Ухвала суду № 65226152, 09.03.2017, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
09.03.2017
Номер справи
813/957/17
Номер документу
65226152
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10

У Х В А Л А

з питань сплати судового збору

09 березня 2017 року справа № 813/957/17

Суддя Львівського окружного адміністративного суду Брильовський Роман Михайлович, ознайомившись з позовною заявою Державного підприємства «Львіввугілля» в особі відокремленого підрозділу «Шахтоспецмонтажно-налагоджувальне управління» до Червоноградської об'єднаної державної податкової інспекції (Сокальське відділення) Головного управління ДФС у Львівській області про визнання нечинною і скасування вимоги, -

встановив:

Державне підприємство «Львіввугілля» в особі відокремленого підрозділу «Шахтоспецмонтажно-налагоджувальне управління» звернулося до Львівського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Червоноградської об'єднаної державної податкової інспекції (Сокальське відділення) Головного управління ДФС у Львівській області про визнання нечинною і скасування вимоги № Ю 9-17 від 16.12.2016 про сплату заборгованості по сплаті єдиного внеску (недоїмки, штрафу, пені) в сумі 5 156 990, 51 грн, з яких 3 804 098, 20 грн недоїмка, 584 969, 28 грн – штраф та 767 923, 03 грн – пені.

Разом з позовною заявою позивач подав клопотання про відстрочення сплати судового збору.

В обгрунтування клопотання про відстрочення сплати судового збору зазначив, що через надзвичайно скрутне фінансове становище немає можливості сплатити судовий збір, оскільки відсутні кошти на банківських рахунках, значна заборгованість по сплаті заробітньої плати, наявна кредиторська заборгованість, відсутнє фінансування з Державного бюджету України. У зв'язку з вище викладеним, просить відстрочити сплату судового збору до прийняття рішення по справі.

При вирішенні клопотання, суд виходить з наступного.

Відповідно до частини другої ст. 87 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України) розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Правові засади справляння судового збору, платників, об’єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України “Про судовий збір”.

Зі змісту позовної заяви та доданих до неї матеріалів вбачається, що вказана позовна заява належить до об’єктів справляння судового збору відповідно до абз. 2 ч. 1 ст. 3 Закон України “Про судовий збір”, а особа, яка звернулася з нею до суду, не належить суб’єктів, яким згідно з нормами ст. 5 Закон України “Про судовий збір” встановлені пільги щодо його сплати.

Згідно з ч. 1 ст. 8 Закон України “Про судовий збір” враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення. Аналогічні норми містяться у ч. 1 ст. 88 КАС України.

При цьому слід зазначити, що за приписами вищезазначених норм відстрочення або розстрочення сплати судового збору є правом суду, а відповідна заява сторони розглядається виходячи із визначених стороною обставин, що унеможливлюють сплату судового збору та підтвердження цих обставин належними доказами.

Отже, зазначена норма закону встановлює не обов’язок, а право суду відстрочити сплату судових витрат при незадовільному майновому стані особи. Особа, яка вважає свій стан незадовільним і заявляє клопотання про звільнення від сплати судового збору, має надати документи, що підтверджують її майновий стан.

Доводячи наявність підстав відстрочення сплати судового збору, позивач посилається на важке фінансове становище підприємства, зокрема на відсутність коштів на рахунках у банках, заборгованості по сплаті заробітньої плати та наявності кредиторської заборгованості.

Згідно зі ст. 9 Закону України "Про судовий збір" судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України. Кошти судового збору спрямовуються на забезпечення здійснення судочинства та функціонування органів судової влади. Тобто судовий збір є одним із засобів функціонування та матеріального забезпечення судової гілки влади.

Суддя звертає увагу на те, що відстрочення - це перенесення строку виконання обов’язку сторони щодо сплати судового збору на інший час. Виходячи з наведеного поняття, заявником жодним чином не підтверджено готовність сплати судового збору в інший період, що ставить під сумнів можливості проведення такої сплати у майбутньому.

Статтею 129 Конституції України визначено, що однією із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом.

Відповідно до ч. 1 ст. 10 КАС України усі учасники адміністративного процесу є рівними перед законом і судом.

Таким чином, суд вважає, що надані позивачем докази на підтвердження обґрунтування клопотання про відстрочення сплати судового збору є недостатніми, відтак, у задоволенні клопотання про відстрочення сплати судового збору слід відмовити.

Керуючись ст.ст. 88, 108, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,-

у х в а л и в :

У задоволенні клопотання Державного підприємства «Львіввугілля» в особі відокремленого підрозділу «Шахтоспецмонтажно-налагоджувальне управління» про відстрочення сплати судового збору - відмовити.

Ухвала суду може бути оскаржена протягом п?яти днів з дня отримання копії ухвали шляхом подачі апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд.

Суддя Р.М. Брильовський