Єдиний державний реєстр судових рішень
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
25 серпня 2009 р. справа № 2а-12433/09/0570
час прийняття постанови:
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Масло І.В.
при секретарі Пальчиковій І.Г.
за участю:
представника позивача Оленковського Р.В.,
представника відповідача Доренської Є.М. розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду за адресою: м. Донецьк-52, вул. 50 Гвардійської дивізії, 17, адміністративну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Укрбілдінг Корпорейшн» до комунального підприємства «Бюро технічної інвентаризації м. Макіївки» про визнання дій щодо відмови в реєстрації права власності неправомірними та зобов’язання зареєструвати право власності на нерухоме майно,-
В С Т А Н О В И В:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Укрбілдінг Корпорейшн» звернулося в Донецький окружний адміністративний суд з адміністративним позовом до комунального підприємства «Бюро технічної інвентаризації м. Макіївки» про визнання дій щодо відмови в реєстрації права власності неправомірними та зобов’язання зареєструвати право власності на нерухоме майно (а.с. 3-6).
В обґрунтування своїх вимог позивач зазначив, що 24.04.2009 він звернувся до Комунального підприємства «Бюро технічної інвентаризації м. Макіївки» із заявою № 02/2-1205 з проханням зареєструвати право власності на об’єкти нерухомості (резервуар для питної води міст. 400 м3, резервуар для питної води міст. 800 м3, резервуар для технічної води міст. 800 м3, розташовані за адресою: м. Макіївка, Гірницький район, вул.. Свердлова, 25, що належать на праві власності на підставі договору купівлі-продажу від 10.11.2005 року, посвідченого приватним нотаріусом Макіївського міського нотаріального округу Беседіною Т.М. за реєстраційним № 5560).
15.06.2009 року комунальним підприємством «Бюро технічної інвентаризації м. Макіївки» було прийнято рішення № 1/35-317, яким позивачу було відмовлено в реєстрації права власності на нерухоме майно на підставі абз. 6 та 9 п. 3.3. Тимчасового положення про порядок державної реєстрації прав власності на нерухоме майно (не проведено інвентаризаційних робіт та заява про реєстрацію прав власності на нерухоме майно подана пізніше, ніж через 12 місяців після виникнення цього права, тому згідно з п. 2.5. об’єкт підлягає повторній технічній інвентаризації); відчуження нерухомого майна відбулося без отримання витягу з Реєстру прав. Також реєстрація лише резервуарів неможлива, оскільки резервуари є приналежними речами, тобто є нерухомим майном, яке призначене для обслуговування головної речі.
Вважає, що з огляду на ст.ст. 316, 317, 319, 325, ч. 1. ст. 328 ЦК України є законним власником резервуарів (об’єктів нерухомого майна) на підставі договору купівлі-продажу, має право володіти, користуватися та розпоряджатися своєю власністю.
Відповідно до ст. 657 ЦК України договір купівлі-продажу нерухомого майна підлягає державній реєстрації, що також передбачено нормами Тимчасового положення про порядок державної реєстрації прав власності на нерухоме майно.
Крім того, на 04.06.2009 року між ними та відповідачем був укладений договір щодо проведення інвентаризаційних робіт, 07.07.2009 року було проведено інвентаризацію та обстеження резервуарів, 22.06.2009 року складений технічний паспорт.
Доводи відповідача про те, що резервуари є нерухомим майном, яке призначене для обслуговування головної речі, спростовуються висновком експертного дослідження № 09/67 від 12.06.2009 року.
Просили визнати дії відповідача щодо відмови в реєстрації права власності неправомірними та зобов’язати відповідача зареєструвати право власності на нерухоме майно.
В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги та просив їх задовольнити у повному обсязі.
Представник відповідача надала суду заперечення проти позову, в яких зазначила, що рішення про відмову у реєстрації права власності за позивачем було прийнято відповідно до вимог п. 3.3. Тимчасового положення.
Згідно з п. 3.6. Тимчасового положення реєстрація прав власності проводиться після технічної інвентаризації об’єкта, права щодо якого підлягають реєстрації. Інвентаризація резервуарів не проводилася, що є підставою для відмови у реєстрації права власності на них відповідно до абз. 6 п. 3.3. Тимчасового положення.
Право власності на резервуари за попереднім власником не зареєстроване, що згідно з абз. 9 п. 3.3. Тимчасового положення є підставою для відмови у реєстрації права власності.
У п. 1.2 правовстановлюючого договору купівлі-продажу вказано, що майно належить продавцю на підставі довідки від 07.11.2005 року. У переліку правовстановлюючих документів, які підлягають державній реєстрації, визначених Тимчасовим положенням та Законом "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень", відсутній такий документ як довідка.
Відповідачем рішення про відмову прийнято у відповідності до п. 3.2. Тимчасового положення та містить підстави винесення та правове обґрунтування.
П. 3.6. Тимчасового положення передбачено, що реєстрація проводиться після технічної інвентаризації об’єктів, права щодо якого підлягають реєстрації незалежно від того, оформлено замовлення на інвентаризацію чи ні.
Щодо того, що резервуари є приналежними речами, це не було підставою для відмови у реєстрації права власності, а лише роз’ясненням для позивача у разі повторного звернення (спірні резервуари призначені для функціонування аварійної насосної).
Просила відмовити у задоволенні позовних вимог повністю.
Заслухавши пояснення учасників процесу, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги товариства з обмеженою відповідальністю «Укрбілдінг Корпорейшн» до комунального підприємства «Бюро технічної інвентаризації м. Макіївки» про визнання дій щодо відмови в реєстрації права власності неправомірними та зобов’язання зареєструвати право власності на нерухоме майно, є обґрунтованими і підлягають задоволенню.
Пунктом 7 ч. 1 ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суб'єкт владних повноважень - це орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до п. 2 ст. 7 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень" (далі – Закон) проведення реєстрації відповідних прав здійснюють місцеві органи державної реєстрації.
Згідно з п. 5 розд. V "Прикінцеві положення" Закону до створення єдиної системи органів реєстрації прав реєстрація об'єктів нерухомості проводиться комунальними підприємствами бюро технічної інвентаризації.
Крім того, п. 1.3. Тимчасового положення про порядок державної реєстрації прав власності на нерухоме майно, затвердженим наказом Міністерства юстиції України N 7/5 від 07.02.2002 р. (у редакції наказу Міністерства юстиції України N 6/5 від 28.01.2003 р.) (далі – Тимчасове положення) передбачено, що державну реєстрацію прав власності на нерухоме майно здійснюють підприємства бюро технічної інвентаризації у межах визначених адміністративно-територіальних одиниць.
Суд приходить до висновку, що законом тимчасово покладено (делеговано) зазначені повноваження на комунальні підприємства бюро технічної інвентаризації. Ці повноваження здійснюються ними як владні управлінські функції на основі законодавства, тобто, виходячи з приписів п. 7 ч. 1 ст. 3 КАС України КП «Бюро технічної інвентаризації м. Макіївки» у даному випадку є суб'єктом владних повноважень.
Як вбачається з матеріалів справи товариство з обмеженою відповідальністю «Укрбілдінг Корпорейшн» зареєстроване виконавчим комітетом Донецької міської ради 25.01.2005 року, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи серії А00 № 304158, ідентифікаційний код юридичної особи – 33371752, номер запису про державну реєстрацію – 12661020000004170 (а.с. 23). Згідно Довідки № 101-1203 з Єдиного Державного Реєстру Підприємств та Організацій України (а.с. 24) товариство з обмеженою відповідальністю «Укрбілдінг Корпорейшн» внесено до ЄДРПОУ.
10.11.2005 року між відкритим акціонерним товариством «Макіївський труболиварний завод» та товариством з обмеженою відповідальністю «Укрбілдінг Корпорейшн» був укладений договір купівлі-продажу, у тому числі, резервуарів для питної та технічної води, посвідчений приватним нотаріусом Макіївського міського нотаріального округу Беседіною Т.М. за реєстраційним № 5560, бланк ВСК № 006351 (а.с. 7-11).
24.04.2009 року товариство з обмеженою відповідальністю «Укрбілдінг Корпорейшн» звернулося до Комунального підприємства «Бюро технічної інвентаризації м. Макіївки» з заявою № 02/2-1205 (а.с. 13) з проханням зареєструвати право власності на об’єкти нерухомості (резервуар для питної води міст. 400 м3, резервуар для питної води міст. 800 м3, резервуар для технічної води міст. 800 м3, розташовані за адресою: м. Макіївка, Гірницький район, вул. Свердлова, 25).
29.04.2009 року товариство з обмеженою відповідальністю «Укрбілдінг Корпорейшн» звернулося до Комунального підприємства «Бюро технічної інвентаризації м. Макіївки» з заявою № 112-21/09 (а.с. 12) з проханням провести технічну інвентаризацію об’єктів нерухомого майна (резервуар для питної води міст. 400 м3, резервуар для питної води міст. 800 м3, резервуар для технічної води міст. 800 м3, розташованих за адресою: м. Макіївка, Гірницький район, вул. Свердлова, 25).
04.06.2009 року між комунальним підприємством «Бюро технічної інвентаризації м. Макіївки» та товариством з обмеженою відповідальністю «Укрбілдінг Корпорейшн» було укладено договір № 175/132484 на проведення інвентаризації об’єктів нерухомого майна (а.с. 15-16).
15.06.2009 року комунальним підприємством «Бюро технічної інвентаризації м. Макіївки» було прийнято рішення № 1/35-317, яким товариству з обмеженою відповідальністю «Укрбілдінг Корпорейшн» було відмовлено в реєстрації права власності на нерухоме майно на підставі абз. 6 та 9 п. 3.3. Тимчасового положення про порядок державної реєстрації прав власності на нерухоме майно (не проведено інвентаризаційних робіт та заява про реєстрацію прав власності на нерухоме майно подана пізніше, ніж через 12 місяців після виникнення цього права, тому згідно з п. 2.5. об’єкт підлягає повторній технічній інвентаризації); відчуження нерухомого майна відбулося без отримання витягу з Реєстру прав. Також реєстрація лише резервуарів неможлива, оскільки резервуари є приналежними речами, тобто є нерухомим майном, яке призначене для обслуговування головної речі (а.с. 14).
22.06.2009 року комунальним підприємством «Бюро технічної інвентаризації м. Макіївки» було складено технічний паспорт на об’єкти нерухомого майна - резервуар для питної води міст. 400 м3, резервуар для питної води міст. 800 м3, резервуар для технічної води міст. 800 м3, розташованих за адресою: м. Макіївка, Гірницький район, вул. Свердлова, 25.
Згідно статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до п. 3 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:
1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України;
2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано;
3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії);
4) безсторонньо (неупереджено);
5) добросовісно;
6) розсудливо;
7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації;
8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія);
9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення;
10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Відповідно до ч. 2 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідачем КП «Бюро технічної інвентаризації м. Макіївки» не доведена законність дій щодо відмови позивачу в реєстрації права власності на нерухоме майно.
Предмет даного спору - повноваження БТІ щодо відмови у реєстрації прав на нерухоме майно.
Бюро технічної інвентаризації у своїй діяльності керується Тимчасовим положенням про порядок державної реєстрації прав власності на нерухоме майно, затвердженим наказом Міністерства юстиції України N 7/5 від 07.02.2002 р. (у редакції наказу Міністерства юстиції України N 6/5 від 28.01.2003 р.), зареєстрованим в Міністерства юстиції 18.02.2002 року за № 157/6445, (далі – Тимчасове положення), а також Законом України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень" (далі – Закон).
Згідно зі статтею 4 Закону обов'язковій державній реєстрації підлягають речові права на нерухоме майно, що знаходиться на території України, фізичних та юридичних осіб, держави, територіальних громад, іноземців та осіб без громадянства, іноземних юридичних осіб, міжнародних організацій, іноземних держав, у тому числі, право власності на нерухоме майно. Аналогічні норми містяться у Тимчасовому положенні, згідно з п. 1.5. якого обов'язковій реєстрації прав підлягає право власності на нерухоме майно, у тому числі, фізичних та юридичних осіб.
Згідно ст. 19 Закону, додатку 1 до пункту 2.1 Тимчасового положення до переліку правовстановлювальних документів, на підставі яких проводиться реєстрація прав власності на об'єкти нерухомого майна відносяться договори, за якими відповідно до законодавства передбачається перехід права власності, зокрема, купівлі-продажу та інші.
Відповідно до п. 1.4 Тимчасового положення державна реєстрація прав власності на нерухоме майно - це внесення запису до Реєстру прав власності на нерухоме майно у зв'язку з виникненням, існуванням або припиненням права власності на нерухоме майно, що здійснюється БТІ за місцезнаходженням об'єктів нерухомого майна на підставі правовстановлювальних документів за кошти особи, яка звернулася до БТІ.
Пунктом 1.7. Тимчасового положення передбачено, що реєстр прав власності на нерухоме майно є інформаційною системою, яка містить відомості про зареєстровані права власності, суб'єктів прав, об'єкти нерухомого майна, правовстановлювальні документи, на підставі яких здійснено реєстрацію прав власності.
Крім того, ст. 182 ЦК України передбачено, що право власності та інші речові права на нерухомі речі, обмеження цих прав, їх виникнення, перехід і припинення підлягають державній реєстрації. Порядок проведення державної реєстрації прав на нерухомість та підстави відмови в ній встановлюються законом.
Таким чином, враховуючи вищенаведені норми, суд зазначає, що договір купівлі-продажу, у тому числі резервуарів для питної та технічної води, посвідчений приватним нотаріусом Макіївського міського нотаріального округу Беседіною Т.М. за реєстраційним № 5560, бланк ВСК № 006351, відповідно до якого позивач став власником майна, підлягав обов'язковій державній реєстрації – внесенню до реєстру прав власності на нерухоме майно.
Пункт 1 статті 18 Закону передбачає, що державна реєстрація речових прав на нерухоме майно проводиться на підставі заяви правоволодільця (правонабувача), сторін (сторони) правочину, за яким виникло речове право, або уповноважених ними (нею) осіб. Аналогічні норми викладені у п. 2.3., 2.5. Тимчасового положення.
Як вбачається з наданої суду інвентаризаційної справи, товариством з обмеженою відповідальністю «Укрбілдінг Корпорейшн» було подано відповідачеві заяву № № 02/2-1205 від 24.04.2009 року на реєстрацію договору.
Пунктом 2 статті 18 Закону передбачено, що у разі подання заяви про державну реєстрацію прав представником фізичної чи юридичної особи подається документ, що підтверджує його повноваження діяти від імені цих осіб. Аналогічна норма міститься у п. 2.6. Тимчасового положення.
Як пояснили сторони у судовому засіданні та як вбачається з заяви, від імені товариства з обмеженою відповідальністю «Укрбілдінг Корпорейшн» діяв директор Петрук О.Ю. (а.с. 25).
Відповідно до п. 4 ст. 18 Закону для державної реєстрації виникнення, переходу, припинення прав на нерухоме майно до місцевого органу державної реєстрації прав разом із заявою про державну реєстрацію прав подаються документи про правочини щодо такого об'єкта нерухомого майна та їх копії або інші документи, що свідчать про встановлення, зміну чи припинення речового права.
Як вбачається з інвентаризаційної справи, договір купівлі-продажу, у тому числі резервуарів для питної та технічної води, посвідчений приватним нотаріусом Макіївського міського нотаріального округу Беседіною Т.М. за реєстраційним № 5560, бланк ВСК № 006351, відповідно до якого позивач став власником майна, був наданий органам БТІ, що не заперечується сторонами по справі.
Згідно з п. 2.7. Тимчасового положення документи, що підтверджують виникнення, існування, припинення прав власності на нерухоме майно і подаються для реєстрації прав, повинні відповідати вимогам, установленим цим Положенням та іншими актами чинного законодавства України.
Таким чином, власник майна (товариства з обмеженою відповідальністю «Укрбілдінг Корпорейшн») виконав всі дії та надав всі документи, передбачені Законом та Тимчасовим положенням, у зв’язку з чим у відповідача були відсутні підстави для відмови у реєстрації права власності.
Пунктом 3.3. Положення передбачені випадки, коли у реєстрації прав на нерухоме майно може бути відмовлено, а саме:
заявлене право не є таким, що підлягає реєстрації відповідно до цього Положення;
об'єкт нерухомого майна розташований на території, реєстрацію прав власності на якій здійснює інше БТІ;
із заявою про реєстрацію прав власності на нерухоме майно звернулась особа, яка не може бути заявником відповідно до цього Положення;
подані документи не відповідають вимогам, установленим цим Положенням та іншими актами чинного законодавства України, або не дають змоги установити відповідність заявлених прав і поданих документів вимогам законодавства;
заявлене право вже зареєстроване;
не проведено інвентаризаційних робіт або вони проведені не тим БТІ, яке здійснює реєстрацію прав власності на нерухоме майно;
право власності на нерухоме майно виникло на підставі договорів відчуження, за наявності інформації про накладення заборони та/або арешту нерухомого майна з Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна;
право власності на нерухоме майно, що перебуває у податковій заставі, виникло без дотримання встановленого порядку відчуження;
відчуження нерухомого майна відбулося без отримання витягу з Реєстру прав або строк його дії закінчився;
при укладенні договорів між юридичними особами, які нотаріально не посвідчені, не надано правовстановлювальний документ попереднього власника.
Відповідач прийняв рішення про відмову позивачеві у реєстрації права власності на нерухоме майно на підставі двох підстав - абз. 6 та 9 п. 3.3. Тимчасового положення:
- не проведено інвентаризаційних робіт та заява про реєстрацію прав власності на нерухоме майно подана пізніше, ніж через 12 місяців після виникнення цього права, тому згідно з п. 2.5. об’єкт підлягає повторній технічній інвентаризації;
- відчуження нерухомого майна відбулося без отримання витягу з Реєстру прав.
Крім того, у рішенні про відмову вказано, що реєстрація лише резервуарів неможлива, оскільки резервуари є приналежними речами, тобто є нерухомим майном, яке призначене для обслуговування головної речі.
Разом з тим, як вбачається із заперечень відповідача, ця обставина не була підставою для відмови у реєстрації права власності позивача.
Суд вважає, що при винесенні рішення про відмову у реєстрації № 1/35-317 від 15.06.2009 року відповідач діяв з порушеннями.
Ст. 24 Закону передбачено, що у державній реєстрації права може бути відмовлено в разі, якщо:
заявлене право не підлягає державній реєстрації відповідно до цього Закону;
нерухоме майно або більша за площею його частина перебуває в іншому реєстраційному (кадастровому) окрузі;
із заявою про державну реєстрацію звернулася особа, яка відповідно до цього Закону не може бути суб'єктом права власності на даний об'єкт нерухомого майна або представником такого суб'єкта;
подані документи не відповідають вимогам, установленим цим Законом та іншими нормативно-правовими актами, або не дають змоги установити відповідність заявлених прав документам, що їх посвідчують;
заяву про державну реєстрацію права власності відповідно до правочину про відчуження нерухомого майна було подано після державної реєстрації обмежень, вчинених щодо цього майна;
заявлене право власності або інше речове право вже зареєстроване.
Таким чином, у Законі не передбачені такі підстави для відмови, як «не проведено інвентаризаційних робіт та заява про реєстрацію прав власності на нерухоме майно подана пізніше, ніж через 12 місяців після виникнення цього права, тому згідно з п. 2.5. Тимчасового положення об’єкт підлягає повторній технічній інвентаризації; відчуження нерухомого майна відбулося без отримання витягу з Реєстру прав».
Згідно з п. 3 ст. 24 Закону відмова у державній реєстрації прав з підстав, не передбачених цим Законом, заборонена.
Відповідно до ст. 9 КАС України, суд при вирішенні справ керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Суд вирішує справи на підставі Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України. Суд застосовує інші нормативно-правові акти, прийняті відповідним органом на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. У разі невідповідності нормативно-правового акта Конституції України, закону України, міжнародному договору, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, або іншому правовому акту суд застосовує правовий акт, який має вищу юридичну силу.
Оскільки п. 3.3. Тимчасового положення суперечить ст. 24 Закону, виходячи із загальних засад пріоритетності законів над іншими нормативними актами, при вирішенні даного спору підлягає застосуванню ст. 24 Закону.
Виходячи з вищенаведеного, суд приходить до висновку про задоволення позовних вимог товариства з обмеженою відповідальністю «Укрбілдінг Корпорейшн».
Відповідно до положень ст. 88 КАС України суд присуджує до стягнення з Державного бюджету України на користь позивача документально підтверджені судові витрати (а.с. 2).
На підставі вищевикладеного, ст.ст.2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-111, 121, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Задовольнити позовні вимоги товариства з обмеженою відповідальністю «Укрбілдінг Корпорейшн» до комунального підприємства «Бюро технічної інвентаризації м. Макіївки» про визнання дій щодо відмови в реєстрації права власності неправомірними та зобов’язання зареєструвати право власності на нерухоме майно.
Визнати неправомірними дії комунального підприємства «Бюро технічної інвентаризації м. Макіївки» щодо відмови у реєстрації права власності на об’єкти нерухомого майна - резервуар для питної води міст. 400 м3, резервуар для питної води міст. 800 м3, резервуар для технічної води міст. 800 м3, які розташовані за адресою: м. Макіївка, Гірницький район, вул. Свердлова, 25 за товариством з обмеженою відповідальністю «Укрбілдінг Корпорейшн».
Зобов’язати комунальне підприємство «Бюро технічної інвентаризації м. Макіївки» зареєструвати право власності на об’єкти нерухомого майна - резервуар для питної води міст. 400 м3, резервуар для питної води міст. 800 м3, резервуар для технічної води міст. 800 м3, які розташовані за адресою: м. Макіївка, Гірницький район, вул. Свердлова, 25 за товариством з обмеженою відповідальністю «Укрбілдінг Корпорейшн».
Стягнути з Державного бюджету України на користь товариства з обмеженою відповідальністю «Укрбілдінг Корпорейшн» витрати по сплаті судового збору у розмірі 3 (три) грн. 40 коп.
Постанова постановлена у нарадчій кімнаті та проголошена її вступна та резолютивна частина у судовому засіданні 17 серпня 2009 року. Постанова виготовлена в повному обсязі 19 серпня 2009 року.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Масло І.В.