Єдиний державний реєстр судових рішень
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 квітня 2009 р. справа № 2а-31333/08/0570
час прийняття постанови:
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді
при секретарі Цургановій Г.В.,
за участю :
представника позивача – Ваховської Г.О.,
представника відповідача – не з’явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Ворошилівському районі міста Донецька до Приватної фірми «Алпол» про стягнення заборгованості,
В С Т А Н О В И В
Позивач Державна податкова інспекція у Ворошилівському районі міста Донецька звернувся до суду з позовом до Приватної фірми «Алпол» про стягнення заборгованості.
В обґрунтування позову вказав, що 06.02.2008 року працівниками ДПІ у Ворошилівському районі міста Донецька було проведено перевірку закусочної «Мінутка», що належить ПФ «Алпол». За підсумками перевірки був складений акт № 05620035/23-112 від 06.02.2008 року винесене рішення про застосування фінансових санкцій № 0001942343 від 25.02.2005 року на суму 1700 грн., податкові повідомлення –
рішення № 0000662344 від 25.01.2008 року на суму 1966 грн., № 0000672344 від25.02.2008 року на суму 1907,50 грн. та № 000682344 від 25.02.2008 року на суму 132,41 грн.
На момент звернення до суду із позовом зазнані рішення не були оскаржені відповідачем.
Сума штрафних санкцій не сплачена.
Просив стягнути з відповідача на користь бюджету суму штрафу у загальному розмірі 5705,91 грн.
В судовому засіданні представник позивача підтримала позовні вимоги, свою позицію мотивувала аналогічно викладеному у позовній заяві.
Представник відповідача у судове засідання не з’явився, був належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи, від нього не надходило повідомлення про причини неприбуття в судове засідання або клопотання про відкладення розгляду справи. Таким чином, неявка представника відповідача в судове засідання є без поважних причин. Відповідно до ч. 2 ст. 128 КАС України, неприбуття в судове засідання без поважних причин представника сторони або третьої особи, які не прибули в судове засідання, або неповідомлення ним про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи. Тому суд вважає, що неприбуття представника відповідача в судове засідання не є перешкодою для розгляду справи.
Суд, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши в судовому засіданні зібрані в справі докази в їх сукупності, вважає встановленим наступне.
ПФ «Алпол» є юридичною особою, зареєстрованою виконавчим комітетом Донецької міської ради 10.10.1997 року.
Відповідач перебуває на податковому обліку у ДПІ у Ворошилівському районі міста Донецька.
Згідно з п. 11 ст. 10 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції виконують, зокрема, функцію подання до судів позовів до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Позивач ДПІ у Ворошилівському районі міста Донецька є суб`єктом владних повноважень, та здійснює в даних правовідносинах надані їй Законом України „Про державну податкову службу в Україні” повноваження.
На підставі ст. 11-1 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” позивачем 06.02.2008 року було проведено перевірку відповідача щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу СПД.
Так, ст. 15 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" визначено, що контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.
За результатами перевірки ДПІ у Ворошилівському районі міста Донецька складені акт № 0560035/23-112 від 06.02.2008 року, якими встановлено порушення відповідачем пп. 1,2,6,9,10,12,13, ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", а саме: не проведення розрахункових операцій через РРО з роздрукуванням відповідного розрахункового документу, не зберігання використаних КОРО протягом трьох років, не зберігання контрольних стрічок протягом трьох років, не дотримання ведення у порядку, встановленому, законодавством обліку товарних запасів за місцем їх реалізації, невідповідність грошових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена у денному звіті РРО, невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку, п.2.6 р.6 Положення про ведення касових операцій в національній валюті в Україні № 637 від 15.12.2004 року, а саме: не оприбуткування у касах готівки, п.1 ст.3 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності», а саме: здійснення діяльності без одержання відповідного торгового патенту, а також ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», а саме: роздрібної торгівлі алкогольними напоями без наявності ліцензій.
Пунктами 1, 6 ст. 17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" передбачено, що за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах:
1). у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які
виявлено невідповідність - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки;
3) двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невикористання при здійсненні розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, розрахункової книжки чи книги обліку розрахункових операцій, або використання незареєстрованої належним чином розрахункової книжки чи порушення встановленого порядку її використання, або використання незареєстрованих чи непрошнурованих книг обліку розрахункових операцій, або незберігання книг обліку розрахункових операцій чи розрахункових книжок протягом встановленого терміну;
4) двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій;
5) десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання друку контрольної стрічки або її незберігання протягом встановленого терміну;
Статтею 20 зазначеного закону передбачено, що до суб'єктів підприємницької діяльності, що здійснюють реалізацію товарів, які не обліковані у встановленому порядку, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Статтею 22 зазначеного Закону передбачено, що у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки – загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність. Абзацем 5 частини 2 ст.17 ЗУ «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» до суб'єктів підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі, оптової (включаючи імпорт та експорт) і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій, - 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 гривень;
Статтею 8 ЗУ «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» передбачено, суб'єкти підприємницької діяльності, що здійснюють торговельну діяльність, операції з торгівлі готівковими валютними цінностями, операції з надання послуг у сфері грального бізнесу та побутових послуг, у разі порушення вимог цього Закону несуть відповідальність за здійснення операцій, передбачених цим Законом, без одержання відповідних торгових патентів або з порушенням порядку використання торгового патенту, передбаченого частиною другою статті 7 цього Закону, сплачують штраф у подвійному розмірі вартості торгового патенту за повний термін діяльності суб'єктів підприємницької діяльності із зазначеним порушенням.
У відповідності до абз.3 п.1 Указу Президента України «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки» № 436/95 від 12.06.1995 року, установлено, що у разі порушення юридичними особами всіх форм власності, фізичними особами - громадянами України, іноземними громадянами та особами без громадянства, які є суб'єктами підприємницької діяльності, а також постійними представництвами нерезидентів, через які повністю або частково здійснюється підприємницька діяльність, норм з регулювання обігу готівки у національній валюті, що встановлюються Національним банком України, до них застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу за неоприбуткування (неповне та/або несвоєчасне) оприбуткування у касах готівки - у п'ятикратному розмірі неоприбуткованої суми.
25.02.2008 року позивачем за порушення вимог пп.1,2,6,9,10,12 та 13 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» було прийняте рішення про застосування до ПФ «Алпол» штрафних (фінансових) санкцій № 0000662344 у розмірі 1966 грн.
Крім того, 25.02.2008 року позивачем за порушення вимог р.2 п.2.6 Положення по ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого Постановою Правління НБУ № 637 від15.12.2004 року, було прийняте рішення про застосування до ПФ «Алпол» штрафних (фінансових) санкцій № 0000672344 у розмірі 1907,50 грн.,
Крім того, 25.02.2008 року позивачем за порушення вимог п.1 ст.3 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» було прийняте рішення про застосування до ПФ «Алпол» штрафних (фінансових) санкцій № 0000682344 у розмірі 132,41 грн.
Крім того, 25.02.2008 року позивачем за порушення вимог п.6 ст.15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» було прийняте рішення про застосування до ПФ «Алпол» штрафних (фінансових) санкцій № 0001942343 у розмірі 1700 грн.
Загальна сума штрафних (фінансових) санкцій – 5705,91 грн.
Відповідно до ст. 25 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Згідно чч.5-6 ст.17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення органів, зазначених у частині третій цієї статті, сума штрафу стягується на підставі рішення суду. Дії органів, які мають право контролю за реалізацією норм цього Закону, можуть бути оскаржені в місячний термін у судовому порядку.
На підставі п.3 ст.8 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» штрафи, передбачені цією статтею, підлягають сплаті порушником у п'ятиденний термін відповідно до законодавства.
Зазначені рішення відповідачем оскаржені не були.
Оскільки відповідачем у встановлений законом строк штрафні (фінансові) санкцій сплачені не були, суд з урахуванням приведених норм діючого законодавства приходить до висновку про необхідність стягнення зазначеної суми санкцій з відповідача до Державного бюджету України.
Відповідно до ч.4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем – фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі вищевикладеного, ст.ст. 10,11 Закону України „Про державну податкову службу в Україні”, ст.ст. 3, 15, 17, 25 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, ст.17 ЗУ «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», ст.8 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності», керуючись ст.ст. керуючись ст.ст. 17-20, 51, 69-72, 86, 121, 158-164, 167 КАС України, суд,
П О С Т А Н О В И В
Позов Державної податкової інспекції у Ворошилівському районі міста Донецька до Приватної фірми «Алпол» про стягнення суми штрафу, задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з Приватної фірми «Алпол» (83055, місто Донецьк, вул. Щорса, буд. 22, код ЄДРПОУ 20346516) на користь Державного бюджету суму штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 5705 (п’ять тисяч сімсот п’ять) грн. 91 коп.
Постанова постановлена у нарадчій кімнаті та проголошена її вступна та резолютивна частина у судовому засіданні 14 квітня 2009 року в присутності представника позивача.
Повний текст постанови складений та підписаний 19 квітня 2009 року.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Стиран В.В.