Єдиний державний реєстр судових рішень 36000, м. Полтава, вул.Зигіна, 1, тел. (0532) 610-421, факс (05322) 2-18-60, E-mail inbox@pl.arbitr.gov.ua
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
29.07.2009 р. Справа №21/218
м. Полтава
за позовом Полтавського обласного відділення Фонду України соціального захисту інвалідів, м. Полтава
до Товариство з обмеженою відповідальністю "Приват - Альянс", смт. Машівка
про стягнення 54416,91 грн.
Суддя: Тимченко Б.П.
Секретар: Скок І.А.
Представники сторін:
від позивача: Фіщук В.В., дов. № 04-1/1 від 08.01.08р.
від відповідача: не з"явився
Суть спору: Розглядається позов про про стягнення грошових коштів за нестворені робочі місця для інвалідів за 2007р. в сумі 54416,91 грн.,з яких адміністративно-господарські санкції в сумі 52872,96 грн.,пеня в сумі 1543,95грн.
Позивач на позові наполягає.
Відповідач в судове засідання не з"явився, був повідомлений належним чином в судовому засіданні 28.07.2009 р. про час та місце проеведення судового розгляду справи.
Представником позивача в судовому засіданні заявлено клопотання про залучення до матеріалів справи листів № 423 від 03.09.2008 р. та № 317 від 24.06.2008 р.
Суд розглянув дане клопотання та визнав його таким, що не суперечить процесульним нормам й підлягає задоволенню.
Розглянувши матеріали справи,суд встановив:
Постановою Кабінету міністрів від 31.01.2007 р. № 70 та ч. 3 ст. 18 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" передбачено, що підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю (далі-роботодавці), зобов"язані виділяти та створювати робочі місця для працевлаштування інвалідів, в тому числі спеціальні робочі місця, створювати для них умови праці з урахуванням індивідуальних програм реабілітації та забезпечувати інші соціально-економічні гарантії, передбачені чинним законодавством, надавати державній службі зайнятості інформацію, необхідну для організації працевлаштування інвалідів, і звітувати Фонду соціального захисту інвалідів про зайнятість і працевлаштування інвалідів у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Ч. 2 ст. 19 Закону передбачено, що роботодавці, які використовують найману працю, самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до нормативу, встановленого ч. 1 цієї статті, і забезпечують працевлаштування інвалідів. Ч. 3 ст. 19 Закону передбачено, що роботодавці, які використовують найману працю самостійно здійснюють працевлаштування інвалідів у рахунок нормативів робочих місць, виходячи з вимоги ст. 18 цього Закону. Відповідно до ч. 2 подання підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами, що використвують найману працю, звітів про зайнятість та працевлаштування інвалідів та інформації, необхідної для організації їх працевлаштуванння, роботодавці подають до центру зайнятості за місцем їх реєстрації як платників страхових внесків на загальнообов"язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття інформацію про наявність вільних робочих місць для працевлаштування інвалідів за формрою, затвердженою Мінпраці за погодженням з Держкомстатом. Закон дає підстави для висновку, що на позивача покладається обов"язок працевлаштовувати інвалідів, створювати та належним чином атестувати робочі місця для працевлаштування інвалідів та інформувати про таку кілтькість створених робочих місць центри зайнятості.
Відповідно до затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 31.01.2007 р. № 70 "Порядку подання підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами, що використовують найману працю, звітів про зайнятість і працевлаштування інвалідів та інформації необхідної для організації їх працевлаштування" інформацію про наявність вільних робочих місць для працевлаштуванння інвалідів роботодавці подають центру зайнятості за місцем їх реєстрації як платників страхових внесків на загальнообов"язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, за формою, затвердженою Міністерством праці за погоджненням з Держкомстатом.
Наказом Міністерства праці та соціальної політики України № 420 від 19.12.2005 р. затверджена форма статистичної звітності 3-ПН "Звіт про наявність вакансій", яка подається за наявності вакансій підприємствами, установами та організаціями на адресу державної служби зайнятості. Законодавством встановлена обов"язкова форма повідомлоення про наявність вільних робочих місць відповідним органам - форма № 3-ПН, а інші форми повідомлення є допоміжними та можуть визнаватись належними, якщо їх застосування привело до фактичного працевлаштування інвалідів.
Відповідач за 3 нестворених робочих місця призначених для працевлаштування інвалідів до 15.04.2008р. повинен самостійно сплатити адміністративно господарьскі- санкції у розмірі 52872,96 грн.
Дана сума заборгованості по адміністративно- господарським санкціям підтверджується звітом за формою 10-ПІ №22079 від 12.06.2008р за 2007 рік.
За розрахунком поивача пеня за несвоечасну сплату адміністративно-господарських санкцій складає 1543,95 грн (розрахунок в матеріалах справи).
Як свідчать докази,надані позивачем,відповідач не займався створенням необхідних умов для праці інвалідів. Аналіз наведених положень чинного законодавства справи свідчать про те,що виконанню відповідними органами обов”язку працевлаштувати інвалідів повинно передувати вжиття підприємством необхідних заходів для забезпечення такого працевлаштування,до яких належать,зокрема,створення в установленому порядку робочих місць у межах нормативу та інформування названих органів про наявність вакансій для інвалідів.
На підставі аналізу матеріалів справи, наданих доказів, пояснень представників сторін суд приходить до висновку про задоволення позовних вимог в повному обсязі.
Враховуючи викладене, керуючись Законом України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”, постановою Кабінету міністрів України від 31.01.2007 р. № 70 "Порядку подання підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами, що використовують найману працю, звітів про зайнятість і працевлаштування інвалідів та інформації необхідної для організації їх працевлаштування", Наказом Міністерства праці та соціальної політики України № 420 від 19.12.2005 р. , ст.ст. 160-163. , п.6 розділу VII „Перехідні положення” КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
1. Адміністративний позов задовольнити в повному обсязі.
2. Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "ПРИВАТ-АЛЬЯНС",39400, Полтавська область, Машівський район, смт. Машівка вул. Першотравнева 90Б, МФО 305299, р/р 26009050001503 КБ "Приватбанк", код ЄДРПОУ 33563737 на користь Полтавського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів,м. Полтава,вул. Зигіна,1,р/р 31212230700008,ГУДК в Полтавській області,МФО 831019,код 34698778-адміністративно-господарські санкції в сумі 52872,96 грн.,пеню в сумі 1543,95грн.
Видати виконавчий лист з набранням постановою законної сили за заявою особи, на користь якої винесено постанову.
3. Копії постанови направити сторонам у справі.
Суддя Тимченко Б.П.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.