Справа № 565/1492/16-а
Провадження № 6-а/565/2/17
У Х В А Л А
09 березня 2017 року м. Вараш
Кузнецовський міський суд Рівненської області
під головуванням судді Ковтуновича М.І.,
при секретарі судового засідання Ломазі С.О.,
з участю:
позивача ОСОБА_1,
начальника управління Державної казначейської
служби України у м. Вараш ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Кузнецовського міського суду подання начальника управління Державної казначейської служби України у м. Вараш Рівненської області про розяснення порядку і способу виконання постанови суду в справі № 565/1492/16-а за адміністративним позовом ОСОБА_1 до інспектора дорожнього нагляду сектору превентивної діяльності Варашського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Рівненській області ОСОБА_3 про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення,
в с т а н о в и в :
У поданні начальник управління Державної казначейської служби України у м.Вараш Рівненської області ОСОБА_2 просить надати розяснення щодо порядку і способу виконання постанови Кузнецовського міського суду Рівненської області від 01.11.2016р. в справі № 565/1492/16-а за адміністративним позовом ОСОБА_1 до інспектора дорожнього нагляду сектору превентивної діяльності Варашського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Рівненській області ОСОБА_3 про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення, в частині стягнення судових витрат на користь стягувача за рахунок бюджетних асигнувань субєкта владних повноважень.
Подання обґрунтовується тим, що Варашський відділ поліції Головного управління Національної поліції в Рівненській області, як розпорядник бюджетних коштів, відсутній в Єдиному реєстрі розпорядників та одержувачів бюджетних коштів, не перебуває на казначейському обслуговуванні та не має відкритих рахунків в управлінні Казначейства. В той же час, в Єдиному реєстрі розпорядників та одержувачів бюджетних коштів наявний розпорядник бюджетних коштів третього ступеня Головне управління Національної поліції в Рівненській області, який не має власної мережі підвідомчих установ на рівні міст, районів області.
Під час розгляду начальник управління Державної казначейської служби України у м. Вараш Рівненської області ОСОБА_2 повністю підтримала подання та просила надати відповідні розяснення порядку виконання постанови суду в зазначеній частині. Також з її пояснень слідує, що Варашський ВП ГУНП в Рівненській області, як самостійний субєкт, не перебуває на казначейському обслуговуванні, відкритих рахунків у органах казначейства не має та не має бюджетних призначень. Та обставина, що Головне управління НП в Рівненській області є розпорядником бюджетних коштів третього ступеня означає, що зазначене управління є кінцевим розпорядником бюджетних коштів.
Позивач ОСОБА_1 висловив міркування про те, що присуджені в його користь судові витрати у такому випадку мають бути списані з рахунку ГУ НП в Рівненській області.
Суд, заслухавши пояснення представника УДКС України у м.Вараш Рівненської області, позивача, дослідивши доводи подання, зміст постанови Кузнецовського міського суду Рівненської області від 01.11.2016р. в справі №565/1492/16-а (а.с.19-21), приходить до висновку про задоволення подання про розяснення порядку виконання судового рішення.
Відповідно до норми ст.263 ч.1 КАС України за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження можуть звернутися до адміністративного суду першої інстанції (незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист) із заявою про відстрочення або розстрочення виконання судового рішення. За наявності обставин та в порядку, передбачених абзацом першим цієї частини, сторона виконавчого провадження, а також державний виконавець за заявою сторони виконавчого провадження або з власної ініціативи у випадку, передбаченомуЗаконом України"Про гарантії держави щодо виконання судових рішень", мають право звернутися до суду із заявою про зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.
Згідно із резолютивною частиною постанови Кузнецовського міського суду Рівненської області від 01.11.2016р. в справі №565/1492/16-а судом ухвалено про присудження за рахунок бюджетних асигнувань субєкта владних повноважень Варашського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Рівненській області у користь ОСОБА_1 судові витрати в розмірі 551,20 грн. Відповідачем у даній справі був, як службова особа, субєкт владних повноважень інспектор дорожнього нагляду сектору превентивної діяльності Варашського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Рівненській області ОСОБА_3
Відповідно до ст.15 ч.ч.1, 2 Закону України «Про Національну поліцію» територіальні органи поліції утворюються як юридичні особи публічного права в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, районах, містах, районах у містах та як міжрегіональні (повноваження яких поширюються на декілька адміністративно-територіальних одиниць) територіальні органи у межах граничної чисельності поліції і коштів, визначених на її утримання. Територіальні органи поліції утворює, ліквідовує та реорганізовує Кабінет Міністрів України за поданням Міністра внутрішніх справ України на підставі пропозицій керівника поліції.
Судячи із постанови Кабінету Міністрів України №730 від 16.09.2015р. «Про утворення територіальних органів Національної поліції та ліквідацію територіальних органів Міністерства внутрішніх справ» в Рівненській області утворено один територіальний орган Національної поліції - Головне управління Національної поліції в Рівненській області, що має статус юридичної особи.
Отже, оскільки Варашський відділ поліції ГУНП в Рівненській області є територіальним підрозділом Головного управління Національної поліції в Рівненській області і саме Головне управління Національної поліції в Рівненській області є розпорядником бюджетних коштів нижчого рівня, тому судові витрати позивачу мають бути стягнуті з бюджетних асигнувань Головного управління Національної поліції в Рівненській області, до складу якого входить Варашський відділ поліції ГУНП в Рівненській області, та, відповідно, проходить службу відповідач інспектор поліції ОСОБА_3
Керуючись ст.ст. 160, 165, 263 КАС України, суд,
у х в а л и в :
Встановити порядок виконання постанови Кузнецовського міського суду Рівненської області від 01.11.2016р. в справі № 565/1492/16-а за адміністративним позовом ОСОБА_1 до інспектора дорожнього нагляду сектору превентивної діяльності Варашського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Рівненській області ОСОБА_3 про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення, згідно із яким визначити, що судові витрати в користь позивача ОСОБА_1 в розмірі 551, 20 грн. слід стягнути з рахунку бюджетних асигнувань Головного управління Національної поліції в Рівненській області.
Ухвала суду може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги через Кузнецовський міський суд Рівненської області протягом пяти днів з дня проголошення ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
С у д д я :