Справа № 587/2473/16-а
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 лютого 2017 року Сумський районний суд Сумської області під головуванням судді Степаненка О.А., при секретарі Токаревій В.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Суми справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Сумської районної державної адміністрації про зобовязання вчинити певні дії,
В С Т А Н О В И В:
У листопаді 2016 року позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до Управління соціального захисту населення Сумської районної державної адміністрації про зобовязання здійснити перерахунок разової щорічної грошової допомоги до 5 травня як учаснику бойових дій. В обґрунтування своїх вимог позивач послався на те, що він має статус учасника бойових дій. У відповідності з Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», Законом України «Про жертви нацистських переслідувань» учасник бойових дій має право на виплату до 5 травня разової грошової допомоги в розмірі 5 мінімальних пенсій за віком, яка складає 1130 гривень, тобто 5650 гривень. Разом з тим, постановою Кабінету Міністрів України №141 від 2 березня 2016 року встановлено розмір разової грошової допомоги до 5 травня в сумі 920 гривень, які він отримав від Управління соціального захисту населення Сумської районної державної адміністрації. Позивач просив постановити рішення, яким визнати дії відповідача неправомірними, зобовязати відповідача нарахувати та виплатити йому грошову допомогу до 5 травня в розмірі, передбаченому Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та Законом України « Про пенсійне забезпечення».
Зясувавши правові позиції сторін, дослідивши надані сторонами письмові докази, суд вважає за необхідне залишити позов без розгляду з наступних підстав.
Відповідно до ч. 2ст. 99 КАС Українидля звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до положень ст. 100 КАС Україниадміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала. Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.
Позивач у позові зазначає, що про факт порушення його прав він дізнався на початку червня 2016 року.
Однак з матеріалів справи вбачається, що вказана допомога була перерахована на рахунок позивача 24 травня 2016 року, що підтверджується копією відомості № 1/5933 (арк.с. 56) поштового зв»язку с.В.Чернеччина, Сумського району і не оспорюється сторонами.
Судом встановлено, що грошові суми в розмірі 920 гривень позивач отримав на свій рахунок 24 травня 2016 року і саме тоді повинен був дізнатися про порушення його прав та інтересів і від цієї дати необхідно відраховувати шестимісячний строк для звернення до суду, який сплив 24 листопада 2016 року, а до суду позивач звернувся лише 30 листопада 2016 року.
В судовому засіданні позивач не ставив питання про поновлення строку для звернення до суду, оскільки вважав, що строк звернення до суду ним не порушений, бо про порушення своїх прав він дізнався на початку червня 2016 року, про що повинен був дізнатися 24 травня 2016 року, тобто коли отримав спірну грошову суму на свій рахунок.
З урахуванням наведеного суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення позовної заяви без розгляду у зв'язку з пропущенням позивачем без поважних причин строку звернення до адміністративного суду за захистом своїх прав і відсутністю законних підстав для поновлення такого строку.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст.99,100,107 КАС України, -
У Х В А Л И В:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Сумської районної державної адміністрації про зобов*язання вчинити певні дії залишити без розгляду.
Ухвала суду може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський районний суд Сумської області протягом п»яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала суду набирає законної сили після спливу строку на подачу апеляційної скарги, якщо таку скаргу не буде подано.
Суддя