Постанова № 65123680, 03.03.2017, Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області

Дата ухвалення
03.03.2017
Номер справи
345/4372/16-а
Номер документу
65123680
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 345/4372/16-а

Провадження № 2-а/345/45/2017

ПОСТАНОВА

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

03.03.2017 року м. Калуш

Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області в складі:

головуючого судді Онушканича В.В.

з участю секретаря судового засідання Бабійчук Л.В.

позивача ОСОБА_1

представника позивача ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Калуської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення, визнання протиправною бездіяльності та зобовязання вчинити дії,

в с т а н о в и в:

Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить визнати протиправним та скасувати рішення Калуської міської ради від 30.06.2016 р. № 371 «Про відмову у наданні дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) в оренду для ведення городництва гр. ОСОБА_1О.»; визнати протиправною бездіяльність Калуської міської ради щодо не розгляду заяви ОСОБА_1 про затвердження технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) для ведення городництва по вул. О.Пчілки, 87 в м. Калуш; зобов'язати Калуську міську раду розглянути на пленарному засіданні сесії, подані ОСОБА_1 заяви від 18.08.2016 р. та 28.09.2016 р. в строки та в порядку, передбаченому Законом України «Про звернення громадян», Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Земельним кодексом України.

Свої вимоги мотивує тим, що йому належить на праві власності будинковолодіння в м. Калуш по вул. О.Пчілки, 87. Дане будинковолодіння знаходилось на земельній ділянці, площею 0,2246 га. Маючи намір узаконити своє право на дану земельну ділянку в 2001р. позивач звернувся до Калуської міської ради із відповідною заявою.

Рішенням виконавчого комітету Калуської міської ради №253 від 19.06.2001р. вирішено передати ОСОБА_1 земельні ділянки, площею 0,05 га для будівництва та обслуговування житлового будинку і господарських будівель (присадибна ділянка) у приватну власність та земельні ділянки, площею 0,1746 для ведення городництва у тимчасове довгострокове користування.На підставі даного рішення позивачем було одержано державний акт на право власності на землю щодо земельних ділянок, площею 0,05 га, та зареєстровано право власності на дані земельні ділянки.

На земельні ділянки площею 0,1746, між ОСОБА_1 та виконавчим комітетом Калуської міської ради 17.09.2001р. було укладено Договір № 114/01-24 на право тимчасового довгострокового користування землею. Даний договір був зареєстрований 26.09.2001року Калуським міським відділом земельних ресурсів Івано-Франківської області в книзі записів договорів на право тимчасового довгострокового користування землею.Оскільки згідно Договору, земельна ділянка надавалась позивачу в користування терміном на 15 років, право на використання земельної ділянки виникало з моменту державної реєстрації договору, то термін права на користування мав закінчитись 26.09.2016р. А згідно п. 4.1. Договору право на користування припинялось в разі не продовження терміну дії даного договору. Позивач вирішив оформити право оренди на дану земельну ділянку.

Для цього ОСОБА_1 звернувся до Калуської міської ради із заявою про дачу йому дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) в оренду для ведення городництва.Проте, рішенням Калуської міської ради від 30.06.2016р. № 371 «Про відмову у наданні дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) в оренду для ведення городництва гр. ОСОБА_1О.» позивачу було відмовлено у наданні такого дозволу у зв'язку із тим, що «дана земельна ділянка належить до земель житлової та громадської забудови».

Позивач вважає, що відмова Калуської міської ради у наданні йому дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) в оренду для ведення городництва з підстави, що «дана земельна ділянка належить до земель житлової та громадської забудови» є невмотивованою, оскільки, у 2001 р., коли дана земельна ділянка надавалась позивачу в довгострокове тимчасове користування, вона відносилась до сільськогосподарських угідь, саме тому була передана йому в користування для ведення городництва, а не була передана у приватну власність для будівництва та обслуговування житлового будинку і господарських будівель (присадибна ділянка).

Оскільки, земельна ділянка перебуває у користуванні позивача, то у відповідності до прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про державний земельний кадастр» він мав право виготовити технічну документацію із землеустрою на земельну ділянку, яка перебувала у користуванні без дозволу органу місцевого самоврядування, тому ним було замовлено виготовлення відповідної документації, яка була виготовлена в серпні 2016р.

Одразу ж після цього, 18.08.2016 р. ОСОБА_1 звернувся до Калуської міської ради із заявою про затвердження технічної документації із землеустрою. Згідно опису документів 457/09-38 ЦНАП Калуської міської ради термін розгляду заяви позивача був встановлений до 17.09.2016р. Чергове засідання сесії Калуської міської ради відбулося 31.08.2016р., проте на ньому не розглядалось питання щодо затвердження технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) в оренду для ведення городництва.

28.09.2016 р. позивач повторно звернувся до Калуської міської ради щодо затвердження технічної документації із землеустрою. Згідно Опису документів520/09-38 ЦНАП Калуської міської ради термін розгляду його заяви був встановлений до 28.10.2016р.

Чергові засідання сесії Калуської міської ради відбувались 29.09.2016р., 12.10.2016р., та 27.10.2016р., проте рішення по розгляду заяви ОСОБА_1 так і не було прийнято.

За таких обставин, з огляду на відсутність відповідного рішення Калуської міської ради щодо розгляду по суті його заяв позивач вважає таку бездіяльність протиправною, і Калуську міську раду слід зобов'язати розглянути на черговій сесії його заяву та прийняти з даного питання рішення.

В судовому засіданні позивач та його представники позов підтримали і просять його задоволити з підстав, зазначених в самому позові. Представник позивача наголосив, що в ст. 19 ЗК України наведено перелік видів земель за основним цільовим призначенням. Раніше міською радою спірна земельна ділянка була передана позивачу для ведення городництва і зміни цільового призначення зазначеної земельної ділянки не було, відповідного рішення Калуська міська рада на приймала. Управління держгеокадастру відносить спірну земельну ділянку до сільськогоподарських угідь, про що свідчить відповідний кадастровий план. А надана представником відповідача копія з генерального плану м. Калуша не визначає статусу земельних ділянок, а тільки встановлює план розвитку міста. Щодо другої позовної вимоги, то подані позивачем до Калуської міської ради заяви про затвердження технічної документації із землеустрою розглянуті відповідачем лише під час розгляду даного адміністративного позову судом, а станом на час звернення до суду з позовом з боку міської ради була наявна бездіяльність.

Представник відповідача в судовому засіданні заперечив щодо задоволення позовних вимог, оскільки згідно генерального плану міста Калуша земельна ділянка, яку хоче отримати позивач для ведення городництва, відноситься до земель житлової та громадської забудови. Ця земельна ділянка постійно відносилась до земель житлової та громадської забудови і вона належить Калуській міській раді, яка самостійно розпоряджається своїми землями. Тільки орган місцевого самоврядування приймає рішення щодо статусу своїх земельних ділянок, а не управління держгеокадастру. Ту техдокументацію із землеустрою, яку просить затвердити позивач, він виготовив самостійно без одержання попереднього на те дозволу Калуської міської ради, що суперечить ч. 8 ст. 55 Закону Країни «Про землеустрій». На підтвердження того, що Калуська міська рада розглянула заяви позивача про затвердження технічної документації із землеустрою, представник подав копію рішення Калуської міської ради від 30.01.2017 р.

В подальшому представник відповідача в судове засідання не зявився з невідомих суду причин, хоча був завчасно та належним чином повідомлений про час і місце розгляду справи (а.с. 138). Клопотань про відкладення розгляду справи не подавав. Враховуючи, що представником відповідача були надані пояснення в судовому засіданні і в матеріалах справи достатньо доказів для розгляду її по суті, керуючись положенням ч. 4 ст. 128 КАС України, суд ухвалив подальший розгляд справи проводити без участі представника відповідача.

Допитаний як свідок начальник відділу у справах архітектури та містобудівного кадастру міської Калуської міської ради, головний архітектор міста Калуша ОСОБА_3 пояснив, що діючий на сьогодні генеральний план міста Калуша розроблений і затверджений в 1978-1979 роках, він визначає категорії земель. Згідно викопіювання з генерального плану міста Калуша, яке наявне в матеріалах справи, земельна ділянка, яку бажає отримати в оренду для ведення городництва позивач, розташована в кварталі, де планувалось будівництво багатоквартирних будинків і дитячого садочка. Тобто ця земельна ділянка відноситься до категорії земель житлової і громадської забудови. Свідку не відомо, щоб Калуська міська рада як орган місцевого самоврядування приймала рішення про віднесення земельної ділянки, на яку претендує позивач, до іншої категорії. Виготовлена позивачем технічна документація із землеустрою, копія якої наявна в матеріалах адміністративної справи, ним як начальником відділу у справах архітектури та містобудівного кадастру міської Калуської міської ради не погоджувалась.

Заслухавши пояснення сторін по справі, допитавши свідка, дослідивши письмові матеріали справи та надані докази в їх сукупності, суд приходить до наступних висновків.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 належить на праві власності будинковолодіння в м. Калуш по вул. О.Пчілки, 87 (а.с. 9-11). Рішенням виконавчого комітету Калуської міської ради № 253 від 19.06.2001 року вирішено передати ОСОБА_1 земельні ділянки, площею 0,0122 га та 0,0378 га в м. Калуш по вул. О.Пчілки, 87 для будівництва та обслуговування житлового будинку і господарських будівель (присадибна ділянка) у приватну власність (а.с. 109-110), на підставі чого ним було виготовлено державний акт на право власності на землю (а.с. 12-17).

Відповідно до Договору № 114/01-24 на право тимчасового довгострокового користування землею від 17.09.2001 р., укладеного між ОСОБА_1 та виконавчим комітетом Калуської міської ради земельну ділянку в м. Калуш по вул. О.Пчілки, 87, площею 0,1746 га, передано в тимчасове довгострокове користування, терміном на 15 років, для ведення городництва. Даний договір був зареєстрований 26.09.2001 року Калуським міським відділом земельних ресурсів Івано-Франківської області в книзі записів договорів на право тимчасового довгострокового користування землею (а.с. 18-20).

З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 звернувся до Калуської міської ради із заявою про дачу йому дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки, площею 0,1746 га, в м. Калуш по вул. О.Пчілки, 87, в натурі (на місцевості) в оренду для ведення городництва. Рішенням Калуської міської ради від 30.06.2016р. № 371 «Про відмову у наданні дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) в оренду для ведення городництва гр. ОСОБА_1О.» позивачу було відмовлено у наданні дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) в оренду для ведення городництва в районі по вул. О.Пчілки, 87, площею 0,1669 га та площею 0,0077 га у звязку із тим, що дана земельна ділянка належить до земель житлової та громадської забудови (а.с. 38).

У відповідності до ст. 18 ЗК України до земель України належать усі землі в межах її території, в тому числі острови та землі, зайняті водними об'єктами, які за основним цільовим призначенням поділяються на категорії. Категорії земель України мають особливий правовий режим. Стаття 19 цього ж Кодексу визначає, що землі України за основним цільовим призначенням поділяються на відповідні категорії, зокрема, землі житлової та громадської забудови п. «б» ч. 1.

Статтею ст. 19 Закону України «Про землеустрій» визначено, що організація і здійснення землеустрою відноситься до повноважень сільських, селищних, міських рад у сфері землеустрою на території сіл, селищ, міст.

В свою чергу ст. 20 ЗК України регулює питання встановлення та зміни цільового призначення земельних ділянок. Передбачено, що віднесення земель до тієї чи іншої категорії здійснюється на підставі рішень органів державної влади, Верховної ОСОБА_3 Автономної Республіки Крим, Ради міністрів Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування відповідно до їх повноважень. Зміна цільового призначення земельних ділянок здійснюється за проектами землеустрою щодо їх відведення (ч. 1 ст. 20 ЗК України).

Зміна цільового призначення земельних ділянок державної або комунальної власності провадиться Верховною ОСОБА_3 Автономної Республіки Крим, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування, які приймають рішення про затвердження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок та передачу цих ділянок у власність або надання у користування відповідно до повноважень, визначених ст. 122 цього Кодексу (ч. 2 ст. 20 ЗК України).

Види використання земельної ділянки в межах певної категорії земель (крім земель сільськогосподарського призначення та земель оборони) визначаються її власником або користувачем самостійно в межах вимог, встановлених законом до використання земель цієї категорії, з урахуванням містобудівної документації та документації із землеустрою (ч. 5 ст. 20 ЗК України).

За змістом статей 38-39 ЗК до земель житлової та громадської забудови належать земельні ділянки в межах населених пунктів, які використовуються для розміщення житлової забудови, громадських будівель і споруд, інших об'єктів загального користування. Використання земель житлової та громадської забудови здійснюється відповідно до генерального плану населеного пункту, іншої містобудівної документації, плану земельно-господарського устрою з дотриманням будівельних норм, державних стандартів і норм.

Статтею 122 Земельного кодексу України визначені повноваження органів виконавчої влади, Верховної ОСОБА_3 Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування щодо передачі земельних ділянок у власність або у користування, відповідно до ч. 1 якої сільські, селищні, міські ради передають земельні ділянки у власність або у користування із земель комунальної власності відповідних територіальних громад для всіх потреб.

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 116 Земельного кодексу України громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом, або за результатами аукціону. Набуття права на землю громадянами та юридичними особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування.

Порядок безоплатного отримання громадянами у власність земельних ділянок встановлений ст. 118 Земельного кодексу України, порядок надання земельних ділянок державної або комунальної власності у користування - ст. 123 Земельного кодексу України.

Як передбачено ч.ч. 1-3 ст. 123 Земельного кодексу України, надання земельних ділянок державної або комунальної власності у користування здійснюється Верховною ОСОБА_3 Автономної Республіки Крим, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування. Рішення зазначених органів приймається на підставі проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у разі: надання земельної ділянки із зміною її цільового призначення; формування нової земельної ділянки (крім поділу та об'єднання). Надання у користування земельної ділянки, зареєстрованої в Державному земельному кадастрі відповідно до Закону України «Про Державний земельний кадастр», право власності на яку зареєстровано у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, без зміни її меж та цільового призначення здійснюється без складення документації із землеустрою. Надання у користування земельної ділянки в інших випадках здійснюється на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості). У такому разі розроблення такої документації здійснюється на підставі дозволу, наданого Верховною ОСОБА_3 Автономної Республіки Крим, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, органом виконавчої влади або органом місцевого самоврядування, відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, крім випадків, коли особа, зацікавлена в одержанні земельної ділянки у користування, набуває право замовити розроблення такої документації без надання такого дозволу. Земельні ділянки державної та комунальної власності, на яких розташовані будівлі, споруди, інші об'єкти нерухомого майна, що перебувають у державній чи комунальній власності, передаються особам, зазначеним у пункті "а" частини другої статті 92 цього Кодексу, лише на праві постійного користування.

Відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лишеневідповідність місця розташування об'єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.

Як вбачається зі змісту п. 2 ст. 1 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» генеральний план населеного пункту це і є містобудівна документація, яка визначає принципові вирішення розвитку, планування, забудови та іншого використання території населеного пункту.

Згідно викопіювання з генерального плану та детального плану міста Калуша (а.с. 111, 112) і це підтверджується показаннями свідка - головного архітектора міста Калуша ОСОБА_3, земельні ділянки по вул. О.Пчілки, 87, площею 0,1669 га та площею 0,0077 га, які бажає отримати в оренду для ведення городництва позивач, розташовані в кварталі, де планувалось будівництво багатоквартирних будинків. Тобто ці земельні ділянки відносяться до категорії земель житлової і громадської забудови.

Таким чином, оскільки земельні ділянки по вул. О.Пчілки,87, площею 0,1669 га та площею 0,0077 га відносяться до категорії земель житлової і громадської забудови, а зміна цільового призначення земельної ділянки належить до виключних повноважень органу місцевого самоврядування, а не до компетенції управління держгеокадастру, на що посилається сторона позивача, то рішення Калуської міської ради від 30.06.2016р. № 371 «Про відмову у наданні дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) в оренду для ведення городництва гр. ОСОБА_1О.» є обґрунтованим. А тому вимоги позивача в цій частині є безпідставними та задоволенню не підлягають.

Щодо вимог позивача про визнання протиправною бездіяльність Калуської міської ради щодо не розгляду заяви ОСОБА_1 про затвердження технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) для ведення городництва по вул. О.Пчілки, 87 в м. Калуш; зобов'язання Калуської міської ради розглянути на пленарному засіданні сесії, подані ОСОБА_1 заяви від 18.08.2016 р. та 28.09.2016 р. в строки та в порядку, передбаченому Законом України «Про звернення громадян», Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Земельним кодексом України, то суд приходить до наступних висноків.

Судом встановлено, що 18.08.2016р. ОСОБА_1 звернувся до Калуської міської ради із заявою про затвердження технічної документації із землеустрою. Згідно опису документів 457/09-38 ЦНАП Калуської міської ради термін розгляду заяви позивача був встановлений до 17.09.2016р. (а.с. 71).

28.09.2016р. ОСОБА_1 повторно звернувся до Калуської міської ради щодо затвердження технічної документації із землеустрою (а.с. 72). Згідно опису документів 520/09-38 ЦНАП Калуської міської ради термін розгляду заяви був встановлений до 28.10.2016р. (а.с. 73).

Відповідно до п. 1 ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування» рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень.

Згідно з ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до п. 34 ч. 1 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради відповідно до закону вирішуються питання регулювання земельних відносин.

За таких обставин Калуська міська рада повинна була за результатами розгляду заяв ОСОБА_1 від 18.08.2016 р. та 28.09.2016 р. про затвердження технічної документації із землеустрою прийняти одне з рішень: або затвердити технічну документацію із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) для ведення городництва по вул. О.Пчілки, 87 в м. Калуш, або мотивовано відмовити у її затвердженні.

З матеріалів справи вбачається, що станом на час звернення ОСОБА_1 02.12.2016 р. із позовом до суду, жодного рішення з приводу даних заяв Калуською міською радою не було ухвалено. Лише під час судового розгляду справи, а саме 30.01.2017 року Калуською міською радою було прийнято рішення № 746 «Про відмову у затвердження технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) в оренду для ведення городництва гр. ОСОБА_1О.» (а.с. 130).

Згідно з пунктами 1 і 2 ч. 2 ст. 162 КАС України, у разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про визнання протиправними дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень, а також зобов'язання відповідача вчинити певні дії.

Таким чином, Калуська міська рада проявила бездіяльність, своєчасно не розглянувши заяви ОСОБА_1 А тому слід визнати протиправною бездіяльність Калуської міської ради щодо не розгляду заяви ОСОБА_1 про затвердження технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) для ведення городництва по вул. О.Пчілки, 87 в м. Калуш.

Щодо вимог позивача про зобов'язання Калуської міської ради розглянути на пленарному засіданні сесії, подані ОСОБА_1 заяви від 18.08.2016 р. та 28.09.2016 р., то на даний час дана вимога втратила актуальність, оскільки, як вказувалося вище, 30.01.2017 року Калуська міська рада ухвалила відповідне рішення з даного питання.

Згідно зі ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є субєктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань субєкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа. Якщо адміністративний позов задоволено частково, судові витрати, здійснені позивачем, присуджуються йому відповідно до задоволених вимог, а відповідачу - відповідно до тієї частини вимог, у задоволенні яких позивачеві відмовлено.

Таким чином, оскільки позовні вимоги підлягають частковому задоволенню, то за рахунок бюджетних асигнувань відповідача на користь позивача слід стягнути 551,20 грн. сплаченого судового збору.

На підставі викладеного, керуючись ст. 19 Конституції України, ст.ст. 26, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст.ст. 18, 20, 38, 39, 116, 118, 120, 122 ЗК України, ст. 19 Закону України «Про землеустрій», ст. 1 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», ст. 21 ЦК України, ст. 15 Закону України «Про звернення громадян», ст.ст. 11, 17, 18, 70-71, 94, 99-102, 122, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України,

п о с т а н о в и в:

Позов задоволити частково.

Визнати протиправною бездіяльність Калуської міської ради щодо не розгляду заяви ОСОБА_1 про затвердження технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) для ведення городництва по вул. О.Пчілки, 87 в м. Калуш.

В задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Калуської міської ради (код ЄДРПОУ 04054300) на користь ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер - НОМЕР_1) судові витрати у розмірі 551,20 грн. сплаченого судового збору

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Калуський міськрайонний суд протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а, також, прийняття постанови у письмовому провадженні, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Головуючий: