УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 березня 2017 р.Справа № 642/7708/16-аХарківський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
Головуючого судді: Яковенка М.М.
суддів: Лях О.П., Старосуда М.І.
секретарі судового засідання Жданюк А.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського апеляційного адміністративного суду апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області на постанову Ленінського районного суду м. Харкова від 03 січня 2017 року по справі № 642/7708/16-а за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області про визнання протиправним дій та зобов'язання вчинити певні дії,
В С Т А Н О В И В :
Позивач, ОСОБА_1 звернувся з позовом до суду в якому просив:
- визнати дії (бездіяльність) Харківського обласного військового комісаріату щодо подання документів для призначення пенсії ОСОБА_1 без зазначення відомостей про щомісячну додаткову грошову винагороду, грошову допомогу на оздоровлення, матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань, індексацію та одноразову грошову допомогу при звільненні які він отримував під час проходження військової служби протиправними;
- визнати дії головного Управління Пенсійного Фонду України в Харківській області в частині відмови позивачу в перерахунку розміру призначеної пенсії з 19.08.2015р. з урахуванням щомісячної додаткової грошової винагороди, грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, індексації, одноразової грошової допомоги при звільненні в розмірах зазначених у довідці військової частини А1451 про додаткові види грошового забезпечення ОСОБА_1 від 16.08.2016р. № 225/56/437фс протиправними;
- зобов'язати Головне управління Фонду України в Харківській області перерахувати та виплачувати ОСОБА_1 пенсію з 19.08.2016 року в розмірі якій обчислений з грошового забезпечення з урахуванням щомісячної додаткової грошової винагороди, грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, індексації, одноразової грошової допомоги при звільненні в розмірах зазначених у довідці військової частини А1451 про додаткові види грошового забезпечення ОСОБА_1 від 16.08.2016 р. № 225/56/437фс, здійснити виплату суми перерахунку, починаючи з 17.08.2015 року, подати протягом п'ятнадцяті днів, з дня набрання постановою законної сили, звіт про виконання судового рішення, що передбачено ч. 1 ст. 267 КАС України
Розгляд справи здійснювався судом першої інстанції в порядку скороченого провадження, за правилами ст. 183-2 КАС України, за наслідками якої винесено постанову Ленінського районного суду м. Харкова від 03 січня 2017 року про задоволення позову частково (а.с. 44-49).
Визнано дії головного Управління Пенсійного Фонду України в Харківській області в частині відмови ОСОБА_1 в перерахунку розміру призначеної пенсії з 18.08.2016 р. з урахуванням щомісячної додаткової грошової винагороди, грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, індексації, одноразової грошової допомоги при звільненні в розмірах зазначених у довідці військової частини А1451 про додаткові види грошового забезпечення ОСОБА_1 від 16.08.2016р. № 225/56/437фс протиправними.
Зобов'язано Головне управління Фонду України в Харківській області перерахувати та виплачувати ОСОБА_1 пенсію з 18.02.2016 року в розмірі якій обчислений з грошового забезпечення з урахуванням щомісячної додаткової грошової винагороди, грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, індексації, одноразової грошової допомоги при звільненні в розмірах зазначених у довідці військової частини А1451 про додаткові види грошового забезпечення ОСОБА_1 від 16.08.2016 р. № 225/56/437фс, здійснити виплату суми перерахунку, та подати у місячний строк, з дня набрання постановою законної сили, звіт про виконання судового рішення, що передбачено ч. 1 ст. 267 КАС України. В решті позовних вимог відмовлено.
Відповідач не погодившись з постановою суду першої інстанції, посилаючись на незаконність та необґрунтованість судового рішення, прийняття з порушенням норм матеріального та процесуального права, просив постанову скасувати та прийняти нове рішення про відмову в задоволенні позову у повному обсязі. Апелянт зазначає, що перелік видів грошового забезпечення з урахуванням додаткових видів, звільнених військовослужбовців є вичерпним. А тому додаткова грошова винагорода, грошова допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, індексація та одноразова грошова допомога при звільненні в розмірах зазначених у довідці військової частини А1451 про додаткові види грошового забезпечення ОСОБА_1 від 16.08.2016р., з урахуванням положень ст..43, 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 p. N 2262-ХІІ (далі Закон ), пункта 7 постанови Кабінету Міністрів України "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей" від 17 липня 1992 року N 393 (в редакції, яка діяла на час призначення пенсії позивачу) (надалі Постанова КМУ №393), Рішення Конституційного Суду України від 13.05.2015 р. №4-рп/2015, не можуть вважатися тими складовими грошового забезпечення військовослужбовця при звільненні, з яких може обчислюватися сума пенсії, так як вони є тимчасові, нефіксовані, не щомісячні виплати, та мають несистематичний характер. В довідці від 16.08.2016 року №225/56/437фс, виданій військовою частиною А1451, одноразова грошова допомога при звільненні та матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань не включені в розрахунок та зазначені окремим рядком, оскільки вказані виплати були отримані позивачем в місяць звільнення, а відповідно до постанови Кабінету Міністрів України "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей" від 17 липня 1992 року N 393 при призначенні пенсії враховується розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням.
Також, зазначав, що 28.12.2015 року позивач звертався до Дзержинського районного суду м.Харкова із позовом про визнання протиправними дій ГУПФ України в Харківській області та Харківського обласного військового комісаріату, щодо перерахунку пенсії з урахуванням щомісячної додаткової грошової винагороди, встановленої постановою Кабінету Міністрів України від 22.09.2010 року № 889, грошової допомоги на оздоровлення, вирішення соціально-побутових питань, додаткової грошової винагороди, одноразової допомоги при звільненні. У задоволенні вказаного позову постановою Дзержинського районного суду м.Харкова від 12.04.2016 року по справі №638/21271/15-а, яка була залишена в силі ухвалою Харківського апеляційного адміністративного суду від 19.07.2016 року та ухвалою Вищого адміністративного суду України від 25.10.2016 року, йому було відмовлено. З урахуванням ст. 157 Кодексу адміністративного судочинства України, провадження у справі підлягає закриттю (а.с. 51-55).
В судове засідання сторони не прибули, про дату, час та місце апеляційного розгляду повідомлені належним чином. Від позивача надійшла заява про розгляд справи у її відсутність.
Відповідно до ч. 4 ст. 196 КАС України, справа розглядається за відсутності сторін. Неявка сторін, які належним чином були повідомлені про дату, час та місце розгляду справи не є перешкодою для вирішення справи за наявними у справі документами.
Згідно ст. 41 КАС України, колегія суддів, враховуючи неявку у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, вважає за можливе фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювати.
Колегія суддів заслухавши доповідь судді-доповідача, дослідивши матеріали справи і обговоривши доводи апеляційної скарги, дослідивши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, вважає за необхідне апеляційну скаргу залишити без задоволення з наступних підстав.
Як встановлено судами першої та апеляційної інстанції, що 25 червня 2015 року позивач був звільнений з військової служби у Збройних Силах України.
Харківський ОВК склав та направив до ГУПФУ подання для призначення пенсії позивачу № 2744 від 30.06.2015p., що підтверджується листом від 30.06.2015 р. № 2744/ФХ-122731.
Харківській ОВК додав до зазначеного подання зокрема грошовий атестат серія ЗУ № 006240, довідку про додаткові види грошового забезпечення від 25.06.2015 р. № 225/51/320 ФС.
В довідці про додаткові види грошового забезпечення від 25.06.2015 р. № 225/51/320 ФС відомості про отримання позивачем щомісячної додаткової грошової винагороди, грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, індексації та одноразової грошової допомоги при звільненні відсутні.
26 червня 2015 року ГУПФУ призначило позивачу пенсію за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби та деяких інших осіб» на підставі оформлених документів Харківським ОВК, що підтверджується протоколом за пенсійною справою №2001018596 від 26.06.2015 р.
Розмір пенсії позивачу обчислений з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення зазначених у довідці про додаткові види грошового забезпечення для обчислення пенсії № 225/51/320ФС від 25.06.2015р. виданої військовою частиною А 1451.
При оформленні документів для призначення пенсії військова частина А 1451 не зазначила в довідці про додаткові види грошового забезпечення від № 225/51/320ФС від 25.06.2015 відомості про складові грошового забезпечення які позивач отримував під час проходження військової служби, а саме: щомісячну додаткову грошову винагороду, грошову допомогу на оздоровлення, матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань, індексацію та одноразову грошову допомогу при звільненні.
Позивач звернувся до військова частина А 1451 із заявою про надання нової довідки про додаткові види грошового забезпечення із зазначенням відомостей про складові додаткових видів грошового забезпечення які позивач отримував під час проходження військової служби, а саме: щомісячної додаткової грошової винагороди, грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, індексації та одноразової грошової допомоги при звільненні у серпні 2016 р.
Військова частина А 1451 надала позивачу довідку про додаткові види грошового забезпечення ОСОБА_1 від 16.08.2016 р. № 225/56/437фс в якій зазначені відомості про складові грошового забезпечення які позивач отримував під час проходження військової служби, а саме: щомісячну додаткову грошову винагороду, грошову допомогу на оздоровлення, матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань, індексацію та одноразову грошову допомогу при звільненні.
Позивач звернувся до ГУ ПФУ із заявою від 18.08.2016 р. перерахувати та виплачувати йому пенсію з грошового забезпечення з урахуванням щомісячної додаткової грошової винагороди, грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, індексації та одноразової грошової допомоги при звільненні розмір яких зазначений у довідці військової частини А1451 про додаткові види грошового забезпечення від 16.08.2016 р. № 225/56/437фс. До зазначеної заяви додано оригінал довідки про додаткові види грошового забезпечення ОСОБА_1 від 16.08.2016 р. № 225/56/437фс. Зазначену довідку ГУ ПФУ отримав 18.08.2016 р. що підтверджується відміткою канцелярії ГУПФУ.
Листом від 29.08.2016 р. № 1583 Х-14 ГУ ПФУ відмовило позивачу в задоволенні заяви від 18.08.2016 р.
Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі визначено Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 p. N 2262-ХІІ
Відповідно до частини третьої статі 43 Закону №2262 (в редакції, чинній на час призначення пенсії позивачу) пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до пункту 7 постанови Кабінету Міністрів України №393 від 17 липня 1992 року «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей», пенсії обчислюються з таких видів грошового забезпечення: відповідних окладів за посадою, військовим (спеціальним) званням (для осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту щомісячної надбавки за спеціальне звання) та відсоткової надбавки за вислугу років у розмірах, установлених за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням; щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, крім щомісячних надбавок (доплат), установлених особам, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і залишені за їх згодою та в інтересах справи на службі) та премії. Розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням.
Частиною першою статті 9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» встановлено, що держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.
Частиною другою цієї статті визначено, що до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.
Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця.
Постановою Кабінету Міністрів України №1294 від 7 листопада 2007 року «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» упорядковано структуру та умови грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та затверджено схеми посадових окладів і додаткових видів грошового забезпечення за категоріями військовослужбовців (пункт 3 цієї постанови).
Згідно зі схемою додаткових видів грошового забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України (щомісячних та одноразових, додаток № 25 до постанови №1294) до одноразових віднесені такі види грошового забезпечення: винагорода, призначення та виплата якої пов'язана з обсягом та складностями роботи, що виконується під час проходження військової служби; матеріальна допомога на початкове обзаведення (вид матеріального забезпечення військовослужбовців, передбачений статтею 9-1 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей»), а також одноразова матеріальна допомога військовослужбовцям строкової військової служби.
Законом України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» також гарантовано право військовослужбовців, крім військовослужбовців строкової служби, на щорічну основну відпустку із збереженням грошового, матеріального забезпечення та наданням допомоги на оздоровлення у розмірі місячного грошового забезпечення (частина перша статті 10-1 цього Закону).
Умови, розмір та порядок виплати військовослужбовцям зазначеної допомоги визначені постановою №1294 та Інструкцією про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам. Так, розмір грошової допомоги на оздоровлення визначається виходячи з посадового окладу, окладу за військовим званням та щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (крім винагород та морського грошового забезпечення), на які військовослужбовець має право за займаною ним штатною посадою на день вибуття в щорічну основну відпустку (підпункт 3 пункту 5 Постанови №1294, підпункт 30.4 пункту 30 розділу ХХХ Інструкції).
Наведеними нормативними актами також регламентовано умови та порядок виплати військовослужбовцям матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань.
Розмір матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань установлюється за рішенням Міністра оборони України виходячи з наявного фонду грошового забезпечення, передбаченого в кошторисі Міністерства оборони України (підпункт 3 пункту 5 постанови № 1294, підпункти 33.1, 33.3 пункту 33 розділу ХХХІІІ Інструкції).
Одноразова грошова допомога при звільненні передбачена статтею 15 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей».
Отже, зазначені допомоги є одноразовими додатковими видами грошового забезпечення, які відповідно до частини другої статті 9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» відносяться до складу грошового забезпечення військовослужбовців.
Правові, економічні та організаційні основи підтримання купівельної спроможності населення України в умовах зростання цін з метою дотримання встановлених Конституцією України гарантій щодо забезпечення достатнього життєвого рівня населення України визначає Закон України від 3 липня 1991 року № 1282-XII «Про індексацію грошових доходів населення», згідно зі статтею 1 якого, індексація грошових доходів населення це встановлений законами та іншими нормативно-правовими актами України механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг.
Тобто, індексація є частиною державної системи соціального захисту громадян, спрямованою на підтримання їх купівельної спроможності.
При виборі і застосуванні правової норми до спірних правовідносин суд враховує висновки Верховного Суду України, викладені у постанові від 10.03.2015 року, прийнятої за результатами розгляду заяв про перегляд судового рішення з підстав, передбачених п. п. 1 і 2 ч. 1ст. 237 цього Кодексу.
Як вбачається зі змісту постанови Верховного суду України від 10.03.2015 року у справі № 21-70а15, грошова допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, індексація та одноразова грошова допомога при звільненні, з яких сплачено страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, відносяться до складу грошового забезпечення військовослужбовців, з розміру якого обчислюється пенсія.
Постановою від 22 вересня 2010 року № 889 «Питання грошового забезпечення окремих категорій військовослужбовців Збройних Сил, Державної прикордонної служби, внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ та осіб начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту Міністерства надзвичайних ситуацій»(далі - Постанова № 889) Кабінет Міністрів України встановив щомісячну додаткову грошову винагороду для окремих категорій військовослужбовців Збройних Сил, Державної прикордонної служби, Національної гвардії та осіб начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту Державної служби з надзвичайних ситуацій.
Відповідно до частини першої статті 43 Закону № 2262-ХІІ пенсії, які призначаються відповідно до цього Закону особам із числа військовослужбовців строкової служби та членам їх сімей, обчислюються за встановленими нормами у процентах до середньомісячного заробітку, який одержували військовослужбовці до призову на строкову військову службу чи після звільнення з військової служби до звернення за пенсією, або до середньомісячного грошового забезпечення, одержуваного військовослужбовцями в період проходження військової служби за контрактом. При цьому середньомісячний заробіток (грошове забезпечення) для обчислення їм пенсій визначається в порядку, встановленому загальнообов'язкове (далі Закон № 1058-ІV).
Пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України (частина друга статті 43 Закону №2262-ХІІ).
Згідно зі статтею 41 Закону № 1058-ІVдо виплат (доходів), що враховуються в заробітну плату (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, належать, зокрема: суми виплат, отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим самим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески; суми виплат, отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.
Отже, щомісячна додаткова грошова винагорода військовослужбовця, яку він отримував під час проходження служби, з якої нараховані і сплачені страхові внески, має бути включена до складу грошового забезпечення, з якого здійснюється обчислення пенсії.
В силу вимог ст. 244-2 КАС України суд враховує висновки Верховного Суду України які висловлені у постанові від 20.10.2015 р. по справі № 21-2942а15.
Згідно висновкам Верховного Суду України які висловлені в постанові від 20.10.2015 року щомісячна додаткова грошова винагорода військовослужбовця, яку він отримував під час проходження служби, з якої нараховані і сплачені страхові внески, має бути включена до складу грошового забезпечення, з якого здійснюється обчислення пенсії.
Отже, колегія суддів вважає, що в даному випадку позивач має право на призначення та отримання пенсії за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби та деяких інших осіб» в розмірі, який має бути обчислений з грошового забезпечення до якого включені щомісячна додаткова грошова винагорода, грошова допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, індексація, та одноразова грошова допомога при звільненні.
Позивачем в апеляційному порядку не оскаржувались позовні вимоги, у задоволенні яких було відмовлено, а тому з огляду на ст..195 КАС України, розгляд справи здійснювався в межах доводів апеляційної скарги.
Також колегія суддів зазначає, що згідно ст. 63 Закону №2263 перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.
Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів.
Враховуючи приписи вищенаведених норм Закону, обчислення пенсії позивачу слід проводити з урахуванням грошового забезпечення до якого включені щомісячна додаткова грошова винагорода, грошова допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, одноразова грошова допомога при звільненні, які отримував позивач під час проходження служби, з якої нараховані і сплачені страхові внески, та яка відображена у довідці військової частини А1451 від16.08.2016 р. № 225/56/437фс.
Судом першої інстанції правильно зроблені висновки, з урахуванням заявлених вимог, що ГУПФУ протиправно не здійснило перерахунок пенсії позивачу на підставі поданої довідки військової частини А1451 від 16.08.2016 р.
Щодо доводів апелянта стовно необхідності закриття провадження у справі, колегія суддів вважає їх безпідставними. Як вбачається з матеріалів справи, 28.12.2015 року позивач звертався до Дзержинського районного суду м.Харкова із позовом про визнання протиправними дій ГУПФ України в Харківській області та Харківського обласного військового комісаріату, щодо перерахунку пенсії з урахуванням щомісячної додаткової грошової винагороди, встановленої постановою Кабінету Міністрів України від 22.09.2010 року № 889, грошової допомоги на оздоровлення, вирішення соціально-побутових питань, додаткової грошової винагороди, одноразової допомоги при звільненні. У задоволенні вказаного позову постановою Дзержинського районного суду м.Харкова від 12.04.2016 року по справі №638/21271/15-а, яка була залишена в силі ухвалою Харківського апеляційного адміністративного суду від 19.07.2016 року та ухвалою Вищого адміністративного суду України від 25.10.2016 року, йому було відмовлено.
Відповідно до п. 4 ч.1 ст.157 КАС України, провадження у справі підлягає закриттю, якщо є такі, що набрали законної сили, постанова чи ухвала суду з того самого спору і між тими самими сторонами.
Як вбачається з судових рішень по справі №638/21271/15-а, предметом їх перегляду не була довідка про додаткові види грошового забезпечення ОСОБА_1 від 16.08.2016 р. № 225/56/437фс.
Позивачу при звільненні з військової служби (25.06.2015р.), Харківським обласним військовим комісаріатом була сформована пенсійна справа та направлена до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області, в якій містилась Довідка про додаткові види грошового забезпечення для обчислення пенсії, видана в/ч А 1451 від 25.06.2015 р. № 225/51/320 ФС, яка складалася фінансовими органами військових частин, організацій і установ, у яких військовослужбовці знаходились на грошовому забезпеченні перед звільненням з військової служби.
Тобто, в даному випадку, не зважаючи на схожість вимог, має місце по своєї суті різні правові підстави звернення до суду, а тому не можна вважати, що існують передбачені п. 4 ч.1 ст.157 КАС України підстави для закриття провадження по справі.
Судовий контроль судом першої інстанції застосований обґрунтовано відповідно до ч. 1 ст. 267 КАС України, що кореспондує сабз. 6 п. 4 ч. 1 ст.163 КАС України.
Колегія суддів, з урахуванням фактичних обставин справи погоджується з висновками суду першої інстанції, щодо задоволення вимог позивача.
Відповідно до ст. 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права. Не може бути скасовано правильне по суті рішення суду з одних лише формальних міркувань.
Під час апеляційного провадження, колегія суду не встановила таких порушень судом першої інстанції норм матеріального і процесуального права, які б призвели до неправильного вирішення справи по суті, які були предметом розгляду і заявлені в суді першої інстанції.
Жодні доводи апелянта не спростовують правильності прийнятого судом першої інстанції рішення.
Таким чином, судова колегія вважає, що рішення суду першої інстанції є обґрунтованим, прийняте на підставі з'ясованих та встановлених обставинах справи, які підтверджуються доказами, та ухвалив постанову з додержанням норм матеріального і процесуального права, а тому залишає апеляційну скаргу без задоволення, а судове рішення без змін.
Керуючись ст. ст.2, 11, 159, 160, 167, 183-2, 195, 198, 200, 205, 206, 211-212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ :
Апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області - залишити без задоволення.
Постанову Ленінського районного суду м. Харкова від 03 січня 2017 року по справі № 642/7708/16-а - залишити без змін.
Ухвала суду апеляційної інстанції за наслідками перегляду набирає законної сили з моменту проголошення, є остаточною відповідно до частини 10 ст.183-2 КАС України, та оскарженню не підлягає.
У повному обсязі складена 09 березня 2017 року.
Головуючий суддя (підпис)Яковенко М.М.Судді(підпис) (підпис) Лях О.П. Старосуд М.І.