Ухвала суду № 65080195, 02.03.2017, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
02.03.2017
Номер справи
826/2986/17
Номер документу
65080195
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Петра Болбочана 8, корпус 1

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

02 березня 2017 року м. Київ № 826/2986/17

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Добрянська Я.І., ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами:

за позовомОСОБА_1 до відповідачаМіністерства регіонального розвитку будівництва та ЖКГ Українипровизнання протиправним та скасування рішення,ВСТАНОВИВ:

Відповідно до вимог статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу. Суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.

Так, дана позовна заява подана з порушенням вимог Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до ч. 1 ст. 106 КАС України у позовній заяві зазначаються:1) найменування адміністративного суду, до якого подається позовна заява; 2) ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є; 3) ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі; 4) зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; 5) у разі необхідності - клопотання про звільнення від сплати судового збору; про звільнення від оплати правової допомоги і забезпечення надання правової допомоги, якщо відповідний орган відмовив особі у забезпеченні правової допомоги; про призначення судової експертизи; про витребування доказів; про виклик свідків тощо; 6) перелік документів та інших матеріалів, що додаються.

На підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.

До позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень.

До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Водночас, як встановлено судом, позовна заява ОСОБА_1 не відповідає вищенаведеним вимогам чинного законодавства, з її змісту суд позбавлений можливості встановити, які саме права, свободи чи інтереси позивача порушені, в чому саме вони полягають і якими конкретно рішенням/діями/бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені.

Суд зауважує для позивача, що згідно із ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Статтею 4 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що ставка судового збору за подання адміністративного позову немайнового характеру фізичною особою складає 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (640 грн.).

У разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Однак позивачем, як вбачається, всупереч вимог ч. 3 ст. 106 КАС України, доказів сплати судового збору за подання позову до суду не надано, при цьому клопотання з необхідними доказами про наявність підстав для звільнення від сплати від судового збору у даній справі позивачем заявленим не було.

В той же час копія наявної у справі довідки про призначення інвалідності не засвідчена належним чином, а відтак не можу вважатися належним доказом на підтвердження звільнення позивача від сплати судового збору.

Відповідно до ч. 1 ст. 69 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.

Докази суду надають особи, які беруть участь у справі. Суд може запропонувати надати додаткові докази або витребувати додаткові докази за клопотанням осіб, які беруть участь у справі, або з власної ініціативи.

А відтак, як вбачається, дану позовну заяву позивачу необхідно привести у відповідність до вимог статей 106 КАС України.

Між тим, суд зауважує також, що згідно з ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

Водночас у тексті позовної заяви позивачем не зазначено жодних обставин, які б свідчили про порушення його законних прав та/або інтересів з боку відповідача, а тому позивачу в уточненій позовній заяві необхідно вказати з посиланням на норми законодавства, яким чином відповідачем порушено його законні права та/або інтереси, та, окрім цього, слід повідомити суду дату, коли позивач дізнався про такі порушення, надавши необхідні докази на підтвердження вказаних обставин.

А відтак, з метою усунення визначених вище недоліків позовної заяви позивачу необхідно надати до суду уточнену позовну заяву (у тому числі її примірник для відповідача/-чів), повністю приведену у відповідність до вимог ст.ст. 105-106 КАС України, з урахуванням наведених вище висновків суду.

Згідно вимог ч. 1 ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Керуючись вимогами ст.ст. 106, 107, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва -

У Х В А Л И В:

1. Позовну заяву ОСОБА_1 залишити без руху.

2. Встановити позивачу строк на усунення визначених судом недоліків позовної заяви до 30.03.2017 р.

3. Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені п. 1 ч. 3 ст. 108 КАС України.

Дана ухвала набирає законної сили відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України. Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у порядку та строки встановлені ст.ст. 185-187 КАС України.

Суддя Я.І. Добрянська