Єдиний унікальний номер 341/219/17
Номер провадження 3/341/84/17
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 березня 2017 року м. Галич
Суддя Галицького районного суду Івано Франківської області ОСОБА_1, розглянувши матеріали, які надійшли від Державної служби України з питань праці управління Держпраці в Івано-Франківській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, працюючого директором відокремленого підрозділу ДТЕК «Бурштинська теплова електрична станція» ПАТ «ДТЕК Західенерго», ідентифікаційний код НОМЕР_1, паспорт серії СС 832114, до адміністративної відповідальності не притягувався, за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 41 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
в с т а н о в и в :
ОСОБА_2 порушив вимоги трудового законодавства, а саме:
під час проведення перевірки 23-25 січня 2017 року відокремленого підрозділу ДТЕК «Бурштинська теплова електрична станція» ПАТ «ДТЕК Західенерго», що знаходиться в м. Бурштин, було виявлено триваюче правопорушення: - не забезпечено працівників гарячих цехів Бурштинської ТЕС безоплатною газованою солоною водою, чим порушено вимоги ст. 167 КЗпП України.
ОСОБА_2 на виклики суду не з'явився і про причину неявки суду не повідомив, хоча про день, час та місце розгляду справи був належним чином повідомлений, про що свідчать поштові повідомлення про отримання виклику до суду. Пояснень та заперечень ОСОБА_2 подано не було. Справа розглядається у відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Диспозиція ч.1 ст.41 КУпАП передбачає настання адміністративної відповідальності за порушення встановлених термінів виплати пенсій, стипендій, заробітної плати, виплата їх не в повному обсязі, терміну надання посадовими особами підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності та фізичними особами - підприємцями працівникам, у тому числі колишнім, на їхню вимогу документів стосовно їх трудової діяльності на даному підприємстві, в установі, організації чи у фізичної особи - підприємця, необхідних для призначення пенсії (про стаж, заробітну плату тощо), визначеногоЗаконом України"Про звернення громадян", або надання зазначених документів, що містять недостовірні дані, порушення терміну проведення атестації робочих місць за умовами праці та порядку її проведення, а також інші порушення вимог законодавства про працю.
Винуватість ОСОБА_2 доводиться змістом протоколу про адміністративне правопорушення № 09-08-0037/43 від 25.01.2017 року, копією Акту перевірки № 09-08-0037/31 управління Держпраці в Івано-Франківській області.З наявного в матеріалах справи пояснення ОСОБА_2 видно,що для забезпечення працівників гарячих цехів і виробничих ділянок газованою солоною водою, Товариством укладені договори на постачання питної води, в складі якої уже містяться усі необхідні поживні речовини та мінерали, в тому числі і необхідна кількість солі і тому заперечує проти зазначеного порушення. Доказів щодо укладення такого Договору та забезпечення працівників гарячих цехйв і виробничих ділянок газованою солоною водою суду не надано.
Таким чином, доведено, що ОСОБА_2,як директор відокремленого підрозділу ДТЕК " Бурштинська теплова електрична станція" ПАТ " ДТЕК Західенерго", вчинив порушення вимог законодавства про працю і в його діях є склад правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 41 КУпАП.
А тому вважаю за необхідне призначити стягнення у вигляді штрафу в межах мінімальної санкції вказаної статті.При накладенні адмінстягнення, слід враховувати характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, обставини, що помякшують і обтяжують відповідальність.
Обтяжуючих відповідальність обставин суд не знаходить.
До помякшуючих відповідальність обставин суд враховує те, що ОСОБА_2 вперше притягується до адмінвідповідальності.
За таких обставин приходжу до висновку, що на ОСОБА_2 слід накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу і в межах санкції ст. 41 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до Закону України "Про судовий збір" зі змінами, відповідно до якої, у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення справляється судовий збір в ставці - 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
На підставі вищевикладеного, ст. 221 Кодексу України про адміністративні правопорушення та керуючись ст.ст. 283, 284, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
п о с т а н о в и в:
ОСОБА_2 визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 41 ч.1 КУпАП і накласти на нього адміністративне стягнення - штраф в розмірі тридцять неоподаптковуваних мінімумів доходів громадян,що становить 510 (пятсот десять) гривень.
Стягнути з ОСОБА_2 320 гривень судового збору, які перерахувати на р/р 31214206700079, отримувач коштів УДКСУ в Галицькому районі, банк отримувача ГУДКСУ в Івано-Франківській обл., МФО 836014, код ЄДРПОУ 37953206.
Постанова судді у справах про адміністративні правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова судді у справах про адміністративні правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Апеляційна скарга подається до апеляційного суду Івано-Франківської області через Галицький районний суд.
Суддя:ОСОБА_1