Ухвала суду № 65087615, 28.02.2017, Господарський суд Миколаївської області

Дата ухвалення
28.02.2017
Номер справи
915/1266/16
Номер документу
65087615
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

=====

УХВАЛА

28 лютого 2017 року Справа № 915/1266/16

м. Миколаїв

Кредитори:

1) Миколаївська обласна рада (54001, м. Миколаїв, вул. Адміральська, 22),

2) Управління Пенсійного фонду України в Центральному районі м. Миколаєва (54018, м. Миколаїв, пр. Богоявленський (Жовтневий), 55-е).

Банкрут: Комунальне підприємство Кафе Лілея Миколаївської обласної ради (вул. Адміральська, 22, м. Миколаїв, 54009; ідентифікаційний код 13860000).

Ліквідатор: ОСОБА_1 (54034, АДРЕСА_1).

Суддя Давченко Т.М.,

при секретарі Говоріній А.Е.,

за участю:

від кредитора 1: ОСОБА_2 довіреність № 8-19/05-17 від 10.01.2017; ОСОБА_3 довіреність № 155-19/05-17 від 27.02.2017,

від кредитора 2: ОСОБА_4 довіреність № 11096/10-1 від 13.09.2016,

ліквідатор банкрута: ОСОБА_1

Суть спору: про банкрутство ОСОБА_5 підприємства Кафе Лілея Миколаївської обласної ради (далі КП Кафе Лілея).

Ухвалою Господарського суду Миколаївської області від 06.12.2016 було порушено провадження у справі № 915/1266/16 про банкрутство КП Кафе Лілея за ознаками ст. 95 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом (далі Закон про банкрутство).

Постановою Господарського суду Миколаївської області від 20.12.2016 боржника визнано банкрутом, відносно нього відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором банкрута призначено ОСОБА_1, який виконував обовязки голови комісії з припинення у досудовій процедурі ліквідації юридичної особи, з наданням йому повноважень відповідно до положень Закону про банкрутство.

Відповідно до вимог Положення про порядок офіційного оприлюднення відомостей про справу про банкрутство, затвердженого постановою Пленуму Вищого господарського суду України від 17.12.2013 № 16, повідомлення про визнання КП Кафе Лілея банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури було розміщено на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет 23.12.2016 за № 38684.

За приписами ч. 3 ст. 95 Закону про банкрутство, кредитори мають право заявити свої вимоги до боржника, який ліквідується, у місячний строк з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника, який ліквідується, банкрутом, на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає. Особи, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними кредиторами, а їх вимоги погашаються в шосту чергу.

У визначений Законом про банкрутство строк до суду з заявами про визнання грошових вимог до банкрута звернулися 2 кредитора.

13.01.2017 до суду надійшла заява Миколаївської обласної ради № 1023-09/05-16 від 27.12.2016 про визнання грошових вимог до банкрута в сумі 205 738,18 грн.

Ухвалою суду від 28.02.2017 визнано грошові вимоги Миколаївської обласної ради до КП Кафе Лілея у сумі 205 738,18 грн. із задоволенням у четверту чергу вимог кредиторів та визнано витрати Миколаївської обласної ради на оплату судового збору в сумі 3 200,00 грн. із задоволенням у першу чергу вимог кредиторів.

25.01.2017 до суду надійшла заява Управління Пенсійного фонду України в Центральному районі м. Миколаєва (далі УПФУ в Центральному районі м. Миколаєва) № 674/10 від 20.01.2017 про визнання грошових вимог до банкрута в сумі 8 101,11 грн.

Ухвалою суду від 28.02.2017 визнано грошові вимоги УПФУ в Центральному районі м. Миколаєва до КП Кафе Лілея у сумі 8 101,11 грн. із задоволенням у шосту чергу вимог кредиторів.

22.02.2017 ліквідатором банкрута за супровідним листом за вих. № 59-Л/2017 від 22.02.2017 подано до суду реєстр вимог кредиторів КП Кафе Лілея станом на 20.02.2017 та копію витягу з Державного реєстру обтяжень рухомого майна № 51388317 від 03.02.2017.

Крім того, 22.02.2017 ліквідатором банкрута подано до суду письмову інформацію за вих. № 60-Л/2017 від 22.02.2017 з підтверджуючими доказами щодо виконання вимог ч. 5 ст. 23 Закону про банкрутство.

28.02.2017 у судове засідання зявився ліквідатор банкрута, який просив суд затвердити реєстр вимог кредиторів КП Кафе Лілея, а також представники кредиторів, які проти його затвердження заперечень не висловили.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення ліквідатора та думку представників кредиторів, суд дійшов таких висновків.

Відповідно до ч. 1 ст. 2 Закону про банкрутство провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, ГПК України, іншими законодавчими актами України.

Згідно зі ст. 9 Закону про банкрутство справи про банкрутство розглядаються господарським судом за правилами, передбаченими ГПК України, з урахуванням особливостей, визначених цим Законом.

Відповідно до ч. 2 ст. 4-1 ГПК України господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом.

Згідно з ч. 4 ст. 40 Закону про банкрутство у ліквідаційній процедурі господарський суд розглядає скарги на дії (бездіяльність) учасників ліквідаційної процедури та здійснює інші повноваження, передбачені цим Законом.

Особливості банкрутства окремих категорій субєктів підприємницької діяльності визначено Розділом VII Закону про банкрутство.

Так, у відповідності до ст. 84 названого Закону, відносини, повязані з банкрутством боржників, визначених у цьому розділі, регулюються Законом з урахуванням особливостей, передбачених цим розділом.

Відтак, у разі відсутності у нормі Розділу VII Закону про банкрутство положень, які б регулювали ті чи інші відносини, слід застосовувати відповідні норми Закону, які регулюють загальний порядок провадження у справі про банкрутство.

Відповідно до ч. 3 ст. 95 Закону про банкрутство, кредитори мають право заявити свої вимоги до боржника, який ліквідується, у місячний строк з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника, який ліквідується, банкрутом.

При цьому, вимоги до такої заяви, а також порядок її подання врегульовано ст. 23 Закону про банкрутство, відповідно до якої, зокрема, письмові заяви з вимогами до боржника подаються до господарського суду.

Подання заяви із кредиторськими вимогами саме до господарського суду є підставою для її розгляду та вирішення по суті в порядку, визначеному ст. 25 Закону.

Заяви, які не було подано до суду із дотриманням зазначених положень господарським судом не розглядаються, і, відповідно, не можуть бути включені до реєстру вимог кредиторів.

Згідно з абз. 6 п. 29, абз. 5 п.п. 36.7 п. 36 Інформаційного листа Вищого господарського суду України від 28.03.2013 № 01-06/606/2013 Про Закон України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом (у редакції Закону України від 22.12.2011 № 4212-VI) (із змінами), розгляд грошових вимог кредиторів у ліквідаційній процедурі здійснюється господарським судом в тому ж порядку, що і грошових вимог, заявлених на підставі статті 23 Закону.

Згідно зі ст. 25 Закону про банкрутство за результатами розгляду вимог кредиторів господарський суд виносить ухвалу, в якій зазначаються: розмір та перелік усіх визнаних судом вимог кредиторів, які вносяться розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів; розмір та перелік не визнаних судом вимог кредиторів; дата проведення зборів кредиторів та комітету кредиторів; дата підсумкового засідання суду, на якому буде винесено ухвалу про санацію боржника чи постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, чи ухвалу про припинення провадження у справі про банкрутство або ухвалу про продовження строку процедури розпорядження майном та відкладення підсумкового засідання суду, яке має відбутися у строки, встановлені частиною 2 ст. 22 цього Закону.

У реєстрі вимог кредиторів повинні міститися відомості про кожного кредитора, розмір його вимог за грошовими зобовязаннями, черговість задоволення кожної вимоги.

Відповідно до ч. 2 ст. 41 Закону про банкрутство ліквідатор з дня свого призначення здійснює, зокрема, такі повноваження: заявляє в установленому порядку заперечення щодо заявлених до боржника вимог поточних кредиторів за зобовязаннями, які виникли під час провадження у справі про банкрутство і є неоплаченими; веде реєстр вимог кредиторів; здійснює інші повноваження, передбачені цим Законом.

Враховуючи, що всі заявлені кредиторами вимоги судом розглянуто, а вимоги щодо виплати заробітної плати, авторської винагороди, аліментів, відшкодування шкоди, заподіяної життю та здоровю громадян, не заявлялись, суд вважає за необхідне затвердити реєстр вимог кредиторів банкрута.

Керуючись ст. ст. 25, 40, 41, 95 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом, ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд,

У Х В А Л И В:

Затвердити реєстр вимог кредиторів ОСОБА_5 підприємства Кафе Лілея Миколаївської обласної ради (ідентифікаційний код 13860000) на загальну суму 217 039,29 грн. в наступних розмірах із вказівкою черговості їх задоволення:

вимоги І-ої черги (витрати на оплату судового збору): Миколаївської обласної ради в сумі 3 200,00 грн.;

вимоги ІV-ої черги: Миколаївської обласної ради в сумі 205 738,18 грн.;

вимоги VІ-ої черги: Управління Пенсійного фонду України в Центральному районі м. Миколаєва в сумі 8 101,11 грн.

СуддяТ.М. Давченко