Ухвала суду № 65226856, 09.03.2017, Хмельницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
09.03.2017
Номер справи
822/744/17
Номер документу
65226856
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Копія

Справа № 822/744/17

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

09 березня 2017 рокум. Хмельницький

Суддя Хмельницького окружного адміністративного суду Майстер П.М., ознайомившись з позовною заявою Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області до Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Хмельницький області про скасування постанови та вимоги державного виконавця, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся до суду з позовом до Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Хмельницький області, в якому просить:

- скасувати постанову про відкриття виконавчого провадження №52997207 від 28.11.2016 року в частині стягнення з Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області виконавчого збору у розмірі 5800 грн. та вимогу щодо сплати Головним управлінням виконавчого збору в сумі 5800 грн.;

- зобов'язати Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області закінчити виконавче провадження №52997207 у зв'язку з фактичним виконанням в повному обсязі постанови Вінницького апеляційного адміністративного суду від 20.10.2016 року згідно з виконавчим документом.

В позовній заяві позивачем заявлено клопотання про відстрочення сплати судового збору до ухвалення рішення у даній справі, яке обґрунтоване тим, що на даний час фінансування по статті видатків для оплати судового збору з Національної поліції України ще не надходило, у зв'язку із чим Головне управління Національної поліції в Хмельницькій області не в змозі здійснити оплату судового збору за подання вказаного позову до суду.

Згідно п.3 ч.1 ст.107 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.

Дослідивши матеріали поданого адміністративного позову, суд приходить до висновку про необхідність залишення позовної заяви без руху з врахуванням наступного.

Нормами ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України визначені вимоги щодо позовної заяви, зокрема ч.3 - до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Згідно ч.1 ст.4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до п.3 ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою ставка судового збору становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб; за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою - підприємцем ставка судового збору становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2017 рік" передбачено, що прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2017 року встановлено у розмірі 1600 гривень.

Предметом даного позову є 2 вимоги майнового характеру та 1 вимога немайнового характеру. Отже, за подання до адміністративного суду даного позову ставка судового збору становить 4800,00 грн.

При подачі позову в Хмельницький окружний адміністративний суд судовий збір належить перераховувати за наступними реквізитами: отримувач коштів - УК у м.Хмельницькому/м.Хмельницький/22030001; код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 38045529; рахунок отримувача - 31217206784002; банк отримувача - ГУ ДКСУ у Хмельницькій області; код банку отримувача - 815013; *;101; (код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр); Судовий збір, за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Хмельницький окружний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа).

Заявлене клопотання позивача про відстрочення сплати судового збору, суд залишає без задоволення з огляду на наступне.

Позивач не включений до числа осіб, звільнених від сплати судового збору при подачі позовів, зокрема, до адміністративного суду, що прямо передбачено Законом №3674-VI, а тому є платником судового збору на загальних підставах.

У статті 129 Конституції України однією із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом.

Відповідно до ч.1 ст.88 КАС України, суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.

Наведене свідчить, що звільнення від сплати судового збору, його відстрочення чи розстрочення є дискреційним правом, а не обов'язком суду, можливість реалізації якого пов'язується з майновим станом особи.

Тобто, визначення майнового стану сторони є оціночним та залежить від доказів, якими обґрунтовується рівень її майнового стану. Якщо залежно від рівня майнового стану сторона позбавлена можливості сплатити судовий збір, то такі обставини є підставою на відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення сторони від сплати.

Позивач, в силу ч.1 ст.71 КАС України, повинен навести доводи і подати докази на підтвердження того, що майновий стан позивача перешкоджає сплаті ним судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі.

На підтвердження неплатоспроможності позивача, надано копію листа начальника Управління фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку ГУНП.

Надаючи оцінку вказаному листу, суд вважає, що він об'єктивно не відображає майнового стану позивача.

Крім того, суд зазначає, що відповідно до ч.2 ст.88 КАС України, якщо у строк, встановлений судом, судові витрати не будуть оплачені, позовна заява залишається без розгляду або витрати розподіляються між сторонами відповідно до судового рішення у справі, якщо оплату судових витрат розстрочено або відстрочено до ухвалення судового рішення у справі.

Отже, відстрочення сплати судового збору не звільняє позивача від його сплати в майбутньому. Проте, доказів можливості виконання такого обов'язку в майбутньому позивачем суду надано не було.

Відповідно до ст.108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

За таких обставин адміністративний позов належить залишити без руху. Вказані недоліки повинні бути усунені позивачем протягом семи днів з дня отримання даної ухвали шляхом подання доказів сплати судового збору в розмірі, встановленому Законом України "Про судовий збір".

Керуючись статтями 106, 108 КАС України, суд, -

У Х В А Л И В:

Клопотання позивача про відстрочення сплати судового збору, залишити без задоволення.

Адміністративний позов Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області до Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Хмельницький області про скасування постанови та вимоги державного виконавця, залишити без руху.

Позивачу надати докази сплати судового збору в розмірі, встановленому Законом України "Про судовий збір".

Вказаний недолік повинен бути усунений позивачем протягом семи днів з дня отримання копії даної ухвали.

Ухвала суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.

Суддя/підпис/ "Згідно з оригіналом" Суддя П.М. Майстер