Справа № 433/400/17
Категорія 39
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10.03.2017
Троїцький районний суд Луганської області в складі:
головуючого- судді Крівоклякіної Н.В.,
за участю секретаря- Рєзнікової Л.В.,
представника позивача прокурора Бондарєва С.М.,
представника відповідача - Кушнарьова М.В.,
розглянувши у попередньому судовому засіданні адміністративну справу за позовом заступника керівника Старобільської місцевої прокуратури Луганської області до Лантратівської сільської ради Троїцького району Луганської області про визнання незаконною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
27 лютого 2017 року заступник керівника Старобільської місцевої прокуратури Луганської області звернувся до Троїцького районного суду Луганської області з адміністративним позовом до Лантратівської сільської ради Троїцького району Луганської області про визнання незаконною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії, в якому просив визнати незаконною бездіяльність Лантратівської сільської ради Троїцького району Луганської області з питань затвердження планів інвентаризації та паспортизації об'єктів благоустрою населених пунктів, а саме дитячих майданчиків, розташованих на території Лантратівської сільської ради Троїцького району Луганської області в с.Лантратівка по вул..Центраьна, б.201 та с.Бабичеве по вул..Сонячна, б.3-а, а також зобов'язати Лантратівську сільську раду Троїцького району Луганської області вчинити дії по розробленню та затвердженню планів технічної інвентаризації та паспортизації зазначених дитячих майданчиків.
Прокурор в судовому засіданні заявлені позовні вимоги підтримав повністю.
Представник відповідача в судове засідання з'явився, позов визнав в повному обсязі.
Відповідно до ч.4 ст.121 КАС України якщо під час попереднього судового засідання відповідач визнав позов, суд може прийняти постанову про задоволення адміністративного позову.
Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд зазначає про наступне.
Згідно рішень Лантратівської сільської ради Троїцького району Луганської області №08/05 від 19.05.2016 року та №07/13 від 22.04.2016 року, Лантратівській сільській раді Троїцького району Луганської області була дозволена підготовка проекту із землеустрою щодо відведення земельної ділянки для розміщення дитячих майданчиків на території нежитлової будівлі у с.Бабичеве, вул..Сонячна, 3-а, орієнтовною площею 0,20 га та біля будівлі Лантратівської сільської бібліотеки за адресою: с.Лантратівка, вул..Центральна, б201, а також було доручено сільському голові Кушнарьову М.В. скласти договори з суб'єктами господарювання, що є виконавцями робіт із землеустрою згідно із законом (а.с.15-16).
Відповідно до розпорядження Лантратівської сільської ради Троїцького району Луганської області №29 від 30.05.2016 року було передано в експлуатацію обладнання дитячих майданчиків в селах Бабичеве та Лантратівка, які встановлені, загальною вартістю 65 000,00 грн (а.с.10).
Зазначений факт також підтверджується Актами введення в експлуатацію основних засобів №2 та №3 від 30.05.2016 року, а також накладними №2 та №3 від 30.05.2016 року (а.с.11-14).
Як вбачається з листа Лантратівської сільської ради Троїцького району Луганської області від 17.02.2017 року №80, технічні паспорти та плани паспортизації та технічної інвентаризації об'єктів благоустрою - дитячих майданчиків відсутні (а.с.9).
Відповідно до ч. 1 ст. 10 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» до повноважень сільських, селищних і міських рад у сфері благоустрою населених пунктів належить, зокрема, затвердження місцевих програм та заходів з благоустрою населених пунктів, затвердження правил благоустрою територій населених пунктів, створення в разі необхідності органів і служб для забезпечення здійснення спільно з іншими суб'єктами комунальної власності благоустрою населених пунктів, визначення повноважень цих органів (служб), визначення на конкурсних засадах підприємств, установ та організацій (балансоутримувачів), відповідальних за утримання об'єктів благоустрою.
Згідно п. 1, 2 ч. 1 ст. 13 вищезазначеного Закону до об'єктів благоустрою населених пунктів належать території загального користування та прибудинкові території.
Пунктом 5 ч. 2 ст. 18 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» передбачено, що підприємства, установи та організації у сфері благоустрою населених пунктів зобов'язані проводити згідно з планами, затвердженими органами державної влади, органами місцевого самоврядування, інвентаризацію та паспортизацію закріплених за ними об'єктів благоустрою (їх частин), що здійснюються у порядку, затвердженому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері житлово-комунального господарства.
На виконання наведених вище положень статті 18 Закону № 2807-IV Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України наказом від 29 жовтня 2012 року № 550 затвердило Інструкцію з проведення технічної інвентаризації та паспортизації об'єктів благоустрою населених пунктів (далі - Інструкція № 550).
Згідно з п. 1.2., 1.3, 1.4, 1.5 Інструкції з проведення технічної інвентаризації та паспортизації об'єктів благоустрою населених пунктів, затверджену наказом Мінрегіонбуду від 29.10.2012 № 550, Інструкція визначає порядок проведення робіт з технічної інвентаризації та паспортизації парків (гідропарків, лугопарків, лісопарків, парків культури та відпочинку, парків - пам'яток садово-паркового мистецтва, спортивних, дитячих, історичних, національних, меморіальних та інших), рекреаційних зон, садів, скверів та майданчиків, пам'яток культурної та історичної спадщини, майданів, площ, бульварів, проспектів, вулиць, доріг, провулків, узвозів, проїздів, пішохідних та велосипедних доріжок, пляжів, кладовищ, інших територій загального користування; прибудинкових територій; територій будівель та споруд інженерного захисту територій; територій підприємств, установ, організацій та закріплених за ними територій на умовах договору, а також інших об'єктів благоустрою в межах населеного пункту (крім земельних ділянок, на яких розташовано вказані об'єкти).
У Інструкції терміни вживаються в таких значеннях, зокрема, паспортизація об'єктів благоустрою - складання технічних паспортів об'єктів благоустрою за результатами їх інвентаризації; технічна інвентаризація об'єктів благоустрою - сукупність заходів з обстеження, спрямованих на підтвердження наявності об'єктів нерухомого майна, елементів благоустрою та оцінку їх технічного стану, а також наявності інженерних мереж на об'єкті благоустрою.
Технічна інвентаризація та паспортизація об'єктів благоустрою проводяться власником, балансоутримувачем або виконавцем на підставі договору із замовником або самостійно.
Технічна інвентаризація об'єктів благоустрою може бути плановою або позаплановою.
Планова технічна інвентаризація повинна проводитись згідно з планами, затвердженими органами державної влади та органами місцевого самоврядування.
У ході розгляду справи представником відповідача не надано суду будь-яких доказів як розроблення та затвердження сільською радою планів інвентаризації та паспортизації об'єктів благоустрою населення (їх частин), так і вжиття заходів для затвердження планів інвентаризації та паспортизації зазначених об'єктів, а саме: дитячих майданчиків, які розташовані за адресами: с.Лантратівка, вул..Центральна, б.201 та с.Бабичеве, вул..Сонячна, б.3-а.
Відповідно до ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно зі ст. 5 КАС України адміністративне судочинство здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу та міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.
За таких обставин, враховуючи, що Лантратівська сільська рада Троїцького району Луганської області повинна була розробити і затвердити плани інвентаризації та паспортизації дитячих майданчиків за адресами: с.Лантратівка, вул..Центральна, б.201 та с.Бабичеве, вул..Сонячна, б.3-а, однак цього зроблено не було, позов підлягає задоволенню в повному обсязі.
Вирішуючи питання стосовно судового збору суд виходить з наступного.
Відповідно до ч.1 ст.98 КАС України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.
При подачі позову позивачем був сплачений судовий збір в сумі 1600,00 грн, згідно платіжного доручення №123 від 21.02.2017 року (а.с.2).
Оскільки позовні вимоги задоволені в повному обсязі, з відповідача підлягає стягненню сплачений позивачем судовий збір.
Керуючись ст..11, 94, 99, 121, 159-163, 186 КАС України, суд -
П О С Т А Н О В И В :
Адміністративний позов заступника керівника Старобільської місцевої прокуратури Луганської області до Лантратівської сільської ради Троїцького району Луганської області про визнання незаконною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити.
Визнати протиправною бездіяльність Лантратівської сільської ради Троїцького району Луганської області в частині не затвердження платів інвентаризації та паспортизації об'єктів благоустрою населених пунктів (їх частин), а саме дитячих майданчиків, розташованих на території Лантратівської сільської ради Троїцького району Луганської області в с.Лантратівка по вул..Центральна, б.201 та в с.Бабичеве по вул..Сонячна, б.3-а.
Зобов'язати Лантратівську сільську раду Троїцького району Луганської області вчинити дії по розробленню та затвердженню планів технічної інвентаризації та паспортизації об'єктів благоустрою населених пунктів (їх частин), а саме дитячих майданчиків за адресами: с.Лантратівка по вул..Центральна, б.201 та с.Бабичеве по вул..Сонячна, б.3-а.
Стягнути з Лантратівської сільської ради Троїцького району Луганської області за рахунок бюджетних асигнувань сплачений прокуратурою Луганської області судовий збір у сумі 1600 (одна тисяча шістсот) гривень 00 копійок, який має бути перерахований а наступними реквізитами: р/р 35211068000839; банк ДКСУ м.Київ МФО 820172; ЄДРПОУ 02909921, код класифікації доходів бюджету - 2800.
Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через Троїцький районний суд Луганської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі проголошення лише вступної та резолютивної частини постанови або прийняття постанови у письмовому провадженні, протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Повний текст постанови виготовлено 13 березня 2017 року.
Суддя Н.В. Крівоклякіна