Постанова № 65197477, 22.02.2017, Автозаводський районний суд м. Кременчука

Дата ухвалення
22.02.2017
Номер справи
524/448/17
Номер документу
65197477
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 524/448/17

Провадження 2-а/524/188/17

ПОСТАНОВА

І м е н е м У к р а ї н и

22.02.2017 року Автозаводський районний суд м. Кременчука Полтавської області в складі головуючого судді Кривич Ж.О., розглянувши в порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління міністерства внутрішніх справ в Україні в Полтавській області в особі Ліквідаційної комісії Управління міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області про визнання протиправною бездіяльності та зобовязання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

В січні 2017 року позивач звернувся до суду з позовом до Управління міністерства внутрішніх справ в Україні в Полтавській області в особі Ліквідаційної комісії Управління міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області про визнання протиправною бездіяльності та зобовязання вчинити дії в якому просив суд визнати протиправною бездіяльність Ліквідаційної комісії Управління міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області щодо не виготовлення для перерахунку пенсії нової довідки встановленої форми про розмір грошового забезпечення пенсіонера ОСОБА_1 та не подання нової довідки встановленої форми про розмір грошового забезпечення до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області для подальшого здійснення перерахунку пенсійного забезпечення.

Визнати протиправними дії Ліквідаційної комісії Управління міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області щодо відмови у виготовленні та направленні до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області нової довідки встановленої форми про розмір грошового забезпечення з повною і фактичною інформацією за заявою ОСОБА_1 21 вересня 2016 року.

Зобов'язати Ліквідаційну комісію Управління міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області виготовити на направити до Головного управління ПФУ в Полтавській області нову довідку за формою, встановленою додатком 2 до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45, про розмір грошового забезпечення пенсіонера ОСОБА_1 з повною фактичною інформацією згідно постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015р. № 988, станом на 01.01.2016 р. з дати виникнення права на перерахунок пенсії, із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення в наступних розмірах: посадовий оклад 2950 гривень; оклад за спеціальним званням 2000 гривень; надбавка за стаж служби 40% процентів посадового окладу 1980 гривень; надбавка 50 % процентів (встановлена на момент звільнення) за особливо важливі завдання 3465 гривень; премія 33,3%, процентів (встановлена на момент звільнення 3461,53 гривень; одноразова грошова допомога при звільненні у перерахованому вигляді.

Зобовязати Ліквідаційну комісію Управління міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області надати до суду звіт про виконання судового рішення на протязі місяця від дати набрання судовим рішенням законної сили.

В обґрунтування своїх вимог позивач посилається на порушення норм законодавства «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» в розмірі закону України «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції».

Відповідно до вимогст. 183-2 КАС України, справа розглядається в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.

Як вбачається з повідомлення про вручення поштового відправлення ухвала суду про відкриття скороченого провадження в адміністративній справі отримана повноважним представником відповідача 02.02.2017 року. Своїм правом на надання заперечень проти позову або письмових пояснень відповідач скористався. Надав суду письмові заперечення, в яких посилався на те, що позовні вимоги ОСОБА_1 є передчасним, оскільки на даний час Управління Міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області не має правових підстав для прирівняння посади, займаної позивачем в міліції, до посади поліцейського, що в свою чергу унеможливлює визначення грошового забезпечення позивача для перерахунку пенсії.

Оцінивши повідомлені позивачем обставини, доводи відповідача, викладені у письмових запереченнях, дослідивши докази по справі у їх сукупності, приходжу до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Починаючи з 20 січня 2003 р. і на даний час ОСОБА_1 є пенсіонером Міністерства внутрішніх справ України. Звільнився зі служби в органах внутрішніх справ України 20 січня 2003 р.,Наказ УМВС України в Полтавській області № 5 о/с від 20.01. 2003 р., з посади начальника відділення дізнання Автозаводського РВ Кременчуцького міського управління УМВС україни в Полтавській області в званні майора мілійії на підставі пункт 64, підпункт б) Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 114 від 29 липня 1991 р., через хворобу у запас, так як рішенням військово-лікарської комісії його було визнано непридатними до військової служби в мирний час обмежено придатними у військовий час.

З 1 січня 2007 р. він перебуває на пенсійному обліку в Головному управлінні Пенсійного Фонду України в Полтавській області (пенсійна справа № 94/11030) та отримує пенсію відповідно до Закону України від 09 квітня 1992 р. № 2262-XII Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб.

Конституцією України закріплено право громадян на соціальний захист, що включає забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, у старості та в інших випадках, передбачених законом (ч.1 ст. 46). Для забезпечення соціального захисту необхідне здійснення комплексу державно-правових заходів, одним із яких є законодавче визначення основ соціального захисту, форм і видів пенсійного забезпечення (п. 6 ч. 1 ст. 92).

Конституційний Суд України зазначив, що ОСОБА_2 України закріплює основоположні засади права громадян на соціальний захист і відносить до законодавчого регулювання механізм реалізації цього права.

Верховною Радою України прийнято ОСОБА_2 України від 02 липня 2015 р. № 580-VIII Про Національну поліцію, який вступив в законну силу 07 листопада 2015 р., норми якого передбачають створення Національної поліції України, ліквідацію органів міліції та втрату чинності Закону України Про міліцію.

Нормами Закону № 580-VIII не були поширені гарантії соціального захисту на колишніх працівників міліції та членів їх сімей, у тому числі членів сімей працівників міліції, які загинули (померли), пропали безвісти, стали інвалідами під час проходження служби в міліції, громадян України з числа колишніх працівників міліції, які були звільнені зі служби за станом здоров'я, за віком, у зв'язку із скороченням штату, осіб, які звільнені зі служби в міліції і визнані інвалідами внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних при виконанні службових обов'язків під час проходження служби в міліції, тощо.

Конституційний Суд України в Рішенні від 6 липня 1999 р. № 8-рп/99 (v008p710-99) у справі за конституційним поданням Міністерства внутрішніх справ України щодо офіційного тлумачення положень статті 5 Закону України Про статус ветеранів військової служби і ветеранів органів внутрішніх справ та їх соціальний захист (справа про ветеранів органів внутрішніх справ) прямо зазначив, що Служба в органах внутрішніх справ має ряд специфічних властивостей, що повинно компенсуватись наявністю підвищених гарантій соціальної захищеності, тобто комплексом організаційно-правових та економічних заходів, спрямованих на забезпечення добробуту саме цієї категорії громадян як під час проходження служби в органах внутрішніх справ, так і після звільнення у запас або у відставку.

З метою відновлення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей 23 грудня 2015 р. Верховною радою України було прийнято ОСОБА_2 України Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей № 900-VIII, яким внесені зміни до Закону № 2262-XII та до Прикінцевих та перехідних положень Закону № 580-VIII.

29 грудня 2015 р. ОСОБА_2 № 900-VIII набув чинності, цим Законом внесені доповнення в статтю 63 Закону № 2262-XII, а саме ст. 63 доповнено новою частиною такого змісту: Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.

Кабінет міністрів України прийняв дві постанови (№ 988 від 11 листопада 2015 р. Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції і № 947 від 18 листопада 2015 р. Про внесення змін до ПКМУ від 9 березня 2006 р. № 268), якими встановлені більші розміри грошового забезпечення працівникам поліції. Вони суттєво перевищують посадові оклади і оклади за спеціальні звання колишніх працівників органів внутрішніх справ, також збільшена відсоткова надбавка за вислугу років. Зокрема Постановою КМУ № 988 від 11.11.2015 р. встановлено: посадовий оклад начальника відділення відповідно додатку 7 схеми посадових окладів поліцейських управлінь, відділів (відділень) поліції складає 2950 гривень; оклад за спеціальним званням майор поліції відповідно додатку 1 схеми окладів поліцейських за спеціальними званнями складає 2000 гривень; надбавка за стаж служби в поліції від 19 до 22 років згідно додатку 11 складає 40% посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням. Види вказаних грошових забезпечень аналогічні тим, які враховувалися і при обрахуванні мого пенсійного забезпечення, але їх розмір набагато більший.

Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону № 2262-XII, визначено ПКМУ від 13 лютого 2008 р. № 45 Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону № 2262-XII , та внесення змін до ПКМУ від 17 липня 1992 р. №393.

Пунктом 1, 2 Порядку ПКМУ № 45 передбачено, що перерахунок раніше призначених відповідно до Закону № 2262-XII пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у звязку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

Відповідно до абзацу 2 пункту 15 розділу ХІ Прикінцеві та перехідні положення Закону № 580-VIII (згідно із Законом № 900-VIII) за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб. Крім того, згідно ч. 3, п. 2 Порядку передбачено, що Головні управління Пенсійного фонду України з моменту отримання інформації про наявність підстав для здійснення перерахунку пенсій зобовязані в 10 денний строк скласти списки осіб, які мають право на перерахунок пенсії та подати їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій.

Згідно п. 3 Порядку ПКМУ № 45 на підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи зазначеної в списку, та у місячний строк подають їх Головному Управлінню Пенсійного Фонду України. Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби. У разі ліквідації таких органів, установ, організацій чи підприємств довідки видаються правонаступниками цих органів.

Відповідно до Порядку, затвердженого Наказом №195 Міністерства праці та соціальної політики від 19.07.2010 р. Про затвердження Порядку видачі довідок про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії особам, звільненим з військової служби, та деяким іншим особам, що відряджалися для виконання службових обов'язків до органів державної влади, місцевого самоврядування, інших установ, організацій і підприємств, ліквідованих без визначення правонаступника, та були звільнені зі служби у зв'язку з виходом на пенсію безпосередньо з посад, на яких вони перебували, або у разі перейменування (відсутності) посад, встановлено: У разі якщо орган державної влади перебуває у стадії ліквідації, довідку видає ліквідаційна комісія (п.7). Довідки видаються за формою, встановленою додатком 2 до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону № 2262-XII, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 (п.8).

Відповідно до пункту 4 ст. 105 Цивільного кодексу України до комісії з припинення юридичної особи (комісії з реорганізації, ліквідаційної комісії) або ліквідатора з моменту призначення переходять повноваження щодо управління справами юридичної особи. Голова комісії, її члени або ліквідатор юридичної особи представляють її у відносинах з третіми особами та виступають у суді від імені юридичної особи, яка припиняється.

Відповідно до ч. 4 ст. 91 ЦК України цивільна правоздатність юридичної особи припиняється з дня внесення до Єдиного державного реєстру запису про її припинення. Станом на дату подання позову запису про припинення юридичної особи - Управління Міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області до Єдиного Державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців не внесено.

21 вересня 2016 р., на підставі діючих і чинних норм, вказаних вище законодавчих і нормативних актів, з вимогою їх виконання, ОСОБА_1 звернувся з заявою до Ліквідаційної комісії УМВС України в Полтавській області, в якій просив, враховуючи збільшення грошового забезпечення діючих співробітників (органів внутрішніх справ) поліції у порівнянні з грошовим забезпеченням колишніх співробітників міліції, виготовити та направити ОСОБА_1 і до Головного Управління Пенсійного Фонду України в Полтавській області довідки з зазначенням розмірів основних і додаткових видів грошового забезпечення та відсоткових надбавок, встановлених Постановою Кабінету Міністрів України № 988 від 11.11.2015 р., для обрахунку і визначення розміру пенсійного забезпечення, пенсіонера МВС ОСОБА_1.

Згідно пунктом 4 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону № 2262-XII, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30 січня 2007 р. № 3-1 зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15 лютого 2007 р. за № 135/13402, заява про перерахунок пенсії подається до органу, що призначає пенсію, заявником за місцем проживання, а при необхідності - його законним представником за місцем його проживання. Отже, вказаний порядок не містить будь-яких обмежень чи заборон, натомість у моєму випадку, надає позивачу право і можливість самостійно отримувати у Відповідача і надавати до Головного Управління Пенсійного Фонду України в Полтавській обл. довідку про розміри складових грошового забезпечення, у разі виникнення права на перерахунок пенсії.

Листом від 27.09.2016 р. під №39/А-25/ОП , який позивач отримав в жовтні 2016 р. за підписом заступника голови Ліквідаційної комісії УМВС України в Полтавській області ОСОБА_3 позивачу було відмовлено у наданні нової довідки про розмір грошового забезпечення, у зв'язку з відсутністю, підстав для її видачі.

Питання практичної реалізації громадянами України наданого їм Конституцією України права на звернення регулює ОСОБА_2 України Про звернення громадян від 02.10.1996 р. № 393/96-ВР.

Порядок розгляду заяв (клопотань) врегульовано ст. 15 Закону № 393/96-ВР, відповідно до якого органи державної влади та їх посадові особи, керівники, до повноважень яких належить розгляд заяв (клопотань), зобов'язані об'єктивно і вчасно розглядати їх, перевіряти викладені в них факти, приймати рішення відповідно до чинного законодавства і забезпечувати їх виконання, повідомляти громадян про наслідки розгляду заяв (клопотань).

Відповідь за результатами розгляду заяв (клопотань) в обов'язковому порядку дається тим органом, який отримав ці заяви і до компетенції якого входить вирішення порушених у заявах (клопотаннях) питань, за підписом керівника або особи, яка виконує його обов'язки.

Рішення про відмову в задоволенні вимог, викладених у заяві (клопотанні), доводиться до відома громадянина в письмовій формі з посиланням на ОСОБА_2 і викладенням мотивів відмови, а також із роз'ясненням порядку оскарження прийнятого рішення.

Відповідно до ст. 19 Закону № 393/96-ВР, органи державної влади, їх керівники та інші посадові особи в межах своїх повноважень зобов'язані об'єктивно, всебічно і вчасно перевіряти заяви чи скарги.

Таким чином відповідачем при розгляді звернення ОСОБА_1 допущено порушення ст.ст.15,19 Закону №393/96-ВР, а саме не здійснено об'єктивної, всебічної перевірки заяви, а рішення про відмову в задоволенні вимог не містить роз'яснення порядку його оскарження.

Недопустимість змінення, шляхом зменшення, існуючих і раніше встановлених процентних розмірів грошового забезпечення при перерахунку пенсії, виходить із аналізу норм, якими передбачено підстави і порядок його здійснення.

Відповідно до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2007 р. № 1294 Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Відповідно до ст. 94 Закону України Про Національну поліцію передбачено, що поліцейські отримують грошове забезпечення, розмір якого визначається залежно від посади, спеціального звання, строку служби в поліції, інтенсивності та умов служби, кваліфікації, наявності наукового ступеня або вченого звання. Порядок виплати грошового забезпечення визначає Міністр внутрішніх справ України.

Наявність невідповідності між спеціальними званнями міліції та поліції, та між аналогічними посадами, про яку стверджує Відповідач, спростовується тими обставинами, що при фактичній реорганізації міліції в поліцію 07.11.2015 р. посадові особи міліції приймались на службу в поліцію с присвоєнням спеціальних звань поліції аналогічних їхнім спеціальним званням в міліції, та як правило на аналогічні посади в поліції тим, які вони займали в міліції. Що стосується відповідності посади, яку позивач в свій час займав у міліції, посаді в поліції, то в моєму випадку, сам відповідач, без зайвих застережень, визначив її у відповідності з додатком 7 схеми посадових окладів поліцейських управлінь, відділів (відділень) поліції) Постанови КМУ № 988 від 11.11.2015 року.

Відповідно до пункту 3 Порядку та умов Грошове забезпечення поліцейських визначається залежно від посади, спеціального звання, стажу служби в поліції, інтенсивності та умов служби, кваліфікації, наукового ступеня або вченого звання. До складу грошового забезпечення входять: 1) посадовий оклад; 2) оклад за спеціальним званням; 3) щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер); 4) премії; 5) одноразові додаткові види грошового забезпечення.

В Рішенні Конституційного суду України від13 травня 2015 р. у справі № 1-9/2015, 4-рп/2015 за конституційним зверненням громадянина ОСОБА_4 щодо офіційного тлумачення положень частини третьої статті 63 Закону України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб в установчій частині встановлено що, однією з умов пенсійного забезпечення військовослужбовців є визначення видів грошового забезпечення, які враховуються при обчисленні пенсій. Згідно з ч. 3 статті 43 Закону № 2262-XII пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за Законом, та членам їх сімей обчислюються з урахуванням, зокрема, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій в розмірах, установлених законодавством. В результативній частині суд Вирішив: … в аспекті порушених у конституційному зверненні питань необхідно розуміти так, що до встановлених виключно законами України нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, на підставі введення яких усі призначені за цим законом пенсії підлягають перерахунку, належать лише надбавки, доплати, підвищення.

Пунктом 2. підпунктом 3) розділу II Порядку та умов передбачено, що Поліцейським, які проходять службу в поліції особливого призначення та безпосередньо виконують функції із забезпечення громадського порядку та безпеки громадян, посадові оклади підвищуються до 100 відсотків посадового окладу. Тоді як в додатку 22 Інструкції зазначено, що особам рядового і начальницького складу підрозділів спеціального і особливого призначення встановлено підвищення посадового окладу 15 %.

Пунктом 8.розділу II Порядку та умов передбачено, що Поліцейським Національної поліції виплачується надбавка за почесне звання «заслужений» у розмірі 10 відсотків посадового окладу. Тоді як до п. 2.11.1. Інструкції зазначено, що Особам рядового і начальницького складу апарату органів внутрішніх справ, їх регіональних (територіальних) управлінь виплачується надбавка за почесне звання «заслужений» у розмірі 5 відсотків посадового окладу.

Відповідно до ч. 4 ст. 63 Закону № 2262-XII усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у звязку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у звязку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством.

Відповідно до частини 3 ст.11 КАС України, кожна особа, яка звернулася за судовим захистом, розпоряджається своїми вимогами на свій розсуд.

Відповідно до ч. 2 ст.71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову. При цьому суд повинен трактувати усі сумніви у правомірності рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень на користь особи-позивача. Для позивача достатньо вказати на факт прийняття рішення, вчинення дії чи допущення бездіяльності, якщо допустимі докази для цього недоступні. У свою чергу відповідач має довести факт прийняття такого рішення чи вчинення дії і їх правомірність, або ж спростувати цей факт і довести правомірність своєї бездіяльності. У разі невиконання цього обов'язку адміністративний суд повинен задовольнити вимогу позивача і визнати протиправними рішення, дії чи бездіяльність, на які вказував позивач. Єдиною умовою для цього є повідомлення позивачем мінімально достатньої інформації про такі рішення чи дії (Постанова Вищого адміністративного суду України від 13 вересня 2006 р. у справі № К-7375/06/ (єдиний державний реєстр судових рішень № - 263872).

Стаття 267 КАС України встановлює повноваження адміністративного суду щодо здійснення контролю за виконанням судових рішень в адміністративних справах з метою забезпечення їх повного, правильного і своєчасного виконання. Вказана стаття передбачає дві процесуальні форми контролю адміністративного суду за виконанням судових рішень в адміністративних справах, це судовий контроль за ініціативою суду, що ухвалив відповідне судове рішення та судовий контроль за ініціативою осіб, які беруть участь у справі, чи інших заінтересованих осіб. У силу принципу офіційності суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, у тому ж кількісному і, якщо це можливо, персональному складі має право зобов'язати суб'єкта владних повноважень, який програв справу і на якого покладено певні обов'язки, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення. Це може бути зроблено у тому ж самому судовому рішенні (у резолютивній частині) або в письмовій ухвалі.

У Рішенні від 30.06.2009 р. №16-рп/2009 Конституційний Суд України зазначив, що метою судового контролю є своєчасне забезпечення захисту та охорони прав і свобод людини і громадянина, та наголосив, що виконання всіма суб'єктами правовідносин приписів, викладених у рішеннях суду, які набрали законної сили, утверджує авторитет держави як правової (абзац перший підпункту 3.2 пункту 3, абзац другий пункту 4 мотивувальної частини.

З огляду на викладене, встановлення судом контролю за виконанням судового рішення є заходом для забезпечення конституційного права громадянина на судовий захист.

Як зазначив Європейський суд з прав людини у рішенні від 06.09.1978 у справі Класс та інші проти Німеччини із принципу верховенства права випливає, зокрема, що втручання органів виконавчої влади у права людини має підлягати ефективному нагляду, який, як правило, повинна забезпечувати судова влада, щонайменше це має бути судовий нагляд, який найкращим чином забезпечує гарантії незалежності, безсторонності та належної правової процедури.

З огляду на викладене, вимоги позивача підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст.6,9,14,69,70,94,158-165,167 КАС України, суд - ,

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління міністерства внутрішніх справ в Україні в Полтавській області в особі Ліквідаційної комісії Управління міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області про визнання протиправною бездіяльності та зобовязання вчинити дії - задовольнити.

Визнати протиправною бездіяльність Ліквідаційної комісії Управління міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області щодо невиготовлення для перерахунку пенсії нової довідки встановленої форми про розмір грошового забезпечення пенсіонера ОСОБА_1 та не подання нової довідки встановленої форми про розмір грошового забезпечення до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області для подальшого здійснення перерахунку пенсійного забезпечення.

Визнати протиправними дії Ліквідаційної комісії Управління міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області щодо відмови у виготовленні та направленні до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області нової довідки встановленої форми про розмір грошового забезпечення з повною і фактичною інформацією за заявою ОСОБА_1 21 вересня 2016 року.

Зобов'язати Ліквідаційну комісію Управління міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області виготовити на направити до Головного управління ПФУ в Полтавській області нову довідку за формою, встановленою додатком 2 до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45, про розмір грошового забезпечення пенсіонера ОСОБА_1 з повною фактичною інформацією згідно постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015р. № 988, станом на 01.01.2016 р. з дати виникнення права на перерахунок пенсії, із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення в наступних розмірах: посадовий оклад 2950 гривень; оклад за спеціальним званням 2000 гривень; надбавка за стаж служби 40% процентів посадового окладу 1980 гривень; надбавка 50 % процентів (встановлена на момент звільнення) за особливо важливі завдання 3465 гривень; премія 33,3%, процентів (встановлена на момент звільнення 3461,53 гривень; одноразова грошова допомога при звільненні у перерахованому вигляді.

Зобовязати Ліквідаційну комісію Управління міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області надати до суду звіт про виконання судового рішення протягом місяця від дати набрання судовим рішенням законної сили.

Судові витрати віднести за рахунок держави.

Апеляційна скарга на постанову може бути подана до Харківського Апеляційного Адміністративного суду через Автозаводський районний суд м. Кременчука Полтавської області протягом десяти днів з дня її проголошення., а особою, яка не брала участь у справі, з моменту отримання копії постанови.

Суддя: