328/635/17
07.03.2017
3/328/174/17
ПОСТАНОВА
07 березня 2017 року м. Токмак
Суддя Токмацького районного суду Запорізької області Петренко Л.В.,
розглянувши адміністративний матеріал, що надійшов з Токмацького ВП Пологівського ВП ГУНП в Запорізькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка народилася в м. Токмаку Запорізької області, громадянки України, яка зареєстрована за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, проживає за адресою:ІНФОРМАЦІЯ_3, не працює,
за ч.1 ст.184 КУпАП,-
встановила:
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 02.02.2017 року серії АА №709714, 27.01.2017 року о 16.20 годині був виявлений факт не виконання батьківських обов'язків гр. ОСОБА_2, що виразилось в неналежному забезпеченні умов навчання її сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_4, котрий має пропуски по навчанню в Токмацькій школі-інтернаті., чим вчинила правопорушення, передбачене ч.1 ст.184 КУпАП.
Вивчивши матеріали справи, дійшла висновку про повернення справи про адміністративне правопорушення для належного оформлення з наступних підстав.
Згідно з ч.2 ст.278 КУпАП, під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен перевірити чи правильно складений протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Частиною 1 ст.256 КУпАП визначені вимоги до змісту протоколу про адміністративне правопорушення, а саме в ньому зазначається: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Протокол про адміністративне правопорушення не відповідає вимогам ст.256 КУпАП, а саме.
Відповідно до статей 251, 254 КУпАП обовязок надання доказів покладено на осіб, уповноважених складати протоколи про адміністративні правопорушення.
В протоколі про адміністративне правопорушення зазначено, що ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ст. 184 ч.1 КУпАП.
Диспозиція частини 1 статті 184 КУпАП передбачає ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов'язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей, відповідальність за яке передбачена цим Кодексом.
Але, відповідно відомостей АСДС Д-3 Токмацького районного суду Запорізької області, на протязі року на ОСОБА_1 двічі накладались стягнення за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ст.184 КУпАП, а саме 17.03.2016 року за ч.1 ст.184 КУпАП у вигляді штрафу в сумі 34,00 грн., 13.12.2016 року за ч.2 ст.184 КУпАП у вигляді штрафу в сумі 34,00 грн.
Диспозиція частини 2 статті 184 КУпАП передбачає ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов'язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей, вчинене повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, відповідальність за яке передбачена цим Кодексом.
Так, склад визначеного у протоколі адміністративного правопорушення передбачений частиною 2 статті 184 КУпАП, а не частиною 1, як зазначено в протоколі.
Таким чином посадовою особою органу поліції невірно вказаний нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення.
У графі «до протоколу додається» зазначений адміністративний матеріал, а не додані до протоколу докази, що є порушенням п.9 Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції.
Крім того, особою, яка складала протокол відносно ОСОБА_1 не зібрані, та не долучені до матеріалів справи дані про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності. Саме ці відомості приймаються судом при вирішенні питання щодо виду та розміру стягнення за вчинене адміністративне правопорушення.
До адміністративного матеріалу не додано жодних матеріалів, характеризуючи особу правопорушника.
Невідповідність протоколу про адміністративне правопорушення вимогам закону унеможливлює прийняття у справі законного й обґрунтованого судового рішення, відтак без усунення зазначених недоліків розгляд справи є неможливим.
Враховуючи вищевикладене, вважаю, що зібрані матеріали по справі про адміністративне правопорушення є неповними та підлягають поверненню для доопрацювання, оскільки суд не може усунути вказані недоліки, а не усунення зазначених вище недоліків виключає можливість розгляду справи по суті.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст.256, 276, 278 КУпАП, суддя, -
постановила:
Протокол про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.184 КУпАП відносно ОСОБА_1 та додані до нього матеріали повернути до Токмацького ВП Пологівського ВП ГУНП в Запорізькій області, для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: