1Справа № 335/3460/17 2/335/1060/2017
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 березня 2017 року м. Запоріжжя
Суддя Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя Апаллонова Ю.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Департаменту комунальної власності та приватизації Запорізької міської ради про зміну умов договору,
В С Т А Н О В И В:
13.03.2017 року ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Департаменту комунальної власності та приватизації Запорізької міської ради про зміну умов договору.
Розглянувши заяву та додані до неї матеріали, вважаю, що подана заява не відповідає вимогам ст. 119 ЦПК України.
Відповідно до п. 5, 6 ч. 2 ст. 119 ЦПК України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги та зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину, наявність підстав для звільнення від доказування .
Відповідно дост.651 ЦК Українизміна договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом. Договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом. Істотним є таке порушення стороною договору, коли внаслідок завданої цим шкоди друга сторона значною мірою позбавляється того, на що вона розраховувала при укладенні договору.
Стаття 652 ЦК Українимістить вичерпний перелік підстав за якими може бути змінено договір за рішенням суду за вимогу заінтересованої особи, а саме: в момент укладення договору сторони виходили з того, що така зміна обставин не настане; зміна обставин зумовлена причинами, які заінтересованасторона не могла усунути після їх виникнення при всій турботливості та обачності, які від неї вимагалися; виконання договору порушило б співвідношення майнових інтересів сторін і позбавило б заінтересовану сторону того, на що вона розраховувала при укладенні договору; із суті договору або звичаїв ділового обороту не випливає, що ризик зміни обставин несе заінтересованасторона.
Відповідно до Порядку внесення змін до договорів купівлі-продажу державного майна,зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 11 травня 2012 р. за № 742/21055, внесення змін до договору купівлі-продажу державного майна здійснюється шляхом укладання між державним органом приватизації та власником обєкта приватизації договору про внесення змін до договору купівлі-продажу. Якщо обєкт приватизації був відчужений покупцем державного майна під час дії зобовязань, визначених договором купівлі-продажу цього майна, зміни до договору купівлі-продажу вносяться шляхом укладання договору про внесення змін до нього між органом приватизації та власником обєкта приватизації, до якого відповідно до законодавства перейшли зобовязання, визначені для покупця державного майна договором купівлі-продажу.
Право внесення пропозицій щодо змін умов договору купівлі-продажу мають орган приватизації, який уклав договір купівлі-продажу, та власник.
Відповідно до п. 4.1 Порядку Проект договору про внесення змін готується з урахуванням вимог чинного на час його укладання законодавства. Він має також ураховувати чинність вимог законодавства щодо інших умов договору купівлі-продажу, до якого вносяться зміни.
Якщо ініціатором внесення змін до договору купівлі-продажу виступає власник, то пропозиції щодо внесення зазначених змін подаються ним у листі, що направляється органу приватизації, з яким укладався договір купівлі-продажу, за його місцезнаходженням.
Орган приватизації в двотижневий строк з моменту надходження пропозицій щодо внесення змін до договору купівлі-продажу у разі відсутності всіх необхідних документів для прийняття остаточного рішення визначає перелік таких документів і повідомляє про це заявника листом.
Визначені органом приватизації документи подаються власником до органу приватизації, де реєструються в установленому законодавством порядку.
У двадцятиденний строк після одержання від власника всіх потрібних документів їх розглядає орган приватизації. Якщо зауваження відсутні, то договір про внесення змін підписується органом приватизації.
За наявності зауважень щодо поданих документів або обґрунтованої незгоди з поданою пропозицією про внесення змін до договору купівлі-продажу орган приватизації у двотижневий строк готує і направляє заявнику протокол розбіжностей.
Повторний розгляд доопрацьованих документів здійснюється відповідно до вимог цього Порядку.
Якщо ініціатором внесення змін до договору купівлі-продажу виступає орган приватизації, то він направляє проект договору про внесення змін з належним обґрунтуванням власнику.
Власник, одержавши проект договору про внесення змін, підготовлений органом приватизації, зобов'язаний в двадцятиденний строк подати до органу приватизації підписаний проект договору про внесення змін. У разі незгоди із зазначеним проектом він надсилає в цей же строк протокол розбіжностей.
Розгляд та підготовку проектів договорів про внесення змін здійснюють структурні підрозділи органу приватизації, до функціональних обов'язків яких належить контроль за виконанням умов договорів купівлі-продажу.
Отже, законодавцем передбачено можливість зміни договору та визначено порядок і процедуру внесення таких змін до договорів купівлі-продажу майна, однак у позовній заяві позивачем не викладені обставини, якими позивач обґрунтовує свої позовні вимоги, з урахуванням положень Порядку, зокрема за змістом позову зазначається про незаконність дій відповідача по ухиленню від укладення договору про внесення змін до договору, однак таких вимог прохальна частина позову не містить, а містить вимоги про зміну умов договору у судовому порядку.
За такого, позивачу необхідно уточнити позовні вимоги з урахуванням положень ст.ст.16, 651 ЦК України , посилання на відповідні обставини та докази, з врахуванням вищевикладеного.
У відповідності до вимог ст. 120 ЦПК України позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.
Відповідно до ст. 121 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 119 і 120 цього Кодексу, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати пяти днів з дня отримання позивачем ухвали.
За таких обставин суд вважає, що вказану позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачці термін для усунення вищезазначених недоліків.
На підставі викладеного та керуючись ст. 121 ЦПК України, суддя, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Департаменту комунальної власності та приватизації Запорізької міської ради про зміну умов договору, залишити без руху.
Надати строк чотири дні з моменту отримання копії ухвали суду для надання суду оновленої позовної заяви, яка відповідає вимогам ст.119 ЦПК України та її копії у кількості примірників відповідно до числа осіб, які беруть участь у справі .
Розяснити, що у випадку невиконання зазначених вимог у встановлений строк заява буде визнана неподаною та повернута відповідно до вимог ч. 2 ст. 121 ЦПК України.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: Ю.В. Апаллонова