ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
=====
УХВАЛА
28 лютого 2017 року Справа № 915/1277/13
м. Миколаїв
Кредитори:
1) Державна податкова інспекція в Інгульському районі м. Миколаєва Головного управління ДФС у Миколаївській області (54028, м. Миколаїв, вул. В'ячеслава Чорновола, 1/1),
2) Відкрите акціонерне товариство "Південний гірничо-збагачувальний комбінат" (50026, Дніпропетровська область, м. Кривий Ріг),
3) Управління Пенсійного фонду в Ленінському районі м. Миколаєва (54018, м. Миколаїв, пр. Жовтневий, 55-е),
4) Товариство з обмеженою відповідальністю "Конвеєрмаш Миколаїв" (54028, м. Миколаїв, вул. Енгельса, буд. 49/4),
5) Товариство з обмеженою відповідальністю "Агротера" (54003, м. Миколаїв, вул. Потьомкінська, 155, кв. 3),
6) Дочірнє підприємство "Ливарний завод" ТДВ "Первомайськдизельмаш" (55213, Миколаївська область, м. Первомайськ, вул. Гагаріна, 17),
7) Публічне акціонерне товариство "Банк Форум" (01601, м. Київ, бул. Верховної Ради, 7),
8) Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у місті Миколаїв (54020, м. Миколаїв, вул. Декабристів, 41, к.23а),
9) Товариство з обмеженою відповідальністю "Карніка" (52005, Дніпропетовська область, смт. Ювілейне, вул. Теплична, 32, кВ. 43, поштова адреса: 49083, м. Дніпропетровськ, вул. Дарницька, 9-А),
10) Товариство з обмеженою відповідальністю "Завод Литкузмаш" (69032, м. Запоріжжя, вул. Південне шосе, 15, фактична адреса: 69032, м. Запоріжжя, вул. Кияшко, 16-А, адреса ліквідатора: 69032, м. Запоріжжя, а/с 5909),
11) Товариство з обмеженою відповідальністю "Адалід-Гран" (69114, м. Запоріжжя, вул. Задніпровська, буд. 34).
Банкрут: Публічне акціонерне товариство "Конвеєрмаш" (54028, м. Миколаїв, вул. Енгельса, буд. 49, ідентифікаційний код 00211381).
Ліквідатор: арбітражний керуючий Козлов Вячеслав Олександрович (поштова адреса офісу: АДРЕСА_1).
Суддя Давченко Т.М.,
при секретарі Говоріній А.Е.,
за участю:
від кредитора 1: Болдуреску О.В. - довіреність № 767/9/14-02-10-07 від 10.02.2017,
від кредитора 3: Завірюха А.М. - довіреність № 5888/09 від 22.03.2016,
від кредитора 4: Беркан М.А. - довіреність б/н від 14.03.2016,
від кредитора 7: Злотківська І.Г. - довіреність № 10/00-08 від 27.02.2017,
від кредитора 8: Сало П.І. - доручення № 1 від 03.01.2017,
ліквідатор банкрута: арбітражний керуючий Козлов В.О.,
представник ОСОБА_7: ОСОБА_8 - довіреністю від 03.10.2016 за № 762.
Суть спору: про банкрутство Публічного акціонерного товариства (ПАТ) "Конвеєрмаш".
У провадженні судді Давченко Т.М. перебуває справа про банкрутство ПАТ "Конвеєрмаш".
19.12.2016 до Господарського суду Миколаївської області від Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Миколаєва Головного управління ДФС у Миколаївській області надійшло клопотання б/н та б/д (вх. № 21110/16) про заміну кредитора - Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Миколаєва Головного управління Міндоходів у Миколаївській області на його правонаступника - Державну податкову інспекцію у Ленінському районі м. Миколаєва Головного управління ДФС у Миколаївській області у зв'язку з реорганізацією територіальних органів Міндоходів.
09.02.2017 до суду від Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Миколаєва Головного управління ДФС у Миколаївській області надійшло клопотання б/н та б/д (вх. № 1987/17) про долучення до матеріалів справи додаткових доказів до клопотання про правонаступництво.
28.02.2017 до суду від Державної податкової інспекції в Інгульському районі м. Миколаєва Головного управління ДФС у Миколаївській області надійшло клопотання б/н та б/д (вх. № 3053/17) про зміну назви.
Представник кредитора Болдуреску О.В. у судовому засіданні 28.02.2017 підтримала заявлені клопотання.
Присутні в засіданні учасники процесу заперечень проти заміни кредитора на його правонаступника не висловили.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши думку учасників процесу, суд дійшов висновку про заміну кредитора його правонаступником, виходячи з такого.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі - Закон про банкрутство) провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України (далі - ГПК України), іншими законодавчими актами України.
Згідно зі ст. 9 Закону про банкрутство справи про банкрутство розглядаються господарським судом за правилами, передбаченими ГПК України, з урахуванням особливостей, визначених цим Законом.
Відповідно до ч. 2 ст. 4-1 ГПК України господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Відповідно до ст. 25 ГПК України у разі смерті або оголошення фізичної особи померлою, припинення діяльності суб'єкта господарювання шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення), заміни кредитора чи боржника в зобов'язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, господарський суд залучає до участі у справі правонаступника відповідної сторони або третьої особи на будь-якій стадії судового процесу. Усі дії, вчинені в судовому процесі до вступу у справу правонаступника, обов'язкові для нього так само, як вони були обов'язкові для особи, яку правонаступник замінив. Про заміну або про відмову заміни сторони чи третьої особи її правонаступником господарський суд виносить ухвалу.
Відповідно до ст. 21 Закону про банкрутство у разі вибуття чи заміни кредитора у справі про банкрутство господарський суд за заявою правонаступника або іншої особи, яка бере участь у справі, здійснює заміну такої сторони на будь-якій стадії провадження у справі її правонаступником. Усі дії, вчинені у справі про банкрутство до вступу у справу правонаступника, обов'язкові для нього так само, як вони були обов'язкові для особи, яку правонаступник замінив.
На підставі постанови Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 № 311 "Про утворення територіальних органів Державної фіскальної служби та визнання такими, що втратили чинність, деяких актів Кабінету Міністрів України" було реорганізовано територіальні органи Міндоходів у Миколаївській області.
Проведення реорганізації підтверджується: наказом Міністерства доходів і зборів України № 63 від 15.12.2014 та додатком до вказаного наказу, випискою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 25.05.2016, відповідно до яких у реєстрі міститься інформація про юридичну особу - Державну податкову інспекцію у Ленінському районі м. Миколаєва Головного управління ДФС у Миколаївській області (ідентифікаційний код 39549880), а також передавальним актом від 31.03.2015.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне замінити кредитора - Державну податкову інспекцію у Ленінському районі м. Миколаєва Головного управління Міндоходів у Миколаївській області на його правонаступника - Державну податкову інспекцію у Ленінському районі м. Миколаєва Головного управління ДФС у Миколаївській області.
Крім того, як вбачається із наданих доказів, наказом Державної фіскальної служби України № 39 від 25.01.2017 "Про перейменування деяких територіальних органів ДФС", відповідно до Закону України від 09 квітня 2015 року № 317-VIII "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки", постанови Кабінету міністрів України від 14 грудня 2016 року № 941 "Про перейменування деяких територіальних органів Державної фіскальної служби", було перейменовано деякі територіальні органи ДФС, а саме, зокрема: Державну податкову інспекцію у Ленінському районі м. Миколаєва Головного управління ДФС у Миколаївській області - на Державну податкову інспекцію в Інгульському районі м. Миколаєва Головного управління ДФС у Миколаївській області.
Згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань № 22595341 від 06.02.2017, у зазначеному реєстрі міститься інформація про юридичну особу (код ЄДРПОУ: 39549880) - Державну податкову інспекцію в Інгульському районі м. Миколаєва Головного управління ДФС у Миколаївській області.
Відповідно до абзаців 1, 2 підпункту 1.4. пункту 1 постанови пленуму Вищого господарського суду України № 18 від 26.12.2011 "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції" (із змінами) за приписом статті 25 ГПК у разі, зокрема, реорганізації суб'єкта господарювання у відносинах, щодо яких виник спір, господарський суд залучає до участі у справі його правонаступника. Господарським судам необхідно враховувати, що сама лише зміна найменування юридичної особи не означає її реорганізації, якщо при цьому не змінюється організаційно-правова форма даної особи. Зміна типу акціонерного товариства з приватного на публічне не є його реорганізацією (стаття 5 Закону України "Про акціонерні товариства"). Водночас зміна найменування юридичної особи тягне за собою необхідність у державній реєстрації змін до установчих документів, порядок проведення якої викладено у статті 29 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців". У разі коли така зміна сталася у процесі вирішення спору господарським судом, про неї обов'язково зазначається в описовій частині рішення (при цьому у мотивувальній частині, за необхідності, також зазначається нове найменування учасника судового процесу - наприклад, у разі задоволення позову до нього) або в ухвалі, якою закінчується розгляд справи.
Якщо ж зміна найменування юридичної особи пов'язана зі зміною організаційно-правової форми юридичної особи (статті 104-108 Цивільного кодексу України), то йдеться про її реорганізацію, що потребує вчинення господарським судом процесуальної дії, зазначеної в частині третій статті 25 ГПК; крім того, про винесення відповідної ухвали зазначається в описовій частині рішення, прийнятого по суті справи.
Отже, законодавчо визначених підстав для подальшої заміни кредитора - Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Миколаєва Головного управління ДФС у Миколаївській області його правонаступником - Державною податковою інспекцією в Інгульському районі м. Миколаєва Головного управління ДФС у Миколаївській області, немає. При цьому, суд зазначає, що кредитором у даній справі є Державна податкова інспекція в Інгульському районі м. Миколаєва Головного управління ДФС у Миколаївській області.
Керуючись ст. ст. 21, 40 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. ст. 25, 86 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
У Х В А Л И В:
1. Клопотання Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Миколаєва Головного управління ДФС у Миколаївській області б/н та б/д (вх. № 21110/16 від 19.12.2016) задовольнити.
2. Замінити кредитора - Державну податкову інспекцію у Ленінському районі м. Миколаєва Головного управління Міндоходів у Миколаївській області на його правонаступника - Державну податкову інспекцію у Ленінському районі м. Миколаєва Головного управління ДФС у Миколаївській області, назву якого в подальшому було змінено на Державну податкову інспекцію в Інгульському районі м. Миколаєва Головного управління ДФС у Миколаївській області (ідентифікаційний код 39549880).
Суддя Т.М. Давченко