Ухвала суду № 65133351, 03.03.2017, Львівський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
03.03.2017
Номер справи
807/1541/16
Номер документу
65133351
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

УХВАЛА

про залишення апеляційної скарги без руху

03 березня 2017 року№ 876/2959/17

Суддя Львівського апеляційного адміністративного суду Довгополов О. М., перевіривши апеляційну скаргу Мукачівської об"єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіксальної служби у Закарпатській області на постанову Закарпатського окружного адміністративного суду від 25.01.2017р. у адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Мукачівської об"єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіксальної служби у Закарпатській області третя особа : Мукачівська міська рада Закарпатської області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, -

встановив:

Постановою Закарпатського окружного адміністративного суду від 25.01.2017р. задоволено повністю адміністративний позов ОСОБА_1 до Мукачівської об"єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіксальної служби у Закарпатській області третя особа : Мукачівська міська рада Закарпатської області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень.

Не погоджуючись із даною Постановою, апелянт подав на неї апеляційну скаргу.

Однак, подана апеляційна скарга не відповідає вимогам ч. 6 ст. 187 КАС України, а саме апелянтом до поданої апеляційної скарги не долучено документ про сплату судового збору у розмірі встановленому законом. У апеляційній скарзі Мукачівської об"єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіксальної служби у Закарпатській області , покликаючись на ст.8 Закону України "Про судовий збір", просить відстрочити сплату судового збору до ухвалення судового рішення.

Відповідно до ч. 2 ст. 87 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені Законом України «Про судовий збір» від 08.07.2011 р. N 3674-VI.

Відповідно до ст.5 Закону України "Про судовий збір", в редакції від 01.01.2017 року, на органи ДФС не поширюються пільги щодо сплати судового збору. Обставини, зазначені в клопотанні, не є підставою для відстрочення сплати судового збору з наступних підстав.

Звільнення або відстрочення сплати судового збору відповідних органів як сторін в окремих категоріях справ може розцінюватися як надання їм певних процесуальних переваг перед іншими учасниками судового процесу, зокрема юридичними та фізичними особами, які, безперечно, зобов'язані сплачувати відповідний збір.

Крім того, відповідно до пункту 2 Прикінцевих положень Закону України від 22 травня 2015 року № 484-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору" зобов'язано Кабінет Міністрів України забезпечити відповідне фінансування державних органів, які позбавляються пільг щодо сплати судового збору.

З огляду на наведене суд вважає, що у задоволенні клопотання Мукачівської об"єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Закарпатській області про відстрочення сплати судового збору слід відмовити.

Згідно із ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", в редакції чинній на момент подання адміністративного позову, судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до ст. 8 Закону України "Про Державний бюджет на 2016 рік" мінімальна заробітна плата станом на 1 січня 2016 року становить 1378 грн. Із позовної заяви та постанови суду першої інстанції вбачається, що предметом адміністративного позову є визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, тобто даний адміністративний позов носить майновий характер. Частиною 2 статті 4 вказаного Закону (в редакції від 01.01.2017 року) визначено ставки судового збору, відповідно до якої за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду, заяви про приєднання до апеляційної скарги на рішення суду, заяви про перегляд судового рішення у зв'язку з нововиявленими обставинами сплачується 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.

Даною нормою (в редакції, яка діяла на момент звернення до суду з адміністративним позовом) також визначено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано фізичною особою або фізичною особою - підприємцем ставка судового збору становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 5 розмірів мінімальної заробітної плати

Звідси ставка, що підлягала до сплати при поданні позовної заяви, становить 551,20 грн. (1378 * 0,4 = 551,20 )

Таким чином, розмір судового збору, що підлягає сплаті за подання до адміністративного суду апеляційної скарги становить 606,32 грн. (551,20 грн.: 100 * 110 = 606,32 грн.)

Враховуючи те, що апелянт не долучив до апеляційної скарги документ про сплату судового збору у відповідності до вимог ст. 108 КАС України, апеляційну скаргу слід залишити без руху та надати строк для усунення недоліків.

Зазначені недоліки мають бути усунені шляхом надіслання на адресу Львівського апеляційного адміністративного суду оригіналу документа про сплату апелянтом судового збору за подання до адміністративного суду апеляційної скарги, у розмірі 606 грн. 32 коп. за реквізитами: одержувач - Державний бюджет Галицького району м. Львова, код ЄДРПОУ - 38007573, рахунок - 31219206781004, банк одержувача - ГУДКУ у Львівській області, МФО банку - 825014, призначення платежу - Судовий збір, за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Львівський апеляційний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа), код ЄДРПОУ 34668371 (суду, де розглядається справа).

Керуючись ст.ст. 87, 108, 187, 189, 212, 254 КАС України, суддя -

ухвалив:

Відмовити у задоволення клопотання Мукачівської об'єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Закарпатській області про відстрочення сплати судового збору.

Апеляційну скаргу Мукачівської об"єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіксальної служби у Закарпатській області на постанову Закарпатського окружного адміністративного суду від 25.01.2017р. у адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Мукачівської об"єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіксальної служби у Закарпатській області третя особа : Мукачівська міська рада Закарпатської області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень - залишити без руху.

Зазначені в ухвалі недоліки апелянту слід усунути в 10-денний строк з моменту отримання копії цієї ухвали.

Роз'яснити особі яка подала апеляційну скаргу, що у разі не усунення зазначених недоліків, відповідно до ч. 3 ст. 108 КАС України апеляційна скарга буде повернута.

Копію ухвали надіслати особі, яка подала апеляційну скаргу.

Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення.

На ухвалу протягом двадцяти днів з моменту набрання нею законної сили може бути подана касаційна скарга безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Суддя Довгополов О. М.