Ухвала суду № 65225949, 02.03.2017, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
02.03.2017
Номер справи
810/845/17
Номер документу
65225949
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі

02 березня 2017 року Справа № 810/845/17

Суддя Київського окружного адміністративного суду Волков А.С., розглянувши позовну заяву Державного підприємства "РЕМОНТНО-БУДІВЕЛЬНЕ УПРАВЛІННЯ МІНІСТЕРСТВА ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ" до Вишгородської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області про зобов'язання вчинити певні дії,

в с т а н о в и в:

Державне підприємство "РЕМОНТНО-БУДІВЕЛЬНЕ УПРАВЛІННЯ МІНІСТЕРСТВА ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ" звернулось до суду з позовом до Вишгородської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області , в якому просить суд зобов’язати Вишгородську об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Київській області вивести з реєстру, обліковувати в окремому реєстрі неузгоджений податковий борг у розмірі 641418,76 грн., який виник на початок 2009 року, та грошове зобов’язання з податку на додану вартість у розмірі 120026,25 грн. за травень - червень 2014 року, після чого, привести сплату податків Державного підприємства "РЕМОНТНО-БУДІВЕЛЬНЕ УПРАВЛІННЯ МІНІСТЕРСТВА ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ" у відповідність.

Відповідно до пункту 4 частини першої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з’ясовує, чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Як убачається з позовної заяви та доданих до неї документів, позивач вимагає від суду зобов'язати відповідача вчинити певні дії, що стосуються обліку платежів та податкових зобов'язань у внутрішній системі адміністрування податків і зборів податкового органу.

Повноваження адміністративних судів щодо розгляду справ адміністративної юрисдикції, порядок звернення до адміністративних судів і порядок здійснення адміністративного судочинства визначаються Кодексом адміністративного судочинства України.

Частиною другою статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.

Відповідно до пункту 1 частини першої статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Суд зазначає що в адміністративних спорах, що випливають з податкових відносин, суд встановлює наявність чи відсутність податкових зобов’язань у платника податків, правомірність рішень, дій чи бездіяльності податкового органу у зв’язку з визначенням податкових зобов’язань, застосуванням штрафних (фінансових) санкцій або здійсненням функцій щодо контролю за дотриманням податкового законодавства.

Процес відображення даних податкової звітності по особових рахунках платників податків, відомостей, що містяться у податкових повідомленнях-рішеннях щодо визначення податкових зобов'язань, а також про погашення таких зобов'язань, є внутрішніми технологічними операціями з відображення податкових зобов’язань платників податків у регістрах бухгалтерського обліку податкового органу. Вимоги про зобов’язання відповідача відобразити певним чином податкові зобов'язання позивача по особовому рахунку платника податків не можуть становити предмет судового розгляду в адміністративній справі. Судове рішення може постановлятися лише щодо податкових зобов’язань або інших фактів, що мають юридичне значення, а питання відображення цих зобов’язань у бухгалтерському обліку у той чи інший спосіб належить до економічних, а не юридичних категорій, а тому не може становити предмет судового розгляду за будь-яким видом судочинства.

Дотримуючись принципів законності, поділу влади, а також компетенції, визначеної Конституцією та законами України, суд не має права перебирати на себе повноваження податкового органу щодо ведення належного обліку платників податків та їх податкових зобов’язань. Такий обов’язок податкового органу випливає із норм Податкового кодексу України і жодного судового рішення не потребує.

Відповідно до статті 109 Кодексу адміністративного судочинства України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Керуючись статтями 18, 109, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

у х в а л и в:

1. У відкритті провадження за позовом Державного підприємства "РЕМОНТНО-БУДІВЕЛЬНЕ УПРАВЛІННЯ МІНІСТЕРСТВА ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ" до Вишгородської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області про зобов'язання вчинити певні дії, - відмовити.

2. Повернути Державному підприємству "РЕМОНТНО-БУДІВЕЛЬНЕ УПРАВЛІННЯ МІНІСТЕРСТВА ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ" сплачений судовий збір у сумі 1600 (одна тисяча шістсот) гривень (платіжне доручення від 22.02.2017 № 579).

3. Копію ухвали разом із позовною заявою та доданими до неї матеріалами, - надіслати позивачу.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя Волков А.С.