Рішення № 65105767, 14.07.2016, Харківський районний суд Харківської області

Дата ухвалення
14.07.2016
Номер справи
635/2296/16-ц
Номер документу
65105767
Форма судочинства
Цивільне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 635/2284/16-ц

Провадження № 2/635/1382/2016

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 липня 2016 рокуХарківський районний суд Харківської області у складі:Головуючого - судді- ОСОБА_1,при секретарі- ОСОБА_2,прокурора- ОСОБА_3,представника третьої особи- ОСОБА_4,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в смт. Покотилівка Харківського району Харківської області цивільну справу за позовом заступника прокурора Харківської області в інтересах держави в особі державного агентства лісових ресурсів України, державного підприємства «Жовтневе лісове господарство» до ОСОБА_5 селищної ради Харківського району Харківської області, ОСОБА_6, третя особа: Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру, про визнання незаконним та скасування рішення та скасування запису про державну реєстрацію права власності, -

ВСТАНОВИВ:

До Харківського районного суду Харківської області звернувся із позовом заступник прокурора Харківської області в інтересах держави в особі державного агентства лісових ресурсів України, державного підприємства «Жовтневе лісове господарство» до ОСОБА_5 селищної ради Харківського району Харківської області, ОСОБА_6, третя особа: Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру, в якому просив суд:

Визнати незаконним та скасувати рішення XX сесії V скликання ОСОБА_5 селищної ради Харківського району Харківської області від 26 червня 2009 року «Про надання гр. ОСОБА_6 дозволу на розробку проекту відведення земельної ділянки розташованої за адресою: Харківська область, Харківський район, сел. Високий, вул. 9-го Травня, 6 для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель та споруд».

Скасувати державну реєстрацію -земельної ділянки розташованої за адресою: Харківська область Харківський район сел. Високий вул. 9-го Травня, 5 шляхом скасування кадастрового номеру 6325156700:00:018:0064.

Стягнути з ОСОБА_5 селищної ради Харківського району Харківської області і ОСОБА_7 на користь прокуратури Харківської області судові витрати зі сплати судового збору в розмірі 2756 грн. 00 коп.

Своє позовні вимоги прокурор обґрунтував тим, що згідно з рішенням сесії ОСОБА_5 селищної ради Харківського району від 06.04.2006 у період з 06.04.2006 по 08.10.2010 посаду ОСОБА_5 селищного голови обіймав ОСОБА_8. У жовтні 2010 року ОСОБА_8, будучи селищним головою ОСОБА_5 селищної ради, перевищив свої владні повноваження та скоїв службове підроблення, а саме вніс до офіційних документів завідомо неправдиві відомості, а також склав та видав завідомо неправдиві документи. Так, до селищної ради із заявами на отримання у власність земельних ділянок для будівництва та обслуговування житлових будинків, якірозташовані на території селищної ради, звернулись громадяни, в т.ч. ОСОБА_7 щодо виділення земельної ділянки площею 0, 15 га в районі вул. Ощепкова, 52 у сел. Високий. За наслідками розгляду заяви ОСОБА_7 26.06.2009 на засіданні XX сесії V скликання ОСОБА_5 селищною радою прийнято рішення «Про надання гр. ОСОБА_7 дозволу на розробку проекту відведення земельної ділянки в сел.Високий по вул. 9 Травня № 6 Харківського району Харківської області для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель та споруд». Згідно з пі 1 цього рішення громадянці надано дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (для: передачі її у власність) площею 0, 15 га за рахунок земель запасу сільськогосподарського призначення (пасовища) для вищезазначених цілей за вказаною адресою. На підставі рішення сесії ради від 26.06.2009 у ході розробки документації із землеустрою земельній ділянці, яка мала бути надана у власність ОСОБА_7 присвоєно кадастровий номер 6325156700:00:018:0064. У подальшому ОСОБА_8, достовірно знаючи про порядок та умови відведення у власність громадянам земельних ділянок, не вніс до порядку денного та на розгляд сесії селищної ради питання про передачу громадянам земельних ділянок у приватну власність, в т.ч. ОСОБА_7С, і самостійно, без винесення цього питання на розгляд сесії, його розгляду та прийняття депутатами відповідних рішень, підписав завідомо неправдиві рішення XXXII сесії V скликання ОСОБА_5 селищної ради від 08.10.2010. Так, на підставі підробленого рішення ОСОБА_5 сільської ради ніби то затверджено ОСОБА_7 проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,1490 Та із земель запасу державної власності сільськогосподарського призначення за адресою: сел. Високий вул. 9 Травня, 6 для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд та передано її у власність. На підставі вказаного рішення Харківською регіональною філією «Центр Державного земельного кадастру» ОСОБА_7 виготовлено державний акт на право власності на земельну ділянку (бланк серії ЯЛ № 561838), який державну реєстрацію не пройшов, тобто в силу ст.125 Земельного кодексу України є нечинним, а тому відповідач не набула права власності на спірну земельну ділянку. Вироком Харківського районного суду від 07.03.2013 у справі № 635/2131/13-к, що набрав законної сили, ОСОБА_8 визнано винним у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. З ст. 365, ч. 2 ст. 366 КК України. В судовому засіданні ОСОБА_8 у вчиненні зазначених кримінальних правопорушень вину визнав повністю, щиро розкаявся. Враховуючи те, що зазначені земельні ділянки фактично вкриті багаторічними насадженнями, Харківською місцевою прокуратурою № 6 під час встановлення наявності підстав для представництва інтересів держави у суді направлено запити до ДП «Харківська державна лісовпорядна експедиція» та ДП «Жовтневе лісове господарство» щодо перетину відведеної ОСОБА_7 ділянки із землями, що перебувають у постійному користуванні ДП «Жовтневе лісове господарство», а саме квартал 18 Бабаївського лісництва. Відповідно до інформації цього підприємства від 24.02.2016 № 73 земельна ділянка, що передана у власність ОСОБА_7, відведена за рахунок земель лісогосподарського призначення, що перебувають у постійному користуванні ДП «Жовтневе лісове господарство» на підставі матеріалів лісовпорядкування згідно з п. 5 Прикінцевих положень Лісового кодексу України, тобто до одержання в установленому порядку державними лісогосподарськими підприємствами державних актів на право постійного користування земельними лісовими ділянками. Відповідно до інформації державного лісогосподарського підприємства від 25.02.2016 № 02-07/139 рішення щодо вилучення із постійного користування ДП «Жовтневе лісове господарство» зазначених земель в установленому чинним законодавством порядку не приймалися, згода на це підприємством не надавалася.

З метою захисту інтересів держави рішення XX сесії V скликання 26.06.2009 ОСОБА_5 селищної ради «Про надання гр.ОСОБА_7 дозволу на розробку проекту відведення земельної ділянки в сел. Високий по вул. 9 Травня № 6 Харківського району Харківської області для будівництва та обслуговування жилого будинку,господарських будівель та споруд» підлягає визнанню незаконним та скасуванню у судовому порядку. Зважаючи на те, що рішення ОСОБА_5 селищної ради від 08.10.2010 є підробленим, тобто нечинним, визнання його незаконним у судовому порядку не потребує в силу ст.61 ЦПК України.

Рішенням сесії ОСОБА_5 селищної ради від 26.06.2009 ОСОБА_7 надано дозвіл на розробку проекту землеустрою, тобто нею розпочато реалізацію гарантованого Конституцією України права на безоплатну приватизацію земельної ділянки відповідно до вимог ст. 118 Земельного кодексу України. Таким чином рішення у справі впливає на її пр|ава та інтереси, оскільки зазначена земельна ділянки не може бути передана ОСОБА_7 у власність в силу вимог ст.ст. 83, 84, 121, 149 Земельного кодексу України через її належність до земель лісогосподарського призначення та перебування у постійному користуванні ДП «Жовтневе лісове господарство». З урахуванням наведеного ОСОБА_7 є відповідачем у справі.

Прокурор Аносов Д.О. у судовому засіданні заявлені позовні вимоги підтримав і просив задовольнити у повному обсязі. Надав пояснення аналогічні викладеним в позові.

Представник третьої особи - проти задоволення позовних вимог не заперечувала. Просила постановити рішення по справі на розсуд суду, у відповідності з вимогами діючого законодавства.

Представник позивача Державної агенції лісових ресурсів України у судове засідання не зявився, надав суду заяву про розгляд справи у його відсутність, в якій підтримав позовні вимоги в повному обсязі та просив розглядати справу за наявними у справі документами.

Представник позивача Державного підприємства «Жовтневе лісове господарство» у судове засідання не зявився, надав суду заяву про розгляд справи у його відсутність, в якій підтримав позовні вимоги в повному обсязі та просив задовільнити у повному обсязі.

Представник відповідача ОСОБА_5 селищної ради Харківського району Харківської області у судове засідання не зявився, про день та час слухання справи повідомлявся своєчасно і належним чином, заяв про розгляд справи у його відсутність або відкладення розгляду справи суду не надавав.

Відповідач у судове засідання не зявився, про день та час слухання справи повідомлявся своєчасно і належним чином, заяв про розгляд справи у його відсутність або відкладення розгляду справи суду не надавав.

Зі згоди позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи згідно положень ст. 224 ЦПК України.

Заслухавши сторони, перевіривши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає частковому задоволенню з огляду на наступне.

Відповідно до вимог ст.11 Цивільного кодексу України підставами виникнення цивільних прав та обов'язків є, зокрема, договори та інші правочини.

Згідно з вимогами ч.1 ст.15 ЦК України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.

Відповідно до ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 1, 2, 4 ст. 20 Земельного кодексу України, віднесення земель до тієї чи іншої категорії здійснюється на підставі рішень органів державної влади та органів місцевого самоврядування відповідно до їх повноважень. Зміна цільового призначення земель провадиться органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування, які приймають рішення про передачу цих земель у власність або надання у користування, вилучення (викуп) земель і затверджують проекти землеустрою або приймають рішення про створення об'єктів природоохоронного та історико-культурного призначення. Зміна цільового призначення земель, зайнятих лісами, провадиться з урахуванням висновківорганів виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища та лісового господарства.

Порушення порядку встановлення та зміни цільового призначення земель є підставою для визнання недійсними рішень органів державної влади та органів місцевого самоврядування про надання (передачу) земельних ділянок громадянам та юридичним особам; визнання недійсними угод щодо земельних ділянок; відмови в державній реєстрації земельних ділянок або визнання реєстрації недійсною; притягнення до відповідальності відповідно до закону громадян та юридичних осіб, винних у порушенні порядку встановлення та зміни цільового Призначення земель (ст. 21 ЗК України).

Згідно зі ст. 55 ЗК України, до земель лісогосподарського призначення належать землі, вкриті лісовою рослинністю, а також не вкриті лісовою рослинністю, нелісові землі, які надані та використовуються для потреб лісового господарства. До земель лісогосподарського призначення не належать землі, зайняті: зеленими насадженнями у межах населених пунктів, які не віднесені до категорії лісів; окремими деревами і групами дерев, чагарниками на сільськогосподарських угіддях, присадибних, дачних і садових ділянках.

Відповідно до ст. 56, 57 ЗК України, землі лісогосподарського призначення можуть перебувати у державній, комунальній та приватній власності.

Громадянам та юридичним особам за рішенням органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади можуть безоплатно або за плату передаватись у власність замкнені земельні ділянки лісогосподарського призначення загальною площею до 5 гектарів у складі угідь селянських, фермерських та інших господарств. Громадяни і юридичні особи в установленому порядку можуть набувати у власність земельні ділянки і деградованих і малопродуктивних угідь для залісення.

Земельні ділянки лісогосподарського призначення за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування надаються в постійне користування спеціалізованим державним або комунальним лісогосподарським підприємствам, іншим державним і комунальним підприємствам, установам та організаціям, у яких створено , спеціалізовані підрозділи, для ведення лісового господарства.

Порядок використання земель лісогосподарського призначення визначаєтьсязаконом.

Таким чином, землі, вкриті лісовою рослинністю, а також не вкриті лісовою рослинністю, нелісові землі, які надані та використовуються для потреб лісового господарства, належать до земель лісогосподарського призначення, на які розповсюджується особливий режим щодо використання, надання в користування та передачі у власність, який визначається нормами Конституції України, ЗК України, і іншими законами й нормативно-правовими актами.

При цьому згідно зі ст. З ЗК України, земельні відносини, які виникають при використанні лісів, регулюються також нормативно-правовими актами про ліси, якщо вони не суперечать ЗК України.

Водночас у п. 2 ст. 5 Лісового кодексу України передбачено, що правовий режим земель лісогосподарського призначення визначається нормами земельного законодавства. Відтак застосування норм земельного і лісового законодавства при визначенні правового режиму земель лісогосподарського призначення повинно базуватись на пріоритетності норм земельного законодавства перед нормами лісового законодавства, а не навпаки.

Оскільки земельна ділянка й права на неї на землях лісогосподарського призначення є об'єктом земельних правовідносин, то суб'єктний склад і зміст таких правовідносин повинно визначатися згідно з нормами земельного законодавства в поєднанні з нормами лісового законодавства в частині використання та охорони лісового фонду.

Основною рисою земель лісогосподарського призначення є призначення цих земель саме для ведення лісового господарства, що за змістом ст. 63 ЛК України полягає вздійсненні комплексу заходів щодо охорони, захисту, раціонального використання та розширеного відтворення лісів.

Використанню лісогосподарських земель за їх цільовим призначенням законодавство надає пріоритет: складовою охорони земель є захист лісових земель та чагарників від необґрунтованого їх вилучення для інших потреб (п. «б» ч. 1 ст. 164 ЗК України).

Отже, однією з основних особливостей правового режиму земель лісогосподарського призначення є нерозривний зв'язок їх використання із лісокористуванням.

Судом встановлено та підтверджується наявними в матеріалах справи доказами, що рішенням ОСОБА_5 селищної ради XX сесії V скликання від 26 червня 2009 року «Про надання гр. ОСОБА_7 дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (для передачі її у власність) площею 0, 15 га за рахунок земель запасу сільськогосподарського призначення (пасовища), розташованої в сел.Високий по вул.9 Травня, 6 Харківського району Харківської області для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд.

На підставі рішення сесії ради від 26.06.2009 у ході розробки документації із землеустрою земельній ділянці, яка мала бути надана у власність ОСОБА_7 присвоєно кадастровий номер 6325156700:00:018:0064.

У подальшому ОСОБА_8, достовірно знаючи про порядок та умови відведення у власність громадянам земельних ділянок, не вніс до порядку денного та на розгляд сесії селищної ради питання про передачу громадянам земельних ділянок у приватну власність, в т.ч. ОСОБА_7, і самостійно, без винесення цього питання на розгляд сесії, його розгляду та прийняття депутатами відповідних рішень, підписав завідомо неправдиві рішення XXXII сесії V скликання ОСОБА_5 селищної ради від 08.10.2010.

Так, на підставі підробленого рішення ОСОБА_5 сільської ради ніби то затверджено ОСОБА_7 проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,1490 га із земель запасу державної власності сільськогосподарського призначення за адресою: сел. Високий вул. 9 Травня, 6 для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд та передано її у власність.

Державний акт ОСОБА_7 не отримала, а тому права власності на спірну земельну ділянку не набула.

За ст. 13 ЗК України, до повноважень Кабінету Міністрів України в галузі земельних відносин належить, зокрема, розпорядження землями державної власності в межах, визначених цим Кодексом.

Згідно із ч. ч. 1, 2, 5, 6 ст. 149 ЗК України земельні ділянки, надані у постійне користування із земель державної та комунальної власності, можуть вилучатися для суспільних та інших потреб за рішенням органів державної влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування на підставі та в порядку, передбачених цим Кодексом. Вилучення земельних ділянок провадиться за згодою землекористувачів на підставі рішень Кабінету Міністрів України, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих державних адміністрацій, сільських, селищних, міських рад відповідно до їх повноважень. Сільські, селищні, міські ради вилучають земельні ділянки комунальної власності відповідних територіальних громад, які перебувають у постійному користуванні, для всіх потреб, крім особливо цінних земель, які вилучаються (викупляються) ними з урахуванням вимог статті 150 цього Кодексу. Верховна Рада Автономної Республіки Крим, обласні, районні ради вилучають земельні ділянки спільної власності відповідних територіальних громад, які перебувають у постійному користуванні, для всіх потреб. Районні державні адміністрації на їх території вилучають земельні ділянки державної власності (крім випадків, визначених частиною девятою цієї статті), які перебувають у постійному користуванні, в межах сіл, селищ, міст районного значення для всіх потреб та за межами населених пунктів для:

Отже, оспорюваним рішенням без погодження постійного землекористувачавилучень земельні ділянки лісогосподарського призначення з постійного користування ДП «Жовтневе лісове господарство», які використовувалися для ведення лісового господарства, й передано у власність для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель та споруд (землі житлової та громадської забудови). Доказів надання ДП «Жовтневе лісове господарство» згоди на таке вилучення матеріали справи не містять.

Частиною першою статті 155 ЗК України передбачено, що у разі видання органом ,] виконавчої влади або органом місцевого самоврядування акта, яким порушуються права особи щодо володіння, користування чи розпорядження належною їй земельною ділянкою, такий акт визнається недійсним.

Наказом Державного комітету України із земельних ресурсів від 23 липня 2010 року №548 затверджено класифікацію видів цільового призначення земель (далі - класифікація).

Відповідно до пунктів 1.2-1.4 цієї класифікації код та цільове призначення земель застосовуються для забезпечення обліку земельних ділянок за видами цільовогопризначення у державному земельному кадастрі. Класифікація застосовується для використання органами державної влади, органами місцевого самоврядування, організаціями, підприємствами, установами для ведення обліку земель та формування звітності із земельних ресурсів та визначає поділ земель на окремі види цільового призначення земель, які характеризуються власним правовим режимом, екосистемними функціями, видом господарської діяльності, типами забудови, типами особливо цінних і об'єктів.

Згідно зі ст. 6 Закону України «Про державний земельний кадастр» ведення та адміністрування Державного земельного кадастру забезпечується центральним органом Виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин.

Відповідно до ст. 1 вищевказаного закону кадастровий номер земельної ділянки - індивідуальна, що не повторюється на всій території України, послідовність цифр та знаків, яка присвоюється земельній ділянці під час її державної реєстрації і зберігається за нею протягом усього часу існування.

Статтею 10 та ч.6, 7, 8 ст. 16 вищевказаного закону передбачено, що кадастровий номер скасовується лише у разі скасування державної реєстрації земельної ділянки. Зміна власника чи користувача земельної ділянки, зміна відомостей про неї не є підставою для скасування кадастрового номера. Скасований кадастровий номер земельної ділянки не може бути присвоєний іншій земельній ділянці. Інформація про скасовані кадастрові номери земельних ділянок зберігається у Державному земельному кадастрі постійно.

Аналогічні положення визначені п.п.29, 114 постанови Кабінету Міністрів України №1051 від 17.10.2012 року, якою затверджено Порядок ведення Державного земельного кадастру. Разом з тим в п.п.60, 61 вказаної постанови передбачено, що запис у Поземельній книзі скасовується (поновлюється) Державним кадастровим реєстратором на підставі рішення суду шляхом внесення до Державного земельного кадастру відомостей про його скасування (поновлення) із зазначенням дати та підстави для скасування (поновлення), посади, прізвища та ініціалів Державного кадастрового реєстратора, який скасував (поновив) запис, та формування з використанням програмного забезпечення Державного земельного кадастру нових аркушів Поземельної книги.

Усупереч вимогам постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок» від 26 травня 2004 року №677 спірні земельні ділянки ОСОБА_9 були відведені без і належним чином розробленого, погодженого та затвердженого у встановленому порядку проекту відведення щодо зміни цільового призначення земельних ділянок.

Про вказані порушення свідчить і відсутність розрахованих, затверджених та сплачених в установленому законом порядку витрат лісогосподарського виробництва відповідно до вимог ст. 207 ЗК України та постанови Кабінету Міністрів України «Пророзміри та Порядок визначення втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, які підлягають відшкодуванню» від 17 грудня 1997 року №1279.

Крім того, в порушення вимог ст. 186 ЗК України, проект відведення спірних земельних ділянок у користування ; ОСОБА_7 затверджено за відсутності відповідного погодження органів лісового господарства, тобто ДП «Жовтневе лісове господарство».

У відповідності з вимогами ст.61 ЦПК України вирок у кримінальній справі, що набрав законної сили, постанова суду у справі про адміністративне правопорушення, обов'язкові для суду, що розглядає справу про цивільно-правові наслідки дій особи, стосовно якої ухвалено вирок або постанову суду, з питань, чи мали місце ці дії та чи вчинені вони цією особою.

Вироком Харківського районного суду Харківської області від 07 березня 2013 року ОСОБА_8, який станом на 26 червня 2009 року був головою ОСОБА_5 селищної ради Харківського району Харківської області, був визнаний винним за перевищення своїх владних повноважень при передачі у власність земельної ділянки, розташованої за адресою: Харківська область, Харківський район, с.Високий, вул. 9 Травня, 6 та йому було призначено покарання за ст.ст.365 ч.3, 366 ч.2, 70, 75 КК України у вигляді п"яти років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади, повязані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарчих функцій на три роки та з іспитовим строком на три роки.

Отже, видане рішення ОСОБА_5 селищною ради XX сесії V скликання від 26 червня 2009 року «Про надання гр. ОСОБА_6 дозволу на розробку проекту відведення земельної ділянки розташованої за адресою: Харківська область Харківський район сел. Високий вул. 9-го Травня, 6 для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель та споруд», суперечить чинному законодавству України і відповідно підлягає скасуванню.

Частиною 1 статті 88 ЦПК України стороні, на, користь якої ухвалено судове рішення, суд присуджує з другої сторони Понесені нею і документально підтверджені судові витрати.

І При зверненні до суду позивачем був сплачений судовий збір у розмірі 2756 грн. 00 коц.

Оскільки позов був задоволений частково, суд вважає можливим стягнути з відповідача ОСОБА_5 селищної ради Харківського району Харківської області на користь позивача судовий збір, так як шкода виникла внаслідок неправомірних дій Голови цієї селищної ради - ОСОБА_8, у звязку із чим у стягненні судового збору з відповідача ОСОБА_10 - відмовити.

Приймаючи до уваги викладене, керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 88, 209, 212-215, 224- 226 ЦПК України, суд,-

ВИРІШИВ:

Позов заступника прокурора Харківської області в інтересах держави в особі державного агентства лісових ресурсів України, державного підприємства «Жовтневе лісове господарство» до ОСОБА_5 селищної ради Харківського району Харківської області, ОСОБА_6, третя особа: Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру, про визнання незаконним та скасування рішення та скасування запису про державну реєстрацію права власності - задовольнити частково.

Визнати незаконним та скасувати рішення XX сесії V скликання ОСОБА_5 селищної ради Харківського району Харківської області від 26 червня 2009 року «Про надання гр. ОСОБА_7 дозволу на розробку проекту відведення земельної ділянки розташованої за адресою: Харківська область Харківський район сел. Високий вул. 9-го Травня, 6 для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель та споруд».

Скасувати державну реєстрацію земельної ділянки розташованої за адресою: Харківська область Харківський район сел. Високий вул. 9-го Травня, 6 шляхом скасування кадастрового номеру 6325156700:00:018:0064.

Стягнути з ОСОБА_5 селищної ради Харківського району Харківської області (код ЄДРПОУ 04396503), на користь прокуратури Харківської області (прокуратура Харківської області, код 02910108, банк отримувач: Державна казначейська служба України м. Київ, код 820172, рахунок 35212041007171, код класифікації видатків бюджету - 2800), судові витрати з судового збору в розмірі 2756 грн. 00 коп. (дві тисячі сімсот пятдесят шість гривень нуль копійок).

В іншій частині в задоволенні позову відмовити.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Харківської області протягом десяти днів з дня проголошення рішення шляхом подання апеляційної скарги. Особи, які брали участь у справі, але не були присутніми у судовому засіданні під час проголошення судового рішення можуть подати апеляційну скаргу протягом 10 днів з дня отримання копії цього рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо воно не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою Відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Суддя І.В.Караченцев