ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
"01" березня 2017 р. м. Київ К/800/3352/17
Суддя Вищого адміністративного суду України Штульман І.В., перевіривши касаційну скаргу Головного управління Національної поліції у місті Києві на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 2 листопада 2016 року та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 19 січня 2017 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції у місті Києві, Атестаційної комісії Головного управління Національної поліції у місті Києві № 4 про визнання протиправними та скасування рішень, поновлення на посаді та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, -
в с т а н о в и в :
Ухвалою судді Вищого адміністративного суду України від 9 лютого 2017 року вищезазначену касаційну скаргу залишено без руху в зв'язку з невідповідністю вимогам частини 5 статті 213 Кодексу адміністративного судочинства України, заявникові встановлено строк до 6 березня 2017 року для сплати судового збору.
27 лютого 2017 року до суду касаційної інстанції від Головного управління Національної поліції у місті Києві надійшло клопотання про відстрочення сплати судового збору та продовження строку для сплати такого, у зв'язку зі складним фінансовим становищем та додаткові матеріали до нього.
Відповідно до частини 1 статті 88 Кодексу адміністративного судочинства України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк. Аналогічна позиція викладена у статті 8 Закону України «Про судовий збір» від 8 липня 2011 року № 3674-VІ.
У статті 129 Конституції України однією із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом, у тому числі й органів державної влади. У зв'язку із цим обставини, пов'язані з фінансуванням установи чи організації з Державного бюджету України та відсутністю у них коштів, призначених для сплати судового збору, не можуть вважатися достатньою підставою для звільнення суб'єкта владних повноважень від сплати цього збору, відстрочення чи розстрочення такої сплати.
Окрім того, у відповідності до пункту 2 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» від 22 травня 2015 року № 484-VІІІ, який набрав чинності з 1 вересня 2015 року, Кабінет Міністрів України зобов'язано забезпечити відповідне фінансування державних органів, які позбавляються пільг щодо сплати судового збору.
Вищий адміністративний суд України за наявними матеріалами касаційної скарги не знаходить підстав для відстрочення Головному управлінню Національної поліції у місті Києві сплати судового збору, звільнення від такої сплати чи розстрочення сплати ним цього збору, оскільки наведені у клопотанні аргументи не підтверджені належними доказами та не свідчать про такий майновий стан, за якого заявник позбавлений можливості сплатити судовий збір. Відсутність бюджетного фінансування не є підставою для звільнення від законодавчо встановленого обов'язку зі сплати судового збору.
На підставі викладеного, вважаю за необхідне продовжити Головному управлінню Національної поліції у місті Києві строк для усунення недоліків його касаційної скарги для сплати судового збору та роз'яснити, що невиконання вказаної вимоги є підставою для повернення касаційної скарги.
На підставі викладеного, керуючись статтями 102, 108, 213 Кодексу адміністративного судочинства України, -
у х в а л и в :
Відмовити Головному управлінню Національної поліції у місті Києві у відстроченні, звільненні чи розстроченні сплати ним цього збору за подання зазначеної касаційної скарги.
Продовжити Головному управлінню Національної поліції у місті Києві строк для усунення недоліків його касаційної скарги на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 2 листопада 2016 року та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 19 січня 2017 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції у місті Києві, Атестаційної комісії Головного управління Національної поліції у місті Києві № 4 про визнання протиправними та скасування рішень, поновлення на посаді та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу до 27 березня 2017 року.
Роз'яснити, що невиконання вимог статті 213 Кодексу адміністративного судочинства України є підставою для повернення касаційної скарги заявникові.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Вищого
адміністративного суду України І.В. Штульман