П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 524/1280/17
13.03.2017 року. Суддя Автозаводського районного суду м. Кременчука Полтавської області ОСОБА_1, розглянувши адміністративний матеріал, який поступив із Управління захисту економіки в Полтавській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України відносноОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, не працюючої, пенсіонерки, проживаючої та зареєстрованої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, сул. ОСОБА_3АДРЕСА_1, заст. 172-7 ч.2 КпАП України,-
ВСТАНОВИВ:
09.03.2017 року в провадження судді Автозаводського районного суду м. Кременчука Полтавської Пальчик О.О. надійшла справа про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_2 заст. 172-7 ч.2 КпАП України.
В протоколі про адміністративне правопорушення зазначено, що Державне підприємство Міністерства Внутрішніх справ України «Інформ-ресурси» (код 32248749) створено 09.12.2008 року Міністерством Внутрішніх справ України (код 00032684).
Відповідно до наказу Державного підприємства МВС України «Інформ-ресурси» «Про створення філій ДП МВС України «Інформ-ресурси» від 26.08.2014року №39 на виконання наказу МВС України від 02.07.2014р. №623 «Про припинення діяльності державних підприємств МВС України шляхом приєднання», з метою забезпечення функцій Підприємства, визначених його Статутом, належного матеріально-технічного та іншого забезпечення діяльності органів та підрозділів МВС України створено філії Підприємства по областях, в тому числі Полтавську філію ДП МВС України «Інформ-ресурси» (код ЕДРПОУ 39636847, м. Полтава, вул. Дмитра Коряка, 3, офіс 206). Полтавська філія Державного підприємства Міністерства внутрішніх справ України «Інформ-ресурси» є відокремленим підрозділом Державного підприємства МВС України «Інформ-ресурси» (далі - Підприємство), що розташований поза його місцезнаходженням і здійснює функції Підприємства. Філія не є юридичною особою та здійснює свою господарську діяльність в порядку, встановленому чинним законодавством України від імені Підприємства та в межах наданих їй повноважень. На підставі п. 6.6.8. в порядку, визначеному чинним трудовим законодавством України та «Положенням про Полтавську філію Державного підприємства Міністерства внутрішніх справ України «Інформ-ресурс», директор філії приймає на роботу і звільняє з роботи працівників філії. Філія має рахунки в установах банків, круглу печатку зі своїм - наіменуванням, штампи та інші необхідні реквізити, у межах своїх повноважень, передбачених чинним законодавством, Положенням про філію, локальними актами. Підприємства та довіреністю, виданою її керівнику, розпоряджається закріпленим за нею майном, а також укладає від імені Підприємства договори та угоди.
Управління Філією здійснюється директором Філії, який призначається на посаду та звільняється з посади наказом директора Підприємства, який укладає з директором Філії трудовий контракт.
Полтавська філія ДП МВС України «Інформ-ресурси» здійснює свою діяльність на підставі Положення про філію погодженого начальником ДФЗБО МВС України ОСОБА_4 та затвердженого директором ДП МВС України «Інформ-ресурси» ОСОБА_5 26.08.2014.
Метою створення та діяльності Філії є забезпечення функцій Підприємства, визначених його Статутом, ефективного використання державного майна та покращення військового, матеріально-технічного, іншого ресурсного забезпечення органів і підрозділів Міністерства внутрішніх справ України.
Наказом директора ДП МВС України «Інформ-ресурси» від 12.01.2015 №2 ОСОБА_2 призначена тимчасово виконуючим обовязки директора Полтавської філії Державного Підприємства Міністерства Внутрішніх Справ України «Інформ-ресурс», а в подальшому наказом від 31.03.2015 №20 - директором філії Підприємства.
Наказом директора ДП МВС України «Інформ-ресурси» від 29.12.2015 №73-ос згідно п.2ст. 36 КЗпП УкраїниОСОБА_2 звільнена з посади директора Полтавської філії Державного Підприємства Міністерства Внутрішніх Справ України «Інформ-ресурс».
Згідно з інформацією головного територіального управління юстиції у Полтавській області Управління державної реєстрації актів цивільного стану від 18.01.2017 за № 27/02.2-04-34 ОСОБА_6 (дошлюбне прізвище ОСОБА_2) ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_3 є дочкою ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Відповідно дост. 1 Закону України «Про запобігання корупції»мати і дочка є близькими особами.
Директор Полтавської філії Підприємства ОСОБА_2В, будучи відповідно до п.«а» ч. 2ст.3 Закону України «Про запобігання корупції»посадовою особою юридичної особи публічного права, зобовязана виконувати вимоги, передбачені ст. ст.22,28цьогоЗакону, щодо заборони використання службових повноважень у приватних інтересах, а також зобовязана запобігати конфлікту інтересів, а саме:
1)вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів;
2)повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального конфлікту інтересів безпосереднього керівника;
3)не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів;
4)вжити заходів щодо врегулювання реального конфлікту інтересів. Водночас, 10.08.2015 в умовах реального конфлікту інтересів, між
Державним підприємством Міністерства внутрішніх справ України «Інформ- ресурси», надалі «Замовник», в особі директора Полтавської філії ОСОБА_2, яка діє на підставі Положення про філію та довіреності №01/04 від 01.04.2015, з однієї сторони, та ОСОБА_6 (Ішковою, ОСОБА_2) ОСОБА_7, надалі «Виконавець», паспорт К0 955377, виданий Автозаводським РВ у м. Кременчук УДМС України в Полтавській області 11.02.2014, яка зареєстрована: ІНФОРМАЦІЯ_4, б. 1-а, кв. 6 з другої сторони - укладено договір №15/15 про надання послуг.
Виконавець зобовязується надавати замовникові послуги, які визначені в договорі, а Замовник оплачувати послуги Виконавця відповідно до умов договору, а саме: винагорода у розмірі 1 400, 00 грн. Термін дії договору до 31.12.2015. Предмет договору: «Надавати фізичним та юридичним особам інформаційно-консультаційні послуги із питань підготовки та обробки пакету документів для оформлення довідок про відсутність чи наявність судимостей в обсязі та на умовах передбачених цим договором».
У подальшому, на виконання умов цього договору ОСОБА_2 в умовах реального конфлікту інтересів прийняла надані послуги, підписавши відповідні акти здавання-приймання наданих послуг:
в розмірі 993,55 грн. за актом № 1 здавання-приймання наданих послуг від 31.08.2015;
в розмірі 1 400,00 грн. за актом № 2 здавання-приймання наданих послуг від 30.09.2015;
в розмірі 1 400,00 грн. за актом № 3 здавання-приймання наданих послуг від
31.10.2015року;
в розмірі 1 400,00 грн. за актом № 4 здавання-приймання наданих послуг від
30.11.2015року;
в розмірі 1 400,00 грн. за актом № 5 здавання-приймання наданих послуг від
31.12.2015року.
Акти здавання-приймання наданих послуг, підписані зі сторони «Прийняв» Замовником - директором Полтавської філії ДП МВС України «Інформ-ресурси» ОСОБА_2, а зі сторони «Передав» - Виконавцем ОСОБА_6, та виплаті ОСОБА_6 Виконавцю загальної суми в розмірі 4 221,84 грн. згідно платіжних доручень.
Відповідно до абз. 9 ч. Іст.1 Закону України «Про запобігання корупції»правопорушення, повязане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. Іст.3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Так, згідно протоколу, під час підписання договору з дочкою у ОСОБА_2 виник реальний конфлікт інтересів. Після цього, уклавши договір та в подальшому прийнявши у дочки обсяги наданих послуг, ОСОБА_2 прийняла рішення та чинила дії в умовах реального конфлікту інтересів.
У даному випадку приватний (майновий і немайновий) інтерес ОСОБА_2 полягає у бажанні останньої працевлаштувати доньку, покращити її матеріальне становище за рахунок оплати послуг по договору.
Водночас, службові повноваження ОСОБА_2 зобовязують її неухильно дотримуватися вимогКонституції Українита законів України, у тому числі антикорупційного законодавства, яке забороняє використовувати службові повноваження у приватних цілях, а також зобовязує вживати заходів щодо запобігання та врегулювання реального конфлікту інтересів.
Указана суперечність між приватним інтересом та службовими повноваженнями ОСОБА_2 впливають і фактично вплинули на обєктивність і неупередженість її рішення та дій щодо вибору сторони у цивільному договорі та його фактичного виконання.
Основним шляхом врегулювання конфлікту інтересів у ОСОБА_2 є позбавлення приватного інтересу шляхом самостійного повідомлення керівника державного підприємства Міністерства Внутрішніх справ України «Інформ- ресурси» про реальний конфлікт інтересів. Водночас, ОСОБА_2 про реальний конфлікт інтересів директора підприємства свого безпосереднього керівника не повідомила, від підписання договору, а також актів завдання - приймання послуг не утрималася.
Згідно протоколу, своїми умисними діями ОСОБА_2 вчинила адміністративне правпорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч.2ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення, тобто прийняття рішення та вчинення дій в умовах реального конфлікту інтересів.
Із протоколу про адміністративне правопорушення убачається , що місцем вчинення адміністративного правопорушення є Полтавська філія Державного підприємства Міністерства внутрішніх справ України «Інформ-ресурси» , яка розташована за адресою м.Полтава, вул. Дмитра Коряка, 3, офіс 206 , що також підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань ( а.с. 10 витягу) .
Також із п. 1.3 Положення про Полтавську філію Державного підприємства Міністерства внутрішніх справ України "Інформ- Ресурси" , яке міститься на аркушах справи 27-37 витікає , що місцезнаходженням філії є : Полтавська область , місто Полтава, вул. Фрунзе , будинок 164 .
Відповідно дост.257 КУпАПпротокол надсилається органу(посадовійособі), уповноваженому розглядати справупроадміністративне правопорушення. Протокол про вчинення адміністративного корупційного правопорушення разом з іншими матеріалами у триденний строк з моменту його складення надсилається до місцевого загального суду за місцем вчинення корупційного правопорушення.
Як убачається із протоколу про адміністративне правопорушення компетентним органом відповідно до вимогст.. 257 КУпАПбуло визначено підсудність справи , а саме Автозаводському районному суду м. Кременчука, але підсудність компетентним органом була визначена з порушенням вимогст. 257 КУпАП, оскільки місцем вчинення адміністративного правопорушення,як вище зазначив суд , є м. Полтава, вул. Дмитра Коряка, буд. 3, офіс 206, яка відноситься до Октябрського району м. Полтави, а тому дана справа не підсудна Автозаводському районному суду м. Кременчука, а підсудна Октябрському районному суду м. Полтави , у зв'язку з чим вона підлягає поверненню до Управління захисту економіки в Полтавській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України для направлення за підсудністю до Октябрського районного суду м. Полтави.
Керуючись ст. ст.257,278ч.1 п.1КпАП України,
ПОСТАНОВИВ:
Справу про адміністративні правопорушення відносноОСОБА_2 про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 172-7 ч.2 Кодексу України про адміністративне правопорушенняповернути до Управління захисту економіки в Полтавській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України для направлення за підсудністю до Октябрського районного суду м. Полтави.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя