Постанова № 65160775, 21.02.2017, Миколаївський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
21.02.2017
Номер справи
814/2651/16
Номер документу
65160775
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Миколаїв

21 лютого 2017 року Справа № 814/2651/16

Суддя Миколаївського окружного адміністративного суду Гордієнко Т. О. розглянула у письмовому провадженні адміністративну справу

за позовомТовариства з обмеженою відповідальністю "ФЛЬОР -С", вул. Миколаївська, 40, оф. 1-а, (вул. Шевченка, 42/18, м. Миколаїв, 54030), м. Миколаїв, 54044

доГоловного управління ДФС у Миколаївській області, вул. Лягіна, 6, м. Миколаїв, 54001 проскасування податкового повідомлення-рішення від 06.12.2016р. № НОМЕР_1,ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом до ГУ ДФС у Миколаївській області про скасування податкового повідомлення-рішення № НОМЕР_1 від 06.12.2016 на суму 6490,20 грн.

Позивач обґрунтовує позовні вимоги тим, що він не допускав порушення п.12.ст.3 Закону України № 265/95 « Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». Перевіряючі при проведенні інвентаризації проігнорували фактичні обставини зберігання нафтопродуктів, та законодавчо встановлені норми відносної похибки методу вимірювання нафтопродуктів відповідно до Інструкції про порядок приймання, транспортування, зберігання, відпуску та обліку нафти і нафтопродуктів на підприємствах і організаціях України, затвердженої наказом Міністерства палива та енергетики України від 20.05.2008 № 281/171/578/155 .

Відповідач проти позову заперечує, просить відмовити у позові, оскільки при проведенні перевірки було встановлено порушення позивачем п.12 ст.3 Закону України « Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", тому податкове повідомлення рішення № НОМЕР_1 від 06.12.2016 на суму 6490,20 грн. прийнято законно й обґрунтовано та скасуванню не підлягає.

Позивач надав суду заяву про розгляд справи в порядку письмового провадження. Відповідно до ч.4,6 ст.128 КАС України суд розглядає справу в порядку письмового провадження.

Дослідив матеріали справи, суд дійшов висновку:

Актом фактичної перевірки щодо дотримання порядку здійснення платниками платків розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності ліцензій, виробництва та обігу підакцизних товарів від 18.11.2016 року встановлено, що ТОВ «Фльор» веде з порушенням встановленого законодавством обліку товарних запасів за місцем їх реалізації та зберігання. Перевіркою встановлено надлишок товарно-матеріальних цінностей на суму 1040,32 грн. Та нестачу ТМЦ на суму 2204,78 грн. Таким чином, загальна сума порушень склала 3245,10 грн.

На підставі акта перевірки прийнято податкове повідомлення-рішення № НОМЕР_1 від 06.12.2016 на суму 6490,20 грн. за порушення п.12.ст.3 Закону України « Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» № 265.

Відповідач надав суду відомість про результати перевірки щодо повноти оприбуткування, реалізації та фактичних залишків запасів, в якій зазначено надлишок дизельного пального в кількості 57,16 л на суму 1040,32 та нестача бензина А-92 в кількості 107,55 л на суму 22 04,78 грн.

Відповідно до п.12 ст.3 Закону України Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг (далі також - Закон) суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані вести в порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів (послуг), що відображені в такому обліку.

Такі вимоги не поширюються на фізичних осіб - підприємців, які є платниками єдиного податку та не зареєстровані платниками податку на додану вартість;

Статтею 20 Закону №265 встановлено, що до суб'єктів господарювання, які здійснюють реалізацію товарів, що не обліковані у встановленому порядку, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів, які не обліковані за місцем реалізації та зберігання, за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

До документів, що є підставою для оприбуткування (обліку) товару, належать документи щодо походження товару. Контролюючим органом в ході перевірки не зазначено про відсутність накаданих, товарно-транспортних накладних або неведення позивачем ОСОБА_1 обліку розрахункових операцій.

Відповідач дійшов висновку про порушення позивачем п.12. ст.3 Закону № 265, а саме не ведення обліку товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, в звязку з тим, що за даними інвентаризації залишок ТМЦ по дизельному паливу складає 15339 л, а за даними обліку 15281,84л. Бензина А-92 за даними інвентаризації 2977 л , а за даними обліку 3 084,55л.Облікові дані зроблені на підставі реєстратора розрахункових операцій (х-звіт), а фактичні залишки ПММ були особисто зняті та вираховані представником позивача ОСОБА_2 за допомогою градуювальних таблиць на сталеві резервуари, що відображено у додатку до акта перевірки від 18.11.2016.

В судовому засіданні представник позивача суду пояснив, що на АЗС позивача розроблена технологічна карта, в якій зазначено довжину та діаметр трубопроводу, який зєднує автозаправні колонки АЗС з резервуарами, в яких містяться нафтопродукти, обсяг якого також не був врахований відповідачем при проведенні інвентаризації.

Відповідно до п.п.4.2.2.1 Інструкції про порядок приймання, транспортування, зберігання, відпуску та обліку нафти і нафтопродуктів на підприємствах і організаціях України (далі Інструкція), затвердженої наказом Мінпаливенерго України, Мінтрансзвязку України, Мінекономіки України, Держспоживстандарту України від 20 травня 2008 року №281/171/578/155, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 2 вересня 2008 року за №805/15496, визначено, що обємно - масовим статичним методом визначається маса нафти і нафтопродукту за їх об'ємом, густиною та температурою. Об'єм нафти і нафтопродуктів визначається за допомогою градуйованих резервуарів та засобів вимірювань рівня нафти і нафтопродуктів у резервуарах, залізничних цистернах, танках суден або за повною місткістю мір (автоцистернах, причепах-цистернах, напівпричепах-цистернах).

Підпунктом 4.2.2.2 Інструкції визначено, що границі відносної похибки методу не мають перевищувати, зокрема:

+- 0,5% - під час вимірювання маси нетто нафти, нафтопродуктів від 100 т. і більше;

+- 0,8% - під час вимірювання маси нетто нафти, нафтопродуктів до 100 т. і відпрацьованих нафтопродуктів.

Абзаци третій та четвертий підпункту 2.3.1.4 ГОСТ 26976 визначають, що статистичний метод застосовують при вимірюванні маси продукту у градуйованих ємностях (вертикальні та горизонтальні резервуари, транспортні ємності та ін.). Обєм продукту в резервуарах визначають за допомогою градуювальних таблиць резервуарів за значеннями рівня наповнення, виміряним рівнеміром, метроштоком або металевою вимірювальною рулеткою. У ємностях, градуйованих на повну місткість, контролюють рівень наповнення, та визначають об'єм за паспортними даними.

Як вбачається з матеріалів справи, відповідачем за результатами проведеної перевірки виявлено надлишок дизпалива 57,15 л на суму1040,32 грн. та нестача бензина -107,55л на суму 2204,78 грн.

При цьому, відносна похибка у бік збільшення або бік зменшення від різниці з даними бухгалтерського обліку підприємства не перевищувала 0,8 %.

Наявна похибка по деяких позиціях пального пояснюється природним убутком нафтопродуктів при прийманні, зберіганні, відпуску на АЗС у другій кліматичній зоні України, в яку входить Миколаївська область. Бензин, дизельне паливо в залежності від виду, виробника, додатків тощо можуть змінювати свої обємні характеристики в залежності від кліматичних умов та виду їх зберігання. Зниження температури повітря на один градус викликає в дизельному паливі збільшення щільності на сім міліграмів в кожному кубічному сантиметрі.

Санкція ст. 20 Закону №265 встановлює відповідальність до суб'єктів господарювання за здійснення реалізації товарів, що не обліковані у встановленому законом порядку. Відповідачем не доведено, що позивач допустив порушення п.12. ст.3 Закону № 265, тому повідомлення-рішення № НОМЕР_1 від 06.12.2016 на суму 6490,20 грн. належить скасувати.

Відповідно до ст. 71 ч.2 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Згідно зі ст. 11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів та у доведенні перед судом їх переконливості.

За таких обставин, позов належить задовольнити.

Судові витрати відповідно до ст.94 КАС України належить повернути позивачу з бюджетних асигнувань відповідача.

Керуючись статтями 11, 71, 94, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити.

2. Скасувати податкове повідомлення-рішення від 06.12.2016 року № НОМЕР_1.

3. Присудити на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "ФЛЬОР -С" судовий збір у сумі 1378 грн. (одна тисяча триста сімдесят вісім гривень), сплачений платіжним дорученням № 293 від 07.12.2016 року та платіжним дорученням № 320 від 23.01.2017 року за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДФС у Миколаївській області.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подачі до Одеського апеляційного адміністративного суду через Миколаївський окружний адміністративний суд апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого ст.186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

Суддя Т.О. Гордієнко