8.3
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
09 березня 2017 рокуСєвєродонецькСправа № 812/402/17
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Чиркін С.М., перевіривши матеріали адміністративного позову Департаменту економічного розвитку, торгівлі та туризму Луганської обласної державної адміністрації до Державної податкової інспекції у м. Сєвєродонецьку Головного управління ДФС у Луганській області про визнання протиправним та скасування рішення від 19.12.2016 № 898/12-14-13-02/21, -
ВСТАНОВИВ:
06 березня 2017 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Департаменту економічного розвитку, торгівлі та туризму Луганської обласної державної адміністрації до Державної податкової інспекції у м. Сєвєродонецьку Головного управління ДФС у Луганській області про визнання протиправним та скасування рішення від 19.12.2016 № 898/12-14-13-02/21.
Пунктом 3 частини першої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) встановлено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Згідно з вимогами частинами четвертої та пятої статті 106 КАС України позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання. Одночасно з позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника.
Відповідно до вимог частин третьої та сьомої статті 56 КАС України представники беруть участь в адміністративному процесі на основі договору або закону. Законним представником органу, підприємства, установи, організації в суді є його керівник чи інша особа, уповноважена законом, положенням, статутом.
Згідно з вимогами частини третьої статті 58 КАС України довіреності від імені органу, підприємства, установи, організації видаються за підписом керівника або іншої уповноваженої на те законом, положенням, статутом особи і засвідчуються печаткою цього органу, підприємства, установи, організації (за наявності).
Як вбачається з позовної заяви, вона подана та підписана представником Департаменту економічного розвитку, торгівлі та туризму Луганської обласної державної адміністрації ОСОБА_1, повноваження якої підтверджено довіреністю від 27 лютого 2017 року, підписаною в.о. директора Департаменту економічного розвитку, торгівлі та туризму Луганської обласної державної адміністрації - ОСОБА_2
Однак в матеріалах, доданих до позовної заяви, відсутні докази на підтвердження повноважень ОСОБА_2 на підписання цієї довіреності як в.о. директора Департаменту економічного розвитку, торгівлі та туризму Луганської обласної державної адміністрації.
Окрім того, пунктом 5 частини першої статті 107 КАС України встановлено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).
Частиною першою статті 99 КАС України встановлено, що адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Частиною пятою статті 99 КАС України визначено, що для звернення до адміністративного суду щодо оскарження рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів, встановлюється місячний строк.
Позивачем оскаржується рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску від 19.12.2016 № 898/12-14-13-02/21.
В адміністративному позові Позивач зазначає, що оскаржене рішення від 19.12.2016 № 898/12-14-13-02/21 ним отримано 27.12.2016, з позовом звернувся до суду 06.03.2017, тобто, з пропуском установленого законом строку.
Відповідно до статті 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала. Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.
У позовній заяві позивач не зазначив про причини пропуску ним строку звернення до суду за оскарженням цього рішення, відповідно, на даний час суд позбавлений можливості вирішити питання щодо достатності підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними.
Позивачу слід надати заяву із зазначенням причин пропуску строку звернення до суду з адміністративним позовом та докази на підтвердження повноважень в.о. директора ОСОБА_2 на підписання довіреності представнику.
Згідно з частиною першою статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
На підставі вищевикладеного, керуючись 108 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов Департаменту економічного розвитку, торгівлі та туризму Луганської обласної державної адміністрації до державної податкової інспекції у м. Сєвєродонецьку Головного управління ДФС у Луганській області про визнання протиправним та скасування рішення від 19.12.2016 № 898/12-14-13-02/21 залишити без руху.
Запропонувати позивачу протягом 5 (пять) днів з дня отримання копії ухвали усунути зазначені в ухвалі недоліки позовної заяви шляхом надання до суду доказів на підтвердження займаної посади в.о. директора ОСОБА_2 та зазначити причини пропуску строку звернення до суду з адміністративним позовом, в іншому випадку позовну заяву буде повернуто позивачу.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надіслати позивачу.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом пяти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому проваджені або згідно з частиною третьою статті 160 КАС України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали.
СуддяОСОБА_3