Справа № 127/4892/17
Провадження № 3/127/2032/17
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
09.03.2017 м. Вінниця
Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Бойко В.М.., розглянувши адміністративні матеріали, що надійшли з Вінницької митниці ДФС Державної фіскальної служби України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ОСОБА_2 народження, місце проживання ОСОБА_3, с. Распопень, Шалдонештський р-н, за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 471 МК України суд, -
ВСТАНОВИВ:
24.01.2017 року о 02 годині 20 хв., в пункт пропуску «Могилів-Подільський Отач» митного поста «Дністер» Вінницької митниці ДФС, в напрямку вїзд в Україну, заїхав легковий автомобіль марки «Мерседес Віто» реєстраційний номер SDAG836, під керуванням громадянина Р.ОСОБА_3 Боцу Іона з пасажирами в кількості сім осіб громадян ОСОБА_3, які на свій розсуд обрали проходження митного контролю через зону (коридор) спрощеного митного контролю куди і заїхали вказаним транспортним засобом. На підставі аналізу оцінки ризиків, старшими зміни митниці та прикордонників було прийнято рішення про виведення даного громадянина для проведення його поглибленого огляду. О 02 годині 30 хвилин, при проведенні митного огляду багажу та особистих речей пасажирів вказаного автомобіля, в двох дорожніх сумках пасажира громадянина Р.ОСОБА_3 ОСОБА_1, виявлено товар:- 50 літрів рідини червоного кольору з характерним запахом вина, які були розлиті в поліетиленові пляшки.
Відповідно до ч. 2 ст. 366 МК України, канал, позначений символами зеленого кольору ("зелений коридор"), призначений для декларування шляхом вчинення дій громадянами, які переміщують через митний кордон України товари в обсягах, що не підлягають оподаткуванню митними платежами та не підпадають під встановлені законодавством заборони або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території і не підлягають письмовому декларуванню.
Згідно ч. 4-6 зазначеної статті МК України, громадянин самостійно обирає відповідний канал ("зелений коридор" або "червоний коридор") для проходження митного контролю за двоканальною системою.
Обрання "зеленого коридору" вважається заявою громадянина про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території та свідчить про факти, що мають юридичне значення.
Таким чином, ОСОБА_1 порушив встановлений порядок проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, обравши на свій розсуд проходження митного контролю через таку зону (коридор) при наявності у нього товарів у кількості, яка обмежена до переміщення через митний кордон України, тим самим вчинивши порушення митних правил, передбачене ст. 471 МК України.
Згідно довідки ПП «ОСОБА_4В.» від 28.01.2017 року №9 вартість рідини червоного з характерним запахом вина встановити неможливо в звязку з відсутністю її на ринку України.
В судове засідання правопорушник не з'явився про час та місце судового засідання повідомлявся завчасно та належним чином, повідомлення про причини неявки до суду не надійшло.
Представник митниці ОСОБА_5 протокол про вчинення адміністративного правопорушення підтримала.
Вислухавши думку представника Вінницької митниці, дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 471 МК України, знайшла своє підтвердження у судовому засіданні.
Згідно ст. 257 МК України, декларування здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою (письмовою, усною, шляхом вчинення дій) точних відомостей про товари, мету їх переміщення через митний кордон України, а також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення. При застосуванні письмової форми декларування можуть використовуватись як електронні документи, так документи на паперовому носії.
Відповідно до ст. 4 п. 57 МК України товари це будь-які рухомі речі, у тому числі ті, на які законом поширено режим нерухомої речі (крім транспортних засобів комерційного призначення), валютні цінності, культурні цінності, а також електроенергія, що переміщується лініями електропередачі.
Відповідно до ст. 487 МК України, провадження у справах про порушення митних правил здійснюється відповідно до положень МК України, а в частині, що не регулюється ним, - відповідно до законодавства України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до ст. 16 КУпАП іноземці і особи без громадянства, які перебувають на території України, підлягають адміністративній відповідальності на загальних підставах з громадянами України.
З санкції ст. 471 МК України вбачається, що розмір накладення штрафу на правопорушника становить сто неоподаткованих мінімумів доходів громадян, а у разі якщо безпосередніми предметами правопорушення є товари, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, також конфіскацією цих товарів.
Враховуючи вищевикладене, обставини справи, особу порушника та ступінь його вини, обставини, що помякшують та обтяжують відповідальність, суд вважає необхідним визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ст. 471 МК України, за вчинення правопорушення передбаченого ст. 471 МК України застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі сто неоподаткованих мінімумів доходів громадян, а саме 1700 грн. з конфіскацією товару.
Відповідно до ст. 519 МК України суд вважає за необхідне стягнути з правопорушника на користь Вінницької митниці, витрати повязані зі зберіганням вилученого товару, відповідно до ст. 40-1 КУпАП та п.5 ч.2 ст. 4 ЗУ «Про судовий збір» суд вважає за необхідне стягнути з правопорушника судовий збір у розмірі 320 грн. на користь держави.
На підставі викладеного, керуючись ст. 471, Митного Кодексу України, ст. 283, 284 КУпАП, суд
ПОСТАНОВИВ:
Визнати винним ОСОБА_1 ОСОБА_2 народження у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 471 МК України та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу сто неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 1700 гривень на користь держави, (код отримувача 38054707, р/р: 31116106705002, банк отримувача ГУДКУ у Вінницькій області, МФО 802015, призначення платежу: ОСОБА_1 , №0189/401060201, 21081100, код 095,) з конфіскацією вилученого товару, а саме: 50 літрів рідини червоного кольору код УКТЗЕД НОМЕР_1, що зберігаються на складі Вінницької митниці (м. Могилів Подільський, вул. Володимирська буд. 11).
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у сумі 320 грн. (Реквізити для зарахування судового збору до Вінницького міського суду Вінницької області. Отримувач: УК у м. Вінниці 22030001, Код ЄДРПОУ банку: 38054707, Банк: ГУ ДКСУ у Вінницькій області, МФО: 802015, Рахунок: 31215206700002, Призначення платежу: 22030001 «Судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050, Вінницький міський суд Вінницької області)»
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Вінницької митниці (р/р31251220189176, банк отримувача УДКСУ у Вінницькій області, м. Вінниця, МФО 820172, справа № 0043/401060201/17 призначення платежу: витрати повязанні із зберіганням вилученого товару в розмірі 64 грн. 15копійок.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Вінницької області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя:
?