Справа № 815/548/17
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 березня 2017 року м. Одеса
У залі судових засідань № 25
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Свиди Л. І.
при секретарі судового засідання - Галушко А. В.
за участю сторін:
представника позивача- ОСОБА_1 (по довіреності)
представника відповідача - ОСОБА_2 (по довіреності)
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ЛІССА-С» до Державної податкової інспекції у Київському районі м. Одеси Головного управління ДФС в Одеській області про скасування податкового повідомлення - рішення, -
ВСТАНОВИВ:
До суду звернулося ТОВ «ЛІССА-С» з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у Київському районі м. Одеси ГУ ДФС в Одеській області про скасування податкового повідомлення - рішення №0000901202 від 16.01.2017 року.
Представник позивача адміністративний позов підтримав, на заявлених вимогах наполягав з підстав, викладених в позовній заяві та поясненнях наданих в судовому засіданні, оскільки всі податкові накладні позивачем зареєстровані до початку проведення перевірки та до винесення спірного податкового повідомлення-рішення, що виключає можливість застосування до позивача штрафних санкцій у відповідності до норм ст. 120-1 Податкового кодексу України.
Представник відповідача заперечував проти задоволення позову, з підстав, викладених в запереченнях на позов (аркуші справи 23-24), оскільки позивачем порушені терміни реєстрації податкових накладних, що є підставою для застосування до позивача штрафних санкцій у відповідності до ст. 120-1 Податкового кодексу України.
Заслухавши пояснення представника позивача, представника відповідача, дослідивши матеріали справи, а також обставини, якими обґрунтовуються вимоги та заперечення, докази, якими вони підтверджуються, суд дійшов висновку, що адміністративний позов не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Державною податковою інспекцією у Київському районі м. Одеси ГУ ДФС в Одеській області 27.12.2016 року проведена камеральна перевірка своєчасності реєстрації податкових накладних, що підлягають наданню покупцям - платникам податку на додану вартість, та розрахунків коригувань до таких податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних за період з 01.01.2016 року по 31.05.2016 року, за результатами якої складений акт перевірки №4293/12-02/253/39066857 від 27 грудня 2016 року (аркуші справи 10-12).
Зазначеною перевіркою встановлено порушення ТОВ «ЛІССА-С» термінів реєстрації податкових накладних, що підлягають наданню покупцям - платникам податку на додану вартість та розрахунків коригувань до таких податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних.
На підставі виявлених порушень, Державною податковою інспекцією у Київському районі м. Одеси ГУ ДФС в Одеській області винесено податкове повідомлення - рішення №0000901202 від 16.01.2017 року, яким позивачу визначена сума штрафних санкцій з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) у розмірі 13344,80 грн. (аркуш справи 14).
Суд вважає викладені в акті перевірки висновки податкового органу обґрунтованими, а спірне податкове повідомлення-рішення таким, що не підлягає скасуванню, з огляду на наступне.
Як вбачається з акту перевірки №4293/12-02/253/39066857 від 27 грудня 2016 року, підставою для висновків про порушення позивачем вимог податкового законодавства є порушення термінів реєстрації податкових накладних, що підлягають наданню покупцям-платникам податку на додану вартість в Єдиному реєстрі податкових накладних, зокрема, податкова накладна №127 від 31.01.16 року зареєстрована 16.02.2016 року, тобто із затримкою в один день, податкові накладні №58, №59, №60, №61, №62, №63 від 09.02.2016 року зареєстровані 29.02.2016 року, тобто із затримкою в пять днів, податкова накладна №64 від 13.02.2016 року зареєстрована 29.02.2016 року, тобто із затримкою в один день, податкова накладна №23/2 від 11.03.2016 року зареєстрована 01.04.2016 року, тобто із затримкою в шість днів, податкова накладна №539 від 18.04.2016 року зареєстрована 05.05.2016 року, тобто із затримкою в два дні.
Відповідно до п. 201.1, 201.7, 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України платник податку зобовязаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи, та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних. Податкова накладна складається на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс).
При здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобовязаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою. Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
Реєстрація податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних має бути здійснена протягом 15 календарних днів, наступних за датою виникнення податкових зобов'язань, відображених у відповідних податкових. У разі порушення цього терміну застосовуються штрафні санкції згідно з цим Кодексом.
Таким чином, Податковим кодексом України передбачений обовязок платника податків зареєструвати податкову накладну в Єдиному реєстрі податкових накладних протягом 15 календарних днів, наступних за датою її складання, а за не здійснення такої реєстрації у встановлені терміни законодавством передбачена відповідальність.
Згідно із ст. 120-1 Податкового кодексу України порушення платниками податку на додану вартість граничних термінів реєстрації податкових накладних, що підлягають наданню покупцям - платникам податку на додану вартість в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлених статтею 201 цього Кодексу, тягнуть за собою накладення на платників податку на додану вартість, на яких покладено обов'язок щодо такої реєстрації, штрафу в розмірі, зокрема, 10 відсотків від суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних - у разі порушення терміну реєстрації до 15 календарних днів.
Таким чином, враховуючи реєстрацію податкових накладних позивачем з порушенням терміну реєстрації від двох до шести днів, у податкового органу є всі підстави для застосування до позивача штрафних санкцій в розмірі 10 відсотків від суми податку на додану вартість по цим накладним.
Позивач посилається на положення п. 120-1.1 ст. 120.1 Податкового кодексу України, які передбачають, що у разі реєстрації податкової накладної до початку проведення перевірки, штрафні санкції, передбачені пунктом 120-1.2 цієї статті, не застосовуються, як на підставу для звільнення від нарахування штрафних санкцій, однак суд не приймає до уваги такі твердження позивача, оскільки нарахування штрафних санкцій здійснено податковим органом не за п. 120-1.2 ст. 120-1, а за п. 120-1.1 ст. 120-1 Податкового кодексу України.
Крім того, позивач посилається на положення п. 120-1.2 ст. 120.1 Податкового кодексу України, які передбачають, що у разі реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної протягом 10 календарних днів, наступних за днем отримання платником податку податкового повідомлення-рішення, штрафні санкції, передбачені пунктом 120-1.1 цієї статті, не застосовуються, як на підставу для звільнення від нарахування штрафних санкцій.
Однак суд не приймає до уваги такі твердження позивача, оскільки вони стосуються випадку застосування штрафних санкцій за положеннями п. 120-1.2 ст. 120-1 Податкового кодексу України та реєстрації податкової накладної протягом 10 днів з дати наступної за днем отримання платником податку такого податкового повідомлення-рішення, проте оскаржуване податкове повідомлення-рішення винесено на підстав п. 120-1.1 ст. 120.1 Податкового кодексу України.
Посилання позивача на положення п. 11 підрозділу 10 розділу ХХ Перехідних положень Податкового кодексу України, які передбачають, що штрафні (фінансові) санкції (штрафи) за наслідками перевірок, які здійснюються контролюючими органами, застосовуються у розмірах, передбачених законом, чинним на день прийняття рішень щодо застосування таких штрафних (фінансових) санкцій, суд не приймає до уваги, оскільки, в даному випадку, розміри штрафних санкцій за порушення термінів реєстрації податкових накладних не змінювалися.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Згідно із ст. 86 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Враховуючи вищезазначене та оцінюючи надані докази в сукупності, суд вважає позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю «ЛІССА-С» не обґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню в повному обсязі.
Судові витрати розподіляються відповідно до вимог ст. 94 КАС України.
Керуючись ст. ст. 69-71, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенні адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю «ЛІССА-С» до Державної податкової інспекції у Київському районі м. Одеси Головного управління ДФС в Одеській області про скасування податкового повідомлення-рішення №0000901202 від 16.01.2017 року відмовити.
Постанова набирає законної сили у порядку ст. 254 КАС України.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подачі в Одеський окружний адміністративний суд апеляційної скарги на постанову протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Апеляційна скарга на постанову подається до Одеського окружного адміністративного суду, та одночасно її копія надсилається до Одеського апеляційного адміністративного суду.
Повний текст постанови виготовлено та підписано суддею 06.03.2017 року.
Суддя Л. І. Свида
У задоволенні адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю «ЛІССА-С» до Державної податкової інспекції у Київському районі м. Одеси Головного управління ДФС в Одеській області про скасування податкового повідомлення-рішення №0000901202 від 16.01.2017 року відмовити.
06 березня 2017 року.