УХВАЛА
про залишення апеляційної скарги без руху
03 березня 2017 року
№ 876/2916/17
Суддя Львівського апеляційного адміністративного суду Старунський Д. М., перевіривши апеляційну скаргу Квартирно-експлуатаційного відділу м. Володимир-Волинський на постанову Волинського окружного адміністративного суду від 30.11.2016р. у справі за адміністративним позовом Володимир-Волинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Волинській області до Квартирно-експлуатаційного відділу м. Володимир-Волинський про стягнення податкового боргу, –
В С Т А Н О В И В:
Постановою Волинського окружного адміністративного суду від 30.11.2016р. задоволено повністю адміністративний позов.
Не погоджуючись із даною постановою, апелянт подав апеляційну скаргу.
Відповідно до вимог ст. 186 КАС України апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване рішення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом ч. 3 ст. 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Із матеріалів справи видно, що 30 листопада 2016 року судом першої інстанції у відкритому судовому засіданні винесено оскаржено постанову, копію якої надіслано 06 грудня 2016 року та отримано апелянтом 12 грудня 2016 року, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення (а.с. 52).
Апеляційна скарга відповідачем подана до суду першої інстанції 20 лютого 2017 року (згідно з відбитком штампа поштової кореспонденції), тобто з пропуском строку на апеляційне оскарження.
Разом з апеляційною скаргою апелянтом заявлено клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження. Підставою пропуску строку на апеляційне оскарження апелянт зазначає перебування юрисконсула Квартирно-експлуатаційного відділу м. Володимир-Волинський на лікарняному та у зв'язку з цим неможливості подання апеляційної скарги.
Згідно з абз. 1 ч. 4 ст. 189 КАС України, апеляційна скарга залишається без руху у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених ст. 186 Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.
Враховуючи те, що особою, яка подала апеляційну скаргу пропущено строк на апеляційне оскарження та хоча і порушено питання про його поновлення, проте з ненаданням доказів причин пропуску такого строку, таку апеляційну скаргу необхідно залишити без руху для подання апелянтом протягом 30 днів з моменту отримання копії цієї ухвали, заяви про поновлення строку на апеляційне оскарження із наведенням у ній поважних причин пропуску строку для подання апеляційної скарги та надання відповідних доказів.
Також, дана апеляційна скарга не відповідає вимогам ч.6 ст.187 КАС України, а саме до апеляційної скарги не додано документ про сплату судового збору.
Натомість апелянтом разом з апеляційною скаргою подано клопотання про відстрочення, розстрочення сплати судового збору (звільнення від сплати судового збору) за подання апеляційної скарги, яке обґрунтовано відсутністю коштів для оплати судового збору.
Однак дане клопотання слід залишити без задоволення, оскільки апелянтом, окрім клопотання, не надано будь-яких доказів, що підтверджують наявність необхідності звільнення чи відстрочення сплати судового збору за подання апеляційної скарги.
Окрім того, у постанові Пленуму Вищого адміністративного суду України від 05.02.2016р. №2 «Про судову практику застосування адміністративними судами окремих положень Закону України від 8 липня 2011 року № 3674-VI «Про судовий збір» у редакції Закону України від 22 травня 2015 року 484-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» вказано, що обмежене фінансування бюджетної установи не є підставою для її звільнення від сплати судового збору, не є вказані аргументи і підставою для відстрочення його сплати.
Аналогічна правова позиція висловлена Верховним судом України в ухвалах від 27.10.2015р. у справі 2а-3361/10 та від 01.03.2016р. у справі 810/1674/15, від 28.09.2015р. у справі 21-5496а15.
Відповідно до ч.3 ст.189 КАС України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу.
Згідно ч.1 ст.108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.
Пунктом 2 частини 1 статті 3 Закону України “Про судовий збір” встановлено, що судовий збір справляється за подання до суду апеляційної і касаційної скарг на судові рішення.
Згідно ч.1 ст.4 Закону України “Про судовий збір” судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Мінімальна заробітна плата станом на 1 січня 2016 року установлена ст.8 Закону України “Про Державний бюджет на 2016 рік” в розмірі 1378,00 гривень.
Відповідно до пп.2 п.3 ч.2 ст.4 Закону України “Про судовий збір” (в редакції станом на 26.09.2015 року) за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду, заяви про приєднання до апеляційної скарги на рішення суду, заяви про перегляд судового рішення у зв'язку з нововиявленими обставинами ставка судового збору встановлюється у розмірі 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Ставка судового збору, відповідно до пп.1 п.3 ч.2 ст.4 Закону України “Про судовий збір” (в редакції станом на 26.09.2015 року), за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати.
З матеріалів справи видно, що розмір майнових вимог становить 2 071 115, 89 грн.
Таким чином, розмір судового збору, що підлягає сплаті за подання до адміністративного суду апеляційної скарги становить 34 173,40 грн.
З огляду на викладене апеляційна скарга, відповідно до вимог ч.1 ст.108, ч.3 ст.189 КАС України має бути залишена без руху.
Зазначений недолік апеляційної скарги має бути усунений шляхом направлення до Львівського апеляційного адміністративного суду оригіналу квитанції про сплату судового збору в розмірі 34 173,40 гривень за такими реквізитами: Одержувач: Державний бюджет Галицького району м. Львова код ЄДРПОУ 38007573, Рахунок: 31219206781004, Банк одержувача: ГУДКС України у Львівській області, МФО банку: 825014, Призначення платежу: Судовий збір, код 34668371.
Керуючись статтями 87, 108, 187, 189 КАС України, суддя –
У Х В А Л И В:
Відмовити в задоволенні клопотання Квартирно-експлуатаційного відділу м. Володимир-Волинський про відстрочення сплати судового збору (звільнення сплати судового збору).
Апеляційну скаргу Квартирно-експлуатаційного відділу м. Володимир-Волинський на постанову Волинського окружного адміністративного суду від 30.11.2016р. у справі за адміністративним позовом Володимир-Волинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Волинській області до Квартирно-експлуатаційного відділу м. Володимир-Волинський про стягнення податкового боргу – залишити без руху.
Зазначені в ухвалі недоліки апелянту слід усунути в 30-денний строк з моменту отримання копії цієї ухвали.
Роз’яснити особі яка подала апеляційну скаргу, що у разі не усунення зазначених недоліків, відповідно до ч. 3 ст. 108 КАС України апеляційна скарга буде повернута.
Копію ухвали направити апелянту.
На ухвалу протягом двадцяти днів з моменту набрання нею законної сили може бути подана касаційна скарга безпосередньо до Вищого адміністративного суду.
Суддя Старунський Д. М.