ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
----------------------
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
02 березня 2017 р.м.ОдесаСправа № 814/1235/16
Категорія: 9.2.1 Головуючий в 1 інстанції: Гордієнко Т. О.
Судова колегія Одеського апеляційного адміністративного суду у складі:
Головуючого - Милосердного М.М.,
суддів - Бітова А.І. та Ступакової І.Г.,
за участю: особи, які беруть участь у справі, у судове засідання не прибули,
розглянувши в порядку письмового провадження в місті Одесі апеляційну скаргу Головного управління ДФС у Миколаївській області на постанову Миколаївського окружного адміністративного суду від 25 жовтня 2016 року по справі за адміністративним позовом Дочірнього підприємства "Миколаївський облавтодор" Відкритого акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" до Головного управління ДФС у Миколаївській області про визнання протиправним та скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії,
В С Т А Н О В И Л А :
У червні 2016 року Дочірнє підприємство "Миколаївський облавтодор" Відкритого акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" (далі - Підприємство) звернулося до суду з адміністративним позовом до Головного управління ДФС у Миколаївській області про визнання протиправним та скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії.
Постановою Миколаївського окружного адміністративного суду від 25 жовтня 2016 року позовні вимоги Підприємства було задоволено, суд визнав протиправним та скасував рішення № 835/10/14-29-10-01-10 від 15.03.2016 року про залишення без розгляду скарги, суд зобов'язав Головне управління ДФС у Миколаївській області розглянути по суті скаргу Філії Южноукраїнська ДЕД Підприємства від 29.02.2016 року про перегляд рішення Арбузинського відділення Южноукраїнської ОДПІ ГУ ДФС у Миколаївській області від 17.02.2016 року № 0000271410 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску. Також, судом присуджено на користь позивача судовий збір у сумі 2756 грн. за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДФС у Миколаївській області.
Не погоджуючись з постановою суду, представником відповідача подана апеляційна скарга, в якій зазначається, що вказана постанова ухвалена з порушенням норм матеріального та процесуального права, висновки суду не відповідають обставинам справи, тому постанова підлягає скасуванню з ухваленням нового рішення про відмову у задоволені позовних вимог у повному обсязі.
Заслухавши суддю - доповідача, розглянувши матеріали справи та перевіривши законність і обґрунтованість судового рішення в межах доводів апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає.
Судом першої інстанції встановлено, що не погодившись з рішенням Арбузинського відділення Южноукраїнської ОДПІ № 0000271410 від 17.02.2016 року про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску в сумі 102422,04 грн. штрафу та 35186,23 грн. пені, Філією Южноукраїнської ДЕД Підприємства, що є відокремленим підрозділом позивача, 29 лютого 2016 року надіслано Головному управлінню ДФС у Миколаївській області скаргу.
Підставою звернення до суду стало рішення про залишення скарги без розгляду, на підставі п.3 р. ІV Порядку № 1124. Рішення мотивовано тим, що оскільки рішення Южноукраїнської ОДПІ від 17.02.2016 року було отримано 17.02.2016 року, то останній день подання скарги до ГУ ДФС у Миколаївській області 27.02.2016 року, а скарга подана до поштового відділення 29.02.2016 року, з пропуском 10-денного строку.
Вирішуючи справу та задовольняючи позовні вимоги, суд першої інстанції виходив з наступного, з чим також погоджується колегія суддів апеляційного суду.
Відповідно до п.14 статті 25 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" № 2464-VI від 08.07.2010 суми пені та штрафів, передбачених цим Законом, підлягають сплаті платником єдиного внеску протягом десяти календарних днів після надходження відповідного рішення. При цьому платник у зазначений строк має право оскаржити таке рішення до органу доходів і зборів вищого рівня або до суду з одночасним обов'язковим письмовим повідомленням про це територіального органу доходів і зборів, яким прийнято це рішення.
Згідно з розділом І п.3 Наказу Міністерства фінансів України № 1124 від 09.12.2015 року "Про затвердження Порядку розгляду контролюючими органами скарг на вимоги про сплату недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та на рішення про нарахування пені та накладення штрафу" первинна скарга повинна бути подана до відповідного головного управління ДФС в області, місті Києві протягом десяти календарних днів, що настають за днем отримання платником єдиного внеску вимоги або рішення територіальних контролюючих органів про нарахування пені та накладення штрафу.
Скарга, подана з порушенням порядку і строків, визначених пунктом 3 розділу II та пунктом 1 розділу IІІ цього Порядку, а також відкликана відповідно до цього Порядку, не підлягає розгляду контролюючими органами, про що виноситься рішення про залишення скарги без розгляду та робиться відмітка в журналі реєстрації скарг (п.3 розділ 4).
Оскільки, Законом № 2464-VI від 08.07.2010 та Порядком № 1124 від 09.12.2015 передбачено строк оскарження протягом десяти календарних днів, що настають за днем отримання платником рішення територіальних контролюючих органів про нарахування пені та накладення штрафу, відповідач вважав, що позивачем пропущено строк для звернення зі скаргою.
Відповідно до п.56.1-п.56.3 ст.56 ПК України рішення, прийняті контролюючим органом, можуть бути оскаржені в адміністративному або судовому порядку. У разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган неправильно визначив суму грошового зобов'язання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству або виходить за межі повноважень контролюючого органу, встановлених цим Кодексом або іншими законами України, він має право звернутися до контролюючого органу вищого рівня із скаргою про перегляд цього рішення. Скарга подається до контролюючого органу вищого рівня у письмовій формі протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання платником податків податкового повідомлення-рішення або іншого рішення контролюючого органу, що оскаржується.
Пунктом 56.13 ст.56 ПК України передбачено, що у разі коли останній день строків, зазначених у цій статті, припадає на вихідний або святковий день, останнім днем таких строків вважається перший робочий день, що настає за вихідним або святковим днем.
Позивач отримав рішення про застосування штрафних фінансових санкцій 17.02.2016 року, тому, на думку відповідача повинен був подати скаргу не пізніше 27.02.2016.
Як було встановлено, 27.02.2016 та 28.02.2016 року це вихідні дні (субота та неділя), позивач подав скаргу в перший робочий день після вихідних 29.02.2016 року, тому не пропустив строк на оскарження рішення про застосування штрафних санкцій відповідно до вимог Податкового кодексу України.
З огляду на викладене, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про скасування оспорюваного рішення № 835/10/14-29-01-10 від 15.03.2016 про залишення без розгляду скарги та зобов'язання Податковий орган розглянути її по суті.
Також, колегія суддів вважає, що висновок суду першої інстанції щодо розподілу судових витрат, відповідає вимогам частини 1 статті 94 КАС України.
Виходячи з вищезазначеного, колегія суддів приходить до висновку, що постанова суду першої інстанції ґрунтується на вірно встановлених фактичних обставинах справи, яким дана належна юридична оцінка, правильно застосовані норми матеріального права, та не допущено порушень процесуального закону, які призвели або могли призвести до неправильного вирішення справи.
Доводи апеляційної скарги висновків суду не спростовують, оскільки ґрунтуються на невірному трактуванні норм матеріального права.
За таких обставин, підстав для скасування рішення суду першої інстанції та задоволення апеляційної скарги не вбачається.
Керуючись ст. ст. 195, 197, 198, 200, 205, 206, 254 КАС України, судова колегія -
У Х В А Л И Л А :
Апеляційну скаргу Головного управління ДФС у Миколаївській області - залишити без задоволення, постанову Миколаївського окружного адміністративного суду від 25 жовтня 2016 року - залишити без змін.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі та може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів.
Головуючий: М.М.Милосердний
Судді: А.І.Бітов
І.Г.Ступакова