ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
Справа № 819/38/16
29 грудня 2016 року м.ТернопільТернопільський окружний адміністративний суд, в складі:
головуючого судді Данилевич Н.А., судді Ходачкевич Н.І., судді Подлісної І.М.
при секретарі судового засідання Колісник Н.В.
за участю:
представника заявника ОСОБА_1
представника позивача - ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засідання у місті Тернополі заяву Державного агентства земельних ресурсів України про заміну сторони виконавчого провадження по виконанню судового рішення в адміністративній справі за позовом ОСОБА_3 до Державного агентства земельних ресурсів України, Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру, відділу Держгеокадастру у м. Тернополі Тернопільської області, відділу Держземагентства у м. Тернополі Тернопільської області, Головного управління Держземагентства у Тернопільській області про визнання незаконним наказу про звільнення, поновлення на посаді та вжиття заходів щодо подальшого працевлаштування, -
ВСТАНОВИВ:
Постановою Тернопільського окружного адміністративного суду від 03 березня 2016 року адміністративний позов ОСОБА_3 до Державного агентства земельних ресурсів України, Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру, відділу Держгеокадастру у м. Тернополі Тернопільської області, відділу Держземагентства у м. Тернополі Тернопільської області, Головного управління Держземагентства у Тернопільській області про визнання незаконним наказу про звільнення, поновлення на посаді та вжиття заходів щодо подальшого працевлаштування задоволено частково, 30 березня 2016 року за судовим рішенням видано виконавчий лист.
До Тернопільського окружного адміністративного суду звернулось Державне агентство земельних ресурсів України з заявою про заміну сторони виконавчого провадження (боржника) з Держземагенства України на його правонаступника - Державну службу з питань геоденезії, картографії та кадастру, мотивуючи тим, що Державне агентство земельних ресурсів України не може виконати постанову суду, та поновити ОСОБА_3 на посаду начальника Відділу Держземагенства у м.Тернополі по тій причині, що боржник, а саме Державне агенство земельних ресурсів України в даний час знаходиться в стані припинення, в органах Державної казначейської служби України усі рахунки боржника закриті.
Представник Державного агентства земельних ресурсів України в судовому засіданні просила заяву про заміну сторони виконавчого провадження задовольнити, пославшись на обставини вказані у заяві.
Представника позивача в судовому засіданні заперечила проти задоволення заяви, пояснивши, що боржник зобов"язаний виконати постанову суду яка набрала законної сили.
Заслухавши в судовому засіданні пояснення осіб, які беруть участь у справі розглянувши заяву та дослідивши письмові докази, які є в матеріалах адміністративної справи, суд приходить до висновку, що заява про заміну сторони виконавчого провадження не підлягає до задоволення з наступних підстав.
Відповідно до ч.2 ст.264 КАС України, суд розглядає питання про заміну сторони виконавчого провадження в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або заінтересованої особи, що звернулися з поданням (заявою), та осіб, які беруть участь у справі.
Відповідно до пункту 1 Постанови КМУ Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади від 10 вересня 2014 року № 442 постановлено утворити Державну службу України з питань геодезії, картографії та кадастру, реорганізувавши Державне агентство земельних ресурсів України шляхом перетворення.
Постановою КМУ від 14 січня 2015 року № 15 "Про Державну службу України з питань геодезії, картографії та кадастру" було затверджено Положення про Державну службу України з питань геодезії, картографії та кадастру.
Частинами 1-3 вказаного положення передбачено, що Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру (Держгеокадастр) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Віце-прем'єр-міністра України - Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства і який реалізує державну політику у сфері топографо-геодезичної і картографічної діяльності та земельних відносин, а також у сфері Державного земельного кадастру.
Крім того, з розпорядження КМУ від 31 березня 2015 року № 294-р "Питання Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру" вбачається, що КМУ погодилось з пропозицією Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства щодо можливості забезпечення здійснення покладених на Державну службу з питань геодезії, картографії та кадастру постановою Кабінету Міністрів України від 14 січня 2015 року № 15 "Про Державну службу України з питань геодезії, картографії та кадастру" (Офіційний вісник України, 2015 р., № 7, ст. 164) функцій і повноважень Державного агентства земельних ресурсів, що припиняється.
Умови припинення юридичної особи та час, з якого юридична особа вважається припиненою, визначені статтею 104 Цивільного кодексу України, якою передбачено, що юридична особа припиняється в результаті передання всього свого майна, прав та обов'язків іншим юридичним особам - правонаступникам (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або в результаті ліквідації. Юридична особа є такою, що припинилася, з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її припинення.
Статтею 107 Цивільного кодексу України встановлений порядок припинення юридичної особи шляхом злиття, приєднання, поділу та перетворення. Так, після закінчення строку для пред'явлення вимог кредиторами та задоволення чи відхилення цих вимог комісія з припинення юридичної особи складає передавальний акт (у разі злиття, приєднання або перетворення) або розподільчий баланс (у разі поділу), які мають містити положення про правонаступництво щодо всіх зобов'язань юридичної особи, що припиняється, стосовно всіх її кредиторів та боржників, включаючи зобов'язання, які оспорюються сторонами. Передавальний акт та розподільчий баланс затверджуються учасниками юридичної особи або органом, який прийняв рішення про її припинення, крім випадків, встановлених законом. Підписані головою і членами комісії з припинення юридичної особи та затверджені учасниками юридичної особи або органом, який прийняв рішення про припинення юридичної особи, примірники передавального акта та розподільчого балансу передаються в орган, який здійснює державну реєстрацію юридичної особи, що припиняється, за місцем її державної реєстрації, а також в орган, який здійснює державну реєстрацію юридичної особи - правонаступника, за місцем її державної реєстрації.
Згідно статті 33 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" також передбачено, що юридична особа припиняється в результаті передання всього свого майна, прав та обов'язків іншим юридичним особам - правонаступникам у результаті злиття, приєднання, поділу, перетворення (реорганізації) або в результаті ліквідації за рішенням, прийнятим засновниками (учасниками) юридичної особи або уповноваженим ними органом, за судовим рішенням або за рішенням органу державної влади, прийнятим у випадках, передбачених законом. Юридична особа є такою, що припинилася, з дати внесення до Єдиного державного реєстру запису про державну реєстрацію припинення юридичної особи.
Відповідно до частини одинадцятої статті 37 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" порядок внесення державним реєстратором запису про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті злиття, приєднання, поділу або перетворення встановлюється відповідно частинами десятою - дванадцятою статті 36 цього Закону.
Частиною дванадцятою статті 36 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" встановлено, що за відсутності підстав для залишення документів, які подані для проведення державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті її ліквідації, без розгляду державний реєстратор повинен внести до Єдиного державного реєстру запис про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті її ліквідації.
Дата внесення до Єдиного державного реєстру запису про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті її ліквідації є датою державної реєстрації припинення юридичної особи.
Отже, прийняття органом державної влади рішення (видання наказу) про припинення юридичної особи не є її фактичним припиненням.
Відповідно до частини третьої статті 17 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" щодо державних органів і органів місцевого самоврядування як юридичних осіб в Єдиному державному реєстрі містяться, зокрема, дані про перебування юридичної особи в процесі припинення; дата та номер запису про державну реєстрацію припинення юридичної особи, підстава для його внесення.
Як вбачається з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Державне агентство земельних ресурсів України знаходиться в стані припинення, запис про припинення юридичної особи відсутній.
Частиною 1 ст.264 КАС України визначено, що у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд може замінити сторону виконавчого провадження її правонаступником.
Таким чином, оскільки станом на день розгляду заяви про заміну боржника у виконавчому провадженні ВП №51428511 по виконавчому листу Тернопільського окружного адміністративного суду №815/38/16, боржник Держземагенства України не припинено, суд вважає передчасним дану заяву, а тому у її задоволенні слід відмовити.
Керуючись ст.ст. 160, 165, 264 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
В задоволенні заяви Державного агентства земельних ресурсів України про заміну сторони виконавчого провадження по виконанню судового рішення в адміністративній справі № 819/38/16 - відмовити.
Ухвала суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд в порядку і строки, передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України та набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Головуючий суддя Данилевич Н.А.
Судді Подлісна І.М.
Ходачкевич Н.І.
копія вірна
Суддя Данилевич Н.А.