ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 лютого 2017 року № 876/8793/16Львівський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді:Гінди О.М.
суддів:Качмара В.Я., Ніколіна В.В.
за участі секретаря судових засідань:ОСОБА_1
позивача ОСОБА_2
представника позивача ОСОБА_3
представника відповідача ОСОБА_4
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові апеляційну скаргу Лисиничівської сільської ради Пустомитівського району Львівської області на постанову Пустомитівського районного суду Львівської області від 17 жовтня 2016 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Лисиничівської сільської ради Пустомитівського району Львівської області про визнання незаконним та скасування рішення,
встановив:
22.08.2016 ОСОБА_2 звернулася в суд із адміністративним позовом до відповідача, у якому, з урахуванням уточнення позовних вимог, просить визнати незаконним та скасувати рішення восьмої позачергової сесії сьомого демократичного скликання Лисиничівської сільської ради Пустомитівського району Львівської області від 05.08.2016 № 08п-18 «Про надання згоди на добровільне обєднання територіальних громад та делегування представника до спільної робочої групи».
В обгрунтування позовних вимог позивач посилався на те, що оскаржуване рішення винесено відповідачем всупереч нормам законодавства та з порушенням механізму, принципів проведення громадського обговорення щодо добровільного об'єднання територіальних громад. При цьому, не було враховано думки громад с. Лисиничі та с. Підбірці щодо їх не бажання об'єднуватись у Пустомитівську територіальну громаду з центром у м. Пустомити. Лисиничівською сільською радою не було зроблено офіційного інформаційного повідомлення жителям сіл Лисиничі та Підбірці про проведення публічного громадського обговорення, щодо добровільного об'єднання територіальних громад та можливі їх наслідки, порушений 30-денний строк проведення таких обговорень, відповідач не підготував жодних звітів за їх результатами та узагальнений аналіз пропозицій (зауважень), які надходили під час проведення громадського обговорення. Під час прийняття оскаржуваного рішення, відповідачем порушені принципи добровільного об'єднання територіальних громад, які передбачені ст. 2 Закону України «Про добровільне обєднання територіальних громад» та основні умови такого обєднання, які визначені ч. 1 ст. 4 цього Закону.
Оскільки, сільським головою Лисиничівської сільської ради одноособово прийнято рішення про прийняття пропозиції щодо обєднання територіальних громад, без врахування думки громади, винесене рішення є незаконним.
Постановою Пустомитівського районного суду Львівської області від 17.10.2016 позов задоволено повністю.
Із цією постановою не погодився відповідач та оскаржив її в апеляційному порядку. Вважає, що така прийнята з порушенням норм матеріального та процесуального права, висновки суду не відповідають фактичним обставинам справи, що призвело до неправильного вирішення такої, а тому просить постанову скасувати та прийняти нову про відмову в задоволенні позову.
В обгрунтування апеляційних вимог посилається на те, що Пустомитівським міським головою було надіслано пропозицію щодо добровільного обєднання в Пустомитівську територіальну громаду з центром в м. Пустомити усім сільським та селищним радам району. Оскаржуване рішення було прийняте з дотриманням вимог чинного законодавства та в межах повноважень відповідача. Твердження суду першої інстанції про несуміжність територій Лисиничівської сільської ради та Пустомитівської міської ради є передчасним, і не вичерпується на стадії обговорення ініціативи. Крім того, громадські обговорення відбулись з дотриманням вимог чинного законодавства та встановленого порядку. Право позивача не порушено, так як вона приймала участь у громадських обговореннях і була повідомлена про громадські слухання. При цьому, судом першої інстанції не взято до уваги заяви з підписними листками жителів Лисиничівської сільської ради про приєднання до Пустомитівської територіальної громади з центром у м. Пустомити, і які були враховані депутатами сільської ради при прийнятті оскаржуваного рішення.
Представник відповідача у судовому засіданні апеляційну скаргу підтримав та просив її задовольнити.
Позивач та його представник у судовому засіданні апеляційну скаргу просили залишити без задоволення, подали письмові заперечення та пояснення.
Суд апеляційної інстанції заслухав доповідь судді-доповідача, пояснення осіб, які беруть участь у справі, перевірив матеріали справи, обговорив підстави і межі апеляційних вимог, вважає, що апеляційну скаргу належить задовольнити.
Судом першої інстанції встановлено, що ОСОБА_2 є мешканкою села Лисиничі, Пустомитівського району Львівської області.
На виконання розпорядження Пустомитівського міського голови ОСОБА_5 від 10.06.2016 № 02-04/86 «Про ініціювання добровільного обєднання територіальних громад» та рішення сьомої сесії сьомого демократичного скликання Пустомитівської міської ради Пустомитівського району Львівської області від 15.06.2016 № 246 «Про надання згоди на добровільне обєднання територіальних громад», 05.08.2016 восьмою позачерговою сесією сьомого демократичного скликання Лисиничівської сільської ради Пустомитівського району Львівської області прийнято рішення № 08п-185 «Про надання згоди на добровільне обєднання територіальних громад та делегування представника до спільної робочої групи», яким надано згоду на добровільне обєднання територіальних громад, зокрема с. Лисиничі та с. Підбірці Пустомитівського району Львівської області, в Пустомитівську територіальну громаду з центром у місті Пустомити, а також делеговано сільського голову ОСОБА_6 до складу робочої групи з підготовки проектів рішень щодо добровільного об'єднання територіальних громад
Суд першої інстанції дійшов висновку, що позов належить задовольнити, оскільки відповідач при прийнятті оскаржуваного рішення не врахував негативних результатів громадських обговорень з приводу об'єднань територіальних громад, а саме сіл Лисиничі та Підбірці Пустомитівського району Львівської області в Пустомитівську територіального громаду з центром у м. Пустомити та прийняв незаконне рішення № 08п-185 від 05 серпня 2016 року «Про надання згоди на добровільне об'єднання територіальних громад та делегування представника до спільної робочої групи» не на підставі, не у межах повноважень та не у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Суд апеляційної інстанції з такими висновками суду першої інстанції не погоджується, з огляду на таке.
Відповідно до ст. 140 Конституції України, місцеве самоврядування є правом територіальної громади - жителів села чи добровільного об'єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища та міста - самостійно вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України.
Згідно з ч. 1 ст. 6 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», територіальна громада села, селища, міста є первинним суб'єктом місцевого самоврядування, основним носієм його функцій і повноважень. Тобто, саме територіальна громада (тобто жителі села, селища, міста) є первинним суб'єктом місцевого самоврядування, інші ж суб'єкти місцевого самоврядування зобов'язані діяти лише в інтересах територіальної громади.
Відносини, що виникають у процесі добровільного об'єднання територіальних громад сіл, селищ, міст, регулюються Законом України "Про добровільне об'єднання територіальних громад" від 05.02.2015 № 157-VIII.
Стаття 5 цього Закону визначає вичерпний перелік ініціаторів добровільного обєднання громадян, серед яких є сільський, селищний, міський голова.
10.06.2016 Пустомитівським міським головою ОСОБА_5 прийнято розпорядження «Про ініціювання добровільного обєднання територіальних громад» № 02-04/86, в Пустомитівську територіальну громаду з центром у місті Пустомити.
Цю пропозицію у формі листа від 16.06.2016 за № 02-08/637 разом з зазначеним вище розпорядженням та рішення сьомої сесії сьомого демократичного скликання Пустомитівської міської ради Пустомитівського району Львівської області від 15.06.2016 № 246 «Про надання згоди на добровільне обєднання територіальних громад» (а. с. 38-44 ), направлено Лисиничівському сільському голові ОСОБА_6 16.06.2016 електронною поштою (а. с. 163-165) та зареєстровану в журналі вхідної кореспонденції Лисиничівської сільської ради 17.06.2016 (а. с. 166-167).
Також, 30.06.2016 сільському голові Лисиничівської сільської ради ОСОБА_6 направлено Сороки Львівським сільським головою ОСОБА_7 пропозицію у формі листа щодо добровільного об'єднання територіальних громад у Сороки-Львівську територіальну громаду з центром у с. Сороки-Львівські у додатку з розпорядженням сільського голови Сороки-Львівської сільської ради № 34 від 22.06.2016 та рішенням сесії Сороки-Львівської сільської ради № 142 від 23.06.2016 (а. с. 45-49).
Таким чином, ініціювання добровільного обєднання територіальних громад здійснювалось на підставі вищезазначених листів, рішень та розпоряджень, що відповідає положенням ч. 1 ст. 5 Закону України «Про добровільне обєднання територіальних грамад».
Відповідно до ч. 4 ст. 5 Закону України «Про добровільне обєднання територіальних грамад» рішенням Сьомої сесії Сьомого демократичного скликання Лисиничівської сільської ради Пустомитівського району Львівської області № 07-158 від 08.07.2016 затверджено «Порядок проведення громадських обговорень з питань добровільного обєднання територіальних громад» (а. с. 25-27).
Також, із наявних у матеріалах справи доказів вбачається, що Лисиничівським сільським головою ОСОБА_6, після отримання цих пропозицій, вжито заходів, щодо їх вивчення, а саме 08.07.2016 ним видано розпорядження № 13 «Про вивчення пропозицій щодо ініціювання добровільного обєднання територіальних громад та їх громадське обговорення», відповідно до якого розпочато процедуру громадського обговорення. Пунктом 2 цього розпорядження, встановлено проведення громадського обговорення, щодо можливого добровільного об'єднання територіальних громад протягом 30 днів з дня прийняття цього розпорядження. Пунктом 3 розпорядження визначено, що до порядку денного сесії Лисиничівської сільської ради включено питання про добровільне обєднання територіальних громад сіл та селищ в Пустомитівську територіальну громаду з центром у місті Пустомити та питання про таке обєднання в Сороки-Львівську територіальну громаду з центром у селі Сороки-Львівські. Пунктом 5 розпорядження зазначено відповідального за організацію громадського обговорення сільського голову ОСОБА_6 (а. с. 50-51).
Повідомлення про початок процедури громадського обговорення зазначених вище обох пропозицій, щодо ініціювання добровільного обєднання територіальних громад, відбулось шляхом розклеювання оголошень у людних місцях сіл Лисиничі та Підбірці.
24.07.2016 у приміщеннях Народних домів села Лисиничі та села Підбірці відбулось громадське обговорення, щодо добровільного обєднання територіальних громад, про що складені відповідні протоколи (а. с. 52-64).
05.08.2016 на восьмій позачерговій сесії сьомого демократичного скликання Лисиничівської сільської ради Пустомитівського району Львівської області прийнято рішення № 08п-185 «Про надання згоди на добровільне обєднання територіальних громад та делегування представника до спільної робочої групи», яким надано згоду на добровільне обєднання територіальних громад с. Лисиничі та с. Підбірці Пустомитівського району Львівської області в Пустомитівську територіальну громаду з адміністративним центром у місті Пустомити, а також делеговано сільського голову ОСОБА_6 до складу робочої групи з підготовки проектів рішень щодо добровільного об'єднання територіальних громад (а. с. 5).
Суд апеляційної інстанції погоджується з доводами апелянта про дотримання строків проведення громадського обговорення після надходження відповідачу всіх пропозицій, щодо добровільного обєднання територіальних громад.
Як встановлено в ході судового розгляду, ініціатором добровільного обєднання територіальних громад в Пустомитівську територіальну громаду з адміністративним центром у місті Пустомити виступив Пустомитівський міський голова ОСОБА_5, відповідні пропозиції до відповідача надіслані 17.06.2016 та зареєстровані у журналі вхідної кореспонденції за № 196 (а. с. 166-167).
30.06.2016 сільському голові Лисиничівської сільської ради ОСОБА_6 направлено Сороки Львівським сільським головою ОСОБА_7 пропозицію, щодо добровільного об'єднання територіальних громад у Сороки-Львівську територіальну громаду з центром у с. Сороки-Львівські (а. с. 45-49).
Призначаючи громадське обговорення, сільський, селищний, міський голова повинен виходити з необхідності залучення якомога більшої кількості зацікавлених учасників, враховуючи організаційні можливості виконавчих органів ради, а також визначати такі строки проведення громадського обговорення, які б слугували гарантією реалізації права громадян на висловлення власної думки.
Виходячи зі змісту ч. 3 ст. 5 Закону № 157-VIII, громадське обговорення проводиться протягом 30 днів з дня надходження пропозиції щодо ініціювання добровільного об'єднання територіальних громад.
Оскільки цим Законом не передбачений окремий розгляд цих питань чи їх окреме громадське обговорення, а отже відповідачем правомірно по цих двох питаннях в один день проведенні громадські слухання і за датою надходження останнього з них, проведені з дотриманням строків відповідно до вимог цього Закону.
Крім того, Лисиничівським сільським головою ОСОБА_6, 08.07.2016 видано розпорядження № 13 «Про вивчення пропозицій щодо ініціювання добровільного обєднання територіальних громад та їх громадське обговорення», відповідно до якого було розпочато процедуру громадського обговорення, у п. 2 якого, визначено проведення громадського обговорення, щодо можливого добровільного об'єднання територіальних громад протягом 30 днів з дня прийняття цього розпорядження.
Покликання позивача на те, що Пустомитівський міський голова мав повторно надіслати такі пропозиції, оскільки відповідачем порушений 30 денний строк їх обговорення не ґрунтуються на вимогах закону і такі норми права не наведені і самим позивачем чи його представником.
Отже, відповідачем не порушено вимог ч. 3 ст. 5 Закону України «Про добровільне обєднання територіальних громад».
Також, суд апеляційної інстанції погоджується з доводами апелянта, що відповідачем належно організована робота, щодо інформування населення про проведення громадських обговорень з питань добровільного обєднання територіальних громад у селах Лисиничі та Підбірці Пустомитівського району Львівської області.
Як підтверджено матеріалами справи та встановлено в судових засіданнях, інформацію про початок громадських обговорень розміщено шляхом розклеювання оголошень у людних місцях цих населених пунктів.
Суд апеляційної інстанції вважає, що розміщення інформації в такий спосіб відповідає, як ст. 5 Закону України «Про доступ до публічної інформації», яка передбачає перелік способів розміщення публічної інформації, наприклад, в офіційних друкованих виданнях, на офіційних веб-сайтах в мережі Інтернет, на єдиному державному веб-порталі відкритих даних, на інформаційних стендах, так і п. 4.1 Положення про порядок проведення громадського обговорення, який передбачає один з таких способів інформування, як розклеювання оголошень у людних місцях населених пунктів.
Доводи позивача, що відповідачем не було зроблено офіційного інформаційного повідомлення про громадське обговорення не знайшли свого підтвердження.
Позивач ОСОБА_2, як мешканка села Лисиничі, 24.07.2016 була присутня при проведенні громадського обговорення з питань добровільного обєднання територіальних громад, яке відбувалось з ініціативи голови сільської ради в Народному домі села Лисиничі, що підтверджується списком реєстрації учасників громадського обговорення, де під № 54 стоїть її підпис.
Отже, позивач була повідомлена про такі слухання та скористалась своїм правом, взявши участь у таких обговореннях та висловила свою негативну позицію, щодо обєднання села Лисиничі в Пустомитівську територіальну громаду з центром у місті Пустомити.
Крім того, окремі громадські слухання були проведені ініціативною групою мешканців сіл Лисиничі та Підбірці на площі біля Народних домів цих сіл, відповідно 17.07.2016 та 31.07.2016, які оформлені протоколами та направлені відповідачу для врахування їх думки з питань добровільного обєднання територіальних громад. (а. с. 140-144; 147-155).
Враховуючи викладене, суд апеляційної інстанції вважає, що відповідачем належно організована робота щодо інформування населення про проведення громадських обговорень та зазначеними вище доказами спростовує твердження позивача про непоінформованість громадян щодо проведення громадського обговорення відповідних пропозицій. Підтвердженням цього є участь позивача у цих громадських слуханнях.
Суд апеляційної інстанції не може погодитись з висновками суду першої інстанції про те, що відповідач при прийнятті оскаржуваного рішення не врахував негативних результатів громадських обговорень саме з приводу обєднання сіл Лисиничі та Підбірці Лисиничівської сільської ради в Пустомитівську територіальну громаду з центром у місті Пустомити і як наслідок скасував оскаржуване рішення, з огляду на таке.
Як вбачається з списків реєстрації учасників громадського обговорення з питання добровільного обєднання територіальних громад від 24.07.2016 з урахуванням їх підписів, у селі Підбірці зареєструвалось 48 осіб, а в с. Лисиничі 68 оіб.
При цьому, довідкою виконавчого комітету Лисиничівської сільської ради Пустомитівського району Львівської області від 24.02.2017 № 403, підтверджується, що на території Лисиничівської сільської ради загальна кількість усіх зареєстрованих жителів становить 5579 осіб, з них у с. Лисиничі 2567 осіб, у с. Підбірці 3012 осіб.
Разом з тим, згідно результатів голосування оформленого протоколами від 24.07.2016, зокрема в с. Підбірці за підтримку ініціативи Пустомитівського міського голови з центром у місті Пустомити проголосували за 21 особа, а в селі Лисиничі за 11 осіб, проти 28 осіб, утримались 2 особи. Крім того, у селі Підбірці підтримали ініціативу Сороки-Львівського сільського голови щодо створення Сороки-Львівської територіальної громади з центром у селі Сороки-Львівські 8 осіб, а у селі Лисиничі за 34 особи, проти 12 осіб, утримались 6 осіб.
Як вбачається з цих протоколів, згідно п. 8 Порядку проведення громадських обговорень з питань добровільного обєднання територіальних громад, у них зафіксовані всі пропозиції та зауваження, які висловлені присутніми під час громадських слухань.
Крім того, судом першої першої інстанції не враховано, що кількість осіб, які були присутні на громадських слуханнях складає лише близько 2% громади.
Відповідно до ч. 2 ст. 6 Закону № 157-VIII, після завершення громадського обговорення пропозиція подається до відповідної ради на наступну сесію для прийняття рішення про надання згоди на добровільне обєднання територіальних громад та делегування представника (представників) до спільної робочої групи або про відмову в наданні згоди.
25.07.2016 Лисиничівська сільська рада прийняла розпорядження № 14 «Про скликання восьмої позачергової сесії Лисиничівської сільської ради сьомого демократичного скликання», яким на розгляд цієї сесії, яка призначена на 05 серпня 2016 року винесла питання про надання згоди на добровільне обєднання територіальних громад та делегування представника до спільної робочої групи. (а.с. 65).
Як правильно встановлено судом першої інстанції, посилання позивача на недотримання порядку скликання сесії Лисиничівської сільської ради, яка відбулася 05 серпня 2016 року не може братися до уваги, оскільки рішення про скликання сесії сільської ради було доведено до депутатів шляхом надсилання SMS повідомлень на їх мобільні телефони та електронною поштою 25 липня 2016 року, згідно п.2.7 Регламенту Лисиничівської сільської ради.
Відповідно до ст. 2 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», депутат місцевої ради є представником інтересів територіальної громади, виборців свого виборчого округу.
Депутат сільської, селищної, міської, районної у місті, районної, обласної ради (далі депутат місцевої ради)є представником інтересів територіальної громади села, селища, міста чи їх громад, який відповідно до Конституції України і закону про місцеві вибори обирається на основі загального, рівного, прямого виборчого права шляхом таємного голосування на строк, встановлений Конституцією України.
Депутат місцевої ради, як представник інтересів територіальної громади, виборців свого виборчого округу зобовязаний виражати і захищати інтереси відповідної територіальної громади та її частини виборців свого виборчого округу, виконувати їх доручення в межах своїх повноважень, наданих законом, брати активну участь у здійсненні місцевого самоврядування.
Як уже зазначалось, 05.08.2016 на восьмій позачерговій сесії сьомого демократичного скликання Лисиничівської сільської ради Пустомитівського району Львівської області прийнято рішення № 08п-185 «Про надання згоди на добровільне обєднання територіальних громад та делегування представника до спільної робочої групи», яким надано згоду на добровільне обєднання територіальних громад с. Лисиничі та с. Підбірці Пустомитівського району Львівської області в Пустомитівську територіальну громаду з адміністративним центром у місті Пустомити, а також делеговано сільського голову ОСОБА_6 до складу робочої групи з підготовки проектів рішень щодо добровільного об'єднання територіальних громад.
Як вбачається з протоколу восьмої позачергової сесії сьомого демократичного скликання Лисиничівської сільської ради від 05.08.2016, списку присутніх депутатів та результатів відкритого поіменного голосування, зазначене вище рішення прийнято більшістю голосів, а саме: за 15 депутатів, проти 3 депутати, утримався 1 депутат (а.с. 66-71).
Отже, депутати Лисиничівської сільської ради, які є представниками інтересів територіальної громади, виборців свого виборчого округу, більшістю голосів та в межах наданих їм повноважень прийняли оскаржуване рішення.
Крім того, суд апеляційної інстанції вважає передчасним висновок суду першої інстанції, що при винесенні оскаржуваного рішення відповідачем було порушено одну з основних умов добровільного об'єднання територіальних громад, а саме, нерозривність території об'єднаної територіальної громади, з огляду на таке.
Відповідно до ч. 1 ст. 3 Закону України «Про добровільне обєднання територіальних громад» субєктами добровільного обєднання територіальних громад є суміжні територіальні громади сіл, селищ, міст.
Згідно до ч. 1 ст. 4 вказаного Закону добровільне обєднання територіальних громад сіл, селищ, міст здійснюється з дотриманням таких умов, зокрема: територія обєднаної територіальної громади має бути нерозривною, межі обєднаної територіальної громади визначаються по зовнішніх межах юрисдикції рад територіальних громад, що обєдналися.
Оскільки, при розгляді на восьмій позачерговій сесії Лисиничівської сільської ради Пустомитівського району Львівської області пропозиції голови Пустомитівської міської ради, вирішувалось лише питання про надання згоди на добровільне обєднання в Пустомитівську територіальну громаду з центром у м. Пустомити, в яку б мали входити усі села Пустомитівського району, то територія обєднаної територіальної громади, як і зазначено в Законі від 05.02.2015 № 157-VIII, була б нерозривною, так як межі обєднаних територіальних одиниць були б суміжними одна з одною і складали б одну територіальну одиницю.
Відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону № 157-VIII, у разі прийняття рішення про надання згоди на добровільне обєднання територіальних громад сільський, селищний, міський голова, який ініціював обєднання, приймає рішення про утворення спільної робочої групи з підготовки проектів рішень щодо добровільного обєднання територіальних громад та інформує про це, зокрема відповідну обласну раду, обласну державну адміністрацію.
Утворення спільної робочої групи є початком процедури добровільного обєднання територіальних громад.
Отже, покликання позивача та висновки суду першої інстанції про несуміжність територіальних одиниць є передчасними, оскільки це питання розглядається в ході наступного етапу організації добровільного обєднання територіальних громад.
Враховуючи вище наведене, суд апеляційної інстанції вважає, що відповідачем після отримання пропозицій про обєднання територіальних громад забезпечено вивчення цієї пропозиції, її громадське обговорення, що підтверджується протоколами громадських слухань, забезпечено право позивача на участь у громадських слуханнях та прийнято оскаржуване рішення про надання згоди на об'єднання територіальних громад у відповідності та у спосіб визначений Законом України «Про добровільне обєднання територіальних громад» та ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», в межах наданих повноважень, у звязку з чим відсутні підстави для визнання незаконним та скасування рішення восьмої позачергової сесії сьомого демократичного скликання Лисиничівської сільської ради Пустомитівського району Львівської області № 08п-185 від 05.08.2016 «Про надання згоди на добровільне обєднання територіальних громад та делегування представника до спільної робочої групи».
Відповідно до ч. 2 ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони субєкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати, повязані з залученням свідків та проведенням судових експертиз.
Оскільки таких витрат відповідачем не понесено, враховуючи положення ч. 2 ст. 94 КАС України, судовий збір присудженню з позивача на користь відповідача, як субєкта владних повноважень, не підлягає.
З огляду на викладене, постанова суду першої інстанції прийнята з порушенням норм матеріального права, що призвело до неправильного вирішення справи, а тому така підлягає скасуванню з прийняттям нової постанови про відмову в задоволенні позові.
Керуючись ст.ст. 94, 195, 196, 198, 202, 205, 207, 212, 254 КАС України, суд
постановив:
апеляційну скаргу Лисиничівської сільської ради Пустомитівського району Львівської області задовольнити.
Постанову Пустомитівського районного суду Львівської області від 17 жовтня 2016 року у справі № 450/2098/16-а скасувати та прийняти нову постанову, якою в задоволенні позовних вимог ОСОБА_2 відмовити.
Постанова набирає законної сили з моменту проголошення.
На постанову протягом двадцяти днів, після набрання нею законної сили, може бути подана касаційна скарга безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий:О.М. Гінда
Судді:В.Я. Качмар
ОСОБА_8
Постанова в повному обсязі складена та підписана 06.03.2017.