбуття представника відповідача в судове засідання не є перешкодою для розгляду справи.
Заслухавши представника позивача, дослідивши надані докази, суд вважає позов обгрунтованим та таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст. 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» одним із завдань органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильного обчислення, повнотою та своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів (обов’язкових платежів).
Статтею 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» на державні податкові інспекції покладено функції щодо контролю за додержанням законодавства про податки, інші платежі; обліку податків, інших платежів, правильності обчислення і своєчасності надходження цих платежів, зокрема пунктом 11 зазначеної статті державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції виконують, зокрема, таку функцію, а саме, подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Таким чином, позивач Слов’янська об’єднана державна податкова інспекція у є суб`єктом владних повноважень, та здійснює в даних правовідносинах надані йому Законом України «Про державну податкову службу в Україні» повноваження.
Судом встановлено, що відповідач – Приватне підприємство «Босфор», зареєстрований як суб’єкт підприємницької діяльності виконкомом Слов’янської міської ради народних депутатів 13.12.1994 року, включений до ЄДРПОУ та має ідентифікаційний код – 22005162, діє на підставі Статуту.
Відповідно до підпункту 1.11 статті 1 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкова декларація, розрахунок (далі – податкова декларація) – документ, що подається платником податків до контролюючого органу у строки, встановлені законодавством, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податку, збору (обов'язкового платежу).
Відповідно до п. 2.1.1 п. 2.1 ст. 2 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» платниками податку на прибуток підприємств є з числа резидентів - суб'єкти господарської діяльності, бюджетні, громадські та інші підприємства, установи та організації, які здійснюють діяльність, спрямовану на отримання прибутку як на території України, так і за її межами.
Пунктом 16.4 ст. 16 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» передбачено, що податок за звітний період сплачується його платником до відповідного бюджету у строк, визначений законом для квартального податкового періоду. Платники податку у строки, визначені законом, подають до податкового органу податкову декларацію про прибуток за звітний період, розраховану наростаючим підсумком з урахуванням від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих податкових періодів у разі його наявності відповідно до пункту 6.1 статті 6 цього Закону.
Актом № 42/15-1 від 08.01.2008 року про порушення податкового законодавства ПП «Босфор» встановлено порушення терміну подання (неподання) декларації з податку на прибуток за 11 місяців 2007р. (термін сплати 20.12.2007р.), чим було порушено п.п. «б» п.п. 4.1.4 п. 4.1. ст. 4 Закону України від 21.12.2000р. № 2181-ІІІ «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».
На підставі зазначеного Акту позивачем було прийнято податкове повідомлення-рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0000031540/0 від 09.01.2008р. на суму 170.00 грн. за платежем: «Податок на прибуток приватних підприємств», отримано 11.01.2008 року представником підприємства особисто, не оскаржено.
Відповідно до п.п. 6.2.1. п.6.2. ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов”язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», якщо платник податків не сплачує узгодженої суми податкового зобов”язання у встановлені строки, податковий орган направляє такому платнику податкові вимоги.
Слов’янською об’єднаною державною податковою інспекцією відносно відповідача 12.05.2008р. була прийнята та направлена перша податкова вимога № 1/371, проте зазначена вимога повернулась на адресу позивача за неможливістю вручити у зв’язку з чим, позивачем податкову вимогу 19.06.2008 року було розміщено на дощці податкових оголошень, що підтверджується Актом № 276.
Також Слов’янською об’єднаною державною податковою інспекцією відносно відповідача 23.07.2008р. була прийнята та направлена друга податкова вимога № 2/621, в якій зазначено, що сума податкового боргу платника податків за узгодженими податковими зобов’язаннями становить 170.00 грн., проте ця вимога, як і попередня, повернулась на адресу позивача за неможливістю вручити у зв’язку з чим, її було розміщено на дошці податкових оголошень 02.09.2008р., що підтверджується Актом № 365.
Оскільки вищезазначені заходи податкового органу не призвели до сплати податкового боргу підприємством з податку на прибуток, позивачем 7 жовтня 2008 року було прийнято рішення № 24-014-6/209 про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу та внесено запис про податкову заставу майна боржника до Державного реєстру обтяжень.
Таким чином, у відповідача обліковується борг у сумі 170.00 грн., який на момент розгляду справу не сплачений.
Відповідно до п. 5.2.1 п. 5.1 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобов’язання платника податку, нараховане контролюючим органом вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, коли такі рішення оскаржені у апеляційному або судовому порядку.
Згідно з п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у випадку, коли сума податкового зобов’язання визначена контролюючим органом, платник податків зобов’язаний погасити нараховану суму податкового зобов’язання протягом 10 днів з дня отримання податкового повідомлення, окрім випадків, коди податківець починає процедуру апеляційного або судового узгодження. П.п. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 передбачено, що узгоджена сума податкового зобов’язання, не сплачена протягом 10 днів, вважається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідно до підпункту 3.1.1 пункту 3.1 статті 3 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
За правилами п. 3 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» обов’язок юридичної особи щодо сплати податків припиняється їх сплатою. Доказів сплати заборгованості відповідач не надав. Наявність заборгованості на час розгляду справи підтверджена податковим органом. Заходи, прийняті податковим органом щодо стягнення податкових зобов’язань, не призвели до їх погашення, строки їх добровільної сплати вийшли у відповідності до п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».
Позивачем були здійснені заходи, передбачені ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами», але сума боргу залишилась не сплаченою.
Відповідно до п. 30 ст. 2 Бюджетного кодексу України органи стягнення - податкові, митні та інші державні органи, яким відповідно до закону надано право стягнення до бюджету податків, зборів (обов'язкових платежів) та інших надходжень.
Таким чином, судом встановлено, що відповідач має заборгованість з податку на прибуток у сумі 170.00 грн.
Керуючись ст. ст. 2-15, 17-18, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 122-143, 151-154, 158, 160-163, 167, 185, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд –
п о с т а н о в и в:
Позов Слов’янської об’єднаної державної податкової інспекції до Приватного підприємства «Босфор» про стягнення податкової заборгованості у сумі 170.00 грн., задовольнити.
Стягнути з Приватного підприємства «Босфор» (84170, Донецька область, місто Слов’янськ, пров. Виноградний, 9/226, ЄДРПОУ 2205162) на користь державного бюджету (р/р 31116009700075, код платежу 3011021000, отримувач УДК в м. Слов’янськ, банк ГУДКУ в Донецькій області, код банку 34686605, МФО 834016) податковий борг з податку на прибуток у сумі 170 (сто сімдесят) гривень.
Вступна та резолютивна частини постанови проголошені у судовому засіданні 30 січня 2009 року в присутності представника позивача. Постанову у повному обсязі складено 4 лютого 2009 року.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Могильницький М.С.